Šta je novo?

Izbori 2024

Nestorovic_Branimir_021-1024x695.jpg
Nestorović je daleko od ultra desnice. On jeste desničar, ali je to deo spektra desnice gde se okupljaju teoretičari zavera, što je realno potpuno novo na političkoj sceni. Ja ga nisam pratio ovih par godina otkako je stupio na scenu sa "najsmešnijim virusom", ali njegov politički angažman, bar sada posle ovakvih rezultata, mi izgleda solidno. E sad, ko ga je pratio, može me ispraviti, ali ja nisam video nekakvo prepucavanje sa drugim političarima i strankama.

Što čak smatram i dobrom strategijom. Lepo je i Vučić rekao sinoć, ali i ovi neki komentatori na N1 i RTS, a to je da mnoge stranke opozicije nisu ljudima prikazivale svoj program, nego im je program bio AV. I to smatram jednim uzrokom ovog blagog neuspeha.
Ali i dalje stojim pred time da je ovo bila ogromna izborna pljačka. Može neko biti nezadovoljan ili zadovoljan, činjenica je da se kralo na sve strane. Opozicija sad hoće nešto da protestuje, ali šta od toga imamo? Ako hoće nešto da ostvare, mora to agresivno i odlučno, a ne "kme kme ispred RIK-a".
 
Шта сад иде? Па пошто СНС уствари и нема неку политику нити позицију ни о чему, пошто им је у опозицију као најјача ушла грађанска опција, сад ће се лагано мало прешалтати на та подешавања. И тако у круг.
da.

Tvoje analize su veoma dobre. Neki profesionalni analiticari su dosli do tog zakljucka isto.
 
Несторовић је прешао цензус буквално и искључиво због пензионера који су мислили да је Проглас био на изборима.
 
prikazivale svoj program, nego im je program bio AV. I to smatram jednim uzrokom ovog blagog neuspeha.
ovo nije blag neuspeh. Ovo je jos 4 i vise godina vlasti SNS a sto je katastrofa.

Uskoro prelazimo na skulkji gas. Cena struje raste. To znaci da ce se loziti vise djubreta i vise zagadjivati vazduh.
Mislim da je to bitniji problem od svih progresivistickih sr.anja kojima se kinti SPN da zadivi mladu urbanu st.oku.
 
Може да се краде (и то се дешава свуда) али само донекле. Није било ни потребе за тим.
Malo po malo se krade, pa se to sasvim dovoljno nakupi.
Uostalom, prema trenutnim rezultatima za Beograd, jako teško će bilo ko uspeti da formira vlast, upravo zbog Nestorovića. Ako oni ne žele ni SNS ni SPN, dakle neće podržati nikoga, onda niko neće ni imati većinu glasova. Ja tipujem na to da će se izbori u Beogradu ponoviti, a da će tada definitivno SNS imati većinu. Opoziciji je sada pametnije da se udruži sa Nestorovićem (i NADOM), pa da, ako je čak i to rešenje, bude neko iz Nestorovićeve grupe gradonačelnik. Mislim, realno gledano, svako je bolji od Šapića.
 
Malo po malo se krade, pa se to sasvim dovoljno nakupi.
Uostalom, prema trenutnim rezultatima za Beograd, jako teško će bilo ko uspeti da formira vlast, upravo zbog Nestorovića. Ako oni ne žele ni SNS ni SPN, dakle neće podržati nikoga, onda niko neće ni imati većinu glasova. Ja tipujem na to da će se izbori u Beogradu ponoviti, a da će tada definitivno SNS imati većinu. Opoziciji je sada pametnije da se udruži sa Nestorovićem (i NADOM), pa da, ako je čak i to rešenje, bude neko iz Nestorovićeve grupe gradonačelnik. Mislim, realno gledano, svako je bolji od Šapića.
Nestorovic je rekao da nece u koaliciju, ali podrzace odredjene projekte tj vlast SNS i Sapica.
 
Malo po malo se krade, pa se to sasvim dovoljno nakupi.
Uostalom, prema trenutnim rezultatima za Beograd, jako teško će bilo ko uspeti da formira vlast, upravo zbog Nestorovića. Ako oni ne žele ni SNS ni SPN, dakle neće podržati nikoga, onda niko neće ni imati većinu glasova. Ja tipujem na to da će se izbori u Beogradu ponoviti, a da će tada definitivno SNS imati većinu. Opoziciji je sada pametnije da se udruži sa Nestorovićem (i NADOM), pa da, ako je čak i to rešenje, bude neko iz Nestorovićeve grupe gradonačelnik. Mislim, realno gledano, svako je bolji od Šapića.

Nestorović će sigurno sa SNS, daće mu ponudu koja se ne odbija.
 
Ja sam isto gotovo siguran da on ide uz SNS ili odredeni broj MI poslanika preleće.
 
Nije to pitanje ili, vec i. Gradjanska liberalstina nikad nece sama imati vecinu, ali je dovoljno brojna da bez nje nema rusenja SNS-a. Uopste to jurenje nekog uopstenog 'naroda' je i ono sto upropascava opoziciju, posto se tu samo takmice sa SNS-om po opstim mestima i bice uvek u defanzivi.

Treba naci autenticna pitanja po kojima se bitno razlikujes od vlasti i otkidas taj deo birackog tela. 25% sa leva i 25% sa desna i gotov je. Eto, jako prosto na papiru :)
Trebaju naći odgovore zašto ih ljudi ne vole jer kao što je rečeno pojedinačno ne bi imali koliko ima Nestorović. Evo Ja prvi ne bih glasao za SPN da nisam znao da jedini imaju šanse da malo uzdrmaju scenu, muka mi od Marinike, Djilasa i sličnih. Aleksić je možda ok ali brate, kaži svoje pravo zanimanje nemoj da se plašiš pa makar bio i zemljoradnik, ljudi vole da se poistovećuju, kad vidim ono "diplomirani *** " šta god već u Kosovskoj Mitrovici odmah znaš da je kupljena diploma i da veze nema sa pomenutim.
 
Hvala na linku, ovo potvrđuje ono što sam pisao, a to je da BG i Srbija nisu samo Novi Beograd, Vračar, Stari Grad, Voždovac i Zvezdara (opštine na kojima je SPN osvojio više glasova od SNS-a) već i Zemun, Barajevo, Lazarevac, Grocka, Surčin, Obrenovac... ako im je stalo do grada, a ako im je stalo i do republike onda na tu listu treba dodati i ostale opštine gde je SPN ispod SNS-a i spram tih glasača treba oblikovati izbornu kampanju, a ne držati se "sigurne zone" i zavaravati se da su Stari Grad, Vračar i Novi Beograd reprezentativni i za ostatak grada, a kamo li republike.
ako ćemo iskreno, ovo gde je pobedio i jeste u stvari grad beograd. te opštine su duša grada i te opštine su nešto što oslikava i nosi beograd. iskreno izenenadio me zemun jer nekako i tu opštinu i deo grada svojatam za pravi beograd ali očigledno da nije tako. a što se tiče ovog ostalog, sopota, barajeva, lazarevca, grocke, OBRENOVCA (Dubona i Malo Orašje) iskreno nerealno je da se ti ljudi uopšte svrstavaju u beograđane i imaju pravo glasa za grad beograd. direktno diktiraju život na ovih 5 opština gde je SNS izgubio a koje su opet ponavaljam ono što beograd jeste. btw u celoj ovoj priči ne treba ni spominjati koliko je sa ljudkse strane poražavajuće to što ga je u obrenovcu gde se desilo ono što se desilo podržalo više od 50% ljudi. za mene je to očigledan znak da je ovoj naciji potreban ozbiljan hard reset i duboko preispitivanje.
 
Na mom biračkom mestu parlamentarni:
izlaznost 64,85%
sns......43,41% 😔
spn.....21,34%
sps......10,79% :unsure:
nada.....5.76%
dveri....4,32%
manjine oko 5 %
ostali ispod cenzusa
 
Što se tiče situacije sa krađom. Oduzeo sam 40 000 glasova od ukupnog broja glasova i oduzeo sam 40 000 glasova SNS-u. Rezultati sa 1136 obradjenih mesta u Beogradu (ukupno ima 1180) i onako kako je Beograd glasao za parlamentarne, a ne lokalne izbore, mada se ne vide tu neka bitna odstupanja.

Trenutno je:

SNS 37,56
SPN 34,27
MI 6,59
NADA 3,32
SPS 5,21

Oduzimanjem 40 000 od ukupnog broja glasača i oduzimanjem tih 40 000 SNS-u ne donosi nijednoj stranci koja nije prešla cenzus da bi ovako prešla, a rezultati onda izgledaju ovako:

SPN 35,8
SNS 34,6
MI 6,87
NADA 6,6
SPS 5,4

Što nas opet dovodi do potpune identične situacije, SPN i NADA nemaju dovoljno, SPS i SNS nemaju dovoljno, Nestor odlučuje.

Za kradju mora debelo da se odgovara, ja se sinoć nisam ni izuo, ni presvukao kad sam dosao kući, gledao sam šta se dešava i bio spreman da protestujemo protiv kradje i da istrčim čim neko pozove, medjutim niko se nije javljao. Kradja ne sme da se dopušta i mora biti kažnjena.

Ipak, sa druge strane, rezultati i pored kradje oslikavaju izbornu volju gradjana. Ne u potpunosti tačno, ali na način da bez Nestorovica nema formiranje gradske vlade. I tu treba da se pogledamo u ogledalo i pitamo zašto je tako. Svi mi, levo, desno, gore, dole...
 
Poslednja izmena:
Nestor je mufljuz kod koga sve može i sve je relativno. I sad treba neko da se veže za to što je rekao da neće ni sa jednim ni sa drugima...

Nego će sa samim sobom, a sns će sa njima... I eto priklonio se sns njima a ne oni sns...

Tako nešto će verbalno da naklapa i izvrda, ako uopšte oseti potrebu da se ikome pravda...

I da gruva i dalje ono na šta se njihovi glasači lože da neće niko prisilno da ih vakciniše ili zatvara u ludnicu zbog drugačijeg mišljenja i da neće španski spermatouozidi da se uvoze da kaljaju naš sprski dnk i eto...

Imam drugara koji je glasao za tu opciju. Njegova razmišljanja toliko lelujaju, ne ume ni sam da ih dočara, ali je čvrsto utemeljen u njima... Fakultetski obrazovan, pijanista, zavisnik od kocke. Na ivici za ludnicu...

To je prosto ekipa do koje najteže može da se dopre.


Hvala. 🙂 Uradio je to Beki za mene.
 
gledajte, ako radite u nekoj organizaciji koja nesto realno proizvodi, gde nije sve vezano za partijsku pripadnost ili poslusnost klanu, upuceni ste na ljude, i ne mozete da budete takvo djubre i zivite od prevare, kao neki preduzetnik iz Kaludjerice, taksista, preporadavac sa pijace, naucnik ili profesor na BU.

Zato imamo oko 25% ljudi koji ne mogu da budu djjubrad kao 75% drugih.

To su oni koji ne glasaju za vlast.
 
Izgleda da krug dvojke prihvata u svoj "klan" po potrebi, ako mi se ne svidjaš "nisi pravi Beograd", ako si uradio nešto što mi se svidja "to je pravi Beograd".
 
Nije to pitanje ili, vec i. Gradjanska liberalstina nikad nece sama imati vecinu, ali je dovoljno brojna da bez nje nema rusenja SNS-a. Uopste to jurenje nekog uopstenog 'naroda' je i ono sto upropascava opoziciju, posto se tu samo takmice sa SNS-om po opstim mestima i bice uvek u defanzivi.

Treba naci autenticna pitanja po kojima se bitno razlikujes od vlasti i otkidas taj deo birackog tela. 25% sa leva i 25% sa desna i gotov je. Eto, jako prosto na papiru :)

ovo mi ima smisla, samo ja ne znam koliko bi/ce spn imati na nekim sledecim izborima. mislim da su ga dosta ugasili sada sa ovim cutanjem
 
Можда највећи дилетантизам су показале странке са фокусом на спољну политику - ту је Вучић просто све одрадио маестрално, умрежио се са Србима из региона како и осталима (Мађарска) - и фино завлачи све стране. И онда дође неко и упуца се у ногу рекавши да то не ваља.

Само интерна слика... "Ситнице" су најбитније. На то се требало фокусирати. Ситне иритације.
 
OBRENOVCA (Dubona i Malo Orašje)

poražavajuće to što ga je u obrenovcu gde se desilo ono što se desilo podržalo više od 50% ljudi.
Permutovao si Obrenovac sa Mladenovcom, ali jasna je poenta i apsolutno se slažem da bi trebalo promeniti to da ljudi iz tih rubnih opština utiču na Beograd kao grad, jer dobar deo njih ni ne posećuje BG češće od jednom mesečno, ako i toliko.
 
Vrh