Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Има и новоградње мање спратности. Овде су могли да пуцају на мањи број станова веће квадратуре у зградама мање спратности са фасадом у неком старом стилу. Ове фасаде нису исте, али је принцип исти, панели. Но шта је ту је.
 
Napravio sam i mini kolaž, za lakši pregled:

A evo i novog animiranog gifa (sa beskonačnim ponavljanjem):
Pogledajte prilog 1

Inače, nakon Hotela Mona, ovo mi je drugi (koliko-toliko) uspešan timelapse projekat. Imao sam i 3 neuspešna, jer se tokom godina mnoge stvari toliko promene, da je nemoguće napraviti animaciju. Na jednom gradilištu su napravili toliku pauzu da sam zaboravio odakle sam slikao, na drugom su lokaciju slikanja zatvorili za javnost posle nekoliko meseci. Zatim, ugao osvetljenja tokom godišnjih doba, ili promena telefona potpuno obesmisli čitav poduhvat. No, eto ovde sam na početku odabrao dobru (mada teško dostupnu) lokaciju, ali zimsko Sunce, i promena firmvera u telefonu su mi napravili male probleme.
 
5.12.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201205-145422__01.jpg
    Screenshot_20201205-145422__01.jpg
    139,3 KB · Pregleda: 5.486
  • Screenshot_20201205-145441__01.jpg
    Screenshot_20201205-145441__01.jpg
    403,1 KB · Pregleda: 5.494
  • Screenshot_20201205-145443__01.jpg
    Screenshot_20201205-145443__01.jpg
    277,4 KB · Pregleda: 5.496
  • Screenshot_20201205-145445__01.jpg
    Screenshot_20201205-145445__01.jpg
    287,8 KB · Pregleda: 5.489
Par pitanja ako neko zna:

1. Da li postoji neki plan za parking ispred K-Distrikta ka Kalemegdanu, da li ce se izmestati?
2. Da li ce nesto raditi sa raskrsnicom bulevar vojvode Bojovica/Dunavska posto tu je trenutno skoro pa ne moguce preci kao pesak?
3. Da li postoji neki realan/ostvariv plan za taj kraj kako bi se izmestio tranzitni saobracaj odatle, jer trenutno enorman broj kamiona tuda prolazi?

Hvala unapred
 
Kao nekadasnji ucenik drapsina,samo cu reci da se nadam da ne dopire miris iz zoloskog vrta posle kise do K distrikta
Posle 15godina i dalje ga osecam u nosu :grand: :grand: :grand:

Nije lose,samo mi nije jasno zasto 38m2 nema terasu,ali lokacija je stvarno ok,dunav kalis centar grada sve na 5min
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800091#p800091:bcab8mkn je napisao(la):
Mike Smith » Sub Dec 05, 2020 7:59 pm[/url]":bcab8mkn]Par pitanja ako neko zna:

1. Da li postoji neki plan za parking ispred K-Distrikta ka Kalemegdanu, da li ce se izmestati?
2. Da li ce nesto raditi sa raskrsnicom bulevar vojvode Bojovica/Dunavska posto tu je trenutno skoro pa ne moguce preci kao pesak?
3. Da li postoji neki realan/ostvariv plan za taj kraj kako bi se izmestio tranzitni saobracaj odatle, jer trenutno enorman broj kamiona tuda prolazi?

Hvala unapred

Koliko se ranije pricalo, Dunavska je trebalo ili bi trebalo da se prosiri u nekom momentu, a saobracaj koji ide tuda ide tim delom samo dok traje rekonstrukcija Dusanove, posle ce se vratiti na staro i zaobilaziti deo Dunavske gde je K-district i Vojvode Bojovica, a verujem da ce se raskrsnica konacno resavati tek kad pocne realizacija linijskog parka (koji bas tuda negde sece i prolazi), sto je za nekoliko godina...

A sto se tice kamiona, oni prosto moraju tuda da prolaze, jer kuda i kako bi dopremali materijal i sve sto je potrebno za izgradnju kako samog K-Districta koji nije gotov, tako i ogromnog Novog Dorcola koji je na drugom kraju Dunavske, zatim Dorcol centra i na jos ko zna koliko lokacija gde se grade nove zgrade u tom delu grada. Dok se taj deo tu ne izgradi manje vise u potpunosti kamioni sa materijalom ce morati da defiluju tuda jer nemaju gde drugo, nazalost.

Za sam parking kod Kalemegdana ne znam, ali ako neko zna, bilo bi pozeljno da nas obavesti.
 
Што се тиче камиона, правац Дунавска-Булевар Војводе Бојовића-Карађорђева је редовна траса и за камионе Београд пута и Водовода и канализације који иду из њихових база код Богословије, као и за камионе који иду у луку и индустријску зону у Вилиним водама.
 
Hvala obojici za odgovore.

Koliko je razumem, rasterecenje tu se moze ocekivati ako i kada se napravi tunel od ekonomskog fakulteta do Pancevca, sto je naravno veliko pitanje.

Ostaje samo pitanje za parking.
 
Rasterećenje bi trebalo da usledi, kad je teški teretni saobraćaj u pitanju, izgradnjom Spoljne magistralne tangente i mosta preko Ade Huje (koja navodno počinje 2021), kao i proširenjem Dunavske na tu stranu plus izgradnjom famoznih pristupnih saobraćajnica. Tada će kamioni moći da idu samo na tu stranu kada izlaze iz Beograda, tj. kad krenu iz skladišta u Luci Beograd. Ali proći će par godina do tad.

Sa druge strane ne znam da li je i dalje aktuelan i dokle je stigao plan za izmeštanje same luke na suprotnu obalu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800534#p800534:1jaf0ibc je napisao(la):
Mike Smith » Pon Dec 07, 2020 9:14 am[/url]":1jaf0ibc]
Ostaje samo pitanje za parking.

Stvarno bi bilo bzvz da taj parking ostane tu kad se ceo taj uredi...Valjda ce ih izgradnja tog dela inspirisati da malo povedu racuna o tom delu Kalemgdana koji je trenutno najruzniji tj. najneuredniji.
 
Bio , sad je i ostace zapecak
Ne verovatna ostvarena budalaština da tu umesto revitalizacoje donjeg dela Kalemegdana , uture stambene kvadrate...

Poseban dodatak zabiberavanjem jadu kupcima je potpuna ne zainteresovanost za premeštanje Zoo vrta bar narednu deceniju
Ostale zacine ne bih spominjao jer svako zna šta i gde kupuje .... a nama ostaje nada da na platou Pobednika ne krene kvazi bajka sa nekom dr.Zahom jer budalaštine ovde imaju prednost za realizaciju.
:sesir:
 
Dunavska 12.12.
 

Prilozi

  • IMG_20201212_130544__01~2.jpg
    IMG_20201212_130544__01~2.jpg
    433,7 KB · Pregleda: 3.012
Kisnica direkt u dunav bez tretiranja ....jel oni plaćaju i rade ulicu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=802612#p802612:u1pcyl2d je napisao(la):
Marc23 » Ned Dec 13, 2020 1:48 pm[/url]":u1pcyl2d]Ovo je bese deo gde je bilo stovariste uglja?

Da, tu gde je bilo stovariste. Nije mi jasno to sto je ovo odradjeno do negde po sredini izmedju kraja K distrikta i pocetka ulice Tadeusa Koscuska, tako da ne vidim kako ce biti regulisano skretanje u Tadeusa Koscuska, kao i skretanje desno u K Distrikt iz pravca Kalemegdana
 
Evo ovde se vidi dokle ide ulica koja se radi
 

Prilozi

  • rsz_img-20201214-wa0007.jpg
    rsz_img-20201214-wa0007.jpg
    538,4 KB · Pregleda: 2.112
Jel može objašnjenje za ovu ulicu, obzirom gotovo da i ne pratim ovu temu, a ne vidim njenu logiku. Logičnije bi mi bilo da se postojeća ulica proširi.
 
Ako je za verovati renderima, svaki pravac po dve trake + zeleno ostrvo izmedju.

“Дорћол - Менхетн”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa i širi se postojeća ulica na još dve trake, inače to je stari plan da se Dunvska ulica proširi i u jednom delu ispravi. Na slici se vidi i pruga kojom i dalje idu vozovi.
 
0165e324950dedd691cef155a219b106.jpg

Nadjoh render iz oktobra, vezano za projekat Linijskog parka.
Perspektiva je sa promenade K -District-a preko Dunavske do 25. Maja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iznad Grada":38hhd0va je napisao(la):
Ako je za verovati renderima, svaki pravac po dve trake + zeleno ostrvo izmedju.

“Дорћол - Менхетн”
Ja sam razumeo da će samo do ove tačke na fotografdiji da bude ovako sa 4 trake, a ne celom dužinom.
 
Vrh