Šta je novo?

Južni bulevar - rekonstrukcija i proširenje

ma koji q i da je asfaltiraju, najbolje bre kaljuga.... pricao meni moj deda kada su ziveli u vukoje*******ini da tamo nije bilo asfalta ni automobila, vec kola na vola, pa vozi.... e, a onda su dosli komunisti i sve upropastili :cool:
 
covece, koje frustracije se ponekad ovde cuju... prosto mi nije jasno.. ono je stvarno bila jezivo ruzna ulica, jeste da je predugo rade, ali takvo pljuvanje.... Mora da je stranacki orjentisano ahahahaha
 
Juce sam prolazio kroz Juzni bulevar i mislim da ce ono super da izgleda. Staza za slepe je mnogo uza nego u Nemanjinoj, ali im zameram sto OPET nisu dobro slagali kocke.....
 
U odnosu na ono kako je bulevar izgledao, izgledace u svakom slucaju bolje. Sa drvoredima, sa ostrvom u sredini, sa regulisanim parkingom... Izgledace kako jednom bulevaru i prilici. Jos kada se produzi do V. Ilica, bice jedna ozbiljna gradska saobracajnica! A to sto je trajalo koji mesec duze - to ce se vec sa prvim prolaskom automobilom kroz ulicu zaboraviti..
 
@ambasador: jeste kad ti ne postave drvo u sredini i ostave ti pola metra za prolaz. Bezobrazluk je sta su nam uradili od ulice.
@nenad: imali smo 4 trake, odnosno dve ali su vozila isla u 4 zbog guzve. Tako da prakticno nisu prosili broj traka. I nenade kako stvari stoje nacekaces se dok rekonstruisu drugi deo bulevarca. Improvizovani parkinzi? :) samo ispred moje zgrade moglo je da stane preko 10 automobila. Sad imamo drvo, bandere uz zgrade (to nigde u svetu ne postoji sem na slikama sajta srbovanje) i stazicu za slepe sto je vrlo humano :)
@vracar: ne fali nista drvoredima, juzni je imao drvored jos pre 15 godina pa su ga pametnjakovici sasekli motornim testerama do korena. Problem je sto je ulica skroz lose projektovana. Sve je to moglo drugacije da se uradi.
@praguc: Ta ulica je uvek bila prelepa za nas koji zivimo u njoj. I ne mesaj politiku, moj post nema veze sa njom.
 
- Problem parkinga je sistemski - ako mene pitas, kolima i nije mesto na trotoaru, vec u garazi :)

- To vozenje u cettiri trake gde postoje dve nije cetiri trake vec dziberisanje i seljana....

- Nacekacemo dok urade druge deo ulice to je fakat, foteljasi su nesposobni, a i narod nije bolji, a od sujete puca na sve strane, jos je donji deo ulice, a tek Gospodara Vucica zahtevniji, ako im je za ovo trebalo sest meseci, za ceo potez do Cvetka ce im biti potrebno bar tri godine.

- ne fali nista drvoredima, tu se slazem


bottom line - nije savrseno,a li je bar dva put bolje nego sto je bilo (btw. u Veroni gotovo da ne postoje trotoari, au Nici su upola uzi nego u BG-u :D )
ulica je fakat bila ruzna za vecinu nas koji ne zivimo u njoj
 
Ako ste nezadovoljni sa novim izgledom i brzinom radova, može da se

da nalog izvođačima da se sve vrati u prvobitno stanje .. i 'no problemo'.
 
dragan":2xlj1kci je napisao(la):
Ako ste nezadovoljni sa novim izgledom i brzinom radova, može da se

da nalog izvođačima da se sve vrati u prvobitno stanje .. i 'no problemo'.
Ne razumem zasto bi bilo neobicno da je neko nezadovgoljan "brzinom" radova u Juznom bulevaru. Probijeni su svi moguci rokovi, a parce ulice ni posle 6 (slovima: sest) meseci nije zavrseno. Ono sto najvise nervira u celoj prici jeste to sto je neko u gradskoj vlasti debelo omastio brke, zajedno sa izvodjacem, na ime probijanja rokova. Zna se da se svaki dan stajanja masina, iako se ne radi zbog vremenskih i drugih (ne)prilika, naplacuje. A verujte mi na rec, kao nekome ko zivi u tom kraju, bilo je zaista mnogo neradnih dana, kada nije bilo niti jednog jedinog radnika, a vremenske prilike su bile potpuno regularne za rad.
 
Pa, to je bila mala šala.

Čujem da su danas prekinuli i optički kabal ( pa popravili) od kablovske TV.

Izgleda da slabo vodite računa o radnicima - rakijica, kafa, burek, pa pivo - red je red.
 
Skyliner, i u Pionirski park može da stane boktepita koliko automobila, ali to će opet biti improvizovano, da budem "politički korektan", kao što je improvizacija gaženje pune linije, tu sam uvek pizdeo kad se nađe neko snalažljiv i lepo nagazi na liniju, a ti ko te j*** kad si glup.
Mene zaista zanima kakvo je to drveće koje ima širinu dva metra, toliko nije ni u Maršala Tita. Uostalom, čak i da su posadili toliko veliko drveće (lepa hladovina, čist zrak), a pretpostavljam da nisu, nije vožnja kolica ko u Monti Pajtonovcima, ili možda jeste? Može se sačekati 5sek i propustiti kolica iz suprotnog smera.
 
Ma zalosno je sto ovakvi projetki mogu da prodju i odobravaju se. Pre ili kasnije ce opet prepravljati ulicu zato sto je sad lose projektovana, to je neminovno. A o nacinu sprovodjena radova necu da duzim, Hitmen je lepo objasnio neke stvari. Ambasador na tvoje gluposti stvarno vise ne mogu da odgovaram. Izneo sam celu listu argumenata a ti si sarkastican. Upravo zbog takvog mentaliteta Srbija je ovakva kakva jeste.
 
da je vise ljudi kao Ambassador, Srbiji bi cvetale ruze.....

ja ne sporim, prijatelje, da si ti besan... i trebalo bi da budes zbog tog svog blata i kasnjenja radova i uskog trotoara.... ali evo kazem ti kao ceovek kojizivi u ulici bez trotoara i gde je blato svaki dan, da ipak malo preterujes i da si na kraj srca, jer objektivno ulica izgleda bolje nego sto je izgledala.... kad si vec pomenuo argumente:

- prosirenje za jos po dve trake (o bahatim improvizacijama necu da govorim, a savetuijem i tebi isto jer zagovarajuci tako nesto narusavas respektabilnost samog sebe kao sagovornika)

- novo osvetljenje

- uredjen parking prostor (vec sam pomenuo da me to ulicno parkiranje nervira i da se nadam da ce doci dan kada ce se u BGu vecina automobila koja nije u pokretu nalaziti u garazama....naravno, prosirnjem kolovoza je moralo da dodje do odredjenog smanjenja parking prostora, ali koji je opet smisleno uredjen tako sto je fizicki odvojen od pesackih staza, i time je sprecena jos jedna uobicajna bahatost zatrpavanja trotoara automobilima i potpuna blokada pesackog saobracaja)

- novi trotoari sa stazom za slepe i slabovide, i novim drvoredima (izuzetan i ekoloski i estetski efekat)

- nova vodovodna i kanalizaciona mreza

- i na kraju krajeva, nov asfalt, i rekonstrukcija raskrsnice sa autokomandom cime se povecava protocnost saobracaja

Ipak, tvoje miseljenje kao stanara, treba postovati, ali smatram da se vecina onih nervoznih vozaca koja svaki dan treba da se probije od Cvetkove pijace do Autokomande ne bi slozila sa tobom.
 
Homer Jay":2wxbwvo5 je napisao(la):
da je vise ljudi kao Ambassador, Srbiji bi cvetale ruze.....
Hvala, mogu isto reći i za tebe.. :)

Skyliner, brkaš babe i žabe. Skandalozno je to što se projekat otegao u nedogled. Skandalozno je to što su presekli optički kabl, visokonaponski kabl i ko zna šta još.. A projekat, kamo sreće da ih je više..

Ako je matematika sarkazam... :rolleyes:
 
Pa paz te ovako. Nije bilo nikakvog improvizanog parkinga ranije u juznom bulevaru. Ispred moje zgrade su cak u asfaltu bile granitne ploce koje su obelezavale mesto za parking na kome je moglo da stane 10ak automobila i bilo je dovoljno mesta za prolaz kad kazem dovoljno bilo je sigurno u sirini od preko 2m kao sto je sad trotoar. S druge strane ulice isto nije bio improvizovani parking nego je bio isti kao sto ce sad biti samo sto nije imao kockice da pokazuju ali je i dalje bilo dovoljno trotoara da prodje ceta ljudi. Jel znate vi da su oni sad parkove skratili za citav metar mozda i vise samo da bi nagurali onaj uski trotoar izmedju tog vaseg lepo projektovanog parkinga i parkova. S moje strane ulice trotoar je toliko uzak da necu smeti kera da pustim kad izlazim iz zgrade jer ce ispred nosa da na tutnje automobili. Homeru ja ne znam de si ti ziveo ili de zivis ali o blatu necu vise da razglabam i kakve garaze ne pricaj gluposti. Ne sporim da je sad lepsa ulica ali nije funkcionalnija. Vi ko da ne kapirate sta ja pricam. Pravog prosirenja u juznom bulevaru prakticno i da nema. Da su napravili ukupno 6 traka mozda bi ga i bilo. I ranije je bilo sasvim dovoljno mesta da saobracaj funkcionise u 4 trake kao sto ce sad ali oni povrsinski prostor kolovoza nisu fakticki prosirili samo su skratili trotoare i parkinge. Ubacili su ogromno i nepotrebno pesacko ostrvo koje zauzima sirinu citave jedne trake i na racun toga suzili su trotoare pa cak i parkove. Drvored je mogao drugacije da se isprojektuje i super bi izgledao da je trotoar ostao siri. Ovako ce sve biti zgusnuto a estetsku lepotu linije za slepe i drvoreda ce da kvare bandere koje sada stoje oko 50cm uz fasade zgrada. Takodje je pitanje gde ce onoliko ljudi sa kolima da se parkira. I poznajuci nas narod ne bi me cudilo da to bude bas na ovom uskom trotoaru sa kockicama jer ljudi nemaju gde drugde da se parkiraju. Ipak juzni bulevar nije gospodar jovanova ili makedonska ulica.
 
Skyliner, siguran sam da su svi stanovnici bulevara prilicno besni, ali.. Neke stvari moraju da se sredjuju i sa time moramo da se pomirimo.

Prvo, uz samu ulicu nisu postojali nikakvi parkovi, tako da isti nisu ni mogli da budu skraceni za metar. Postojao je pojas od oko 100 metara sa travom. Mozda si na to mislio?

Drugo, uz sam bulevar nisu postojali parkinzi, vec vrlo siroki trotoari, koji su bili potpuno razrovani od silnog parkiranja, jer verovatno za to nisu ni bili predvidjeni.

Trece, svi oni soliteri u J.B. imaju u svojim dvoristima parkiralista, na kojima se nalazi i mnogo krseva koji verovatno godinama nisu ni paljeni, a ni registrovani. Mozda da se stanari zgrada organizuju pa da ih prijave Parking servisu da ih odvezu gde im je mesto.

Cetvrto, u J.B. NIKADA NISU POSTOJALE 4 TRAKE! Tako da, ako je neko koristio bulevar kao cetvorotracni, onda je krsio zakon i treba mu oduzeti dozvolu odmah! Upravo zbog toga se desavaju saobracajne nezgode jer je beogradskim vozacima apsolutno sve dozvoljeno!

Peto, to za bandere mi nije jasno. Ako je tako, onda je to stvarno veliki propust. Ako bi mogao, slikaj pa postavi ovde na sajtu da mozemo da ukazemo na lose izvodjenje radova!

I poslednje, kera ni ne smes da pustas posto ugrozavas i saobracaj, a i slucajne prolaznike!
 
Zar nije planirano da bandere stoje na sredini ulice?
putevi4.jpg
 


Pa bandere i jesu na sredini ulice. Mozda da Skyline objasni na sta je mislio
 
A vidiš ovu drvenu skroz uz kuću.. Verovatno privremeno pa će ih skinuti posle..
Ovo zaista počinje da izgleda kao ulica i da liči na bulevar..
 
Ma hajte ljudi, u svakom slucaju ce biti bolje nego pre.... ta ulica ce doziveti preporod, posebno zbog toga sto se potpuno urbanizuje citav deo od Maksima Gorkog do Grcica Milenka zgradama od po 5-6 spratova... Bice to super, i kapiram da ce sa jos par novouvedenih autobuskih linija (ili trolejbouskih kako ono behu navodili) ovaj kraj biti totalno primamljiv :)
 
Te bandere su verovatno za telefon ili tako nesto. Ti kablovi ce se kad tad stavljati pod zemlju, tako da su bandere u svakom slucaju privremenog tipa..
 
^^A i ne vidim kakve veze imaju te stare drvene bandere sa obnovom ulice...
 
Evo koliko su prostora ostavili za kolica za bebe :notok:



Dodjite na juzni ceka vas jedna cik-cak shetnja :D
Tu izmedju drveca ce verovatno biti novi "improvizovani" parkinzi :)


Evo ga presiroko i totalno nepotrebno ostrvo koje ustvari ne zauzima sirinu jedne nego skoro dve trake :lol:



Zaslepe osobe su se bas pretrgli i to samo s jedne strane ulice s druge uopste tih kockica za slepe nema a kako i da ih bude kad bi stalno lupali o debla drveca pa bi bili odgovorni za njihove povrede :notok:



Ovako su skraceni svi parkovi u juznom bulevaru :notok:



Ovako ce od sad biti namestene bandere u juznom, daj boze da je samo privremeno resenje :(



Nenade kao sto vidis na ovoj slici sa ostrvom 4 trake sad 4 trake i pre pocetka radova - povrsina kolovoza je ostala ista i sto je najgore izgleda da necemo vise imati prosirenja za autobuske stanice jer ih nisu napravili opet ce da zakrce saobracaj. Oni parkinzi o kojima ti pricas su parkinzi za ulicu franca rozmana i njihove stanare i nemaju veze za sa juznim bulevarom.

Kera naravno da smem da pustam jer on nikog ne ugrozava a videcemo dal ce neko ugroziti njegovu bezbednost u tom slucaju lose mu se pise :cool:
 
^^Jedino sto trenutno mogu da uzmem u obzir kao realnu kritiku na osnovu ovih fotografija je sirina sredisnjeg ostrva koje je moglo biti malo uze. Sve ostalo je za mene preterano pogotovo kada se zna da radovi nisu zavrseni sto se uostalom i vidi na fotkama ;)
 
Vrh