Šta je novo?

Južni bulevar - rekonstrukcija i proširenje

Juzni Bulevar (odnosno taj manji obnovljen deo) Izgleda neuporedivo bolje nego sto je ranije izgledao.

Sada, pitanje je koliko je to zaista dobro uradjeno, ako dok vozim kola osecam neravnine na potpuno novom kolovozu, ako na pojedinim mestima 'propadam' u saht, zato sto nije u istom nivou sa kolovozom (mogu da zamislim kako ce to tek biti za par meseci).

I jos jedno, ovi koji pricaju o 'evropskim bulevarima'... jel oni nikad nisu videli jedan evropski bulevar (ako tako nesto uopste i postoji kao termin), ili pokusavaju da prodaju prica gradjanima koji nikada nisu izasli iz zemlje.

Za mene 'evropski bulevar' ima siroke trotoare, a ovde koliko vidim su ti troatoari na pojedinim mestima poprilicno skraceni.
 
Da li se ova parking mesta pored ulice naplacuju? da li imaju zone?
 
jovanovm":5hu81iid je napisao(la):
Izgleda lepo - takođe, meni baštica ovde gore izgleda mnogo manja nego na nekim slikama koje su postovane ranije na ovom threadu...
na tom delu je suzena, jer nekoliko metara ranije od dve trake postaju tri od kojih je ova nova za skretanje levo, znaci sirina bastice je, ova koja se vidi + sirina te trake za skretanje levo. ovo sve nesto zakljucujem na osnovu slike, nisam jos bio u juznom, ali se vodim time da ima dve trake u jednom smeru, tako da je jedino moguca ova moja gornja varijanta kao objasnjenje za sirinu bastice :kafa:
 
"Баштица" је у неким деловима ужа, питао сам на лицу места зашто је у неким деловима шира и рекоше ми да је то због колектора који се налази испод.
 
Ne znam kakve veze ima kolektor sa bašticom, kolektor je uvek iste širine.
 
Pa ako treba da mu se pristupi zbog naknadnih radova ili kvarova, da ne bi morala ulica da se raskopava i ometa saobracaj.
 
Dobro, jel valja nešto taj renovirani Južni?

Nemoj đzaba da putujem iz Zemuna da ga vidim.
 
Слике са лица места су прослеђене надлежнима, ваљда ће се ускоро наћи и на сајту. :D
 
jos kad bi sklonili ove bandere... :rolleyes:
ispod ovog znaka i bandere covek mora buvkalno da se provlaci

image.jpg
 
To je jedina stvar koja je nejasna: sta ce te bandere tu? Izgleda da su telefonski vodovi, ali mogli su i njih da ukopaju.
 
Dobro, ali ipak su stubići mnoooogo lepši od dosadašnjih belih kockastih koji izgledaju kao muslimanski grobovi.
 
GOJE":2oomwnud je napisao(la):
Dobro, ali ipak su stubići mnoooogo lepši od dosadašnjih belih kockastih koji izgledaju kao muslimanski grobovi.
Da, stubici su svakako lepsi od onih koje su postavljali po Bulevaru i Lole Ribara. Takodje se nadam i da su bolje fiksirani tj. dublje ukopani od istih.
 
^^
Vrcavo nema šta

Edit> Prvo što mi pada na pamet, kad vidim stubiće je gomila parkiranih automobila u sporijoj traci. Dobićemo novu Sarajevsku i novi Bulevar kralja Aleksandra.
 
Рече ми таксиста да му је најбоље што су на крају, тј. почетку, ЈБ урадили ових пет трака пошто је ту био највећи проблем.





Ево и улаза из Устаничке



поглед у правцу Максима Горког



а ево и чувеног колектора на ком се и даље обављају радови
 
Trotoari su popločani a ne vidi se gde će biti posadjeno drveće.
Čini mi se da sam pročitao da je to bilo u projektu, ako jeste da li
neko zna zašto se odustalo.
 
vau, ovo su dosada najbolje fotke napravljene na juz.bul.jer se vidi sve iz svakog ugla.
Hvala Vlado.
 
i sad ce nase stoke da prelaze ulicu gde god stignu, pa da izgaze sve ovo po sredini, i parkirace se gde god stignu...ne znam sto nisu udarili stubice tamo gde je autobusko stajaliste, jer ce se tu svi penjati sa kolima, i parkirati tu. Kao i uvek, ista pricha...
 
Nekako mi se cini sa slika, da je sirina trotoara na strani bez parkinga zrtvovana, mozda je moglo nekako da se vise iskose parking mesta na drugoj strani, pa da trotoar bude malo siri. Ocena po ovome sa slika je 7.5 od mogucih 10
 
Po ovim slikama sto je postavio HomerJay izgleda bolje od mnogih rekonstrukcija u EU - bar u ovom istocnom delu Unije :)
 
Sallex":1nsczgv0 je napisao(la):
i sad ce nase stoke da prelaze ulicu gde god stignu, pa da izgaze sve ovo po sredini, i parkirace se gde god stignu...ne znam sto nisu udarili stubice tamo gde je autobusko stajaliste, jer ce se tu svi penjati sa kolima, i parkirati tu. Kao i uvek, ista pricha...
Tu stanicu su kao prvo mogli da uvuku u trotoar jer ima dovoljno mesta i nije mi jasno zasto to nisu i uradili a drugo opet cu da ponovim da nije ovde primarni problem u "ljudima" koji se parkiraju gde stignu (pa i na sred autobuske stanice) vec o nadleznom organu (ili organima) koji to ne sankcionisu. Bez toga ce se ista prica ponavljati u nedogled.
 
Danas sam se provozao - ODLIČNO!
Čak mi se čini i da je asfalt baš kvalitetan, jbga, nema šta - dolaze izbori, mora se..
 
i ja sam se provozao i utisci su skrooz pozitivni... ajmo sad na ostatak i da se lepo sruse stracare i sagrade nove lepe zgrade da ovaj kraj ne prepoznamo :)...
 
U principu je najgori deo JB njegov pocetak kod Ustanicke gde se nalaze one stracare. Ostatak ulice se vec prilicno gradi i ne izgleda toliko lose.
 
Vrh