Šta je novo?

Izbori 2024

Niko iz opozicije ne treba da uđe ni u republički, ni u gradski parlament.. neka demon vlada sam, u državi, u gradovima. Oteli su sve, uništili institucije, sami neka vladaju, neka ratuju sami sa sobom...

Šta treba, da budu dekor, ikebane u njegovoj diktaturi, da bi pred svetom glumili neku demokratiju? Eto i Zapadu njihov miljenik, neka rade sa njim šta hoće, dozvolili su sve ovo, neka se nose svi zajedno.

Okrenimo im leđa i na ignor.

Niko iz opozicije ne treba da uđe ni u republički, ni u gradski parlament.. neka demon vlada sam, u državi, u gradovima. Oteli su sve, uništili institucije, sami neka vladaju, neka ratuju sami sa sobom...

Šta treba, da budu dekor, ikebane u njegovoj diktaturi, da bi pred svetom glumili neku demokratiju? Eto i Zapadu njihov miljenik, neka rade sa njim šta hoće, dozvolili su sve ovo, neka se nose svi zajedno.

Okrenimo im leđa i na ignor.
Samo zaboravljaš da su oni isto tako zapadne pudlice koje moraju da slušaju naredbe sa zapada. Pa kad treba protestvuj kad treba buni se. Ne bi me čudilo da posle drugih izbora sns i snp prave koaliciju pošto mi neće ni sa jednima a država mora dalje ili tako neke gluposti.
 
Prijatelj sa kojim sa branio jedan park je jutros priznao da je glasao za Nestora jer je Djilas sa ZLF u koaliciji. Kaže da je Djilas bio u koaliciji sa SNS-om 2022. godine na gradskim i da je velika inflacija zbog Djilasa koji iz senke sabotira Srbiju.

Kaže da je Djilas za priznanje Kosova i da je gori od SNS-a koji ne da Kosovo nego se bori ali može to i bolje, zato Nestor.

Prijatelj ima 50 godina, magistraturu i pre Nestora je gotovo Ćutu pa je zato glasao za Moramo prošle godine, a ranije DSS.
 
CRTA je napravila preliminarni izveštaj o organizovanoj migraciji birača uoči izbora - https://crta.rs/preliminarni-nalazi-o-organizovanoj-migraciji-biraca/
Broj promena u obrascima imena ukazuje na potencijalno širok opseg promena u biračkom spisku između dva izborna ciklusa, što zahteva dalje ispitivanje. Broj birača u Beogradu u izvodima iz onlajn biračkog spiska povećao se za 16.214 od 2022. godine. Međutim, analiza učestalosti ličnih imena u izvodima iz biračkog spiska pokazuje povećanje od 80.301 specifičnih ličnih imena u Beogradu i smanjenje od 69.070. Ovo treba shvatiti kao proizvod najmanje četiri različita faktora: 1) demografskih promena, 2) promene imena, 3) stvarne migracije birača i 4) organizovane migracije birača.

Sad treba istražiti koliki broj od tih 80.301 novih birača su fiktivni birači u organizaciji SNS-a.
 
Prijatelj sa kojim sa branio jedan park je jutros priznao da je glasao za Nestora jer je Djilas sa ZLF u koaliciji. Kaže da je Djilas bio u koaliciji sa SNS-om 2022. godine na gradskim i da je velika inflacija zbog Djilasa koji iz senke sabotira Srbiju.

Kaže da je Djilas za priznanje Kosova i da je gori od SNS-a koji ne da Kosovo nego se bori ali može to i bolje, zato Nestor.

Prijatelj ima 50 godina, magistraturu i pre Nestora je gotovo Ćutu pa je zato glasao za Moramo prošle godine, a ranije DSS.
Koliko je prijatelja glasalo za SPN zbog Ðilasa?

Ne treba kriviti prijatelja nego skloniti Ðilasa.

Staviš njegovog potrčka za kandidata za gradonačelnika lol. Napredak za 25 000 glasova, to smo dobili. Posle svega.
 
Niko iz opozicije ne treba da uđe ni u republički, ni u gradski parlament.. neka demon vlada sam, u državi, u gradovima. Oteli su sve, uništili institucije, sami neka vladaju, neka ratuju sami sa sobom...

Šta treba, da budu dekor, ikebane u njegovoj diktaturi, da bi pred svetom glumili neku demokratiju? Eto i Zapadu njihov miljenik, neka rade sa njim šta hoće, dozvolili su sve ovo, neka se nose svi zajedno.

Okrenimo im leđa i na ignor.
meni ste se smejali kad sam pisao isto pre dva meseca
 
Одгледао сам целу емисију без устручавања са Николом Јовановићем човеком-политичарем кога сам поред свега ја правио. Како се прави човек-политичар? Непрекидном комуникацијом и саветовањем, а ја сам ту један из армије људи са којима се саветовао. Када му је УДБА подметнула прислушкивање, ја сам ставио име на пањ за њега. Супротно од многих овде, око себе је скупио неколико стотина неискварених ентузијаста и каријериста, и да након објаве прислушкивања нису победиле сујете, он би био кандидат уједињене опозиције. За разлику од мене у топлој комјутерској столици у уређеној Белорусији, остао је да се бори, што је за сваку похвалу.

Него да пређемо на важније црте онога што је рекао:
1) Волели то или не, опозиција треба да има компактну јединствену десницу, а што је ван Београда чак и на периферији веће бирачко тело од либералнијих и левих опција. Без и једног и другог се не може пребацити тас на страну опозиције.
2) СНС има хомогено компактно бирачко тело где знају свакога у телефонски број. Оно није окрњено ни мало у последњих неколико међуизборних периода. Суштина промене је управо у обраћању том бирачком телу, које има много незадовољних. То ми је и Ђорђе Вишекруна напоменуо. Речи Вишекруне: "од 700.000 чланова СНС има око 100.000 опортуниста, али осталих 600.000 су залутали туда. Тек почетком одузимања њих је стварни почетак краја АВ.
3) Кандидат за градоначелника Београда мора бити најјачи кандидат. Да сања Београд, да буде преамбициозан, са великим искуством. Колико год многи не волели Шапића, он се преко деценију борио за место градоначелника Београда.
4) Мора да постоји позитивна кампања, са конкретним привлачним програмом, а не само склонимо зло.
5) Када су утврђени аутобуси из Босне, тада је требало да се направи озбиљна акција, а не да се чека крај гласања.

Човек има две велике мане за српску политику:
1) Погледајте са каквом фризуром је ушао у јавност? Мислите да је то неважно?
2) Сувише је сталожен и нормалан. Тако нешто пролази одлично за градоначелника у Белорусији, али не у Србији. Својевремено сам му показивао успешне примере ЈуТјуб хероја са много прегледа. Он је рекао "то је глупирање".

Да уозбиљимо мало причу, зато што видим да је тема скренула у паралелну реалност по којој су неки тамо страни агенти тобоже јако заинтересовани за промену Вучића, или фаворизују неку опозицију, или да осим пар удбашких подметача, да се неко заложио за ФН план, да је са садашњим дешавањима у свету великим Србија тема у првом, другом, трећем, четвртом или петом кругу приоритета и важности... Како наводно у Сребреници нека група по националности Срба није направила у војном и геополитичком смислу издају масовним убијањем разоружаних ратних запобљеника, на стратешку корист хрватски и албанским екстремним националистима, а плаћену муслиманским топовским месом.
 

N1.jpg




 
Poslednja izmena:
Vidimo se sutra na velikom protestu u 18 ispred RIK-a!
20231223_171150.jpg
 
2008. radikali: 316 000 glasova
2023. radikali: 366 000 glasova

To je otprilike to bez pokradenih. Jos da ne ucenjuju, imali bi jos manje.


2008. SPS: 47 000 glasova
2023. SPS: 45 000 glasova

To je otprilike to.


2008. SPN: 417 000 glasova
2023. SPN: 325 000 glasova

Niko nije kriv, odlicno je SPN sve radio.


2008. DSS: 100 000 glasova
2023: DSS: 56 000 glasova

To mu dodje na isto kada bi se ujedinili sa Dverima, Zavetnicima i Narodnom strankom.


MI i njihove vanzemaljce i zemlja je ravna ploca politiku realno podrzava 1-1,5% i nebitni su u sustini i ne bi presli cenzus. Do 50 000 glasova su dosli Kurta i Murta pricom i nezadovoljnim glasacima svih opcija.


SPN sa pravom politikom, ljudima i programima moze opet da puca na preko 500 000 glasova zajedno sa ujedinjenom desnicom, a onda im ne moze nista ni MI ako pridje SNS/SPS koaliciji koja je pokrala glasove. Sa tim sto bi pravom politikom, programom i ljudima skinuli i glasove i SNS-u i SPS-u i MI.

Radikali i socijalisti su ono sto su uvek i bili i tamo su gde su uvek i bili, a to je uvek bila manjina u stvari i u nasim rukama je oduvek bilo hoce li vladati.


450 000 glasova i cao zdravo.
 
Одгледао сам целу емисију без устручавања са Николом Јовановићем човеком-политичарем кога сам поред свега ја правио. Како се прави човек-политичар? Непрекидном комуникацијом и саветовањем, а ја сам ту један из армије људи са којима се саветовао. Када му је УДБА подметнула прислушкивање, ја сам ставио име на пањ за њега. Супротно од многих овде, око себе је скупио неколико стотина неискварених ентузијаста и каријериста, и да након објаве прислушкивања нису победиле сујете, он би био кандидат уједињене опозиције. За разлику од мене у топлој комјутерској столици у уређеној Белорусији, остао је да се бори, што је за сваку похвалу.

Исправим ме ако грешим, он је исто био у Народној странци, јел тако? Странка која је имала највећи људски потенцијал да буде та ”десница” која би окрњила СНС и поставила се на место где је био Коштуничин ДСС (15+ %) али авај... сада смо сведени на нДСС-Покс и ове МИ које још увек нисам сигуран дал су пројекат ДБ или стварна прича.
 
Samo da kažem da je u Nišu sinoć na protestu protiv krađe bilo više ljudi nego ispred RIK-a u Beogradu.
И управо зато локалних избора у Нишу није било јер је тамо огорченост према снс-у и Вучићу на максимуму.

Још један доказ ретардираности и кругодвојкашке ограничености СПН-а и/или њене колаборације пошто би тамо однели убедљиву победу.
 
Када му је УДБА подметнула прислушкивање, ја сам ставио име на пањ за њега

Da se podsetimo:


Nema šta, veličina u svakom smislu, ljudina...
 
И управо зато локалних избора у Нишу није било јер је тамо огорченост према снс-у и Вучићу на максимуму.

Још један доказ ретардираности и кругодвојкашке ограничености СПН-а и/или њене колаборације пошто би тамо однели убедљиву победу.
Pa nisu bas na parlamentarnim odneli. Bilo bi kao u Beogradu, bez Nestorovica nista.
 
Vidimo se sutra na velikom protestu u 18 ispred RIK-a!
Pogledajte prilog 184555

Ovo je gubljenje vremena, doćiće maks 10,000 ljudi.
Studentska ideja o blokadi je puno bolja i umesto da se pripremaju za to oni rasipaju energiju na neki totalno nebitan protest.
I ne samo da se energija rasipa nego nema ni nikakvih planova za ponovne izbore, nikakva kampanja, ništa. Doživeće debakl.
Vraćam se sutra sa posla oko 22h kralja Milana, ako bude 500 ljudi u tom trenutku ispred RIK-a biće to ravno čudu.
Neko u opoziciji ozbiljno pati od (ne)organizovanosti i bilo kakve smislenosti, akcenat treba da bude na ponedeljak, ne na nedelju, ali dobro.

И управо зато локалних избора у Нишу није било јер је тамо огорченост према снс-у и Вучићу на максимуму.

Још један доказ ретардираности и кругодвојкашке ограничености СПН-а и/или њене колаборације пошто би тамо однели убедљиву победу.

U Medijani su dobili, na Paliluli su solidno isparilali, dok ih je SNS u ostalim opštinama počistio sa 50-55 %.
Ali to je ista situacija kao i u Beogradu, u centralnim delovima dobijaju, dok u rubnim ne mogu da spuste SNS ispod 50 % nikako.
U nekim stvarima i jesi u pravu.
 
Vrh