Šta je novo?

Južni bulevar - rekonstrukcija i proširenje

Improvizovane ili ne sirine kolovoza su ostale iste. Ovaj projetak bolje da se zove skracenje juznog nego prosirenje je su skratili trotoare i parkinge i uvalice za autobuske stanice.
 
Ajd neću da odgovaram na onaj neobrisani spam u postovima #143 i #144, nego

jel neko javio da se radi plan za nastavak do V.Ilića?

Ima to da bude 'lepa' saobraćajnica od Autokomande do Bulevara .. kad se završi.
 
Na kakav plan mislis Dragane? DUP i regulacioni vec postoje. Jel mislis na projekat ili?
 
Upravo to je glavna mana celog projekta sto nisu prosirili broj traka nego su ga lickali kozmeticki. Ko neku staru babu pa joj sad stavljas sminku da izgleda lepse.
Izvini, ali po meni to nije mana projekta.

Molim bez psovanja, takodje :)

Mislim da ti prethodni post sam sebi odgovara - ljudi su rekonstruisali podzemnu infrastrukturu, pa su uz to odlucili i da ulepsaju bulevar... po meni to nije nikakav problem. To sto politicari stvari reklamiraju drugacije je druga stvar - njih niko pametan ne bi trebalo bukvalno da shvati.

Takodje, cini mi se da ljudima nije jasno kako su to postojale 4 trake. ja ovdevidim samo dve (slika nije dobro centrirana, da se razumemo)...
 
Nenad":2g85jm8l je napisao(la):
...Jel mislis na projekat ili?
put-v.jpg


Nije baš izvođači projekat, ali nešto kao tender,konkurs,predhonu studiju ili sl.
To sam video onako uz'put, a nisam markirao link, pa sad ne mogu da nađem.
Uglavnom rade se bar papiri za nastavak rekonstrukcije, a kad nađem postaviću.

Јавна седница одржаће се 25. марта 2008. године, у 13 часова, у згради Градске управе,
27. марта 43-45 (сала два у сутерену).
Правна и физичка лица могу пред Комисијом за планове Скупштине града Београда да
образложе своје примедбе које су у писаном облику послате током јавног увида.
http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1304398

Evo, ko ima primedbe može da ih obrazloži na ovoj sednici.
 
Hajde ljudi da se skupimo, da izadjemo na teren i da pitamo izvodjaca da li mu treba neka pomoc. Pa ako treba i asov u ruke da se uzme, jer ovo kasnjenje je zasta van svake pameti. :mad:
 
Kako nema ni jedne slike iz Juznog gde gospoda iz Ratka Mitrovica rintaju, samo se4taju, cesu se, jedu burek i parize, citaju Kurir itd... nigde ih bre ne vidim sa lopatom u ruci

Za mnoge Smederevski put isto tako ima cetiri trake, pa su nekog jadnika onomad izvlacili iz jarka i zatvorise obe, pardon, sve cetiri trake, da bi izvadili olupinu, tako da sam kasnio u grad samo bednih 40tak minuta :rolleyes:
 
Treba samo da vidite koko je popločan j.b!!! Očajno, najgore od svih ulica popločanih behatonom!!! Visinske razlike između susednik "kocaka" su i do 1cm!!! Meni je u patikama bilo neprijatno, mogu da zamislim kada naiđe neka ženska na štiklama! :bash:
 
Dve varijante kako proširiti Ulicu gospodara Vučića na Voždovcu
Srušiti stadion „Obilić“ ili osam kuća
Stadion „Obilić“, izgrađen devedesetih godina bez ijedne dozvole, našao se na trasi proširenja
Ulice gospodara Vučića.
Međutim, već godinu dana niko u gradskoj upravi ne sme da donese odluku da se on sruši.
Štaviše, razmatra se varijanta da se ulica proširi rušenjem osam potpuno legalnih kuća preko puta stadiona
„Obilić“. Vlasnicima tih kuća, opravdano, digla se kosa na glavi i rešili su da se udruže i odbrane.
.............................................................
Proširenje davno planirano
Ideja da se Ulica gospodara Vučića proširi, u delu oko „Obilićevog“ stadiona, postoji od 2000-te godine.
Razmatrajući probleme saobraćajnih gužvi u gradu, tadašnji gradski planeri odlučili su da bi one mogle da
budu, jednim delom, smanjene tako što bi se Južni bulevar učinio većim, širim, dužim i protočnijim.

Umesto da se (kao što je to danas) slepo završi kod benzinske pumpe na ukrštanju sa Ulicom Grčića
Milenka, Južni bulevar treba da se produži i ulije u Ulicu gospodara Vučića, kod Bačvanske.
Time bi taj deo Ulice gospodra Vučića postao Južni bulevar.
Dobio bi četiri trake, presekao Ulicu Vojislava Ilića i spojio se na vrhu sa Bulevarom kralja Aleksandra.

Na terenu, plan za Južni bulevar počeo da se realizuje prošle godine, u oktobru.
Prvi deo ulice, od Autokomande do raskrsnice sa Ulicom Maksima Gorkog se rekonstruiše i treba
da bude završen 15. aprila.
Drugi deo, do Ulice Milutina Zečevića, treba da počne da se rekonstruiše „kad se završi prvi deo“.
Treći deo, ulivanje u Ulicu Gospodara Vučića već godinu dana ne može da prođe Plansku komisiju.
ceo text : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=36783

obilinr8.jpg

obili2gx0.jpg

obili3ro2.jpg
 
Koliko mi se god Obilic gadio, ali mislim da je suprotna tribina izgradjena bez dozvola, a ova ka Gospodara Vucica postoji odavno, mnogo pre Arkana, Cece i sl....

No, opet, ako bi me neko pitao kuce ili stadion Obilica, rekao bih rusite stadion Obilica :p
 
Na tom potesu u principu ima sasvim dovoljno mesta da se ulica prosiri jer je trotoar dovoljno sirok. Jedino je problem to sto stadion stoji malo "nakrivo" u odnosu na ulicu, tako da kada bi se skratile tribine i srusila ona upravna zgrada mogao bi i stadion da ostane, a i ulica da se prosiri, naravno, bez diranja kuca. Uostalom, ako je stadion, tj. nadogradjeni deo, nelegalan, verovatno i nema sta tu mnogo da se razmislja.
 
Муке житеља Јужног булевара при крају
Из Дирекције за грађевинско земљиште најављују да ће саобраћај у овој улици, у којој обнова касни неколико месеци, бити пуштен 15. априла
Juzni%20bulevar.jpg

Завршни радови (Фото Д. Јевремовић)

У Јужном булевару, чија је обнова почела пре седам месеци и увелико пробила рок за завршетак, саобраћај ће бити пуштен 15. априла, најављују из Дирекције за грађевинско земљиште. Преостало је само да се постави завршни слој асфалта, да се уреди паркинг простор и поплоча тротоар. Из Дирекције поручују да је решен проблем лоше постављених прикључака, али да је остало да се до почетка маја заврши уређење великог колектора у Бокељској улици. Тврде да то неће утицати на саобраћај у Јужном булевару.
...
извор Политика
цео текст http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Muke-zitelja-Juznog-bulevara-pri-kraju.sr.html
 
Ocena 9,5
Ekipa Pressa posle rekonstrukcije koja je trajala punih 6,5mes., radove u Juž. bul. ocenila je ocenom 9,5..
Jedina mana koju smo uspeli da pronađemo je autobuska stanica koja nema svoj ulaz i pristanište.
Ukoliko nadležni naprave ulaz za autobuse, a za to uslova postoji, naša ocena u tom slučaju biće prava desetka.


Ekipa Pressa tokom jučerašnjeg dana obišla je gradilište u jednoj od najprometnijih saobraćajnica u prestonici.
Radovi su ušli u superfiniš, a stanovnici koji su jedva čekali otvaranje Južnog bulevara danas mogu slobodno
da kažu da je vredelo čekati ovako lepo uređenu saobraćajnicu. Posle rekonstrukcije bulevar ima po dve saobraćajne
trake u oba smera, izgrađena su nova parking mesta, postavljena je kompletno nova kanalizaciona infrastruktura,
rasveta, pešačke staze, ostrva su ozelenjena...

Najzanimljiviji detalj koji smo uočili u Južnom bulevaru svakako je proširenje puta ka Autokomandi i Ustaničkoj ulici.
Naime, skretanje ka Autokomandi umesto jedne sada ima dve saobraćajne trake, dok je i ka Ustaničkoj ulici i
autoputu sada mnogo lakše skrenuti. Napravljena je i treća saobraćajna traka, pa će saobraćaj biti znatno ubrzan.

Zanimljivo je da su parking mesta za vozila prebačena samo na jednu stranu ulice, dok je na drugoj trotoar
koji je zaštićen malim stubićima.
Znatno je ubrzan saobraćaj na ovoj lokaciji, a ulica je dobro povezana sa čvorom ka Autokomandi.
ceo text : http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=34182

image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg


image.jpg
.
image.jpg


image.jpg
 
Ma, strasno navijam da što pre urade ovako do Bulevara.

Ima da bude jedna od važnijih saobraćajnih veza u gradu.
 
^^Da, to bi bilo odlicno i prilicno bi rasteretilo Vracar, tj. 14. Decembra i Zicku. U sve ostalo, drago mi je da su mislili i na zelenilo: bice jako lepo kada poraste, dace napokon dusu ulici. Super su i ovi stubici (hvala Bogu pa su napokon "zaboravili" na one grozne crno-zute).
Nego, koliko mi se cini bio je najavljen i drvored, ali ga ne vidim na slikama.

I jedno pitanje: da li neko zna sta se desava sa onom zgradom na pocetku bulevara (gledano iz pravca Ustanicke), koja vec decenijama stoji nedovrsena?
 
Pogledajte na poslednjoj slici kako su divno postavljene ploče... :mad:
 
Уторак, 15. април 2008.
Јужни булевар данас отворен за саобраћај
Радови у Јужном булевару, на делу од Аутокоманде до улице Максима Горког, су завршени и ова улицa је данас у 13 часова отворена за саобраћај.

– Реконструкција Јужног булевара са претходно завршеним радовима на Аутокоманди представља једну целину тако да ће веза овог дела града са аутопутем и другим деловима града сада бити много боља и квалитетнија. То само говори у прилог томе да се у Београду ради плански и са циљем да се грађанима олакша и побољша квалитет живота – рекао је Бранко Смиљанић, заменик секретара за саобраћај.

Реконструкцијом Јужног булевара добијена је модерна улица са додатним саобраћајним тракама, семафорском сигнализацијом, тротоарима, паркинг местима и комплетним јавним осветљењем, што ће све заједно допринети већем степену безбедности у саобраћају. Такође, постављена је нова магистрална и секундарна инфраструктурна мрежа у дужини од преко четири километра. У Јужном булевару укупно је реконструисано 28 хиљада квадратних метара.

Радови у овој улици почели су 2. октобра прошле године, а према плану требало је да буду готови за 90 дана. Међутим, због непредвиђених околности, које су последица немара из претходног периода и недостатка катастра подземних инсталација, знатно су успорени. Пројекат је додатно компликовала потреба да се грађанима током радова омогући стално инфраструктурно снабдевање (вода, струја, електрична енергија, телефонски саобраћај и употреба канализације).

Радови на повезивању инфраструктуре испод Аутокоманде настављају се до маја, а због ових радова од среде, 16. априла, у 9.30 сати биће затворена Небојшина улица, на делу од Аутокоманде до Ђорђа Вајферта. Режим саобраћаја у улицама око Јужног булевара остаће непромењен до завршетка радова у Бокељској улици.

Од среде, 16. априла, аутобуске линије 46 и 55 враћају се на старе трасе.
1312930_Juzni_bulevar_v.jpg
извор Беоинфо
линк http://www.beograd.org.yu/cms/view.php?id=1312922
 
Izgleda lepo - takođe, meni baštica ovde gore izgleda mnogo manja nego na nekim slikama koje su postovane ranije na ovom threadu...
 
Vrh