Šta je novo?

Jurija Gagarina

Na Zapadu ništa novo, sa tim što je gužva manja jer su se mnogu juče opekli pa su potražili alternativu....
IMG_2208.jpg
 
Nego mnogi bode oči ova traka za leva skretanja, ovako dugačka traži baš dugu fazu zelenog svetla za levo skretnje što značl duže crveno za glavni pravac-pravao duž J.G....samo dolivanje ulja na vatru na ionako zagušenu ulicu....
 
Taman da se ovi sto idu pravo zalete i na kvarno ubace u desnu traku
 
Da, sada nema zastoja, asvaltiran je deo puta ako to pitaš.
 
ja ovde vidim prpblem u najavi: Faza zelenog svetla bi trebala da prati uslovno rečeno dužinu manipulativne trake za levo skretanje tj zeleno bi trebalo da traje onoliko dugo dok se sva vozila koja stoje u traci za levo ne napuste raskrsnicu. A to pak znači da crveno svetlo na glavnom pravcu za isto to vreme...i sta smo dobili-još jedmo gušenje saobračaja na glavnom pravcu...tuga...
 
Zivim u Jurija Gagarina i za god ipo dana koliko zivim tu, ja ovde nisam nikad video da je pravac blokiran zasto sto u tu traku ne mogu da udju sva vozila koja skrecu levo,a ima na jos dva mesta isto ovakvo skretanje ni tu nikad nisam video da je pravac za pravo blokiran.
 
Kada smo kod ovoga kada će da završe (ako nisu) čuveno skretanje iz JG levo u antifačističke borbe? tamo kao da metro odavno kopaju...
 
Reče Šapić da je JG krak prioritet. Da je plan pri kraju. I da se razmišlja o proširivanju JG jer spaja 4 mosta taj pravac, jedna ulica ( Nikole Tesle, Vladomira Popovića, Jurija Gagarina).
 
Зрењанинац-изација Јурија Гагарина. А била је ушушкана НБГ артерија за пуњење блокова.
 
Bilo je za očekivati da će se jednog dana nastaviti proširivanje NBG iza blokova 71 i 72.
Baš sam nedavno pitao chat gpt o planovima gradnje Bga u tom delu i našao mape i tekstove u kojima se pominje da je u doba Juge tu bila zabranjena gradnja. Sada postoje izvorišta i arterije vode koja ne smeju da se zatrpaju i zemljište koje je neravno a u nekim delovima skoro močvarno samim tim jer veliki izazov za investitore zbog priprema terena i zacevljenja kanala. Znam da je pesak nanošen na NBG teren ali postoje površine u Bgu na kojima ne moraju da brinu o vodi i površini za gradnju jer to je veliki dodatni trošak.
Tako da ja imam utisak da se neće prebrzo tu graditi, plus razlog što tu ne mogu da stave kvadrat 3500e kao u malo bližim delovima NBG.

Ovo su samo moji zaključci, ne mora da znači da sam u pravu u vezi razvoja ovog kraja.
 
Ни градња блокова 71 и 72 није била рационална с обзиром на празне блокове ближе центру.
Apsolutno ali sada zivimo u eri kapitalizma kada drzava ne gradi stanove socijalnim kategorijama nego prodaje placeve privatnicima bez planiranja grada i zelenila i mogu da rade sta im padne na pamet. Zato oni gledajuci kapital prvo zele da popune sve rupe potencijalne na NBG a onda da sruse sta mogu ( npt Rodu mega 2030 i IMT sada) a da ne pricam koliko jos ima nelegalnih povrsina ili nedovrsenih kao bazeni uz blokove uz kej, sportski centar koji nije zavrsen.

Opet da se ogradim moj utisak, ja bih voleo da se NBG malo razvija u sirinu a ne samo da se gomila tu gde je vec gusto naseljeno.
 
Ширење оптерећује линеарне саобраћајнице попут ЈГ и Војвођанске.
 
Ширење оптерећује линеарне саобраћајнице попут ЈГ и Војвођанске.
Ne ako se napravi nova infrastruktura koja bi povezala sve delove dobro a ne kao po obicaju jedna dve glavne ulice i slepo sve bocno.
 
Ok kada sam napisao u širinu mislio sam pravac iza blokova 71 i 72. Ne deluje mi da sam tako i shvaćen.
Pantograf i došljak koji su vaši stavovi o tome?
 
Ne ako se napravi nova infrastruktura koja bi povezala sve delove dobro a ne kao po obicaju jedna dve glavne ulice i slepo sve bocno.
Нема простора за то, НБГ са градом преко реке Саве комуницира само на ужем појасу Мост преко Аде - Бранков мост. Савски блокови осим ЈГ и Војвођанске немају физички где да се споје са градом преко реке. Притом Војовађнска води ка Земуну, те само ЈГ остаје као опција.
Ok kada sam napisao u širinu mislio sam pravac iza blokova 71 i 72. Ne deluje mi da sam tako i shvaćen.
Pantograf i došljak koji su vaši stavovi o tome?
Ту се добија ефекат Зрењанинца и пернатих брда у потезу Ибарске, низ насеља-блокова који се уливају у једну линеарну главну улицу.
Ја сам за попуњавање пустих блокова, исељење индустријских блокова уз реку.
 
Ima prostora koliko hoces, samo nema infrastrukture.
 
Ok kada sam napisao u širinu mislio sam pravac iza blokova 71 i 72. Ne deluje mi da sam tako i shvaćen.
Pantograf i došljak koji su vaši stavovi o tome?
Pa gradiće se iza Bloka 71 i 72 ceo Treći Beograd (Surčingrad, Ekspograd), to ti je završeno.
Da su mene pitali, ne bi se gradilo, ali avaj.
 
Ima prostora koliko hoces, samo nema infrastrukture.
Где конкретно? Какве алтернативне везе града и Савских блокова, и свега планираног у продужетку у Сурчинском атару постоји осим Јурија Гагарина?
Та улица (не булевар) је данас и главна веза аутопута Милоша Великог и центра града.
 
Vrh