Šta je novo?

Izbori 2024

Permutovao si Obrenovac sa Mladenovcom, ali jasna je poenta i apsolutno se slažem da bi trebalo promeniti to da ljudi iz tih rubnih opština utiču na Beograd kao grad, jer dobar deo njih ni ne posećuje BG češće od jednom mesečno, ako i toliko.
Град Београд је лоше осмишљена јединица локалне самоуправе, и територијално и функционално и политички. Да има и трунке памети, имали би смо Београдски округ, са градом Београдом, градом Панчевом и општинама Oбреновац, Барајево, Сопот, Гроцка, Лазаревац да се врати Колубарском округу, а Младеновац Подунавском. И Београд да има општине Стари град, Нови Београд, Земун, Батајница, Сурчин, Борча, Звездара, Кошутњак, Железник, Авала и Калуђерица.
 
Опозиција овим резултатима треба и мора да буде задовољна, уместо што су сви упали у колективну депресију. Боље од овога реално нису могли и сада нека искористе проценте које су добили да граде позицију за даље ако умају, али очигледно је да не умеју.

Не знам шта сте ви људи очекивали од ових избора, евентуално ”пад” Београда, мада ће се вероватно ићи на понављање избора у граду таман на пролеће кад буду били избори и за градске општине. Али опозиција ако се буде овако неспособно и кукавички понашала, има само да оствари лошији резултат.

Сваки појединац треба да пође прво од себе и да ради на себи константно. Али то није исто што и затварање у мехур. Кад будемо били бољи људи биће нам и боље друштво. Ко хоће да иде преко, да знате, у туђини боље прођу људи задовољнији сами собом. Они који понесу своје фрустрације одавде теже се уклопе и снађу. Европа неће пропасти али више није отворена да прими странце као што је била раније, са сваком кризом креће затварање и пораст национализма, а веровали или не и Холанђани и Немци и Швајцарци и Швеђани су националисти на свој начин. Будуће генерације које буду ишле преко вероватно ће ићи пут блиског и далеког истока. Златно доба Запада је прошло.
 
Не знам шта сте ви људи очекивали од ових избора

Ja sam iskreno očekivao da SNS ima manje procenata nego na prošlim izborima, ali i da izlaznost bude veća nego što je bila.

Objektivno, SNS osim što je pojeo SPS-ove glasače, nije prošao ništa bolje nego na prošlim izborima, ali to što su uzeli apsolutnu većinu i što je deo opozicionih partija završio ispod cenzusa jeste negativan rezultat za opoziciju.
 
Град Београд је лоше осмишљена јединица локалне самоуправе, и територијално и функционално и политички. Да има и трунке памети, имали би смо Београдски округ, са градом Београдом, градом Панчевом и општинама Oбреновац, Барајево, Сопот, Гроцка, Лазаревац да се врати Колубарском округу, а Младеновац Подунавском. И Београд да има општине Стари град, Нови Београд, Земун, Батајница, Сурчин, Борча, Звездара, Кошутњак, Железник, Авала и Калуђерица.
Beograd taman dodje kao lep test za opoziciju i ne moze se sad na to vaditi. Razlike izmedju Banovog brda i Zarkova su neverovatne u glasovima. Kod mene na BB SPN skoro 50 posto, evo random Zarkovo (MZ Staro Zarkovo) SPN 31 posto.

Taman da lepo uce, prvo Zarkovo, pa Zeleznik, pa tamo Stepojevac, Lazarevac pa nek onda nastave dalje ka jugu i u svim pravcima.

Ali prvo do Zarkova da dobace.
 
Ја да сам из опозиције, ишао бих по селима око Борче и хушкао их како СНС прави метро а њима није направио канализацију. Или у Ресник и хушкао их како нису добили излаз на аутопут. Или у Калуђерицу и причао како у Београду на води имају роботе достављаче а они немају ни тротоар. Или у Батајницу и причао како су направили булевар у Београду на води а у Батајници булевар није цео.
 
SPN sada mora ozbiljno da razmisli o sledećim koracima. To je prvenstveno lista, podugačka lista, koja možda ne uspe da se održi do ponavljanja/novih gradskih izbora. Sada za njihov "neuspeh" mogu da se interno međusobno krive, što će onda dovesti do raspada. Zato sad moraju pažljivo da se dogovore.
Ali jedno je sigurno, a to je da se izborni uslovi uopšte nisu poboljšali, čak su i mnogo gori nego prošle godine. I to treba celoj (gubitničkoj) opoziciji da bude prioritet.
 
ako ćemo iskreno, ovo gde je pobedio i jeste u stvari grad beograd. te opštine su duša grada i te opštine su nešto što oslikava i nosi beograd. iskreno izenenadio me zemun jer nekako i tu opštinu i deo grada svojatam za pravi beograd ali očigledno da nije tako. a što se tiče ovog ostalog, sopota, barajeva, lazarevca, grocke, OBRENOVCA (Dubona i Malo Orašje) iskreno nerealno je da se ti ljudi uopšte svrstavaju u beograđane i imaju pravo glasa za grad beograd. direktno diktiraju život na ovih 5 opština gde je SNS izgubio a koje su opet ponavaljam ono što beograd jeste. btw u celoj ovoj priči ne treba ni spominjati koliko je sa ljudkse strane poražavajuće to što ga je u obrenovcu gde se desilo ono što se desilo podržalo više od 50% ljudi. za mene je to očigledan znak da je ovoj naciji potreban ozbiljan hard reset i duboko preispitivanje.

U okolnim beogradskim opštinama ima puno porodica koje su tu vekovima, a najglasniji zagovornici njihove administrativne eliminacije su uglavnom dođoši, prva-druga generacija Beograđana, tako ponosnih na svoj novoetablirani pedigre.
 
SPN su politicki diletanti, kao takvi, savim pogodni za sacicu progresivnih iz centra.
To nije nikakav siroki front. To je nista.
SPN vise nikada nece postici ovaj rezultat.

Entuzijazam za ucesce na unapred pokradeniom izborima ima svoju cenu.
Svi smo znali da SNS uvozi glasace.
SPN je izabrao da ne zapreti bojkotom.
Mora da su ukusne te snicle u skupstini.
 
Погледајте добро ову листу. Ако су негде доводили и пријављивали људе са стране ради гласања, то је онда Врачар. И ту су га убедљиво попушили. Поента приче, кад их народ заиста већински не буде хтео, они више неће владати. Не правдам крађу, али нису ови резултати последица тога што је дошло не знам колико аутобуса из РС, ови резултети су последица лоше опозиције и чињенице да народ у глобалу није толико незадовољан колико већина овде мисли.
 
Trebaju naći odgovore zašto ih ljudi ne vole jer kao što je rečeno pojedinačno ne bi imali koliko ima Nestorović. Evo Ja prvi ne bih glasao za SPN da nisam znao da jedini imaju šanse da malo uzdrmaju scenu, muka mi od Marinike, Djilasa i sličnih. Aleksić je možda ok ali brate, kaži svoje pravo zanimanje nemoj da se plašiš pa makar bio i zemljoradnik, ljudi vole da se poistovećuju, kad vidim ono "diplomirani *** " šta god već u Kosovskoj Mitrovici odmah znaš da je kupljena diploma i da veze nema sa pomenutim.
Slazem se skroz, cak bi zemljoradnik mozda privukao i vise glasova od diplomiranog ***. Ja opet mislim da se treba posvetiti stvaranju ozbiljne, robustne organizacije a ne trazenju najlepseg osmeha i najupeglanije biografije.

Kad ne brines za cenzus, kad te ima u svakoj opstini, kada ti je clanstvo u hiljadama, tada mozes da se upustis u pravu borbu sa azdajom poput SNS. Ovo sve do sada nazalost je samo jurenje hajpa za hajpom, bez sigurnosne mreze i cvrstine iza.

Kada imas sve ovo gore, tad ces valjda iskopati i nekoga u toj organizaciji ko ce biti dovoljno prezentabilan. A mozda se i deo privrede dovoljno ohrabri da ucestvuje u finansiranju. Plus ce se i sa strancima razgovarati drugacije.
 
U okolnim beogradskim opštinama ima puno porodica koje su tu vekovima, a najglasniji zagovornici njihove administrativne eliminacije su uglavnom dođoši, prva-druga generacija Beograđana, tako ponosnih na svoj novoetablirani pedigre.
skroz je nebitno od kad ko gde živi...ono što je bitno jeste samo grad i ništa drugo, a ja se zalažem za to da ovi što dođu u taj grad jednom u mesec dana ili i ređe kako je sagovornik gore rekao, ne treba da glasaju za taj grad.
 
Погледајте добро ову листу. Ако су негде доводили и пријављивали људе са стране ради гласања, то је онда Врачар. И ту су га убедљиво попушили. Поента приче, кад их народ заиста већински не буде хтео, они више неће владати. Не правдам крађу, али нису ови резултати последица тога што је дошло не знам колико аутобуса из РС, ови резултети су последица лоше опозиције и чињенице да народ у глобалу није толико незадовољан колико већина овде мисли.
Tako je.
Nema nezadovoljstva jer SNS je prava narodna vlast. Ona odslikava mentalitet i nacin zivota vecine.

MI ostali, bolje da odemo odavde. Uskoro ce ce se Beograd doseliti mase s Kosova i Bosne.
Bice im lepo ovde. Jedna velika srecna porodica.
Bice glasova na prodaju, bice draavne pomoci.
Jadni ovi Rusi, bolje bi im bilo da se vrate. Nas mi nije zao.

Beograd, tj mi, ne razume vec ni Jajince ili Borcu.
Ne razume ljude sa Ibarske magistrale.
Beograd ne razume nista jer je narcisoidan.
Ne postoji beogradski duh.

Krezubi su nas matirali.
Nikada ih nismo postovali.
Nismo ni pokusali.
I to ne samo ova generacija.
Andric pise o preziru sa kojim su ljudi iz avalskih sela docekivali bgd gospodu jos 1941. (Znakovi pored puta)

Sto je logicno. Jer Beograd je hteo da se igra drzave, a njima je namenio da ginu za nju.

Da li su zato postali toliko pokvareni i zli, ili su uvek bili. ne znam.
 
Poslednja izmena:
Мислим да није изненађење што су централне општине подржале опозицију. Зато опозиција мора да се фокусира пропагандно на периферију и провинцију. Морају да наступају радикалски, као Шаровић.
 
Hvala na linku, ovo potvrđuje ono što sam pisao, a to je da BG i Srbija nisu samo Novi Beograd, Vračar, Stari Grad, Voždovac i Zvezdara (opštine na kojima je SPN osvojio više glasova od SNS-a) već i Zemun, Barajevo, Lazarevac, Grocka, Surčin, Obrenovac... ako im je stalo do grada, a ako im je stalo i do republike onda na tu listu treba dodati i ostale opštine gde je SPN ispod SNS-a i spram tih glasača treba oblikovati izbornu kampanju, a ne držati se "sigurne zone" i zavaravati se da su Stari Grad, Vračar i Novi Beograd reprezentativni i za ostatak grada, a kamo li republike.
Класичан кикс сваке опозиције од 2014. године наовамо. Стари Град и Врачар имају ЗАЈЕДНО мање становника од целе Леве обале Дунава. Кампања је преко Панчевца била поприлично слаба. Колико се сећам Владимир Обрадовић је рекао да је потребно изградити гимназију тамо и то је то. Био је једном у Борчи. Толико људи на имену листе СПН, а толико мало ангажовања тамо.
 
Jesam ja propustio ili osim Orbana niko nije čestitao "pobedu" od prijatelja?
 
Србија је најцентрализованија земља света после Северне Кореје. Само је овде могуће да се у оквиру концесије за престонички аеродром другом граду (Нишу) отме њихов аеродром. Само је овде могуће да држава финасира метро у престоници који ће да повеже све осим онога што треба целој Србији (КЦ, што је иначе исто једна од последица централизације).

Национално јединство је овде изгубљено 1918е. До тада, терет ослобођења су подједнако или бар у пропорцији подносили и елита и народ. Након тога јаз је стимулисан и врхунац је заправо достигнут црвеним аграрним реформама, грувањем свега у градове као најбољи вид контроле и борбом против слободног сељака као највећег непријатеља државе. То исто имамо и сада на снази.
 
Najbolja kampanja je plaćanje u kešu. Naš narod više voli 3000 dinara nego ikakvu kampanju. Bukvalno su penzionerima na vrata donosili pare.
 
Србија је најцентрализованија земља света после Северне Кореје. Само је овде могуће да се у оквиру концесије за престонички аеродром другом граду (Нишу) отме њихов аеродром. Само је овде могуће да држава финасира метро у престоници који ће да повеже све осим онога што треба целој Србији (КЦ, што је иначе исто једна од последица централизације).

Национално јединство је овде изгубљено 1918е. До тада, терет ослобођења су подједнако или бар у пропорцији подносили и елита и народ. Након тога јаз је стимулисан и врхунац је заправо достигнут црвеним аграрним реформама, грувањем свега у градове као најбољи вид контроле и борбом против слободног сељака као највећег непријатеља државе. То исто имамо и сада на снази.

Wat.

Vec imamo jednog vanzemaljca na temi brt.
 
Vrh