Šta je novo?

Izbori 2024

Издаја је јестивија кад је сервира "патриота".
Управо. Не постоји теоретска шанса да СПН спроведе ФРА-НЕМ план (иако би то и урадили).
Срамно је што је приваженост ЕУ већа од било које жеље за демократијом. Да су приваци предратне Демократске странке, Љуба Давидовић и Милан Грол живи, били би згрожени понашањем људи који се истичу за демократе...
 
Сад предстоји нека представа и евентуално трговина по налогу споља где би потенцијално жвалави пустио БГ опозицији у замену за "мир и стабилност" и прећутну подршку док он завршава Косово.
Bravo!
I Milan MIlenkovic je primetio tu anomaliju - SPN ucestvuje na izborima ali ne zeli vlast na nivou republike bas zato sto im je jasno da n isu u planu za sprovodjenje FN sporazuma.
A sporazum ce biti s[proveden bez ikakvih problema, stanovnostvo ta stvar ne zanima. Niti ih zanima gubitak teriotorije niti imaju zrno solidarnosti za Srbe na Kosovu.
To ce biti jasan signal,ako neko drugi pozeli da uzme nesto nase teritorije ili Albanci pozele da idu dalje.
Sve moze.

A poruka Ambasador od juce nije samo poruka SPN-u nego i poruka njihovim evropskim vazalima da ne laju vise.
I dok EU ima neka ideoloska ogranicenja, SAD su potpuno pragmaticni.

Najfascinantniji su mi oni koji ovde tvrde da cemo 2027. lako da pobedimo SNS.
 
Poslednja izmena:
Управо. Не постоји теоретска шанса да СПН спроведе ФРА-НЕМ план (иако би то и урадили).
Срамно је што је приваженост ЕУ већа од било које жеље за демократијом. Да су приваци предратне Демократске странке, Љуба Давидовић и Милан Грол живи, били би згрожени понашањем људи који се истичу за демократе...
Privrzenost EU je idealni program srpskih stranaka. On polazi od magijskog razmisljanja, ne iziskuje odgovornost.
Sve se sazima u magijski ideal ulaska u EU, ideal pogodan i za urbanu i za provincijsku st.oku.
 
ССП је друга највећа странка у Србији? е бих рекао баш. Сигуран сам да, уколико би самостално изашли на изборе, њихов резултат био слабији од СПС-а, а и од НДСС-а.

IMG_20231223_103539.jpg
 
По опозицију је најгори сценарио понављање градских избора. У том случају, важе исти изборни услови, али у далеко горој друштвеној атмосфери. У тој сигуацији, реално би било да СНС направи исти број гласача, СПС можда падне испод цензуса, МИ изађе на 12%, а СПН и Нада вероватно иугубе по који проценат. То значи апсолутну већину за СНС у броју мандата.
 
Na Kosovu jedino nisu predati manastiri i crkve, ali ni to nije nemoguće.

Школе у српским срединама, Универзитет у Северној КМ и здравство у српским срединама још увек функционишу по систему Републике Србије.
 
По опозицију је најгори сценарио понављање градских избора. У том случају, важе исти изборни услови, али у далеко горој друштвеној атмосфери. У тој сигуацији, реално би било да СНС направи исти број гласача, СПС можда падне испод цензуса, МИ изађе на 12%, а СПН и Нада вероватно иугубе по који проценат. То значи апсолутну већину за СНС у броју мандата.
Ali nece biti rasipanja glasova na Narodnu stranku, Tadica i Radulovica, Dveri i Zavetnike, mozda i neki koji nisu izasli na ovim rese da glasaju na sledecim izborima iz revolta zbog ovih afera sa doseljavanjem ljudi u Beograd, nikad se ne zna...ali se slazem za MI oni ce svakako da prodju jos bolje jer ce da im veruju posle ovog poteza gde odbijaju Sns.
 
MI ocigledno nece u koaliciju ni sa SPN-om ni sa SNS-om i imacemo nove izbore.

To znaci sve novo, pa i nove liste?
 
Tako sam ja razumeo. Sve iz pocetka, mozda sada i Tadic pridje SPN...ako ga prime.
 
Privrzenost EU je idealni program srpskih stranaka. On polazi od magijskog razmisljanja, ne iziskuje odgovornost.
Sve se sazima u magijski ideal ulaska u EU, ideal pogodan i za urbanu i za provincijsku st.oku.
Bas to mi kad udjemo u EU mi cemo... Sta? Biti kao Bugarska :) Mi cemo i dalje biti pravoslavna Srbija koja je mnogo stosta istorijski duzna Nemcima. Koja je predvidjena da bude kolonija na rubu kapitalizma. Koja sluzi amerikancima za izazivanje kriza kako bi imali povoda za vojno prisustvo u evropi da bi kontrolisali evropu...
 
@Sweet Dee

Pa da. Nema im druge, ili ce da se urazume i ujedine ili tek sada niko nece da glasa za njih.

Tadic/Radulovic, Bosko/Mica i Vuk su bacili 6 posto glasova.

Mada pitanje je da li ce ih uopste sada SPN i NADA prihvatiti.

Ali sve izgleda opet uzaludno sa Nestorovicem u sredini i opet cemo imati pat poziciju.

SPN je sa 300 000 prosle godine skocio na 325 000 ove, jadan i bedan skok posle svega sto se desilo. I daleko od dovoljnog i onoga koliki im je potencijal.

A ne vidim da ce ista promeniti i uraditi poteze koji ce privuci veci broj glasaca njima.




Treba spreciti kradju SNS-a i spustiti ih na nekih 325 000 i SPS da jos malo dodatno padne, to je 365 000 zajedno.

Ako Nestorovic ostane na istom ili bude jos dodatno rastao, to je 50-75 000.

To je sve zajedno izmedju 415 i 440 hiljada glasova.

Dakle, SPN mora narasti na 350 000 i ujedinjena desnica mora ici na 100 000.


SPN mora da jačaDesnica cela mora da se ujediniMora da se spreči SNS da dodaje sebi lažne glasove

Jedna od te tri stvari ako se ne dese, trolovaće nas Nestor ko zna koliko dugo.
 
Ali nece biti rasipanja glasova na Narodnu stranku, Tadica i Radulovica, Dveri i Zavetnike, mozda i neki koji nisu izasli na ovim rese da glasaju na sledecim izborima iz revolta zbog ovih afera sa doseljavanjem ljudi u Beograd, nikad se ne zna...ali se slazem za MI oni ce svakako da prodju jos bolje jer ce da im veruju posle ovog poteza gde odbijaju Sns.
Tesko da ce iko ko je glasao za njih da glasa za SPN., nego ce apstinirati
Ljudi su uglavnpm zgadjeni ponasanjem visokih funkcionera SPN.
Pozivanje stranaca da rese situaciju lose se kotira kod desnicara.

N1: „Svašta sam čuo što nisam rekao. Da ne bi bilo spekulacija i spinovanja, ta crvena linija je ako počnu nasilni protesti u Beogradu, u tom slučaju bismo podržali vlast, zato što onda moramo da spasemo državu, jer ako je ruše, džaba nam svi izbori. Ja mislim da se to neće desiti i da oni nemaju snage za to“, konstatovao je Branimir Nestorović.

Citajte vesti sa njihovog izvora. Citajte glasilo vecine gradjana Srbije- Informer, glasilo srpskih intelektualaca. Glasilo koje drzi nivo i uvek pise istinu. Etalon istinitosti,

Informer: Nestorović o paklenom planu opozicije: Pokušaj obojene revolucije - priznati Kosovo i ugasiti uticaj Rusije!​


ovde se radi o dogovoru s Huljom, ako bude protesta Nestorovic ce podrzati SNS. Tako ce njegova podrska vlastima izgledati koa iznudjena.

u toku vladavine SNS citav niz kriminalnih poslova je legalizovan i organizovan. (recimo navijacke firme za obezbedjenje)
To nije samo posao kojim se bave nasi kriminalci, tim poslom se bave i sestrinske sluzbe, Albanci itd i svi oni hoce ovde da imaju apsolutno stabilnost.
SPN nema uticaja na te krugove ni kadrove za to.
Zvonko Veselinovic i Radojcic su i dalje perspektivni kadrovi Zapada.
 
Poslednja izmena:
@Sweet Dee

Pa da. Nema im druge, ili ce da se urazume i ujedine ili tek sada niko nece da glasa za njih.

Tadic/Radulovic, Bosko/Mica i Vuk su bacili 6 posto glasova.

Mada pitanje je da li ce ih uopste sada SPN i NADA prihvatiti.

Ali sve izgleda opet uzaludno sa Nestorovicem u sredini i opet cemo imati pat poziciju.

SPN je sa 300 000 prosle godine skocio na 325 000 ove, jadan i bedan skok posle svega sto se desilo. I daleko od dovoljnog i onoga koliki im je potencijal.

A ne vidim da ce ista promeniti i uraditi poteze koji ce privuci veci broj glasaca njima.




Treba spreciti kradju SNS-a i spustiti ih na nekih 325 000 i SPS da jos malo dodatno padne, to je 365 000 zajedno.

Ako Nestorovic ostane na istom ili bude jos dodatno rastao, to je 50-75 000.

To je sve zajedno izmedju 415 i 440 hiljada glasova.

Dakle, SPN mora narasti na 350 000 i ujedinjena desnica mora ici na 100 000.


SPN mora da jačaDesnica cela mora da se ujediniMora da se spreči SNS da dodaje sebi lažne glasove

Jedna od te tri stvari ako se ne dese, trolovaće nas Nestor ko zna koliko dugo.
СПН треба да се пресабере, одстрани канцерогене елементе попут Драгана Ђиласа и пронађе нови фактор уједињења који није борба против насиља.
 
СПН треба да се пресабере, одстрани канцерогене елементе попут Драгана Ђиласа и пронађе нови фактор уједињења који није борба против насиља.
kako ce da odstrani svog finansijera?
 
Iz razgovora sa ljudima iz okruženja (ne mislim na forum), koji NEĆE DA IM SE VRATI ĐILAS, zakljucio sam da su to potpuno politički nepismene osobe bez ikakvog političkog znanja.
Niko nije umeo da mi odgovori zašto mrzi Đila, da uđemo diskusiju, prozborimo razumno.
Samo znaju za koga neće ali ne i za koga hoće, uz radikalsku retoriku.
Najtužnije mi je bilo što je među sagovornicima bilo izbeglica sa Kim i Krajine kojima je Đilas kriv za njihovu nesreću koju su proživeli ali ne i Šešelj, Sloba, Vučić...

Što se mene tiče svaki taj "neću da mi se vrati Điki" je direktno ili indirektno glas za SNS. Pink i Hepi su učinili svoje.
 
Iz razgovora sa ljudima iz okruženja (ne mislim na forum), koji NEĆE DA IM SE VRATI ĐILAS, zakljucio sam da su to potpuno politički nepismene osobe bez ikakvog političkog znanja.
Niko nije umeo da mi odgovori zašto mrzi Đila, da uđemo diskusiju, prozborimo razumno.
Samo znaju za koga neće ali ne i za koga hoće, uz radikalsku retoriku.
Najtužnije mi je bilo što je među sagovornicima bilo izbeglica sa Kim i Krajine kojima je Đilas kriv za njihovu nesreću koju su proživeli ali ne i Šešelj, Sloba, Vučić...

Što se mene tiče svaki taj "neću da mi se vrati Điki" je direktno ili indirektno glas za SNS. Pink i Hepi su učinili svoje.
Ovako ili onako, treba se pomiriti sa cinjenicom da je Dijilas postao nepopularan.
Vecina ga dozivljava koa placljivka koji moli zapad da ga stavi na vlast i ukloni najveceg heroja, viteza od Bugojna.
 
СПН треба да се пресабере, одстрани канцерогене елементе попут Драгана Ђиласа и пронађе нови фактор уједињења који није борба против насиља.
Mislim da odstranjivanje đilasa ne bi mnogo pomoglo, jer bi se našla nova retorika. To je novi Dos, Žuti lopovi, "neću tu tu je nekad bio Đilas".
Jeste nepopularan element ali glasači koji ga ne vole neće voleti ni ostatak koalicije.
 
Mislim da odstranjivanje đilasa ne bi mnogo pomoglo, jer bi se našla nova retorika. To je novi Dos, Žuti lopovi, "neću tu tu je nekad bio Đilas".
Jeste nepopularan element ali glasači koji ga ne vole neće voleti ni ostatak koalicije.
da. bilo bi "djilas vlada iz senke"

Treba da shvatite da se fasisti ne mogu pobediti na izborima i bez stane podrske.
To jos nikom nije poslo za rukom.
 
Iz razgovora sa ljudima iz okruženja (ne mislim na forum), koji NEĆE DA IM SE VRATI ĐILAS, zakljucio sam da su to potpuno politički nepismene osobe bez ikakvog političkog znanja.
Niko nije umeo da mi odgovori zašto mrzi Đila, da uđemo diskusiju, prozborimo razumno.
Samo znaju za koga neće ali ne i za koga hoće, uz radikalsku retoriku.
Najtužnije mi je bilo što je među sagovornicima bilo izbeglica sa Kim i Krajine kojima je Đilas kriv za njihovu nesreću koju su proživeli ali ne i Šešelj, Sloba, Vučić...

Što se mene tiče svaki taj "neću da mi se vrati Điki" je direktno ili indirektno glas za SNS. Pink i Hepi su učinili svoje.
Upravo to i jeste problem. Covek nije dovoljno popularan u narodu, nije vazno zbog cega, negativne propagande vlasti ili svoje proslosti ali ima los imidz i tu nema pomoci. To bi on najbolje trebalo da zna posto se bavio medijima i zaradio novac na tome, mislim da se zato i povukao u drugi plan ali ne moze da odoli da ne ide na N1 i Novu kao vodja i glavni lik opozicije, to je velika greska. Ako iskreno zeli da skine vlast, neka se sasvim povuce iz politike, neka se druzi sa ostalima privatno i daje savete ako ih ima, uz novac naravno ali on ne sme da bude politicar, taj voz je prosao. E sad ako hocemo da teramo inat i preobratimo vecinu naroda da ga voli to ce malo da potraje....
 
Iz razgovora sa ljudima iz okruženja (ne mislim na forum), koji NEĆE DA IM SE VRATI ĐILAS, zakljucio sam da su to potpuno politički nepismene osobe bez ikakvog političkog znanja.
Niko nije umeo da mi odgovori zašto mrzi Đila, da uđemo diskusiju, prozborimo razumno.
Samo znaju za koga neće ali ne i za koga hoće, uz radikalsku retoriku.
Najtužnije mi je bilo što je među sagovornicima bilo izbeglica sa Kim i Krajine kojima je Đilas kriv za njihovu nesreću koju su proživeli ali ne i Šešelj, Sloba, Vučić...

Što se mene tiče svaki taj "neću da mi se vrati Điki" je direktno ili indirektno glas za SNS. Pink i Hepi su učinili svoje.

Можемо да уђемо у сваку врсту дискусије.

Ђилас је корисни опонент овог режима. Истакнут је као кључи човек опозиције само зато што је близак разним интересним кгуговима. Понајвише власницима Јунајтед медије. Лепо је то неко написао овде већ, са њим иде подшка на 2 телевизије, у неколико штапаних медија и десетак портала. Без њега, славина је сува.

Ипак, зашто је тај човек канцерогени елемент?

- До 2017. године био је део режима као председник КСС-а. Тада је отворено сарађивао са Вучићем док је био у привременој политичкој пенизији.
- За потребе СНС-а угасио је ДС и основао своју приватну политичку странку.
- Муљао је код осталих опозиционих странака, врбовао њихове кадрове да бих ослабио или угасио.
- Са Вучићем организовао чувени састанак прошле године где је практично прихватио сарању са њим.

Ђиласа је најбоље описао професор Бакић - "Ђилас није наш, он је свој" -
 
Mislim da odstranjivanje đilasa ne bi mnogo pomoglo, jer bi se našla nova retorika. To je novi Dos, Žuti lopovi, "neću tu tu je nekad bio Đilas".
Jeste nepopularan element ali glasači koji ga ne vole neće voleti ni ostatak koalicije.
E, ae probamo pa sudimo?
 
Mi ovde prisustvujemo
nemoci kulturnog u odnosu na nekulturnog
nemoci obrazovanog u odnosu na neobrazovanog
nemoci onoga sa barem nekim moralnim obzirima u odnosu na beskrupuloznog
nemoci pojedinca u odnosu na organizovanog u masovni pokret
 
Vrh