Šta je novo?

Izbori 2024

Čemu onda glasanje i izbori kad ovaj krelac uvek može da šteluje rezultate u svoju korist?
 
Kome nije jasno? Dzaba smo krecili, glasali. Eto zasto ogradili Rik. Oce li proci?
 
Da li postoji neki portal koji onjavljuje rezultate, a koji nije RIK?
 
Ako je tačno ovo što je CESID objavio mi smo društvo kojem nema spasa
 
@Ljuba82

Koji se to rezultati poklapaju sa istrazivanjima kladionica?

Ovo su istraživanja Ipsosa interna bila, neko je juče dao kvote na kladionicama, poklapalo se poprilično, gotovo svi su bili u intervalima poverenja.

...na neki način očekivano.

...još uvek ništa za BG...preko 2h posle.
 
CeSID: Prvi preliminarni rezultati.Prema prvim projekcijama rezultatima CeSID-a Srpska napredna stranka osvojila je 43,6 odsto, SPS 11,6 odsto, Ujedinjeni za pobedu Srbije 12,9 odsto, koalicija Moramo 4,3, Dveri 4 i Zavetnici 3,9 odsto.
 
Ovde fali 30 posto fazon, nemoguce da su male stranke ispod cenzusa toliko uzele 🤣
 
Mene samo Beograd zanima, ako je tu pukao na referendumu, kako će sad da pobedi uz ovoliku izlaznost.
 
Na izborima za predsednika Srbije najviše glasova dobio je Aleksandar Vučić 59, 8 odsto, dok je Zdravko Ponoš ispred Ujedinjenih za pobedu Srbije za sada na 17,1 odsto, Miloš Jovanović 5,8 odsto, Boško Obradović ima 4,5 odsto, 4,4 ima Milica Đurđević Stamenkovski ispred Zavetnika, Biljana Stojković tri odsto, Branka Stamenković 1,9 odsto i Miša Vacić 0,9 odsto
 
Изгледа да ће на Бг изборима вагу имати НАДА. Да се надамо да ће НАДА окренути леђа Весићу
 
Čemu defetizam? Ovo je očekivano, pričali smo juče da AV dobija u prvom krugu predsedničke, ali recimo ako ostane na 43% za parlamentarne koa što ima po Cesidu, to je u stvari poraz! Mora u koaliciju, nema baš apsolutnu vlast.

Onog trenutka kad padne BG on je gotov i to on zna, samo treba izlaziti uvek, ako ništa drugo, zbog svoje savesti.
 
Ne mora, 43 posto ce biti preko 50 posto poslanickih mesta.
 
Čemu defetizam? Ovo je očekivano, pričali smo juče da AV dobija u prvom krugu predsedničke, ali recimo ako ostane na 43% za parlamentarne koa što ima po Cesidu, to je u stvari poraz! Mora u koaliciju, nema baš apsolutnu vlast.

Onog trenutka kad padne BG on je gotov i to on zna, samo treba izlaziti uvek, ako ništa drugo, zbog svoje savesti.
с обзирим да је по ИПСОС-у око 10% странака испод цензуса можа ових 43% буде довољно за већину у скупштини.
 
Na Beogradu je ipak malo ljudi izaslo.
Osecam se porazenim.

Za ovo su Krivi Jeremic i Djilas. Oni daju vlasti legitimitet po naredjenju EU i USA.
Opozicija je zadovoljna, za njih je ovo dovoljana pobeda, uci ce u skupstinu, dobice poslanicke plate, skupstinski restoran, prijemi u ambasadama iz kojih mogu da se izrode divna prijateljstva i poslici za strane sluzbe....
 
Aaaa ovi rezultati Cesida su bez Beograda, aaaaa.
 
Na Beogradu je ipak malo ljudi izaslo.
Osecam se porazenim.

Za ovo su Krivi Jeremic i Djilas. Oni daju vlasti legitimitet po naredjenju EU i USA.
Opozicija je zadovoljna, za njih je ovo dovoljana pobeda, uci ce u skupstinu, dobice poslanicke plate, skupstinski restoran, prijemi u ambasadama iz kojih mogu da se izrode divna prijateljstva i poslici za strane sluzbe....
Sta, bre, pricas, nigde rezultata.
 
Ja sam malopre rekao, ako je pukao u Bgu na referendumu, onda ne može sad da ga uzme uz ovu izlaznost.
 

SNS 43.6
UJED. 12.8
SPS 11.6
NADA 5.4
Moramo 4.3
Dveri 4
Zavetnici 4

Zbog svoje transformacije i zbog otmice i gusenja ekoloskih protesta glasaci su kaznili Moramo.

Osim Dveri, ove male partije koje su presle cenzus su navodno u dilu sa SNS-om. Tako da imaju svi zajedno dovoljno i da menjaju ustav.
 
с обзирим да је по ИПСОС-у око 10% странака испод цензуса можа ових 43% буде довољно за већину у скупштини.

Mali je još uzorak, ali ako kojim slučajem ostane tako, teško da će biti preko, dobiće 4.3% od tih 10, biće blizu i naravno da će stare komunjare da mu uskoče, ali opet bolje tako!

P.S. Ne mogu da zamislim glasača NADE (sam sam glasao za istu na jednoj od 3 liste) da podrži Vesića, samoubili bi se!
 
Vrh