Šta je novo?

Izbori 2024

Дана 18. маја поднете листе могу да се повуку, али они који их нису поднели не могу да изађу. Ми сад имамо актере који су нам јасно ставили до знања да не желе да учествују на изборима, тако да тај предлог нема ама баш никаквог смисла.


Ово је много бољи предлог, нажалост, вероватно неће бити усвојен.
 
Spremaj(te) stare šerpe..

1000002033.jpg
 
Voleo bih da svi ovi likovi izadju samostalno jednom na izbore.

Koji je faktor faking Ponos i koga briga sta on misli.

Relevantnost nivo Cede Jovanovica.
 
Voleo bih da svi ovi likovi izadju samostalno jednom na izbore.

Koji je faktor faking Ponos i koga briga sta on misli.

Relevantnost nivo Cede Jovanovica.
На локалним изборима у мојој општини су ССП и СРЦЕ наступили у тој двочланој коалицији и освојили 6,81% гласова. Када је покренута иницијатива за уједињење опозиције на локалу, ови као нису хтели да их идентификују са кадровима бивше ДС власти која је сјахала 2020.

Мислим да је кључ за добар резултат то што се листа звала <insert name of my municipality here> против насиља, па их је просечан гласач идентификовао са (сада већ покојним) СПН-ом.
 
Imam par zakljucaka posle ove emisije, samo da naglasim da izlazim na izbore da ne bude zabune.
Realno da Djilas i Ponos nisu vikali bojkot, izbori ne bi bili objedinjeni. I pitanje dal bi bili i pomereni za 2 jun , ne secam se vise hronologije dogadjaja.
ZLF je odlucio da izadje na izbore i pre toga, a verovatno ce izaci i ako se ona dva zahteva koja spominju ne ispune , tj ispune formalno al ne i prakticno.
 
Voleo bih da svi ovi likovi izadju samostalno jednom na izbore.

Koji je faktor faking Ponos i koga briga sta on misli.

Relevantnost nivo Cede Jovanovica.
Koji je faktor Pavle Grbović? Šta predstavljaju Lazović, ona crvenokosa i Dobrica? Ponoš je bio predsednički kandidat i dobio je 700.000 glasova. Razumem da su ga podržale stranke, ali me živo zanima koliko bi kao predsednički kandidati osvojili prethodno nabrojani? Budi realan.

Bitna je skupštinska šnicla, ovoga puta beogradska.
 
Koji je faktor Pavle Grbović? Šta predstavljaju Lazović, ona crvenokosa i Dobrica? Ponoš je bio predsednički kandidat i dobio je 700.000 glasova. Razumem da su ga podržale stranke, ali me živo zanima koliko bi kao predsednički kandidati osvojili prethodno nabrojani? Budi realan.

Bitna je skupštinska šnicla, ovoga puta beogradska.
Pa to i jeste moja poenta.

To sto ti likovi dobiju tolike glasove je samo zato sto su bili ispred neke koalicije.

Samostalno su svi k na biciklu, to i pricam.

Nametnuti da nesto predstavljaju.

Medjutim, Pavle, Lazovic, crvenokosa i Dobrica su i dalje predstavnici jedne koalicije koja je neki faktor pa su samim tim i oni (nazalost) neki faktor.

Ako bi izasli iz koalicije - nisu niko i nista.

E, pa, Ponos je izasao. Bio je faktor kao taj nametnuti lazni kandidat za predsednika, ali sta sad predstavlja? Vodi stranku koju podrzava 765 ljudi.

Sta ce on u Utisku nedelju ili bilo gde? Trenutno je apsolutno nebitno sta on misli i koga briga sta on misli i koji je on faktor uopste? Nigde se nista ne pita, apsolutno nikakvu moc i uticaj nema.

Trenutno je bitnija, veca, uticajnija i organizovanija stranka od njegovog SRCE-a stranka onih ludaka ravnozemljasa sto protestuju ispred N1. Onda nek zovu Olja i ekipa njihovog predsednika da se izjasnjava svaki dan oko svega i svacega.
 
Генерално су све опозиционе коалиције скуп слабих партија и слабих лидера чија је снага једино у контрирању актуелном режиму. Неке од њих би можда прешле цензус да иду самостално.
 
Svojim glupostima i izbrzanim reakcijama i kao što sam već rekao prirodnom nedostatku talenta za politiku Djilas je izgubio amaričku i EU podršku. Mislim da je na putu ka političkom zaboravu. Zato će sad svim sredstvima da krene na deo opzicije koja izlazi na izbore. Ne bi me uopšte začudilo da na kraju dobije nešto od Vučića, kao Čeda Jovanović na pr.
Vučić nije ugrožen, izašlo se na izbore ili ne.
 
Vrh