Šta je novo?

Izbori 2024

Odlična analiza. Mnogi kažu da poenta i jeste da se sklope kockice tako da sns i spn budu zajedno u vladi ili nekoj vrsti podrške koja prihvata na ko zna koji način ohridski sporazum. Da neće av da prihvati da bude jedini pa da mogu da ga posle označavaju kao izdajnika već da to dvotrećinska podrška bude. Srbija je takoizabrala pošto su takve bile okolnosti kah kah kah
Milivojevic gore kaze da je moguce da leva opozicija jednostavno glasa za usvajanje SN sporazuma, kao sto je tada jos Tadiceva DS glasala za Briselski psorazum.
Bolje poslusajte MIlivojevica.
Njegovo objasnjenje za razlog za ove izbore se poklapa sa mojim.
Takodje i geneza otmice gradjasnkih protesta protiv nasilja od strane Djilasove ekipe.
 
То је потпуна глупост. Већ прво вече при резултату 55:55 је гос'н Сорбона одбио сарадњу са осталима из опозиције и читав пројекат је одмах пропао, а Вучић је који дан касније активирао првог од три прелетача (ко зна колико их је имао).

Опозиција је имала прилику само да се избори за улазак Тадића, али Сорбонин наступ, уз заветничко упадљиво држање по страни, је обесмислило све у старту.
Jel to hoces da kazes da je Milos Francuz Vucicev covek ?
 
Nece se nista ni potpisati, vlada tek u septembru ili oktobru... valjda dok Republikanci u Usa ne preuzmu primat. :) a onda, da albanci na Kosovu svaki dan slusaju o Srbiji :)
Pa republikanci ce samo vrate onaj Trampov plan, isto sranje drugo pakovanje.
Mislim, ako su svi u sluzbi ambasade, onda ce se sve zavrsavati pre americkih izbora jer je to i poenta ovako zbrzanih nasih izbora.

Ako ne, onda neko bas i ne slusa the Ambasadu i vi meni ovde ispirate mozak istom svaki dan bez ikakve potrebe i dokaza.
 
Jel to hoces da kazes da je Milos Francuz Vucicev covek ?
Ja sam do ove godine bio ubedjen da je on Vucicev covek.
Mada, kada malo bolje zaceprkate, verovatno su svi osi onih iz NS Vucicevi.

Zavrsice se pre US izbora. Escobar je rekao da sve mora da se zavrsi do januara ili februara.
Tako da ce konstituisanje skupstine ovaj put ici brzo.
 
Jel to hoces da kazes da je Milos Francuz Vucicev covek ?
Не, само објашњавам да опозиција није победила у Београду, нити је постојала могућност да формира власт, и поред већег броја гласова.
 
Milivojevic gore kaze da je moguce da leva opozicija jednostavno glasa za usvajanje SN sporazuma, kao sto je tada jos Tadiceva DS glasala za Briselski psorazum.
Bolje poslusajte MIlivojevica.
Njegovo objasnjenje za razlog za ove izbore se poklapa sa mojim.
Takodje i geneza otmice gradjasnkih protesta protiv nasilja od strane Djilasove ekipe.
Da moguće je da će samo glasati. Ne mislim u svakom slučaju da će biti čvrsta ideološka koalicija ali možda neka kriza u bg pa vama bg a ovamo šira vlada ovako ili onako. Ko će ga znati. Mislim da su svi ili pod uticajem ambasade ili vučića. Miloš više nego dveri (glasah ga na prošlim)
Na mi telegramu me banovaše večeras pošto sam rekao da ne valja što ih vučić i ipsos podržaše pred izbornu tišinu i da miriše da je i tu udba (da budem jasan to može biti i bez većine njih preko uticaja iz okoline) A ja busom po kiši do centra išao da im potpišem 😁. Mada i dalje možda glasam za njih oni su i dalje najmanje pod kontrolom. A da vidiš kako se uzbuniše dok napisah moju sumnju tamo. Ne mogu da razlučim i dalje da li je ono ponašanje botova ili iskrenih ljudi koji se drže za slamku spasa a tiim rušiš sneška. Verovatno mešano.
 
Не, само објашњавам да опозиција није победила у Београду, нити је постојала могућност да формира власт, и поред већег броја гласова.
To je jasno, da ne kazem ocigledno, nego me samo zanima zasto Francuz nije hteo sa opozicijom ?
 
То је потпуна глупост. Већ прво вече при резултату 55:55 је гос'н Сорбона одбио сарадњу са осталима из опозиције и читав пројекат је одмах пропао, а Вучић је који дан касније активирао првог од три прелетача (ко зна колико их је имао).

Опозиција је имала прилику само да се избори за улазак Тадића, али Сорбонин наступ, уз заветничко упадљиво држање по страни, је обесмислило све у старту.

Molim izvor svega toga. Koliko sam ja ispratio samo jedni su bili po strani, što bi trebalo da bude signal njihovim glasačima. Zašto se ostatak nije skupio, ne znam. Zameram i Dverjanima što su uz Milicu, samo je trebalo da se ukrupne sa svima ostalima i da samo preuzmu 90%+ glasača od ove.

 
Što se tiče sukoba Jeremića i Đilasa, on datira još iz vremena DSa. Za vreme unutarstranačkih izbora, ne sećam se ni ja više koje godine, kad su se njih dvojica kandidovali za potpredsednike stranke, Đilas je izdao direktivu beogradskim odborima da nipodaštavaju i sabotiraju Jeremića, koji je jedini od svih kandidata išao po odborima i predstavljao svoj program. I naravno svi kandidati osim Jeremića su postali potpredsednici. Kult vođe se praktikovao i tada a članstvo je bilo vođeno oportunizmom.
 
Molim izvor svega toga. Koliko sam ja ispratio samo jedni su bili po strani, što bi trebalo da bude signal njihovim glasačima. Zašto se ostatak nije skupio, ne znam. Zameram i Dverjanima što su uz Milicu, samo je trebalo da se ukrupne sa svima ostalima i da samo preuzmu 90%+ glasača od ove.

Извор не могу да нађем, али се јако добро сећам те изјаве, буквално одмах по затварању биралишта, и првим резултатима (нешто у фазону да Нада није ни на једној страни, и да се не очекује да буду тас на ваги, и да он не види да опозиција може да има већину). На крају крајева, Милош је представљао коалицију НДСС/ПОКС, а не само себе. А управо из Покса је активиран и тај први прелетач. У каснијим изјавама је био много сарадљивији, али је ствар већ била пропала. Милица је, са друге стране, одмах ставила до знања да нема ништа од опозиционе сарадње, а и 2 од њена 4 одборника је прелетело.
 
Pa loše si to protumačio. Ovo što sam ja linkovao su najnovija dešavanja, bukvalno pre mesec dana i sve je bilo apsolutno jasno definisano i potpisano, ispalili Zavetnici. Nema saradnje sa vlastima na bilo kom nivou i saradnja na republičkom nivou sa ostalom opozicijom može biti samo tehničke prirode i da je saradnja na lokalu moguća sa svima osim sa vlastima! Iskreno se davno nisam obradovao nečemu na političkoj sceni kao ovome što je boldovano, šteta je što je propalo.

Dakle kao što sam i ranije rekao, ne može biti saradnje na parlamentarnom nivou sa svima koji podržavaju veleizdaju, tu se u potpunosti slažem sa njim, ne mogu ni stranke da odlučuju o tome u parlamentu, za takve stvari mora postojati referendum i potrebna većina za promenu Ustava, a izdajnike će sačekati sud pre ili kasnije i na tome sve ove stranke desno moraju da insistiraju! U tom smislu SNS i SPN vode apsolutno istu spoljnu politiku uz još neke (npr ekonomsku koja me i najviše zanima) i jesu prirodni saveznici, samo se ovi iz SPN j*bu malo kulturnije.
A to ko je na lokalu vlast i ko će da popravlja neku gradsku česmu, iskreno me ne zanima viša ideologija, samo da je dovoljno sposoban i čestit i da se ne krade. Pa Slobini kadrovi u vreme izolacije su bili dr sci za ove danas idote!
 
li je ono ponašanje botova ili iskrenih ljudi koji se drže za slamku spasa a tiim rušiš sneška. Verovatno mešano.
Naivan covek moze da pomisli da se radi o iskrenim ljudima.
U Srbiji skoro da nema iskrenih ljudi jer je smisao zivota uglavnom sitna korist i status.
Iskren odnos sa ljudima je nemoguc ako zelite da ih iskoristite. Tako i nas oni zele da iskoriste. I zato ne mozemo da popravimo situaciju dok ne postoji organizacija sa drugim ciljevima i drugim odnosima. Neiskrenost je jedan od najvaznijih aspekata kulture ljudi koji zive u Srbiji, bez obzira na nacionalnost. Jednostavno, drzavna uprava, obrazovni sistem i obicaji reprodukuju takvu kulturu.
U Srbiji negativna selekcija traje barem 40 godina.
Razlozi politicara su prozaicni, najavazniji je novac i/ili mogucnost kradje.
I dok tzv levica moze da skupi nesto novca (ne malo) preko Ambasade (zeleno leva koalicija ima nove prostorije na mnogim mestima), desne stranke, ako izgube poslanike gube i svako finansiranje pa su potpuno zavisne od Sluzbe.

Milivojevic je gore to lepo objasnio.

Jednostavno, u pitanju su profesionalci koji zive od zamajavanja naroda. Hulji to odgovara jer zna da je za SNS bolja sto manja izlaznost, a ljudi ne izlaze na izbore jer su zgadjeni.

Tuzno je posmatrati odrasle ljude koji veruju politicarima. Bilo da se dive Hulji, Dobrici ili bilo kome od njih.
A oni im se zaista dive.
Juce sam upoznao iskrenog Dobricinog fana. I takvi ljudi postoje. Sve je to posledica naseg mentaliteta koji veruje simbolima i parolama.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče sukoba Jeremića i Đilasa, on datira još iz vremena DSa. Za vreme unutarstranačkih izbora, ne sećam se ni ja više koje godine, kad su se njih dvojica kandidovali za potpredsednike stranke, Đilas je izdao direktivu beogradskim odborima da nipodaštavaju i sabotiraju Jeremića, koji je jedini od svih kandidata išao po odborima i predstavljao svoj program. I naravno svi kandidati osim Jeremića su postali potpredsednici. Kult vođe se praktikovao i tada a članstvo je bilo vođeno oportunizmom.
Hvala za ovu informaciju.
Ona nam omogucava da sagledamo i proslost i ono sto se desava u SPN-u.
HUljine oiptuzbe da su to "Djilasovi ljudi" na zalost je isitinita.
Svaka srpska partija na celu ima svog sultana.
Tamo gde sukltan ima nekih moralnih obzira ili ogranicenj, kao u NS-u bice odmah unistena od strane ostalih partija.

Mi nismo u stanju da razumemo CG izreku:
"Hrabrost je kad branis sebe od drugog, a cojstvo kad branis druog od sebe"
 
Poslednja izmena:
Naivan covek moze da pomisli da se radi o iskrenim ljudima.
U Srbiji skoro da nema iskrenih ljudi jer je smisao zivota uglavnom sitna korist i status.
Iskren odnos sa ljudima je nemoguc ako zelite da ih iskoristite. Tako i nas oni zele da iskoriste. I zato ne mozemo da popravimo situaciju dok ne postoji organizacija sa drugim ciljevima i drugim odnosima.
U Srbiji negativna selekcija traje barem 40 godina.
Razlozi politicara su prozaicni, najavazniji je novac i/ili mogucnost kradje.
I dok tzv levica moze da skupi nesto novca (ne malo) preko Ambasade (zeleno leva koalicija ima nove prostorije na mnogim mestima), desne stranke, ako izgube poslanike gube i svako finansiranje pa su potpuno zavisne od Sluzbe.

Milivojevic je gore to lepo objasnio.

Jednostavno, u pitanju su profesionalci koji zive od zamajavanja naroda. Hulji to odgovara jer zna da je za SNS bolja sto manja izlaznost, a ljudi ne izlaze na izbore jer su zgadjeni.

Tuzno je posmatrati odrasle ljude koji veruju politicarima. Bilo da se dive Hulji, Dobrici ili bilo kome od njih.
A oni im se zaista dive.
Juce sam upoznao iskrenog Dobricinog fana. I takvi ljudi postoje. Sve je to posledica naseg mentaliteta koji veruje simbolima i parolama.
Kad sam rekao da li su iskreni za slamku spasa ili botovi mislio sam na pratioce kanala galamdžije ne na sedmorku. Od sedmorko su ljudi sa stavovima koji vole da budu u centru pažnje. Većina njih se pre ovde zloupotrebljava nego što svesno mulja.
I mislim da je očito da Vučić sa Mi podiže nešto izlaznost pošto su oni izbor za razočarene ostalima pre svega. Poenta je mislim da treba što više ljudi da izađe da imaju posle nazovi legitimitet veći za odluke.
 
Kad sam rekao da li su iskreni za slamku spasa ili botovi mislio sam na pratioce kanala galamdžije ne na sedmorku. Od sedmorko su ljudi sa stavovima koji vole da budu u centru pažnje. Većina njih se pre ovde zloupotrebljava nego što svesno mulja.
I mislim da je očito da Vučić sa Mi podiže nešto izlaznost pošto su oni izbor za razočarene ostalima pre svega. Poenta je mislim da treba što više ljudi da izađe da imaju posle nazovi legitimitet veći za odluke.

Tacno. Tako kaze i MIlivojevic i mnogi drugi analiticari.
Sve je ovo jedna ogromna marketinska predstava, organizovana kao kad se reklamira nova marka sladoleda ili sapuna.
MIlivojevic je prilicno jasno objasnio zasto su organizovani ovi izbori.
Sa stanovista organizatora irelevantno je da li SNS ili SPN vode jer su obe ekipe pod kontrolom i spremne su da izvrse bilo kakvo naredjenje Hegemona kontra nasih interesa. Desne stranke su samo neuspesni statisti koji rade za male pare.
Entuzijasti i simpatizeri su korisne budale.
 
Sa stanovista Hegemona. osnivanje SPN je sjajno resenje.
Sve leve opcije su pod jednom sakom, Djilasovom i pod kontrolom Ambasade.
Pojedinci koji se protive kopanju litijuma (Cuta) ili FN psorazumu (Aleksic) su pod kontrolom iutopljeni u vecu grupu.
(Posto je cilj samo Beograd, uspeli su da podstaknu entuzijazam urbanog birackog tela koje se divi "zapadnoj kulturi", prezire sirotinju i provinciju i ima kratko pamcenje u odnosu na ono sto se desavalo u periodu 2002. - 2012. i bilo uvertira za sadasnju fasisticku diktaturu.)
Na ovaj nacin onemoguceno je suvereno organizovanje na strani levice.
Desnica je potpuno irelevantna.
Nezavisni igraci na desnici (Parovic, Sarovic), centru (Jeremic), levici (Jovo Bakic) su eliminisani iz igre.
Svi timovi su njihovi.
Glupi gledaoci placaju karte i navijaju.

Nasa jedina nada, da bi, cak i u ovako namestenom mecu, ludak koji formalno vlada ovde, mogao da se iznervira i napravi gresku.
 
20231216_124752.jpg
 
Jel ovo Djilasu odradio neko njegov, posto ne moze ni Tadica da smisli, pored Jeremica? Inace genijalno :)
Onog dana kad se opozicija cela odrekne Djilasa i krene od nule, tad ce i pobediti. Najopasniji je protivnik u svojim redovima, cuvena peta kolona.
Kakav je Djilas u Spn, jel naredjuje ljudima iz pozadine, sta kazu ljudi?

@Igor hoce biti izborne tisine na forumu?
 
@MC_ Jovo Bakić je moj prijatelj, sreo sam ga u utorak kod platoa pre završne konvencije SPN-a. Čovek podržava SPN zbog platforme Solidarnost.
 
Vrh