Šta je novo?

Izbori 2024

i da sad samo treba raditi an tome da ne pomremo od gladi.
Na ovoj patetici se ne dobijaju izbori. Nama treba neko ko će se obavezati da uvede izvesnost kažnjavanja, od prekršaja do krivičnih dela. Mada opet Srbin je deklarativno za vladavinu prava sve dok za njega postoji neka rupa u zakonu.
 
Кривци су до сад били, премда не баш овим редом, пензионери, социјалисти, страни фактор, санкције, Милошевић, унутрашњост, неписмени, крезуби, поткупљени... Сада су на ред дошли Срби из Босне. Колико видим, само нису криви ови промућурни што су шетали и сели јер нису насели. Омладина којој цвиле мошнице да издвоје пола сата-сат да гласају. Силно неко разочарење, а грађанска опозиција победила ето у кругу двојке. На крају Несторовић испаде најважнији играч, фантастично. Мора да је ових 40 хиљада Крајишника томе допринело.

Toliko pažnje je poklonjeno autobusima iz RS, a niko ne govori o tome da je većina fantomskih glasača u BG zapravo prebačena iz opština u Srbiji (onih u kojima izbori namerno nisu održani). Totalno pogrešno usmeren bes.
 
Mnogi se vode time "imam nekretninu ovde tamo cu biti podstanar". E pa ja kazem, bolje podstanar do kraja zivota u normalnoj zemlji nego ovde sa stanom od 200 kvadrata
ah, nije lako biti podstanar, kad nemas nikog svog, nije lako ni kad imas, ali kad nemas je gadno.
 
Toliko pažnje je poklonjeno autobusima iz RS, a niko ne govori o tome da je većina fantomskih glasača u BG zapravo prebačena iz opština u Srbiji (onih u kojima izbori namerno nisu održani). Totalno pogrešno usmeren bes.

taj rad... ja sam slusao za dosta ljudi iz nisa da su ih prebacili u bg, tj za sve opstine u kojima nisu bili lokalni izbori...
 
Pusite k***** i vi neobraceni a pogotovo apstinenti
Strašno, boriš se za neku slobodu mišljenja, a ovako se obraćaš nama koji smo iskoristili tu slobodu mišljenja i nismo izašli na izbore. Ako ti je lakše, ja lično nisam na istoj strani sa ljudima koji su spremni ovako nešto da napišu, da li u afektu, da li čiste glave, ali svakako nismo na istoj strani.

Igracke ste gospodo Hulje i Hila. Cini vam stecda imate slobodnu volju, ali to je odavno samo iluzija u svetu.masovnih medija.
Svaka čast na trezvenom razmišljanju. I meni je smešno da gledam nezadovoljne ljude koji ne shvataju da zapravo ništa ni ne mogu da promene sem svog života (a sami zapravo ne žele da menjaju svoj život već očekuju da će im ga političari srediti)
 
Za te stvari i bolje da su ćutali nego da su komentarisali. ZLF je grupa ljudi koja je po načinu razmišljanja možda i najdalja moguća od prosečnog glasača u Srbiji. PSG ne mnogo iza njih. Ljudi kao što su Pavle Grbović bukvalno spuštaju rezultat nekoliko % nadole.

Glavni problem, po mom mišljenju, je to što opozicija za ovih 11 godina nije iznedrila jednu ozbiljnu političku ličnost-vođu, sposobnog da govori upečatljivo i prijemčivo prosečnom glasaču i da ostavlja utisak osobe od integriteta. Marinika Tepić, Miroslav Aleksić, slušam ih juče kako pričaju, njihova retorika je očajna, njihov nastup je neupečatljiv, politika je nevidljiva. Pa meni je teško da glasam za njih. a ja pripadam ciljnoj grupi koju oni gađaju.

Šta li onda misli prosečan glasač kad ih vidi...
Ovo da. Ja sam i dalje u fazonu teska vremena stvaraju kvalitetne ljude i verujem da ce opozicija koja se na kraju izdigne iz ove represije i saplitanja biti prekaljena i kvalitetna ali jos nismo tu.
 
Ne samo ti, ima dosta koji su se vratili. Ni u svetu ne cvetaju ruže, imam osećaj da zapad, gde naši ljudi pretežno idu, neće ovu krizu proći tako lako. U SAD će doći na vlast i neki ludi senatori i kongresmeni, ala Nestorović, pa i gori, tek će tad da bude pakao. Evropa grca pod imigrantima, Rusija vodi rat, itd..

Da parafraziram film; nije ovo više svet za nas starce...

Naravno da je dobro živeti tamo gde si rođen, što kažeš da deca znaju babu i dedu. Ali da li će moje dete znati nekog drugog osim Vučiča?
Obecavam ti da ce zapad pregurati svaku krizu lakse od nas. Pre ce pakao biti na Balkanu nego na zapadu
 
Svaka čast na trezvenom razmišljanju. I meni je smešno da gledam nezadovoljne ljude koji ne shvataju da zapravo ništa ni ne mogu da promene sem svog života (a sami zapravo ne žele da menjaju svoj život već očekuju da će im ga političari srediti)
Nije bas tako. Ja sam vec gore opisao svoju malogradjansku gresku. Verovanje u to da su dobri prihodi i stan dovoljni.
Nije moguce da meni bude dobro a da moje komsije zive kao psi.
Bukvalno sam to naucio. Iz Borce mi dolazi otrovni vazduh, od komsija socijalnih slucajeva bubasvabe.

Zatvaranje u sebe i kapitalistiki individualizam je besmislen.
Nije on nemoralan, koliko je glup i besmislen.

Ne mozes da imas dobar zivot dok su svi ostali u g.ovnima. jednostavno, delis s ljudima mnogo resursa.

Razlog zbog koga sam bio protiv glasanja je besmislenost izlaska na neregularne izbore.
Sada se vise nego pokazalo da sma bio u pravu.
 
Понављам, оканите се деснице коју сте сами угасили са седи не наседај а потом и овом масовном, потпуно депласираном пацификацијом незадовољства народа.

Ми, крезуби великосрбоћетници, противници режима смо једва дочекали неко кување у корони и у критичном моменту, кад су дошли незадовољни људи из Србије да иду и до краја ако треба граџани су извршили контрареволуцију и осигурали позицију Вучића а нас прозвали дивљацима и сарадницима режима тј службе.

И ево, склонили смо вам се, да не сметамо и сад смо криви зато што нас нема. :ROFLMAO:

Трагикомично.
 
Glavni problem, po mom mišljenju, je to što opozicija za ovih 11 godina nije iznedrila jednu ozbiljnu političku ličnost-vođu, sposobnog da govori upečatljivo i prijemčivo prosečnom glasaču i da ostavlja utisak osobe od integriteta. Marinika Tepić, Miroslav Aleksić, slušam ih juče kako pričaju, njihova retorika je očajna, njihov nastup je neupečatljiv, politika je nevidljiva. Pa meni je teško da glasam za njih. a ja pripadam ciljnoj grupi koju oni gađaju.

Šta li onda misli prosečan glasač kad ih vidi...

Ja iako sam glasao za opoziciju kao manje zlo iskreno imam prilično loše mišljenje o njihovom radu, raznim osobama koje tu vode glavnu reč, a i reakcija opozicije tokom izbornog dana i svih onih muljaža je bila praktično nepostojeća, tek kad su prebrojali u 03h da nemaju dovoljno glasova zovu na proteste, znači da su uzeli Bg onda im Arene i ostalo ne bi smetalo?! Takav pristup je na kraju krajeva i doveo do ovakvih rezultata, čak su rezultati i solidni za ovakvu opoziciju.
 
Strašno, boriš se za neku slobodu mišljenja, a ovako se obraćaš nama koji smo iskoristili tu slobodu mišljenja i nismo izašli na izbore. Ako ti je lakše, ja lično nisam na istoj strani sa ljudima koji su spremni ovako nešto da napišu, da li u afektu, da li čiste glave, ali svakako nismo na istoj strani.
Drago mi je.
 
Na ovoj patetici se ne dobijaju izbori. Nama treba neko ko će se obavezati da uvede izvesnost kažnjavanja, od prekršaja do krivičnih dela. Mada opet Srbin je deklarativno za vladavinu prava sve dok za njega postoji neka rupa u zakonu.
Ja sam se tako izrazio jer pisem na forumu dok sam na poslu. Sve sto si ti rekao je ponudjeno zavetnicima i bosku da budu teme tehnicke vlade od godinu dana. Nisu hteli.
 
Понављам, оканите се деснице коју сте сами угасили са седи не наседај а потом и овом масовном, потпуно депласираном пацификацијом незадовољства народа.

Ми, крезуби великосрбоћетници, противници режима смо једва дочекали неко кување у корони и у критичном моменту, кад су дошли незадовољни људи из Србије да иду и до краја ако треба граџани су извршили контрареволуцију и осигурали позицију Вучића а нас прозвали дивљацима и сарадницима режима тј службе.

И ево, склонили смо вам се, да не сметамо и сад смо криви зато што нас нема. :ROFLMAO:

Трагикомично.
Ma jadne osetljive patriotske dusice, ne mogu se oporave tri godine sto nisu mogli da zapale Skupstinu.
 
Mesec dana suzdrzavanja posle mesec dana smaranja je opet mesec dana smaranja.

Sta hoces, medalju sto si uspeo da mesec dana radis ono sto smo svi radili kompletnu kampanju?

E pa ako je rekao u Utisku nedelje onda nista lol.
Blokić, pozz.

Idi slušaj Crni Cerak da se iskuliraš, ne znam ni kada sam te skinuo sa moje nepogrešive ignore liste.

Niko nije kriv ni za Mladenovac, ni Ribnikar, ni fejl opozicije. Niko ništa nije kriv, sve je ovo normalno.

Idemo 22 posto i rokanje po školama jer je normalno i ima i u USA. Ide gas.

Imaš li svest koliko je ovo loš rezultat, treba da pljušte ostavke i da se preuzima odgovornost na sve strane. SNS ostvario bolji rezultat nego prošli put jbt, posle svega.

I SPN nije neka građanska opcijica kako je ti predstavljaš, pa da je ovo kao vau rezultat.

22 posto, od onih koji su izašli, nije glasalo za neku progresivnu, intelektualnu stranku, SPN je široka koalicija svega i svačega. Znaš li koliko je daleko 50 posto? Sa kim će oni do 50 posto mandata? Sami će?

Kada pomislim da jedno 60 posto od izašlih glasa za SNS, SPS i Nestorovića, pa onda i za Zavetnike i slične, a ti si u 22 posto od izašlih, koji su kao najbolji, muka mi je.

I tu je taj defetizam i odatle i dolazi nezainteresovanost i apstinenti.

Trebaš krv da pisaš da bi se borio za Defketa, Ðilasa i IDJ.

Pogledaj raspoloženje naroda u maju. Sve je bilo zrelo, a onda Đilas preuzima. I imamo ovo što imamo. Ali sve je ok. Niko nije kriv.

Ali najjače kad si pričao ćale ti intelektualac isto kao i ti

1ca14c41d58a326c44137ef5b0998190.gif


Da, treba medalja za slušanje tvojih proliva, za gutanje svega i svačega, za gledanje da se u Utisak nedelje u poslednju emisiju pred izbore zovu Pajtić i Ðilas pa se šeruju Pajtićevi klipovi, jbt Pajtić, ej

el-risitas-laugh-lol-lmao-funny-bro.gif


Bukvalno medalja treba.
 
Nekoliko pozitivnih utisaka sa izbora;

Plasili su nas Vucicevim trojanskim konjima na desnici, pre svega Milicom i Boskom, oni su gotovi sada, taj problem ako je ikada postojao vise nije ovde.

Vlast nije oslabila, ali ne napreduje, izgubili su nekoliko desetina hiljada glasaca, verovatno penzionera tokom korone, znaci u buducnosti mogu da idu samo na dole

Levica je dostigla svoj limit, 25% je maksimum koji moze da se ocekuje od pro Eu frakcije u Srbiji, sada mora da se stvori nova desnica, moderna a ne DB projekat kao Dr Bane, to je jedini nacin da se skine vlast. Milos i jeste moderan politicar samo mora da bude prihvatiljiviji najnize obrazovanim da bi uspeo u tome. Sve dok ne uzmu deo glasaca Sns-u nece moci da pobede.
 
E pa prvo o desnici, koja je doživela potpuno debakl na svim nivoima izgleda. Ja lepo rekoh da oni ni cenzus neće preći.

A sad o nekim rezultatima. Okej, realno je bila očekivana pobeda Vučića. Da, Vučić je pobedio, ne SNS, ne Šapić, nego Vučić. Za njega je glasao narod.
Ne bih da budem shvaćen kao autošovinista, ali posle ovakvih rezultata ja mogu samo da kažem da smo mi jednostavno kreteni i govna od naroda. Da nama onakve dve nepojmljive tragedije nisu bile dovoljne da nas probude i da ove godine bude najveća izlaznost ikada, pa to je jednostavno ludilo.

Možemo razglabati o svim problemima koji su bili pre, tokom i posle izbora. Ali za realnu promenu bilo čega, mora se narod prvi promeniti. Meni je i dalje nejasno zašto se pristalo na izbore bez ikakvih promena izbornih uslova, i to je inicijalna greška. Znalo se da će da se krade, mada baš ovoliko niko nije očekivao. I to je moralo da se unapred reši.

Ma, ja ne znam više ni čemu pisanje. Na opoziciji je sada da se udruži, da ostave svoje razlike sa strane i da nađu dokaze o krađi i neregularnosti izbora i da lepo naprave performans kao naprednjaci pre više od deceniju. Pa majku mu, evo gledam slike sa nekog izbornog mesta, više papira u kutiji i ceo taj višak neko odštampao sa fejsa (piše na vrhu lista). Lepo je rekao Vučko na nekoj prethodnoj strani, sada se mora nešto uraditi, ili više neće postojati.
 
Tacno je. Zapad vise nema perspektivu, svaki dan sam u kontaktu sa njima.
Vidim sta se desava.
Nariocito EU je pukla. Oni sve vise lice na ovo sr.anje ovde.
Zivota ce biti u Juti, Montani i slicnim drzavama USA. Tamo ima malo vokista i migranata.

Po meni, treba ici ili u zemlje regiona ili negde na Istok ili Jug.
Mozda Centralna Azija, mozda Belorusija ili Afrika ili Mongolija.

Аустралија, Нови Зеланд, Малезија, Сингапор, Индонезија и Тајланд.

Цео тај регион је обећавајућ, на правом су путу.
 
Дакле, гласачи спн-а криве десницу што није за њих боље одрадила тај прљави посао србовања, пошто је то њима испод части и узела већи колач снс-у.

Хтели сте неку промену као 5. октобра али сте оне који би могли/хтели да збаце режим свим потребним методама провлачили кроз блато и дискредитовали. Дакле, дошли сте 4. октобра и топовском месу из провинције рекли да су крезуби примитивци и сарадници режима.

Штоно кажу, преузели сте одговорност на терену и осигурали режиму још барем два мирна мандата. :sesir:
 
Blokić, pozz.

Idi slušaj Crni Cerak da se iskuliraš, ne znam ni kada sam te skinuo sa moje nepogrešive ignore liste.

Niko nije kriv ni za Mladenovac, ni Ribnikar, ni fejl opozicije. Niko ništa nije kriv, sve je ovo normalno.

Idemo 22 posto i rokanje po školama jer je normalno i ima i u USA. Ide gas.

Imaš li svest koliko je ovo loš rezultat, treba da pljušte ostavke i da se preuzima odgovornost na sve strane. SNS ostvario bolji rezultat nego prošli put jbt, posle svega.

I SPN nije neka građanska opcijica kako je ti predstavljaš, pa da je ovo kao vau rezultat.

22 posto, od onih koji su izašli, nije glasalo za neku progresivnu, intelektualnu stranku, SPN je široka koalicija svega i svačega. Znaš li koliko je daleko 50 posto? Sa kim će oni do 50 posto mandata? Sami će?

Kada pomislim da jedno 60 posto od izašlih glasa za SNS, SPS i Nestorovića, pa onda i za Zavetnike i slične, a ti si u 22 posto od izašlih, koji su kao najbolji, muka mi je.

I tu je taj defetizam i odatle i dolazi nezainteresovanost i apstinenti.

Trebaš krv da pisaš da bi se borio za Defketa, Ðilasa i IDJ.

Pogledaj raspoloženje naroda u maju. Sve je bilo zrelo, a onda Đilas preuzima. I imamo ovo što imamo. Ali sve je ok. Niko nije kriv.

Ali najjače kad si pričao ćale ti intelektualac isto kao i ti

1ca14c41d58a326c44137ef5b0998190.gif


Da, treba medalja za slušanje tvojih proliva, za gutanje svega i svačega, za gledanje da se u Utisak nedelje u poslednju emisiju pred izbore zovu Pajtić i Ðilas pa se šeruju Pajtićevi klipovi, jbt Pajtić, ej

el-risitas-laugh-lol-lmao-funny-bro.gif


Bukvalno medalja treba.
Sta god da ti ovde iznaklapa, politicki nepismeno i detinjasto kao i sve sto si do sad pisao. Bar si poceo da glasas, jos koji izbori pa ces i skontati kako politika generalno funkcionise.
 
Sto se cudite. Izbori nisu ni bili raspisani radi smene SNS-a nego radi veceg legitimiiteta SNS vlasti.
SPN je bio glavna poluga da bi se to postiglo.
Savrseno su obavili posao.
Kao i Nestorovic, glasace "za projekte", a ne moraju da udju u vladu.
Prakticno imamo jednostranacku skupstinu.

Nemate cemu da se cudite.
 
Vrh