Šta je novo?

Izbori 2024

Da. Razočarao i mene poprilično! Cela ta atmosfera i sujeta do neba i nemogućnost objedinjenja desnog centra! Možda su se uplašili, imaju ispitivanja, možda znaju da ni tako ne bi ništa uradili! Opet Kreni-Promeni isto sumnjivi!

Svakako ću izaći, opet po sistemu manjeg zla. Svestan sam da gomila neće. Odvija se sve kako žele nalogodavci i kolonijalni upravnik.
 
Meni je SSP mnogo više sumnjiv zbog prošlosti njihovog lidera koji je bez pardona godinama bio predsednik KSS-a, planirano mu je mesto konzula u SAD, a onda je preko noći postao najveći opozicionar. Takođe do tog momenta režimu Đilas nije bio problem i nije bio lopov i zato ja sumnjam da je sve to igra između njih dvojice, naročito kada se vratimo u prošlost i slušamo hvalospeve Đilasa na racun Vučića. Takođe možemo da se dotaknemo i Aleksića iz Borbe koji je bio gradonacelnik Trstenika u sns-u i pričao hvalospeve o stranci, a onda je odjednom postao opozicionar. Takođe Miloš Jovanović koji je bio 24/7 po režimskim medijima sa Zavetnicom, a onda postao desna ruka Đilasu i veliki opozicionar. Kreni Promeni je ubedljivo najčistiji od svih kad gledaš sve ljude u pokretu.
 
Хвала и****ма са десног спектра што се нису ујединили у једну колону, већ сви излазе на београдске изборе самостално и ниједна од тих странака неће прећи цензус и тако ће омогућити Шапићевој коалицији да освоји 56 мандата.
 
Колико је стратегија ове власти заправо генијална. Расписују изборе на сваких годину-две само да би сваки пут издоминирали и показали опозиционим странкама и гласачима да су и даље најјачи. Опозициони гласачи се пред сваке изборе наложе да ће да скину СНС, али онда СНС покраде, а опозиција се понаша максимално пасивно по том питању у току изборног дана, док им не пада на памет да је СНС убацио своје контролоре у опозиционе редове. И онда се већ у 22:00 опозициони гласачи разочарају јер опозиција и даље није изашла са својим резултатима избора и биваји демотивисани да се баве политиком, па чак и да иду на протесте против изборне крађе. Тако се сваке године контролише незадовољство опозиционо настројених грађана да случајно неко нов не би излетео на српску политичку сцену или на неки протест да поремети планове власти и "опозиције". Да су избори на сваке четири године, бар једном у току пуног мандата актуелне власти неки протест или нека ситуација би се отели контроли на огромну штету власти.
 

Kakav odron bez imalo obraza možeš biti i ovo slati u UN. Svaka normalna država bi uhapsila ovu gamad i krivično gonila. Obavezno ispitati ko ih finansira, šta im je agenda itd. Imajući u vidu da je Sonja Liht u Srbiji neki faktor, od toga neće biti ništa. Tu su i tzv. studenti koji su protestovali protiv Vučića, Đilasovi studenti. U čije ime oni ovo pišu? Goodbye tzv. pro-zapadna opozicijo, za vas više nikada! U budućnosti ili neću izlaziti na izbore, ili glasam za neke teške desničare.
Какве везе Саво Манојловић има са Иницијативом младих за људска права, Наташом Кандић, Весном Пешић, Биљаном Стојковић, Павлом Грбовићем, Ђиласом или Добрицом Веселиновићем? Зашто не би гласао за њега него за Несторовића или неку минијатурну странку која излази на изборе само да не би прешла цензус? Поента оваквих организација и јесте да смањују рејтинг опозицији и да у односу на такве организације СНС широким народним масама делује као патриотска странка. Већ сам објаснио зашто се избори у Србији расписују сваке године и треба излазити на изборе и гласати за нова лица попут Саве Манојловића управо да би се пореметили планови Вучића и његових омиљених опозиционара.
 
1000006230.jpg


3 mesta za jedan dan. Negde otprilike već obavljena polovina od onoga što je V. Obradović obišao u celoj kampanji.

Obradović verovatno misli da je Lazarevac neko selo kod Leskovca 🤣 Jedino je možda upoznat je ako je išao sa Popovićem negde u blizini da Nenad krka jagnjetinu 🤣
 
Yihr prima one koji bi majku prodali za dinar, sto vojsku nisu sluzili, vec "zamensku" u nekoj apoteci ili starackom domu (menjanje pelena), i to su oni, da mogu, izmislili i proglasili bi genocid na Kosarama ili u Pastriku... to je najgora peta kolona koju neka domicilna zemlja mozr da poseduje :(

Sa takvima ne bi ni u grad prošetao da ne narušiš reputaciju, ugled 🙂 😆

Nisu ti klinci barem ovi današnji (iz inicijative mladih) išli u bilo kakvu vojsku... (civilnu ili pravu) A ovakvu državu braniti = braniti režim koji bi olako gurnuo svoje sunarodnike u novu smrt dok su oni zaštićeni i sve bogatiji...

Ali dobro je što si potpao pod taj narativ pa ako već treba da se gine ima ko... Mislim da generacija milenijalaca će većinom to izbeći, jer smo odrastali uz rat, doživeli bombardovanje, slušali taj petokolonaški diskurs od najgoreg medijskog ološa, a ovi klinci sada vidim da se lože na svako moguće nasilje, ispranog mozga na čemu se sistematski radilo i nek im je bog u pomoći.
 
U prvom pasusu se donekle slazem s tobom. Svi smo Srbende, ali nisu svi za nosenje oruzja. Niti za odlazak u rov. Niti zele da idu u rat koji je dogovoren ili namesten. Ali svako zeli da mu zemlja pobedi u ratu i da mu se teritorija uveca. :) ja ne bih isao u rov bez politicara i njihove dece - to mi je polazna premisa.

Lepo je znati baratati oruzjem, rasklopiti ga. Ako pratis ratove, sada se i zene mobilizuju. Ima zena koje imaju veliku vaginu (apropo testisa kod muskih) pa svejedno idu u rat. Prave patriote! :)
 
Какве везе Саво Манојловић има са Иницијативом младих за људска права, Наташом Кандић, Весном Пешић, Биљаном Стојковић, Павлом Грбовићем, Ђиласом или Добрицом Веселиновићем? Зашто не би гласао за њега него за Несторовића или неку минијатурну странку која излази на изборе само да не би прешла цензус? Поента оваквих организација и јесте да смањују рејтинг опозицији и да у односу на такве организације СНС широким народним масама делује као патриотска странка. Већ сам објаснио зашто се избори у Србији расписују сваке године и треба излазити на изборе и гласати за нова лица попут Саве Манојловића управо да би се пореметили планови Вучића и његових омиљених опозиционара.
Izbori su rešeni, SNS kamarila vlada do 2028. godine. Sve je dogovoreno sa ambasadorom SAD-a. Složili su se vlast i pro-zapadna opozicija.

Vučić najbolje hendluje nezadovoljstvo radikalske Srbije. Sada sledi težak period, a zapad računa da je bolje da vlada Vučić nego Nestorović. Nešto im je opet obećao.
 
Poslednja izmena:
Опозициони гласачи се пред сваке изборе наложе да ће да скину СНС, али онда СНС покраде, а опозиција се понаша максимално пасивно по том питању у току изборног дана, док им не пада на памет да је СНС убацио своје контролоре у опозиционе редове.
Зашто опозиција то дозвољава? Зар је толико тешко пазити на то кога предлажеш за члана бирачког одбора у сталном или проширеном саставу?
 
Izbori su rešeni, SNS kamarila vlada do 2028. godine. Sve je dogovoreno sa ambasadorom SAD-a. Složili su se vlast i pro-zapadna opozicija.

Vučić najbolje hendluje nezadovoljstvo radikalske Srbije. Sada sledi težak period, a zapad računa da je bolje da vlada Vučić nego Nestorović. Nešto im je opet obećao.
Видим лепо хендлује и твоје незадовољство, па шириш дефетизам и нећеш да изађеш на изборе.
 
Зашто опозиција то дозвољава? Зар је толико тешко пазити на то кога предлажеш за члана бирачког одбора у сталном или проширеном саставу?
Дебили. Верујем да Крени-промени неће тако радити.
 
🤣🤣🤣🤣🤣

E, jbg, bas sad smo ga imali u saci kad se ovi prokletnici pojavise 🤣🤣🤣



"Mi na izbore idemo, da bismo pobedili", ocenila je Tepić.

🤣🤣🤣🤣🤣

Da, zato kandidujete likove poput V. Obradovica, Ponosa, Sase Jankovica... sve likovi za pobedu 🤣 Zato gurate Djilasa svuda iako znate da narod nece da glasa za njega, ma, nece ni da ga vidi, ni cuje. Bas ste isli da pobedite, kako ste isli da pobedite, tako ste i pobedili.

A Marinika ako je za bojkot zbog pravednih izbora neka nastavi sa borbom za to, a nek ne kuka po medijima.
 
Ne, nego mi želimo. Ponovo se skida odgovornost sa nas samih.

"Kolonijalni upravnici" su u fazonu kad su budale hajde da to iskoristimo. Što je legitiman pristup. To radi i Rusija sa nama vrlo uspešno.

Izvini, ali ja ne želim da delim kolektivnu odgovornost. Od prvog trenutka kada sam (šatro) mogao da utičem na nešto (a to je 5. okt 2000. :) ), uvek je bilo ideološki, bez oportunizma, ne žalim za svojim izborima!

Ne pravim razliku zapad/istok, u stvari mislim da bi nam pod istokom bilo lošije. Ovako na ličnom nivou i po nivou profesionalizma nemam zamerki, kad bi se samo malo pelcovali. Radi se samo o tome što ovaj toliko putera na glavi ima, da sad mora da da i ono što nikada nije i hoće da bi sačuvao svoju g*zicu. Platićemo ti i ja više indirektno!

Doduše eksponencijalno je zapad počeo da mi se penje na onu stvar sa svojom fake free market pričom i hipokrizijom na svim nivoima (Ekonomija, pravo, geopolitika, Izrael, Rusija, ranije Libija, Irak...) i to tek ovih par godina. Tako je bilo dok su pobeđivali, sad gledamo protekcionizam. Nije to ONAJ zapad, gori su od Sovjeta, sa sve svojim pravnim sistemom, otimanjem, propratnom ideologijom za debilizovanje masa! Zaslužili su jedan zadnji desni u vugla i dobiće ga, samo neće biti direkt, nego teški kroše! Za naših života, pazi šta ti kažem. Kad pogledam, gotovo sam proročki predvideo gomilu stvari uz neke oscilacije. Krivo mi je što ćemo mi to najviše osetiti opet...
 
И поставља се питање шта је било препрека да Народна странка, Двери и још понека група грађана заједно наступе и на београдским изборима, а не само на општинским изборима на Чукарици?
 
@Ljuba82 stvar je samo u tome da nisu kolonijalni upravnici bez našeg pristanka... a politika je umetnost mogućeg... stalno neki presek stanja na ovom forumu i nepravda pa to ti je...

Dakle sužen je izbor, nek bude i da su dva zla, a mi ne umemo da plivamo u tome poput jedne Češke ili Slovačke recimo i tu nije samo došao neko sa strane i porobio nas kako ide taj tvoj pocetni narativ koji si kasnije raspršio u svašta nešto 🙂 Dakle samo sam se na to osvrnuo. Ljudi glasaju, barem na republici i za predsednika nema dileme, tu nema tolike krađe da odgvornost bude na stranim ambasadama a mi večito i samo marionete i to jeste i naša odogvornost.
 
Vrh