Šta je novo?

Izbori 2024

Са фејсбук профила ДЈБ:
Добијамо много питања о томе шта се десило са савезом ДЈБ и Народне, па ћемо дати кратак одговор. ДЈБ и Народна странка су крајем јануара потписале меморандум о заједничком изласку на београдске изборе. Два и по месеца смо заједно покушавали да проширимо коалицију и са Дверима и НДСС-ом и направимо јаку колону десног центра. Двери су биле заинтересоване али су стално одлагали одлуку. Последњи покушај је био у ову суботу, али су Двери остале неодлучне. НДСС није био спреман ни на састанак.

Пре три седмице, НС је хтела да уведу Вељу Илића у коалицију за Београд. ДЈБ не види ниједно рационално објашњење за то и за ДЈБ то није прихватљиво. Водити кампању за ПРОМЕНУ и увођење реда у Београду са Вељом Илиће није кредибилно.

НС је на крај одлучила да напусти договорену коалицију са ДЈБ и направи коалицију су Вељом Илићем. Интересантно је да нас локални одбори НС истовремено зову на заједнички излазак на општинске изборе без Веље Илића. Жао нам је што се поновила прича са децембарских избора и што смо поново, након договорене коалиције за Београд, у последњем моменту добили услов који за ДЈБ није прихватљив.

Власт јако лоше стоји у Београду, посебно у централним београдским општинама. Београђани желе ПРОМЕНУ. ДЈБ је политичка опција трећег блока која доноси ПРОМЕНУ. Глас за ДЈБ је глас за ПРОМЕНУ, глас за увођење реда у Београду. ДЈБ има и знање и политичку вољу да донесе ПРОМЕНУ. А снага за ту ПРОМЕНУ зависи од бирача. Без те снаге не можемо ништа.
 
Kako je Djindja uspeo 2000.da ishendluje 17 stranaka i da svi sefici progutaju svoj ogroman ego...
Написали ти горе људи. Преведено у доларима, то је 76 милиона зелених новчаница. Урачунајмо инфлацију и тадашњи однос цена у Србији то ти дође као пола милијарде $ данас.
 
Пошто након цитата нисам могао да пишем (још учим да користим форум) хтео сам да додам и ово:
Како Веља смета у Бг а не у Чачку?

https://www.danas.rs/vesti/politika/cacak-koalicija-lokalni-izbori-2024/

Нешто се не слаже, можда ова коалиција у Чачку не постоји или за Бг они не ваљају.

Видећемо какве ће информације да се појаве касније.
 
Блесави сте ви што и после 25 година гледате ову удбашицу која, што из користи што из нехата и глупости ради за режим. Она и наратив који је гурала током 12 изгубљених година у том незваничном гласилу грађанске Србије је најзаслужнија за долазак жвалавог на власт.

ПС: И даље ми ниси одговорио шта сад мислиш о Милошу Сорбони.
Moze li se znati koja je tvoja politicka opcija ?
Ja inace mislim sve najbolje o Milosu Jovanovicu.
 
Džaba se raspravljate. I poziciju i opoziciju drži Hil. Biće kako njemu kao upravniku odgovara i kraj priče. Nama je bolje da sačuvamo ovo malo živaca što nam je ostalo.
 
Ništa, onda nađite jaču opoziciju sa jakim liderima koji imaju "pravu" snagu. Koalicije i služe da se pređe cenzus. I SNS ima koaliciju bezbroj partija ali ih niko ne naziva tako.

Dobijate puno kritike kao opozicija koja poptuno prolazi mimo mene. Ali ovo pokazano nejedinstvo u poslednja 3 dana , u situaciji kakvog protivnika imate naspram sebe jeste problem i to ogroman i baš ste na tome ponovo pali. Da potpuno zanemarim svu drugu kritiku koju i jesam zanemarivao i koja me ne zanima. Jer imam cilj i interes da ova vlast padne i sve je podređeno tome.

Izuzetno razočaravajuće. Razvojem situacije poslednja 3 dana samo Ana Brnabić trlja ruke. Dobila je direktivu od Hila da ne žele nelegitimne lokalne izbore. (imam neposredne izvore, ne pričam napamet) Trebalo je tovariti uslovima dalje. Vi sad dajete legitimitet. Ne krivim vas. Ali morao je neko iz dve struje opozcije da popusti. Podela nikako. Meni niko nije ni u pravu ni manje u pravu, argumente ima i Milos Jovanović i vi, ali podela nije smela da se dogodi.

Dobićete gore rezultate nego 17.12.

Jedina nada vam je da se ništa ne popravi do 2.6 i da se izvlačite (opravdano) na to da nema uslova uprkos želji i da se traže novi prevremeni izbori.

U pravu je Jovanović... Pa kad će potpisi, notari, kampanja i to češljanje spiska... Posle praznika? Eto su izbori posle 3 nedelje... Znači podela vam nije trebala, ma ko da je kriv, neko je morao da popusti, svejedno mi je.

Ja ću svakako doneti odluku u skladu s tim da li na izborima vlast pada a ne da imamo neku opozciju u skupštini. To mene više ne zanima. Za neku opoziciju, da se nađe, ste imali 10 godina. Danas je jedinstvo bilo neophodno kao nikad da vlast padne. Užasno sam razočaran.
 
I imamo harizmatičnog lidera to je Miloš Jovanović... Sve nešto kao nemamo... sve imamo al recite šta svi da radimo kao jedno, jer je trenutak takav. A ne svako ponaosob... ako ne umete, gubite i vi lično i mi kao društvo generalno... Žalim slučaj, oper nas je vlast preveslala...
 
Ja koji sam levičar kažem da imamo Miloša Jovanovića jer vidim potencijal i sklanjam sa stola sve razlike, pogotovo jer je lokal u pitanju... Mislim i dalje želim da izađem na izbore al ne da bih dao puki legitimitet vlasti nego da padnu na gradu... Jako sam razočaran prethodna 3 dana da nema dalje... Nejedinstvo u najgorem trenutku.
 
I da razjasnim kad kažem da imam interes od promene vlasti, ne bi da neko pomisli da imam neku konkretnu dogovorenu materijalnu korist, interes je vrednosni u smislu da stvara zdravu društvenu klimu u kojoj je onda moguć i ostvariv i neki materijalni interes u konačnici, što je i normalno... Da se ne rastumači sasvim banalno taj moj 'interes'... 🙂
 
Jel bilo glasanje? Ko nije ispoštovao glasanje i rasturio koaliciju, jasno je kao dan. Kad god je sns u problemu, dođe SSP koji očigledno sabotira opoziciju već duže vreme. Ali svakako je nemoguće pobediti protiv sns-a uz Nestorovića u rezervi i ne znam šta ste sad toliko razočarani.
 
Bilo je nerealno očekivati da će SPN kao ogromna koalicija uopšte preživeti do narednih izbora, ma kada god oni bili. I da su osvojili vlast na bilo kom nivou, do sledećih izbora bi bile velike šanse da se raspadnu, jer je to srpski mentalitet koji bi proradio u bilo kom trenutku - svako bi svoje parče torte.

E sad, baš u ovom trenutku da se raspadnu, to je jako bezveze ispalo, najblaže rečeno. Moj lični stav je takav da bojkot nije smeo da se desi. I ne znam zašto bi uopšte neko insistirao na tome ili podržavao jer bojkot od pre par godina ništa nije doneo. Izborni uslovi su se pogoršali, Vučić sigurno neće popustiti, a bilo ko sa strane da interveniše ili delegira je budalasto, na čijoj god strani da je. Isto tako borba na ulici isto nema smisla, niti sada ima bilo kakvog povoda ili motivacije da narod izađe na ulice. A još i ovaj "delimični" bojkot, ne bi na izbore u Beogradu, ali bi na lokalne - neverovatna besmislica.

I ovakvo neslaganje opet dovodi do još većeg pada, a u ovoj igri nema "treće sreće". Ako isti ljudi pokušaju opet, treći put, da se sklope i izađu na naredne izbore zajedno - ko će uopšte pa da glasa za njih kada su se već dva puta raspali.
Potpuni debakl opozicije. Možda bi Beobuild trebalo da osnuje svoju stranku, imalo bi svakako više ljudi od Nestorovića 😆
 
Zbog toga sam se razočarao, jel vidim neki se pitaju. 🙂

Da mogu, iselio se bih se iz zemlje... a sns će sam od sebe da se uruši kad tad... zajahaće sami sebe... a borba ovog tipa koju sad vodimo postaje uzaludna...
Ja sam se razočarao još u veče 17. decembra i odlucio da odlazim odavde, tako da sad me ovo uopšte ne iznenađuje. Najviše sam bio razočaran što je opozicija ako se sećate imala 56 mandata dovoljno za pobedu, ali su se MI glas iz naroda ispostavili kao prevaranti koji su tu da odrade posao za vlast i neverovatno mi je da su oni preživeli te izbore 17. decembra nakon svog onog cirkusa i da će sad ostvariti još veći rezultat. Sve to znači da bi Spn zajedno sa DSS-om morala da ima bar 6 mandata više, nego na ovim izborima, što mislim da nije moguće.
 
^ zbog ovog je meni apsurdno što se uopšte i komentarišu neke stranke i vodi neka diskusija o izborima, odavno sam video da nema poente. Umesto toga pratite geopolitiku kao i ja jer dok se neke stvari ne preokrenu na tom polju sigurno neće biti značajnih promena kod nas.
 
Vrh