Šta je novo?

Izbori 2024

Ne znam na kom to forumu, na ovom si mesec dana pisao traktate o Obradovicu i kako je Djilas sve usrao.

Meni su recimo Zavetnici bas onako ocigledna Vuciceva podmetacina pa to nisam nijednom napisao ovde javno do sad. Nisam uopste zeleo da otvaram i taj medjuopozicioni front.

Pisao sam da bi bilo bolje da su napravili ujedinjenu desnu kolonu (sto je i tad bilo ocigledno a sad je jos ociglednije) ali nisam pricao danie sve propalo zbog toga (iako realno jeste).
Pa evo, ti se ne zaustavljas ni sa napadanjem mene, koji nisam slovo ruzno rekao o Obradovicu, osim kada je prvo predlozen pa imenovan i dok sam verovao da jos moze nesto da se promeni. Nekih mesec dana ni jednu ruznu rec o coveku.

Za par vas ovde je kriva desnica i apstinenti, Vucicu je kriv zapad i zla opozicija, opoziciji je kriva desnica i vlast, desnici su krivi SPN i SNS i strane ambasade, Nestorovicu su krivi vanzemaljci... niko nikad da preuzme odgovornost.

Ja kad kazem SPN je kriv, mislim, ja, mi, smo krivi.

Tadic je ovde bio narcis koji ce preci kod SNS-a. Svi su redovno bili SNS trojanci, samo SPN ispravan.

Taj Tadic je isao sam jer mu je Djilas rekao da moze sa njima, ali da se ne pojavljuje u medijima. Sto je ispravan stav, ali pazi da ti Djilas to kaze za koga prvo to vazi. Pa ako znas da je narcis i sve, pa nemoj tako djonom. Ili lepo svojim primerom pokazes pa onda zajedno cutite i pustite druge. Djilas jeste bio u pravu sto je rekao Tadicu da pristupi SPN-u, dovuce im svoje glasace, ne ostavi ih ispod cenzusa, ali se onda skloni i ne odvlaci druge glasace. To sto je on njemu rekao stoji, samo sto je stvar sto to isto vazi i za njega. Sta vise, daleko bitnije bi bilo da je on to uradio.

Djilas je usrao onoliko koliko je do njega bilo da usere. Nije toliko bitan da sve usere. Ono sto je mogao, to je usrao.
 
Tadic je ovde bio narcis koji ce preci kod SNS-a. Svi su redovno bili SNS trojanci, samo SPN ispravan.
Da. Ta ti proroci tolerancije, zastitnici zenskih i prava seksualnh manjina iskazali su se kao pravi boljsevici, odnosno posteno su nam pokazali ko su: liberalni talibani ekstremisti sa monopolom na "jedinu istinu".

medijskom kamapnjon naterali su ljude da glasaju i daju legitimitet fasistima.

Evo i rezultata ( plus mali poklon za gospodina Hila, malo kasnije). Mozda ni oni sami nisu razumeli da rade sa SNS.

ИПСОС и ЦеСИД - прва процена резултата београдских избора: СНС 38,4%, „Србија против насиља“ 35,1%, „НАДА“ 6%, „Ми глас из народа“ 5,4%, СПС, 4,8% Вучић: И у Београду смо освојили највише, Шапић сигурно остаје градоначелник

 
Poslednja izmena:
Kakva atmosfera u firmi, svi pokunjeni, napolju vazduh zagađen, otrobna magla napolju otrovna atmosfera unutra. Jedan kolega kaže spakovaću sve u kamion Promove i otići negde, svi se slažu da treba otići niko nema snage za borbu više. Mada i ranije je tako bilo, ne verujem da će neko stvarno da digne sidro, svi su već matori za inostranstvo a ni primanja (još uvek) nisu loša. Možda naša deca.
Prvo mi je bilo neverovatno da se glasa za nestorovića, a onda se setih vremena korone i komšinice koja je izjavila da samo njemu veruje (tada je po medijima žario i palio Kon). Takvi likovi su na neki ačin svetski trend.
 
Kakva atmosfera u firmi, svi pokunjeni, napolju vazduh zagađen, otrobna magla napolju otrovna atmosfera unutra. Jedan kolega kaže spakovaću sve u kamion Promove i otići negde, svi se slažu da treba otići niko nema snage za borbu više. Mada i ranije je tako bilo, ne verujem da će neko stvarno da digne sidro, svi su već matori za inostranstvo a ni primanja (još uvek) nisu loša. Možda naša deca.
Prvo mi je bilo neverovatno da se glasa za nestorovića, a onda se setih vremena korone i komšinice koja je izjavila da samo njemu veruje (tada je po medijima žario i palio Kon). Takvi likovi su na neki ačin svetski trend.

Pa gde su oni sto glasaju za SNS u toj tvojoj firmi, ako su svi tuzni?

Nestorovicev brend je sluzba dugo negovala.
Sada je cvet procvetao.
 
To su njihovi dometi. Svoje glasace mogu da animiraju samo na naci-lozenje. Kad su zavetnicu pitali da ucestvuje u tehnickoj vladi koja bi se godinu dana bavila temama korupcije, ekonomije i medija, njen odgovor ( a i boskov sa njom) je bio Kosovo, Rusija, mi necemo sa vama. A vucic samo trlja ruke od ovakvih patriota...
Moguce je da bi Zavetnica dala isti odgovor da se SPN postavio drugacije, ali nisu, pa ne mozemo ni da znamo sta bi bilo.

SPN je zamuckivao oko tih pitanja, nije imao jasno definisanu politiku, svako se izjasnjavao u svoje ime ili ime svoje stranke, sve je bilo bedno.

Sve sto je trebalo reci je, jasno i glasno:

- nema priznanja Kosova i Metohije i potpisivanja bilo kakvih sporazuma
- nema sankcija Rusiji

Samo je jedan cilj, rusenje Vucica i stvaranje tehnicke Vlade, ciste se spiskovi, oslobadjaju mediji, stvaraju uslovi za nove izbore, a spoljno-politicka pitanja ostaju zamrznuta.

Lazovic, nosilac liste SPN je otvoreno rekao da je francusko-nemacki sporazum dobar korak za dalje.

Za sankcije Rusiji je rekao da ima onih koji su za, a koji su protiv u SPN-u i kao videeeceee. Ako ti ne shvatas kakav je to uzas od odgovora, koliko je samo neozbiljno, ako nista drugo, ne znam sta da ti kazem.

A sve sto su trebali jeste da jasno to sve definisu i drze se toga. Skidanje Vucica, tehnicka vlada, spoljna pitanja posle slobodnih izbora.

I onda se kao Zavetnici i Dveri ogradjuju od njih i mi treba da budemo sokirani. Tim ljudima su Kosovo i sankcije Rusiji najbitnija stvar i to je ok i njihovo pravo. Postojalo je jednostavno resenje da im se priblizis, za koje generalno i nevezano od njih mislim da je dobro. Nije uradjeno.

E, sad, da li bi oni nasli nesto novo uvek i uvek mrdali i nalazili nacine da pljuju po SPN-u, ne znam, ali nasa strana nije uradila ono sto je do nje da im se ne da povod.
 
Kakva atmosfera u firmi, svi pokunjeni, napolju vazduh zagađen, otrobna magla napolju otrovna atmosfera unutra. Jedan kolega kaže spakovaću sve u kamion Promove i otići negde, svi se slažu da treba otići niko nema snage za borbu više. Mada i ranije je tako bilo, ne verujem da će neko stvarno da digne sidro, svi su već matori za inostranstvo a ni primanja (još uvek) nisu loša. Možda naša deca.
Prvo mi je bilo neverovatno da se glasa za nestorovića, a onda se setih vremena korone i komšinice koja je izjavila da samo njemu veruje (tada je po medijima žario i palio Kon). Takvi likovi su na neki ačin svetski trend.
A pricali su mnogi da su svi budale sto hoce da idu. I tako decenijama, vele "bice bolje, strpi se, tamo si gradjanin drugog reda, niko te ne gleda, samo tebe cekaju". Zavidim svakom ko je otisao zadnjih 30 godina i kunem sebe i roditelje sto se nismo ismicali da i mi negde odemo
 
A pricali su mnogi da su svi budale sto hoce da idu. I tako decenijama, vele "bice bolje, strpi se, tamo si gradjanin drugog reda, niko te ne gleda, samo tebe cekaju". Zavidim svakom ko je otisao zadnjih 30 godina i kunem sebe i roditelje sto se nismo ismicali da i mi negde odemo
Takođe se i ja tako osećam. Mogao sam ali nisam stisnuo m..a, sada ispaštam.
 
Takođe se i ja tako osećam. Mogao sam ali nisam stisnuo m..a, sada ispaštam.
A zamisli kakva sam bu**** tek ja koji sam bio u inostranstvu i vratio se, pomislivsi da su se stvari pormenile posle 2000.
I ponelo me to sto ovde imam stan u vlasnistvu i sto mi je materijalni standard ovde visi nego u Holandiji, gde sam bio podstanar.
Tipican sam malogradjanin.
Poverovao sam bio da ce biti dobro, ako je meni licno dobro.
(Zapravo nie smo to. Hteli smo da deca poznaju babe i dede)
 
Zasto sad u 18h?
Pa rekli su da samo treba da glasamo, izadadjemo i zokruzimo. Da mogu tako da se pobede fasisti, Samo zaokruzimo neka imena na nekim papirima i fasisti odu ako nas ima dovoljno. Sigurno odu. ODreknu se svojih vila, plata bez imalo rada, svojih putovanja....

Sad ispada da treba da se tucemo i ginemo.
Moze i to, ali Dobrica da bude prvi. Ili Djilas. Ili Bosko O.

Zezam se, ali mi zivimo u fasizmu, uz blagoslov kolektivnog zapada i istoka.
A vi hocete da budete evropska srednja klasa. Vi ne mozete da verujete da ono sto je od malih nogu vas bog, vas raj, da su oni ovde instalirali fasizam. E pa jesu. To su ozbiljni ljudi, znaju kako da ostvare svoje interese, za razliku od nas.

Parlamentarni sistem ima neka svoja pravila. Dok se pravila postuju, on kako tako funkcionise.
Hulja je dobio mig od Ambasade da moze da radi sta hoce ovde.
To neij prvi put. U Indoneziji je sezdesetih ubijeno oko milion ljudi u okviru "borbe za demokratiju i protiv komunizma".
Pa u CIleu, i na milion drugih mesta.

Boolje pogledajte kakve nam poklone daje nasa draga Borca i druga predgradja u ovo smrdljivo jutro

Ало довукли су ми 40 хиљада људи којих нема у Београду да ми гласају. То је цела једна додатна општина! Него шта него ћу на улицу да изађем. Фашисти неће никада али никада да дозволе мирну предају власти. Ко верује да ће овај режим икада спровести слободне и поштене изборе тај је бу****. Фашистима губитак Београда започиње рушење њихове мафијашке империје. Што на крају крајева исходује њиховим одласком у затвор.

Ово у 18часова је задњи трзај, задња шанса. Ако се допусти овака пракса и овакви избори, онда нема чему више ико да се нада. Онда је само напуштање ове приватне мафијашке државе једини пут неком бољем и уређенијем животу.
 
Ало довукли су ми 40 хиљада људи којих нема у Београду да ми гласају. То је цела једна додатна општина! Него шта него ћу на улицу да изађем. Фашисти неће никада али никада да дозволе мирну предају власти. Ко верује да ће овај режим икада спровести слободне и поштене изборе тај је бу****. Фашистима губитак Београда започиње рушење њихове мафијашке империје. Што на крају крајева исходује њиховим одласком у затвор.

Ово у 18часова је задњи трзај, задња шанса. Ако се допусти овака пракса и овакви избори, онда нема чему више ико да се нада. Онда је само напуштање ове приватне мафијашке државе једини пут неком бољем и уређенијем животу.
Bravo!
 
Ne znam je li previse naivno, ali ovaj Nestorovicev kandidat za gradonacelnika Beograda bas zestoko j.majku naprednjacima

Screenshot_20231218_110233_Chrome.jpg
 
A zamisli kakva sam bu**** tek ja koji sam bio u inostranstvu i vratio se, pomislivsi da su se stvari pormenile posle 2000.
I ponelo me to sto ovde imam stan u vlasnistvu i sto mi je materijalni standard ovde visi nego u Holandiji, gde sam bio podstanar.
Tipican sam malogradjanin.
Poverovao sam bio da ce biti dobro, ako je meni licno dobro.
(Zapravo nie smo to. Hteli smo da deca poznaju babe i dede)
Ne samo ti, ima dosta koji su se vratili. Ni u svetu ne cvetaju ruže, imam osećaj da zapad, gde naši ljudi pretežno idu, neće ovu krizu proći tako lako. U SAD će doći na vlast i neki ludi senatori i kongresmeni, ala Nestorović, pa i gori, tek će tad da bude pakao. Evropa grca pod imigrantima, Rusija vodi rat, itd..

Da parafraziram film; nije ovo više svet za nas starce...

Naravno da je dobro živeti tamo gde si rođen, što kažeš da deca znaju babu i dedu. Ali da li će moje dete znati nekog drugog osim Vučiča?
 
Kakva atmosfera u firmi, svi pokunjeni, napolju vazduh zagađen, otrobna magla napolju otrovna atmosfera unutra. Jedan kolega kaže spakovaću sve u kamion Promove i otići negde, svi se slažu da treba otići niko nema snage za borbu više. Mada i ranije je tako bilo, ne verujem da će neko stvarno da digne sidro, svi su već matori za inostranstvo a ni primanja (još uvek) nisu loša. Možda naša deca.
Prvo mi je bilo neverovatno da se glasa za nestorovića, a onda se setih vremena korone i komšinice koja je izjavila da samo njemu veruje (tada je po medijima žario i palio Kon). Takvi likovi su na neki ačin svetski trend.
Pogledaj na index.hr kada su objavili da je Nestor ušao u parlament kao "čudak od korone" koliko su Hrvati napljuvali njihove novinare, čak su i oni na njegovoj strani :)
 
Moguce je da bi Zavetnica dala isti odgovor da se SPN postavio drugacije, ali nisu, pa ne mozemo ni da znamo sta bi bilo.

SPN je zamuckivao oko tih pitanja, nije imao jasno definisanu politiku, svako se izjasnjavao u svoje ime ili ime svoje stranke, sve je bilo bedno.

Sve sto je trebalo reci je, jasno i glasno:

- nema priznanja Kosova i Metohije i potpisivanja bilo kakvih sporazuma
- nema sankcija Rusiji

Samo je jedan cilj, rusenje Vucica i stvaranje tehnicke Vlade, ciste se spiskovi, oslobadjaju mediji, stvaraju uslovi za nove izbore, a spoljno-politicka pitanja ostaju zamrznuta.

Lazovic, nosilac liste SPN je otvoreno rekao da je francusko-nemacki sporazum dobar korak za dalje.

Za sankcije Rusiji je rekao da ima onih koji su za, a koji su protiv u SPN-u i kao videeeceee. Ako ti ne shvatas kakav je to uzas od odgovora, koliko je samo neozbiljno, ako nista drugo, ne znam sta da ti kazem.

A sve sto su trebali jeste da jasno to sve definisu i drze se toga. Skidanje Vucica, tehnicka vlada, spoljna pitanja posle slobodnih izbora.

I onda se kao Zavetnici i Dveri ogradjuju od njih i mi treba da budemo sokirani. Tim ljudima su Kosovo i sankcije Rusiji najbitnija stvar i to je ok i njihovo pravo. Postojalo je jednostavno resenje da im se priblizis, za koje generalno i nevezano od njih mislim da je dobro. Nije uradjeno.

E, sad, da li bi oni nasli nesto novo uvek i uvek mrdali i nalazili nacine da pljuju po SPN-u, ne znam, ali nasa strana nije uradila ono sto je do nje da im se ne da povod.
Djilas je u Utisku pricao o toj orocenoj tehnickoj vladi i rekao sta su ciljevi. Posle toga svako svojim putem. Pominjao je kako Kosovo ne moze da se resi skoro i da nece biti tema te vlade. Marinika je isto to rekla cak i izjavila da ce biti protiv Kosova u UN i da nece priznavati i opet ponovila da se Kosovo nece resiti jos ko zna koliko i da sad samo treba raditi an tome da ne pomremo od gladi.
Ako to nije dovoljno zavetnici devojcici onda mozda jos da su joj oprali i izmasirali noge jer klerofasisti i nacosi sirom planete vole tako da im se titra.
A cak je MC-u jasno da je to bio jedini izgovor koji je mogla da smisli zasto nece sa opozicijom da rusi Vucica. Kao ne volim Vucica ali se ne slazemo oko Kosova i Rusije (?!!) pa cu ja da ostavim SNS inflaciju da naraste do bar 15%. Jer sam patriota.
 
Pa evo, ti se ne zaustavljas ni sa napadanjem mene, koji nisam slovo ruzno rekao o Obradovicu, osim kada je prvo predlozen pa imenovan i dok sam verovao da jos moze nesto da se promeni. Nekih mesec dana ni jednu ruznu rec o coveku.
Pa ti nisi kandidat.
Kako nisi ruzno slovo rekao, pa ko je onda rekao?

Ovde na temu bukvalno mesec dana nije moglo da se udje od tvojih sastava protiv SPN-a i mc-evih sastava o stagod. NIsam bio jedini koji te je opominjao, bukvalno je bilo tako nesnosno da sam prvi put pomislio da je neko na ovoj temi po zadatku.

Nemoj mi sad pricati tu pricu give peace a chance kad si se trudio vise nego iko da tog mira ne bude.

To opravdanje da si mislio da nesto moze da se promeni ne pije vodu. Sta je trebalo da urade? Da povuku kandidata za gradonacelnika jer neki lik pise na forumu? To bi bas ozbiljno delovalo, nema sta, recept za pobedu. I sad kao, ma svi su oni nasi, eto i ja sam cutao par nedelja pred izbore. Ma svaka cast, mirotvorac.
Taj Tadic je isao sam jer mu je Djilas rekao da moze sa njima, ali da se ne pojavljuje u medijima. Sto je ispravan stav, ali pazi da ti Djilas to kaze za koga prvo to vazi. Pa ako znas da je narcis i sve, pa nemoj tako djonom. Ili lepo svojim primerom pokazes pa onda zajedno cutite i pustite druge. Djilas jeste bio u pravu sto je rekao Tadicu da pristupi SPN-u, dovuce im svoje glasace, ne ostavi ih ispod cenzusa, ali se onda skloni i ne odvlaci druge glasace. To sto je on njemu rekao stoji, samo sto je stvar sto to isto vazi i za njega. Sta vise, daleko bitnije bi bilo da je on to uradio.
A gde je to Djilas bio?
Koju listu je predvodio?
Na kojim debatama je ucestvovao?

Da ga SNS ne pominje stalno ( a pominjali bi ga i da se isclanio iz stranke i sedeo kuci ), njega jedva da mozes videti. Cak ni u ovoj izbornoj noci nije bio na SPN konferenciji. Kamo srece da je Tadic radio isto.
 
Za sankcije Rusiji je rekao da ima onih koji su za, a koji su protiv u SPN-u i kao videeeceee. Ako ti ne shvatas kakav je to uzas od odgovora, koliko je samo neozbiljno, ako nista drugo, ne znam sta da ti kazem.

Za te stvari i bolje da su ćutali nego da su komentarisali. ZLF je grupa ljudi koja je po načinu razmišljanja možda i najdalja moguća od prosečnog glasača u Srbiji. PSG ne mnogo iza njih. Ljudi kao što su Pavle Grbović bukvalno spuštaju rezultat nekoliko % nadole.

Glavni problem, po mom mišljenju, je to što opozicija za ovih 11 godina nije iznedrila jednu ozbiljnu političku ličnost-vođu, sposobnog da govori upečatljivo i prijemčivo prosečnom glasaču i da ostavlja utisak osobe od integriteta. Marinika Tepić, Miroslav Aleksić, slušam ih juče kako pričaju, njihova retorika je očajna, njihov nastup je neupečatljiv, politika je nevidljiva. Pa meni je teško da glasam za njih. a ja pripadam ciljnoj grupi koju oni gađaju.

Šta li onda misli prosečan glasač kad ih vidi...
 
Pa ti nisi kandidat.
Kako nisi ruzno slovo rekao, pa ko je onda rekao?
Ajde citaj pa odgovaraj. Citiras post u kome ti bukvalno iznad pise da prethodnih mesec dana jednu ruznu rec nisam rekao i onda ga citiras pogresno.
Koju listu je predvodio?
Na kojim debatama je ucestvovao?

Da ga SNS ne pominje stalno ( a pominjali bi ga i da se isclanio iz stranke i sedeo kuci ), njega jedva da mozes videti. Cak ni u ovoj izbornoj noci nije bio na SPN konferenciji. Kamo srece da je Tadic radio isto.

Bukvalno u postu iznad tvog pise sta je Djilas rekao u Utisku nedelje.

Sori, glup si jednostavno.
 
Ne samo ti, ima dosta koji su se vratili. Ni u svetu ne cvetaju ruže, imam osećaj da zapad, gde naši ljudi pretežno idu, neće ovu krizu proći tako lako. U SAD će doći na vlast i neki ludi senatori i kongresmeni, ala Nestorović, pa i gori, tek će tad da bude pakao. Evropa grca pod imigrantima, Rusija vodi rat, itd..

Da parafraziram film; nije ovo više svet za nas starce...

Naravno da je dobro živeti tamo gde si rođen, što kažeš da deca znaju babu i dedu. Ali da li će moje dete znati nekog drugog osim Vučiča?
Tacno je. Zapad vise nema perspektivu, svaki dan sam u kontaktu sa njima.
Vidim sta se desava.
Nariocito EU je pukla. Oni sve vise lice na ovo sr.anje ovde.
Zivota ce biti u Juti, Montani i slicnim drzavama USA. Tamo ima malo vokista i migranata.

Po meni, treba ici ili u zemlje regiona ili negde na Istok ili Jug.
Mozda Centralna Azija, mozda Belorusija ili Afrika ili Mongolija.
 
Кривци су до сад били, премда не баш овим редом, пензионери, социјалисти, страни фактор, санкције, Милошевић, унутрашњост, неписмени, крезуби, поткупљени... Сада су на ред дошли Срби из Босне. Колико видим, само нису криви ови промућурни што су шетали и сели јер нису насели. Омладина којој цвиле мошнице да издвоје пола сата-сат да гласају. Силно неко разочарење, а грађанска опозиција победила ето у кругу двојке. На крају Несторовић испаде најважнији играч, фантастично. Мора да је ових 40 хиљада Крајишника томе допринело.
 
Ajde citaj pa odgovaraj. Citiras post u kome ti bukvalno iznad pise da prethodnih mesec dana jednj ruznu rec nisam rekao i onda ga citiras pogresno.
Mesec dana suzdrzavanja posle mesec dana smaranja je opet mesec dana smaranja.

Sta hoces, medalju sto si uspeo da mesec dana radis ono sto smo svi radili kompletnu kampanju?
Bukvalno u postu iznad tvog pise sta je Djilas rekao u Utisku nedelje.

Sori, glup si jednostavno.
E pa ako je rekao u Utisku nedelje onda nista lol.
 
A zamisli kakva sam bu**** tek ja koji sam bio u inostranstvu i vratio se, pomislivsi da su se stvari pormenile posle 2000.
I ponelo me to sto ovde imam stan u vlasnistvu i sto mi je materijalni standard ovde visi nego u Holandiji, gde sam bio podstanar.
Tipican sam malogradjanin.
Poverovao sam bio da ce biti dobro, ako je meni licno dobro.
(Zapravo nie smo to. Hteli smo da deca poznaju babe i dede)
Mnogi se vode time "imam nekretninu ovde tamo cu biti podstanar". E pa ja kazem, bolje podstanar do kraja zivota u normalnoj zemlji nego ovde sa stanom od 200 kvadrata. Niste svesni kolko smo pukli kao drustvo. But you will be
 
Šta li onda misli prosečan glasač kad ih vidi...
Treba imati u vidu da su tzv prozapadni mediji namerno forsirali bas ovo grupu priglupih i bednih politicara, od koje je nastao SPN.
Vak je i Tadic bog za njih, ali prostor je dan onima koji ce kasnije odigrati za Ambasadu.

Ne treba se mnogo cuditi. Tako se vodi politika u kolonijama.
 
Vrh