Šta je novo?

Izbori 2024

Jel ovo Djilasu odradio neko njegov, posto ne moze ni Tadica da smisli, pored Jeremica? Inace genijalno :)
Onog dana kad se opozicija cela odrekne Djilasa i krene od nule, tad ce i pobediti. Najopasniji je protivnik u svojim redovima, cuvena peta kolona.
Kakav je Djilas u Spn, jel naredjuje ljudima iz pozadine, sta kazu ljudi?

@Igor hoce biti izborne tisine na forumu?
Био је скоро одличан интервју Немање Шаровића о Поношу. Причао је и о свом ратном ангажману колико је смео због војне тајне што му је овде на форуму замерано, али да не скрећем, причало се доста о функционисању саме коалиције СПН и рекао је да је Ђилас доста тврдоглав и да се жустро свађа али на крају се ипак смири и договори са осталима у коалицији, да није баш деспот како се верује. Вреди да се погледа. Ових дана сам имао недоумице кога да подржим, али сада сам сигуран, и ако ми се много што шта не свиђа.
 
Screenshot_20231216_150235_Chrome.jpg


🤣
 
ja ću za Đilasovce prvi put glasati na lokalu, što sam do sada odbijao zbog katastrofalno lošeg tretmana periferije dok je dotični bio gradonačelnik.
Hvala na podršci. Ne znam u kom delu si BG-a, ZLF se zalaže i glavna tema mu je da se proširi Bulevar na šta sam ja uticao kao glavnu temu. A to je veoma bitno i za Zvezdaru a posredno i za Grocku jer tuda veliki broj stanovnika Grocke ide na posao i u školu.

 
Dosljak, znaci na lokalu ces za Ratka, za republiku za Spn? Ja koliko poznajem tvoj sklop za ovih cca godinu dana na forumu, pre bih dao glas Milosu. Iako je Milos s puno putera na glavi. Sve mladi ljudi vode sada Ndss, Marsicanin i slicni su marginalizovani. Starih vise skoro da nema, nije to stari Dss s Jocicem, Samijem i Kostunicom koji je pustio Kurtija i ostale. Malo me i plase, ali svi su sumnjivi. Postenih i nekompromitovanih gotovo da nema, ili su skrajnuti. Teska je muka kome dati glas.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
pa i ti si ovde portparol jedne druge Ambasade i to pro bono.
Ja sam portparol zdravog razuma.
Ti demonstriras ovde dualisticku klopku, manihejstvo.
"Ako nisi ovo, onda si ono".
"Ako nisi partizan, onda si cetnik".
"Ako nisi ulizica Ambasade A., onda si ulizica Ambasade B.".

Sto se te ambasade tice, ove godine Hulja nije dobio podrsku od njih.
 
MIlivojevic je u meni izazvao udar inspiracije, iznenadno holisticko shvatanje domace politicke scene.
Shvatio sam da savrseno razumem sta se ovde desava.
Mnogo bolje od vecine.
Utiče Cvijetin tako.
Samo žali se da je zivkao Đilas opozicione televizije i molio da ga ne zovu da gostuje dok ne prođu izbori.
A mc definitivno bolje razume šta se dešava od većine. Tačnije većina je i dalje u zabludama proisteklim i nade. A ironija je u tome da dok god misle da će biti bolje biće gore. A tek kad shvatimo da će biti gore i dalje pošto će naszaviti da nas dave i čerupaju e tek tada može biti bolje 😁
 
Upravo tako. Moraju da odbace svaku nadu. Ali urbani ne bi bili urbani kada bi to mogli. Nihov svet to su vikendice trzni centri i putovanja.
Ja im ne zameram.
"Oprosti im boze, ne znaju sta cine"
(salim se)

Ljudi su ocajni, nadaju se promeni, uhvatili su se sa za leve Teletabise, kao za slamku spasa Toliko su ocajni. Ne mogu da shvate ili prihvate da je SNS odraz Srbije, sustina Srbije. I dok ne budu bili u stanju da se spontano povezu sa svojim komsijama i prestanu da im zavide, nista se ne moze promeniti.

"Ko se topi, hvata se za pjenu"
(ne salim se)

I ja sam ocajan. Zato i glasam. Ali cinim to sa odvratnoscu. Tesko je posmatrati entuzijazam urbanih masa koji se nadaju da ce neko drugi, van njih, neki hrabri Djilas ili nezni Dobrica da rese njihove probleme.

Mali poremecaj na politickoj sceni moze izazvati lavinu. Ni Ambasada nije svemocna.
Toliko puta su pogresili u svojoj anglosaksonskoj nadmenosti.
 
Đilas i snp postoji samo zato što onaj koji je gazda i sns i snp hoće da Đilasom tera većinu Srbije da glasa za Vučića. A kad Vučić izda do kraja pa se narod osvesti onda da promenu potraži u nekom SNP sa nekim novijim licem tipa Miki Aleksić, Sava Manojlović a možda čak i Filip Karađorđević i onda deri opet deset godina.
Te zablude su ono kroz šta je i Đinđić prošao po ubrzanoj proceduri. Bio u fazonu ok evo vam kosovo evo vam banke ali ajde dajte nam rep srpsku dajte nam EU dajte nam nešto da se razvijemo. I onda vidite razočarenje na licu večitog optimiste kad je shvatio da nije Milošević neprijatelj nego Srbija i da je to nepromenljivo i da mora da je rasture u niptavilo. A kao pto znamo onda je dobio i metak zbog nepoštovanja ambasadora za nauk svim kasnijim.
 
Te zablude su ono kroz šta je i Đinđić prošao po ubrzanoj proceduri. Bio u fazonu ok evo vam kosovo evo vam banke ali ajde dajte nam rep srpsku dajte nam EU dajte nam nešto da se razvijemo. I onda vidite razočarenje na licu večitog optimiste kad je shvatio da nije Milošević neprijatelj nego Srbija i da je to nepromenljivo i da mora da je rasture u niptavilo. A kao pto znamo onda je dobio i metak zbog nepoštovanja ambasadora za nauk svim kasnijim.
Čeda kod Šarovića pominje Čarlsa Kraforda i Čovića kao inspiratore atentata. To sad prvi put čuh.
 
Čeda kod Šarovića pominje Čarlsa Kraforda i Čovića kao inspiratore atentata. To sad prvi put čuh.
Čuo više puta sa različotih strana to isto. O ulozi Kraforda naročito a povremeno kako je Čović pokušan da se nametne kao zamena. Poturili pijanog jsovca preko drogiranih zemunaca da puca a engleski agent ga razneo trećim metkom i odšetao. Slučajni prolaznik koji ga je jedini video slučajno nastradao neki mesec kasnije pre nego što će da svedoči na suđenju. Neka suluda priča kako se neki reketaši zbunili pa ubili njega umesto nekog drugog.
 
А после се као чудимо откуд Чомићка у влади СНС.
To su tzv osiguraci. Ljudi koje strana sila iki mafija ili neka druga organizacija postavlja u vladu da bi osigurala svoj interes u nekoj vazalnoj drzavi.
Npr Z. Mihajlovic, Bajatovic...prof Obradovic. Kolinda u Hrvatskoj itd.
 
MIlivojevic je u meni izazvao udar inspiracije, iznenadno holisticko shvatanje domace politicke scene.
Shvatio sam da savrseno razumem sta se ovde desava.
Mnogo bolje od vecine.
Savrseno ne znas ni na kojoj si planeti.

Milovan Brkic ti je ozbiljan novinar, Parovic ozbiljan opozicionar, toliko o tvojoj sposobnosti da vidis i razumes ono sto je ocigledno.

Odlusas jedan intervju, promenis misljenje 180 stepeni, ponovis ovde 300 istih postova dok nam se svima ne popnes na glavu, pa cujes drugi intervju i onda jovo nanovo.

Sjasi malo jbt, na svakoj strani ove teme trecina postova tvoja, samo iste nebuloze u krug, niko ti i ne odgovara vise.
 
Vrh