Šta je novo?

JKP Gradska čistoća

20240321_120201.jpg
 
Постоји, наравно
Pogledajte prilog 198147
Нисам био прецизан, да ли постоји или је постајала производња делова, полупроизвода или готових производа за комунална предузећа.
У односу на Хрватску, колико заостајемо (или не) на технолошком нивоу за неку овакву производњу ?
Питам јер постоје фирме које се баве склапањем рецимо пољопривредне машине за домаће тржиште и колико је изводљиво проширење (можда чак и спонзорисано од стране државе) производње машина за ЈКП-ове.
Немам никаквих сазнања о проблемима у ЈКП-има, колики су им буџети, да ли имају довољно радника, на ком су технолошком нивоу...Али ми некако производња ових машина за комунална градска предузећа изгледа као врло исплативо улагање.
Лично, волео бих да видим флоту која покрива све улице у граду (лично маштам о дроновима али могу и са посадом).
 
Колико знам, немамо производњу чистилица. Имамо производњу цистерни за прање и аутосмећара, мада се фаворизује увоз.
 
Mislim da je 14 oktobar pravio te čistili po licenci i vozila za prevoz prtljaga na železnici i tako ta vozila
 
Претражујући интернет (да не рекламирам, ко хоће може да пронађе) пронашао сам да цена улучних чистилица ( могу бити и комбиноване: чишћење, кошење, прање...) је од 40-100к Евра дал Кинези или ЕЗ), за сат времена очисте око 20.000м2 површине ( 10км пута за сат или 80км за радни дан) и мењају 10-15 радника.

Занима ме где може да се види списак возила, прикључних машина, механизације са типовима и наменом коју поседује ЈКП Градска чистоћа?
Такође ме занима где могу да сазнам број запослених, и територијалну расподелу радне снаге и одговорности?
Колика је учесталост чишћења и ко контролише обављен посао?
Верујем да је проблематика сложена и да мањка културе, знања, новца, људства, технике... али овај град није заслужио да овако изгледа.
Сем БНВ, чистоћа у другим деловима града је поражавајућа и једини спас је ако имате у насељу или згради " лудака" који самоиницијативно води рачуна о чистоћи...
 
Većina informacija koje tražiš ima ovde ali je jako nepregledno https://www.zelenilo.rs/dokumenti
Ne mogu da pronađem da li imaju informator o radu. U informatoru moraju da navedu broj zaposlenih i pozicije, mislim čak i neke okvirne informacije o plati. Ako ga nema na sajtu možeš im ga tražiti Zahtevom za pristup informaciji od javnog značaja tako što ćeš tražiti da ti se dostavi najsvežiji Informator o radu (objavljuje se jednom godišnje, nisam 100% siguran da li i Zelenilo mora da ga ima ali kao javno preduzeće mislim da mora)
(da ne bude zabune objavljuju časopis Zeleni informator ali nije to to)
 
Nije mi jasno svaki dan prolaze tu oko vuka, a trotoari su i dalji prepuni psećih govana
 
Претражујући интернет (да не рекламирам, ко хоће може да пронађе) пронашао сам да цена улучних чистилица ( могу бити и комбиноване: чишћење, кошење, прање...) је од 40-100к Евра дал Кинези или ЕЗ), за сат времена очисте око 20.000м2 површине ( 10км пута за сат или 80км за радни дан) и мењају 10-15 радника.

Занима ме где може да се види списак возила, прикључних машина, механизације са типовима и наменом коју поседује ЈКП Градска чистоћа?
Такође ме занима где могу да сазнам број запослених, и територијалну расподелу радне снаге и одговорности?
Колика је учесталост чишћења и ко контролише обављен посао?
Верујем да је проблематика сложена и да мањка културе, знања, новца, људства, технике... али овај град није заслужио да овако изгледа.
Сем БНВ, чистоћа у другим деловима града је поражавајућа и једини спас је ако имате у насељу или згради " лудака" који самоиницијативно води рачуна о чистоћи...
Били су пре на сајту ЈКП чистоће документи везани за осигурање возила где су били спискови све механизације и возила по типовима са моделима, регистрацијама, гаражним бројевима и годиштима. Ако те не мрзи можеш то ископати претрагама.
 
Данашња поподне, 29.05.2024.
Чистилица чисти целом дужином, у оба смера, улице Др. Хуга Клајна и Недељка Гвозденовића.

IMG_20240529_184237_resized_20240529_080500114.jpg
 
Vrh