Šta je novo?

JKP Gradska čistoća

I ja jutros videh perače kod mene u kraju.

Za divno čudo, bila su dvojica sa šmrkovima, a to nisam video u mom kraju već godinama (možda je ovo drugi put da dvojica prskaju u poslednje 2 godine).

Što se tiče termina - ne znam kada je najbolje, ali definitivno treba uvesti (ako već ne postoje) vremenske periode kada je špic i tada ne zakrčivati ulice sa peračima, đubretarima, menjačima saksija i zastava na auto-putu i bulevarima...
 
Da li neko ima ideju šta treba uraditi da bi radnici Gradske čistoće nakon pražnjenja kontejnera počeli da zatvaraju poklopce na istim? Da li je to stvarno toliko veliki posao i dugo traje pa ne stižu?

Ovako u kontejnere ulaze mačke, vrane, mirisi se šire na sve strane, vetar raznosi đubre. Većina kontejnera koji imaju ispravan poklopac ima i pedalu za otvaranje, tako da se ništa ne pipa rukama prilikom odlaganja đubreta u kontejner. Ali, ako ni radnici nakon pražnjenja ne zatvore poklopac, taj kontejner će sigurno ostati otvoren do sledećeg pražnjenja.
 
Prijaviš Gradskoj čistoći. Ali nisu oni toliki problem kao sakupljači sekundarnih sirovina koji iste ne zatvoraju posle preturanja.
 
Da li neko ima ideju šta treba uraditi da bi radnici Gradske čistoće nakon pražnjenja kontejnera počeli da zatvaraju poklopce na istim? Da li je to stvarno toliko veliki posao i dugo traje pa ne stižu?

Ovako u kontejnere ulaze mačke, vrane, mirisi se šire na sve strane, vetar raznosi đubre. Većina kontejnera koji imaju ispravan poklopac ima i pedalu za otvaranje, tako da se ništa ne pipa rukama prilikom odlaganja đubreta u kontejner. Ali, ako ni radnici nakon pražnjenja ne zatvore poklopac, taj kontejner će sigurno ostati otvoren do sledećeg pražnjenja.
Ја сам у мојој улици буквално узео телефон и снимио их како офрље раде свој посао, не затварајући поклопце контејнера након што их испразне, и тај снимак послао Градској чистоћи. Рекли су да ће скренути пажњу радницима око тога, и заиста су у мојој улици почели тад да затварају поклопац.
Само у тој улици, у околнима нису баш :)
А и у мојој улици чини ми се да их лагано попушта воља да обављају свој посао како треба, изгледа да ћу опет морати да их снимам и пријављујем. Заиста невероватно колико је то једна тешка и недокучива ствар за те људе, њима је то просто научна фантастика, квантна физика, нуклеарна хемија, да затворе поклопац суда за одлагање отпада након што га испразне. Не желим да будем зао, али шта то говори о менталном нивоу тих људи?
 
I ja jutros videh perače kod mene u kraju.

Za divno čudo, bila su dvojica sa šmrkovima, a to nisam video u mom kraju već godinama (možda je ovo drugi put da dvojica prskaju u poslednje 2 godine).

Što se tiče termina - ne znam kada je najbolje, ali definitivno treba uvesti (ako već ne postoje) vremenske periode kada je špic i tada ne zakrčivati ulice sa peračima, đubretarima, menjačima saksija i zastava na auto-putu i bulevarima...
Predizborna kampanja u punom jeku. :D
 
A okretanje kontejnera tako da nagazni mehanizam bude ka ulici umjesto ka trotaru i da većina mjesta za kont je bez papira i dozvola o projekta
 
Malopre, dok je bio pljusak, kod mene, Bulevarom kneza Aleksandra Karađorđevića prolazio beli kamion za čišćenje i pranje ulica.
 
20230919_160958.jpg

Dalmatinska
 
Мислио сам да су ови контејнери као украсне жардињере.
 
I bili su jedno vreme, ali izgleda da kako imamo hronične probleme sa parking mestima, gradskim prevozom i kantama za đubre, izgleda da imamo i sa kontejnerima.​
 
Nove kante širom grada. Modularne se tj pomera se gornji deo.
Screenshot_20231207_185233.jpg
 
Добра шема, лепо би изгледала и на смећарима и цистернама.
 
Kome i kako ovo prijaviti?

Lokacija:
18 Делови

Ovde na street view pregledu su kontisi na ulici, pomereni su pre par godina sa ulice na zemlju i od tada se ovo desilo par puta. Ne bi me cudilo da je kontejner sam skliznuo posto stoje na ivici, a svakako je zicer za neko drogirano ili pijano govedo da ga gurne eto cisto onako, kad se vec namestilo

Ostala 3 su prazna, tako da je ekipa koja je kupila smece ovo i videla, da li su prijavili nadredjenima, to ne znam...

Katastrofa
1000014533.jpg
 
Крени редом, онај нови број за све пријаве, мејл градоначелника, ЈКП Чистоћа, Београд воде, комунална инспекција општине, комунална милиција, републичка инспекција за воде, министарство заштите животне средине.
За почетак можеш да позовеш 11011, онда милицију на 011 3090007 и ЈКП Чистоћа погон Раковица на 011 3591364 .
 
Мени није јасно како је некоме уопште пало на памет да место за контејнере буде уз поток.
 
Imas gore na streetview kako je nekad izgledala ulica, sad su tu gde su bili kontejneri novi ivicnjak i bankina, a kontejneri iza na onoj "travici" nizvodno uz potok. Kompromisno resenje. Tu je pitanje i cija je to parcela tako da od betoniranja i sredjivanja nema nista. Potok je nekad znatno cesce sredjivan, ne znam od strane koje sluzbe, sad puste da zaraste pa dodju jednom u nikad

Update: videh malopre da je kontejner izvadjen i vracen na mesto. Djubre je, doduse, ostalo u vodi. Nisam ni stigao da prijavim, verovatno su radnici videli pa prijavili, a mozda je i njima skliznuo, ko zna
 
Vrh