Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772598#p772598:1v2dz14j je napisao(la):
Blends » Pon Sep 07, 2020 4:18 pm[/url]":1v2dz14j]Za sada od onog sto sam video boraveci na gradilistu i unutra, ispostovano je sve od navedenog u specifikacijma i sve je odradjeno jako korektno, ukupan kvalitet je daleko iznad Central Gardena na primer (sto i nije cudo s obzirom da je cena bila dosta veca u izgradnji). Fasada deluje jako kvalitetno, nadam se i da radi posao tako kao sto izgleda.

Pricas o kvalitetu? Na osnovu cega to pricas? Imas li neke podatke, recimo o materijalima itd?
 
Nisam gradjevinac pa sam zato laicki komentarisao da mi fasada izgleda kvalitetno. Na sajtu NBK ima projekata koji su radjeni njihovim materjalima i pristojno izgledaju, neki srednji nivo cene i kvaliteta ovako laicki gledano. Bolje od vecine velikih novogradnji u Beogradu sigurno, al da je nesto ekstra, iskreno sumnjam

Za poredjenje sa Central Gardenom sam siguran da je tako, inferiorniji je kvalitet u CG-u, gledao sam i tamo stan da kupim. Stolarija, izolacija, plocice, parket je nizeg kvaliteta nego u K Distriktu, fasada isto tako deluje jeftinije u CG-u
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=772582#p772582:13pbwbou je napisao(la):
dzevad.vukovic » Pon Sep 07, 2020 4:32 pm[/url]":13pbwbou]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=771554#p771554:13pbwbou je napisao(la):
Rookie23 » Čet Sep 03, 2020 2:08 pm[/url]":13pbwbou]prolazim često pored kad idem na 25. maj, i meni ova fasada užasno jeftino izgleda. Svojevremeno sam gledao da kupim tu stan, drago mi je da sam odustao, sve mi nekako soc izgleda

Fasada je od supljih keramickih ploca, koja ne samo da nije jeftina vec ima i ulogu u odrzavanju klime unutar stanova. Ako si ikada putovao po zapadu video si slicno u njihovim luksuznim stambenim i poslovnim kompleksima.
Ali ok, jasno mi je da covek nekako treba sebe da ubedi da ipak nije napravio gresku, iako i sam zna da ipak jeste. :)
kako me dobro znaš, nikad nisam putovao po zapadu, samo sam živeo u Londonu pet godina u Holland parku :sesir:
Kao što rekoh u prvom postu, meni fasada izgleda soc, i izgleda mi nagurano ceo blok, plus ima ogromnu poslovnu zgradu u sred naselja. Dalje, bio sam na razgovorima za stan u CBRE, i njihov nastup me je takodje odbio, plus su mi odmah nudili i Dorćol Centar, sa pričom da će biti useljenje na leto 2020e (bio sam kod njih u proleće 2019), a kao što vidimo, Dorćol Centar nije krenuo da se gradi do avgusta 2020. I tad sam bio veoma skeptičan koliko će i šta oni da ispoštuju, jer oni samo rade prodaju i obećavaju sve i svašta za par investitora.
I opet, da se vratim na lokaciju, ako živiš na Dorćolu, ovo je jedno od ne toliko dobrih lokacija. Ko je kupio, želim mu sve najbolje, da uživa u svom stanu, svako ima svoju računicu, ne vidim čemu odmah prozivanje ko se zaje*******ao i ko nije. Ja nisam došao i udario post "svi koji su kupili K-District su glupi", već sam rekao kako meni izgleda fasada i sam blok zgrada
 
Mislim da se još to ne zna, barem ništa zvanično. Ali u okviru projekta, ovaj objekat što sam postovao je predviđen hotel.
 
nije bitno koji je hotel, to se može ugovoriti i posle. lakše je kad se unapred zna franšiza, ali to može i da se menja tokom vremena. bitna je namena, a to je hotel odn. gradi se specifično, namenaki i ne može se lako promeniti u stambeni prostor. po nekom davnašnjem infu, planira se neki poznati lanac od 4 zvezdice.
 
20200917_183900.jpg
 
Prolazio sam tuda proslog vikenda, koliko se secam, nista od ovog nije bilo iscrtano...Sta je konkretno tu predvidjeno? Zna li se?
 
To je "Teniski centar Novak" - zapravo omiljeno mesto za izlazak sitne i tinejdžerske dorćolske dece. Tu mogu da se igraju, vozikaju i šta već rade prilagođeno svojim godinama.

Evo i moje ranije slike, dok je konceptualno oslikavanje bilo na početku:
20200630_200408.jpg

Interesantno, vidi se u pozadini i ikona dorćolskog keja - čikica koji je mnogog dečaka ili devojčurka naučio da teraju točak.
 
Generalno, hvala za slike i uslikane momente u njima. Radujem se bukvalno svakom novom, lepo iskoriscenom metru, ako tako moze da se kaze, a bez vasih reportaza, ne bi bilo isto. :)
 
Dobro napreduju u zadnje dve nedelje
IMG-20200921-WA0019.jpg
 

Prilozi

  • IMG-20200921-WA0017.jpg
    IMG-20200921-WA0017.jpg
    83 KB · Pregleda: 5.781
Idući tragom jedne vesti (koja ni najmanje veze s Beogradom imala nije), slučajno sam nabasao na sajt poznatog zagrebačkog arhitektonskog studija 3LHD. Otvarajući stranicu, prenuo sam se kada sam kao prvi projekat na listi radova ugledao ovo iznad. :)

Elem, ispostavilo se da je 3LHD zaslužan za izgled svih javnih prostora u K Distriktu, kao i za izgled fasada. Ovim nenadanim otkrićem sam otkrio (tačnije, potvrdio prethodne pretpostavke) da je Boris Podreka idejni tvorac kompleksa, a da je razradu radio Mašinoprojekt u saradnji sa studiom 3LHD iz Zagreba.

K Distrikt
u izgradnji, Beograd, 2018.

Na jedinstvenom mjestu u najstarijem centru Beograda, u Dorćolu, gradi se stambeno-poslovni kompleks K Distrikt. Smješten kraj kulturno-povijesnog središta Kalemegdana, kraj Save, Dunava i nekadašnje industrijske zone, projekt će se prirodno uklopiti u staru gradsku jezgru. Novi suvremeni stambeni kompleks imat će i poslovne prostore, nove javne otvorene površine i veliku pješačku promenadu s puno zelenila koja otvara poglede i povezuje Kalemegdan i rijeku. Tu će biti i prostori za djecu, odmor i rekreaciju, trgovine, restorani, kafići, knjižare i galerije koji će cijelu gradsku četvrt učiniti ugodnom i cjelovitom. 3LHD je angažiran da projektira sve javne prostore kompleksa, promenadu, zelenilo i da osmisli novi izgled svih pročelja.

NAZIV PROJEKTA
K Distrikt

BROJ PROJEKTA
280

PROGRAM
stanovanje, poslovno

STATUS
u izgradnji

LOKACIJA
Srbija, Beograd, Bulevar vojvode Bojovića - Dunavska, Dorćol

OBUHVAT
24730 m²

BRUTO POVRŠINA
76223 m²

TLOCRTNA POVRŠINA
9288 m²

NADMORSKA VISINA
78 m

KLIJENT
Kalemegdan development

AUTOR
3LHD & Mašinoprojekt

IDEJNO ARHITEKTONSKO RJEŠENJE
Podrecca

PROJEKTNI TIM
Saša Begović, Marko Dabrović, Tatjana Grozdanić Begović, Silvije Novak, Paula Kukuljica, Koraljka Brebrić Kleončić, Ana Bjelić, Dora Kljenak, Goran Mraović, Dora Kodrić, Josip Babec Šuša

PROJEKT SVJETLOTEHNIKE
Kinetic lighting - Mladen Pašalić

GLAVNI IZVOĐAČ
ZOP Inženjering

PODIZVOĐAČ
VH Montenegro
Fermax

https://www.3lhd.com/hr/projekt/k-distrikt
 
Par slika od sinoc
 

Prilozi

  • Zgrada 27 Sept 1.jpg
    Zgrada 27 Sept 1.jpg
    199 KB · Pregleda: 4.124
  • Zgrada 27 Sept 2.jpg
    Zgrada 27 Sept 2.jpg
    199,2 KB · Pregleda: 4.127
  • Zgrada 27 Sept 3.jpg
    Zgrada 27 Sept 3.jpg
    162,1 KB · Pregleda: 4.121
  • Zgrada 27 Sept 4.jpg
    Zgrada 27 Sept 4.jpg
    145,3 KB · Pregleda: 4.129
  • Zgrada 27 Sept 5.jpg
    Zgrada 27 Sept 5.jpg
    160,9 KB · Pregleda: 4.129
  • Zgrada 27 Sept 6.jpg
    Zgrada 27 Sept 6.jpg
    140 KB · Pregleda: 4.124
11.10.
 

Prilozi

  • Screenshot_20201011-165420__01.jpg
    Screenshot_20201011-165420__01.jpg
    328,2 KB · Pregleda: 3.187
  • Screenshot_20201011-165423__01.jpg
    Screenshot_20201011-165423__01.jpg
    530,3 KB · Pregleda: 3.189
  • Screenshot_20201011-165428__01.jpg
    Screenshot_20201011-165428__01.jpg
    304 KB · Pregleda: 3.162
Da nema nekog od budućih stanara ovde, konkretno 1. ili 2. lamela?
Voleo bih da čujem vaša iskustva oko toga kad će biti gotovo ili spremno za useljenje.

Pitam uslužno, da ne bude zabune. Poslednja informacija koju drugar ima je da “nema informacija”.
 
nema zvanične potvrde.

stanovi su praktično gotovi, u nekoliko njih sitnice ostale da se završe, ali ništa preveliko.

njihove pređašnje procene su bile optimistične tj. već bismo se uselili, da su bile tačne.

neophodno je da se i okolina zgrade sredi, da bi se ljudu uselili. garaža je gotova. možda ima nešto da se dovrši, ali je u potpunosti funkcionalna.

predaja ključeva je možda već moguća, za isplaćene stanove, ali tehnički prijem još nije završen. mislim da je realno da nas zovu u roku od mesec dana. možda bude i ranije, ali nisam baš siguran u to.
 
Nezvanicno 1. I 2. Lamela do kraja oktobra, ali moze da prokliza par nedelja. Kao sto kaze vidojm, vecina stanova su zavrseni. Neki u drugim lamelama su vec uzeli kljuceve koliko cujem, ali mislim da se nisu uselili nego poceli radove na enterijeru (kuhinje, itd).

Investitoru se zuri zbog penala, tako da verovatno mozes i da uzmes kljuceve ako ti je stan gotov, zgrada jeste funkcionalna (osim lifta u 1. I 2. Lameli) ali ja ne bih da uzimam doklegod je gradiliste
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783473#p783473:ifz1ch1t je napisao(la):
Blends » Uto Okt 13, 2020 8:59 pm[/url]":ifz1ch1t]Nezvanicno 1. I 2. Lamela do kraja oktobra, ali moze da prokliza par nedelja. Kao sto kaze vidojm, vecina stanova su zavrseni. Neki u drugim lamelama su vec uzeli kljuceve koliko cujem, ali mislim da se nisu uselili nego poceli radove na enterijeru (kuhinje, itd).

Investitoru se zuri zbog penala, tako da verovatno mozes i da uzmes kljuceve ako ti je stan gotov, zgrada jeste funkcionalna (osim lifta u 1. I 2. Lameli) ali ja ne bih da uzimam doklegod je gradiliste
Ja sam kupac u lameli 2, dobili smo poziv da preuzmemo kljuceve od 19. oktobra pa na dalje. U vezi penala, stav investitora je da ih nece isplacivati, pozivajuci se na visu silu, tj pandemiju kao takvu, a ne samo na vanredno stanje.
 
pola žute i cela u cigla boji. druga polovina žute i cela siva su 1. lamela
 
Pocelo je skidanje skele s prve lamele, do sada je skinut deo koji je ka zutoj zgradi sa strane dvorista, polovina ka Dunavskoj i od jutros pocelo skidanje sa zadnje strane
 
Vrh