Šta je novo?

Izbori 2024

Gradjanistima ce trebati vremena da shvate da zive u fasizmu i da odlazak u Grcku mozda nije smisao zivota kad zivis u fasizmu.
Ali nije u njima problem, vecina nasih ljudi su seljaci, radnici na minimalcu i ostali koji jedva prezive svaki mesec, do njih tesko dolaze sve kritike vlasti jer niti su ukljuceni u politiku niti ih zanima. Gladni prvo traze hleb a ne drustvene promene i socijalnu jednakost.
 
U kradji izbora pocinjena su krivicna dela od strane vlasti.
Ambasada direktno kontrolise deo naseg Tuzilastva i mogla bi da reaguje... ako to zeli.
 
Ali nije u njima problem, vecina nasih ljudi su seljaci, radnici na minimalcu i ostali koji jedva prezive svaki mesec, do njih tesko dolaze sve kritike vlasti jer niti su ukljuceni u politiku niti ih zanima. Gladni prvo traze hleb a ne drustvene promene i socijalnu jednakost.
Na jednakost i nepravdu gradjanisti slabo ukazuju jer su sami, uglavnom iz dobrostojecih porodica.
Tako da model "velike krezube srecne porodice" ostaje primamljiviji za sirotinju.
Uskoro ce pare morati da se dele i sa bracom izbosne.
Evo sta mi kaze jedna od njih, kao odgovor na moj bes:

"Tako je.
Mi iz RS ćemo vas uzeti zve. Beograd lagano, pa onda i ostatak. Imamo državljanstvo, imamo stanove, poslove vam uzimamo. Imamo pravo na sve"
 
Фашизам као термин се данас олако користи али у овој кампањи и реакцијама после избора најближи тим вредностима су били управо из СПН-а.
Демонстрирали су отворену мржњу према провинцији, периферији Београда, "периферији" српства и Ромима.

Тим закржљалим умовима је требало 20 година да престану да испољавају аутошовнизам (барем већини и то само у јавности), узели су тробојку у руке али брзо се истина открила испод тог лажног патриотизма. Да иронија буде већа, то су све декларисани левичари.

Гурају нам Слобу у наш табор (до смрти оданог комунисту, атеисту и југословена) а у савршеној пропорцији деле његове вредности неојугословенског национализма, лажног патриотизма, мржње према избеглицама и сиротињи генерално.
 
Zar nije ista Marinika molila ljude da izadje barem 5% ljudi više. Zasto je dobar deo ljudi odlucio da ne izadje?
Zato što fizički nije mogao stići da glasa. Na mom biračkom mestu, gde je opozicija dobila, upisano je 2100 birača.
Ako se svaki birač u proseku zadrži 1,5 min dok obavi glasanje, koliko sati treba biti otvoreno biračko mesto da glasanje obavi 65% upisanih?

Kada sam ja došao, ispred mene je bilo u redu oko 100 birača. Nije izborna krađa samo autobus iz Dervente, ovo je takođe izborna krađa.
Izborna krađa je i kada se gomila udataih žena, koje su udate godinama pa i decenijama, naprasno pojavljuje u biračkom spisku pod devojačkim prezimenom, pa onda njihovo zadržavanje ne traje ni 1 min, ni 1,5 min, nego 5.

Imaš Sandru Božić, Draginju Vlk, dr Jorgovanku Tabaković koje ti očigledno više odgovaraju od Marinice pa se veseli s njima.
 
Zato što fizički nije mogao stići da glasa. Na mom biračkom mestu, gde je opozicija dobila, upisano je 2100 birača.
Ako se svaki birač u proseku zadrži 1,5 min dok obavi glasanje, koliko sati treba biti otvoreno biračko mesto da glasanje obavi 65% upisanih?

Kada sam ja došao, ispred mene je bilo u redu oko 100 birača. Nije izborna krađa samo autobus iz Dervente, ovo je takođe izborna krađa.
Izborna krađa je i kada se gomila udataih žena, koje su udate godinama pa i decenijama, naprasno pojavljuje u biračkom spisku pod devojačkim prezimenom, pa onda njihovo zadržavanje ne traje ni 1 min, ni 1,5 min, nego 5.

Imaš Sandru Božić, Draginju Vlk, dr Jorgovanku Tabaković koje ti očigledno više odgovaraju od Marinice pa se veseli s njima.

Hahah pa ovo je vrh, ovakvo objasnjenje nije cak ni Marinika imala, kod moje keve u kraju u paviljonima nije bilo nikakvih redova.

Svako ko je stao u red do osam sati imao je pravo da glasa. Ali super, dokle god je ovakvih opravdanja imacemo ovakve recidive proslosti u opozicionim redovima.
 
Фашизам као термин се данас олако користи али у овој кампањи и реакцијама после избора најближи тим вредностима су били управо из СПН-а.
Демонстрирали су отворену мржњу према провинцији, периферији Београда, "периферији" српства и Ромима.
Normalno je da postoji mrznja kod suprotstavljenih interesa.
Interes "drzavljana" is RS je bio da prosetaju do Beograda i uzmu pare za glasanje.
Interes Beogradjana, u vecini je ipak bio da skinu SNS.

Sada su "drzavljani" iz RS postali taoci Hulje. Kada uskoro bude ukidana RS, uz pomoc Hulje, nece biti simpatija za njih u Beogradu.
 
Poslednja izmena:
Za mene najvece razocarenje ovih izbora je mala izlaznost. Ocigledno je narod zadovoljan. Ne smeta mu korupcija i bezvlasce na svim nivoima dokle god im kpne po neka kinta.
Samo ste zaboravili da je ista prica bila sa kreditima u Titovo vreme, jedan period se lepo zivelo a zato jos uvek deca i unuci vracaju dugove. Koliko li ce decenija mozda i vekova vracati ove milijarde spicene na gluposti. Naravno planiranje buducnosti u Srba je naucna fantastika i na drzavnom nivou a na privatnom da ne pricamo. Od danas do sutra i tako....
Izlaznost od 58% je realno 70%+ shvatite to vec jednom.
 
Хајде да ми утврдимо о ком броју људи се ради.

40 000 је скоро пуна Маракана а логистика за тако нешто није виђена. Логика налаже да се ради о можда петини тог броја.

Да се разумемо, и то је превише али и становиште нас апстинената је да је проблем системски и да је покушај решења у оквиру тог система очигледан парадокс.
Тако да из нашег угла, очекивана и остварена изборна фарса је доказала нашу поенту и мотиве.

едит: По мом мишљењу први разуман корак ка промени би био излазност од 25% и од тога 95% за Вучића. Да за почетак парламент (који иначе свакако већ постоји про форме јер овај иде по свету, потписује све и свашта без ратификације парламента и уставног овлашћења) буде одраз реалног стања у држави а то је колонија под контролом једног јединог колонијалног намесника.

Незадовољни народ да се тиме измести из система, да одбије сарадњу и давање легитимитета па да видимо даље.
 
Poslednja izmena:
Хајде да ми утврдимо о ком броју људи се ради.

40 000 је скоро пуна Маракана а логистика за тако нешто није виђена. Логика налаже да се ради о можда петини тог броја.

Да се разумемо, и то је превише али и становиште нас апстинената је да је проблем системски и да је покушај решења у оквиру тог система очигледан парадокс.
Тако да из нашег угла, очекивана и остварена изборна фарса је доказала нашу поенту и мотиве.
Moguce je da nisu stigli u jednom danu.
Mesecima su registrovani u Boegradu, dobijali licne karte itd.
Tako da je cifra od 40000 , sa prevozenjem 8000 dnevno.


Sto se tice stanmovista pstinenata, ono je ziasta dokazano. Izbori u Srbiji nemaju bas nikakvog smisla.
 
40000 nije sigurno dovezeno iz RS, od autobusa ne bi moglo da se prodje, mozda su u tom broju računali i ljude iz Srbije koji generalno nisu iz Beograda.
 
Хајде да ми утврдимо о ком броју људи се ради.

40 000 је скоро пуна Маракана а логистика за тако нешто није виђена. Логика налаже да се ради о можда петини тог броја.

Да се разумемо, и то је превише али и становиште нас апстинената је да је проблем системски и да је покушај решења у оквиру тог система очигледан парадокс.
Тако да из нашег угла, очекивана и остварена изборна фарса је доказала нашу поенту и мотиве.

Ali to nije u skladu sa narativom koji treba da opravda Mariniku i ekipu. :(
 
Hahah pa ovo je vrh, ovakvo objasnjenje nije cak ni Marinika imala, kod moje keve u kraju u paviljonima nije bilo nikakvih redova.

Svako ko je stao u red do osam sati imao je pravo da glasa. Ali super, dokle god je ovakvih opravdanja imacemo ovakve recidive proslosti u opozicionim redovima.
I onda je mrmot zavio čokoladu u foliju....

Zašto bi neko stajao recimo od 19.55 do 21.30 u redu da glasa? Država je u obavezi da obezbedi funkcionalan i dostojanstven način građanima da izraze izbornu volju. Trpanje oko 2000 birača na jedno biračko mesto je baš to... trpanje. I krađa.

I sve to zajedno tebi je hahah, nije čudo što ti je ova vlast super, tj. očigledno si njen deo pošto takav cinizam znamo gde se vežba.
 
40000 nije sigurno dovezeno iz RS, od autobusa ne bi moglo da se prodje, mozda su u tom broju računali i ljude iz Srbije koji generalno nisu iz Beograda.

I onda je mrmot zavio čokoladu u foliju....

Zašto bi neko stajao recimo od 19.55 do 21.30 u redu da glasa? Država je u obavezi da obezbedi funkcionalan i dostojanstven način građanima da izraze izbornu volju. Trpanje oko 2000 birača na jedno biračko mesto je baš to... trpanje. I krađa.

I sve to zajedno tebi je hahah, nije čudo što ti je ova vlast super, tj. očigledno si njen deo pošto takav cinizam znamo gde se vežba.


Jeste bravo, to je taj narativ, ako nisam sa vama onda sam sa njima. Bravo!

Mrmote, ako si stvarno iskren u zelji da glasas nije ti problem da sacekas i pola sata u redu. Ako te Aleksic dovoljno motivisao ili Marinika, to ti nece biti problem.

I nemoj da ti je palo na pamet da mi stavljas reci u usta da sam ja rekao da je ova izdajnicka vlast super.
 
Фашизам као термин се данас олако користи али у овој кампањи и реакцијама после избора најближи тим вредностима су били управо из СПН-а.
Демонстрирали су отворену мржњу према провинцији, периферији Београда, "периферији" српства и Ромима.

Тим закржљалим умовима је требало 20 година да престану да испољавају аутошовнизам (барем већини и то само у јавности), узели су тробојку у руке али брзо се истина открила испод тог лажног патриотизма. Да иронија буде већа, то су све декларисани левичари.

Гурају нам Слобу у наш табор (до смрти оданог комунисту, атеисту и југословена) а у савршеној пропорцији деле његове вредности неојугословенског национализма, лажног патриотизма, мржње према избеглицама и сиротињи генерално.

Елитизам, и даље пате од елитизма. То се осећа у њиховом говору, наступу ткзв holier than thou ставу, што би Амери рекли. Нису они ни левичари а ни либерали, него неолиберали који би спроводили све ово што СНС ради само ”брже, јаче, боље”.
 
Ko je zeleo da glasa, i u 5 do 8, brzo bi glasao. Za 10 minuta sve bi zavrsio. Ovo su sve kokteli izgovora i opravdanja, koji ne mogu da se popiju nikako, zuc bi pukla.

Jedan deda je dugo cekao u redu, poneo zdravstvenu knjizicu. Ni vozacka ne prolazi. Posle 3 sata se vratio ponovo, s licnom, pusten preko reda. Ispostovali smo ga. Ako jedan matori deda od 70 godina moze, onda nekom mladicu treba stvarno da se po*udla da bi digao guzicu i dosao na glasanje.
 
Ko je zeleo da glasa, i u 5 do 8, brzo bi glasao. Za 10 minuta sve bi zavrsio. Ovo su sve kokteli izgovora i opravdanja, koji ne mogu da se popiju nikako, zuc bi pukla.

Jedan deda je dugo cekao u redu, poneo zdravstvenu knjizicu. Ni vozacka ne prolazi. Posle 3 sata se vratio ponovo, pusten preko reda. Ako jedan matori deda od 70 godina moze, onda nekome treba stvarno da se po*udla da bi digao guzicu i dosao na glasanje.


Ma ti ne shvatas, 20 procenata birackog tela je izaslo da glasa videlo ogromne redove i odustalo, inace bi dali svoj glas. :D Ovo dole su redovi sa izbora u USA.

1703156610489.png


1703156761486.png
 
Узмимо и да постоје услови за слободне изборе.

- Устав нам је погажен максимално, споља и изнутра.
- Уставни суд се распустио
- Имамо одметнутог председника који је заправо завео диктатуру и на себе пренео судску, извршну и законодавну власт (видео од Тадића),
- Парламент је де факто распуштен 15 година
- Држава је у суштини нарко картел који се повремено бави и производњом и дистрибуцијом оружја за терористичке организације повезане са западом (шверцујемо и за Русе чипове додуше)
- Имамо и високог представника који је једини изнад Жвалавог
- Грађани су сервис државе а не обрнуто
- Србија је у демографском, инфраструктурном, политичком, вредносном и економском смислу талац Београда

Дакле, по мом мишљењу основне атрибуте функционалне државе ми немамо, неопходне за решење било ког проблема који имамо а нико из опозиције ни једну ову ставку није ни споменуо осим можда тог истог Тадића који је заправо започео овај горе пописани концепт.

Притом у свему овоме нема ни једна националистичка или идеолошка ставка. Све редом, легалистичка, демократска начела која су погажена, предуслови за нормално функционисање сваке месне заједнице а камоли државе и целог друштва. И нико их је***о није споменуо.

У реду, закључак се сам намеће - Део сте проблема, не решења.
 
Ali to nije u skladu sa narativom koji treba da opravda Mariniku i ekipu. :(
Marinika i ekipa su ostvarili najbolji rezultat koju je neka opoziciona lista imala od 2012 (verovatno uprkos, a ne zahvaljujuci liderima).

Da su ostale opozicione liste makar ponovile uspeh od prosle godine, a kamoli uvecale svoj rezultat, Beograd bi pao bez problema a u republici bi bilo tesno.

Ja nemam previse simpatija za bilo koga iz SPN-a ali ovo cipelarenje i oznacavanje kao glavnog krivca liste koja je zapravo uvecala rezultat a ignorisanje svih ostalih koji su propali nema nikakve logike.
 
Dokle god je tu Marinika, Đilas i Džeki, mene ispred RIK-a videti neće. Oni su bre prvo veče hteli ljude da vrate kući. Ejj... O čemu se ovde radi?

Zato su u oko 20h u ponedeljak studenti i mladi preuzeli ovo, dok ne shvatite da sam SPN ima malo kontrole nad svim ovim okupljanjanjima mislićete tako kako mislite.

Poznajem dosta kolega koji su u prvin redovima, neke i lično neke iz "pogleda" na fakultetu, s obzirom na to imam puno poverenje u njih.
Ali naravno, vi opet bolje znate od mene ko za koga radi itd... malo spustite loptu.

Демонстрирали су отворену мржњу према провинцији, периферији Београда, "периферији" српства и Ромима.

O čemu ti to?
Čak većina studenata dolazi sa strane, ona devojka je Vranjanka, ovde se najmanje radi o nekom "krugodvojkaškom" tretmanu.
Opet znate bolje od nas na ulici situaciju, prosto da čovek ne poveruje.
 
Наравно да знамо од вас боље ситуацију и на улици али и на врху. Вама, заведеној студентарији не замерам ништа, некада сам то био и ја.

Многе од ових протагониста знам лично, знам им циљеве, вредносни систем, знам им и обавезе према надређенима.
 
Marinika i ekipa su ostvarili najbolji rezultat koju je neka opoziciona lista imala od 2012 (verovatno uprkos, a ne zahvaljujuci liderima).

Da su ostale opozicione liste makar ponovile uspeh od prosle godine, a kamoli uvecale svoj rezultat, Beograd bi pao bez problema a u republici bi bilo tesno.

Ja nemam previse simpatija za bilo koga iz SPN-a ali ovo cipelarenje i oznacavanje kao glavnog krivca liste koja je zapravo uvecala rezultat a ignorisanje svih ostalih koji su propali nema nikakve logike.

A ko je aktivno radio na gusenju preostalog dela opozicionog spektra. Pogledaj na koji nacin je N1 i tabloidna Nova S izvestavala o strankama van SPN-a. Aktivno su ih ugusili.

SPN nije ostvario nikakav uspeh zbog svojih kvaliteta, vec po deseti put ponovljeno ovde, zbog monetizacije tragicnog zlocina i na talasu nezadovoljstva gradjana tada. Ali ni to nisu uspeli da kanalisu na adekvatan nacin.
 
Juce su javili da je glasalo 6000 ljudi iz Rs-a, nisam video da su to demantovali iz SPN. Cak i da je 40 hiljada a nije svakako, da bi imalo veci uticaj na rezultat morali bi da svi budu u jednoj opstini na desetak birackih mesta da i to imalo siguran efekat na biranje odbornika, ako rasporedite 40k na 1600k koliko je glasaca u Beogradu, bez jasnog plana onda se skoro pa ne bi ni primetilo u konacnom rezultatu. Previse je naduvana cela prica oko glasanja iz Rs, prava prica je zasto je uopste Sns dobio toliko glasova posle svega sto rade. Bar je to moj stav po celom pitanju.
 
Vrh