Šta je novo?

Izbori 2024

Једини релевантни извор прогнозе резултата сутрашњих избора су кладионице,
проценти ће бити близу цифре од које се клади на мање/више

Pogledajte prilog 184065Pogledajte prilog 184066Pogledajte prilog 184067Pogledajte prilog 184068Pogledajte prilog 184069
Ne, posto nisu ni prosli put bili tacni.

To su SNS kladionice koje ocigledno imaju dil ili naredbu da to rade.

To sto izgube na kladjenju, dobice negde drugde.
 
Ne, posto nisu ni prosli put bili tacni.

To su SNS kladionice koje ocigledno imaju dil ili naredbu da to rade.

To sto izgube na kladjenju, dobice negde drugde.

Кажи онда који ће бити резултат и проценти да опељешимо кладионице
 
Једини релевантни извор прогнозе резултата сутрашњих избора су кладионице,
проценти ће бити близу цифре од које се клади на мање/више


Kao što već rekoše iako bi bilo logično da oni budu tačni kao i kod utakmica to nije slučaj i pre su mašili u korist snsa i to baš baš.
Tj svrha je uticati na birače.
A ne gube previše para ppšto, kako mi je objašnjeno, kod izbora ne daju da pravite kombinaciju pa da se množe kvote i oznos koji možešbuložiti je nekki smešan. Tako da su zaštićeni.
Zadnjih godina je nspm vukadinovićev od javnih davao najčešće približne rezultate s tim što se on ove godine ograđivao da odbijaju masovno ljudi učešće pošto su prezasićeni pozivima. Za bg nije smeo ni da prognozira zbog toga.
 
Кажи онда који ће бити резултат и проценти да опељешимо кладионице
Nisam ja Baba Vanga, u kladionici moras da igras vise/manje i druge stvari. Samo kazem da nisu tacni, ne mogu da ti kazem da li vise ili manje, samo da su netacni.

Jedino sto mogu da ti kazem je da namerno dizu SNS tj. za svoje gazde. Tj. nemam sta ja da ti govorim, pogledaj proslu godinu, kladionica prognozirala 51,5 posto, a imali su 44,27.

Razumem narucena istrazivanja, ali po tvojoj logici da su oni tu da uzmu pare i da im je interes da budu tacni, a ne da vrse propagandu, bas su nesto zestoko promasili.
 
Значи општи закључак је да играмо СНС и СПС мање и на реп. и на бг изборима, а СПН више,
укупна квота за такав тикет је 40,08

то није смешна квота,
на уложених нпр 300 евра добија се 12.000 евра
 
Sada su bili pametniji pa su menjali kvote u odnosu na izvorne.

Dodatno, nema kombinovanja, može samo singl.
 
Значи општи закључак је да играмо СНС и СПС мање и на реп. и на бг изборима, а СПН више,
укупна квота за такав тикет је 40,08

то није смешна квота,
на уложених нпр 300 евра добија се 12.000 евра
Odlična ideja, ali može samo jedan izbor po tiketu.
 
Moje finalno predviđanje rezultata PARLAMENTARNIH izbora, verujem da ću biti u pravu kada budu konačni rezultati kroz par dana:
  1. SNS 40-42%
  2. Srbija protiv nasilja 19-21%
  3. SPS 9-10%
  4. Dveri/Zavetnici 5-7%
  5. Novi DSS/POKS 5-7%
  6. Narodna stranka 2.6 - 3.2%
  7. SDS/DJB 2.4 - 3.1%
  8. Mi glas iz naroda 2 - 2.4%
  9. SRS 1.5 - 2%
  10. Srbija na Zapadu 1 - 1.5%
  11. Ruska stranka 1 - 1.5%
  12. LDP Čedomir Jovanović 0.5 - 1%
Ne računam stranke nacionalnih manjina koje imaju prirodni prag za cenzus.
 
Моја прогноза за парламентарне изборе:
СНС: 43% (циљ је по сваку цену имати више него на претходним изборима)
СПС: 9% (СНС и МИ узимају по проценат)
СРС: 1%
СПН: 23% (илузорно је очекивати бољи резултат на нивоу Србије)
НАДА: 5%
НО: 5% (гађали су и дупло више, али су огољени не желећи пакт против власти, и због Несторовића)
МИ: 3% (може да буде изборни шок)
НС: 2% (био бих шокиран да пређу цензус)
Остале листе неће прећи ни 1%, осим мањинских

За Београд:
СНС: 35% (не смеју дозволити мање од овог резултата, јер он гарантује опструкцију)
СПС: 7%
СПН: 37% (И овај резултат је огроман успех, али ипак принудна управа нам се смеши)
НАДА: 6%
НО: 4%
МИ: 3%
НС: 2%
ДЈБ: 2%
 
За Београд:
СНС: 35% (не смеју дозволити мање од овог резултата, јер он гарантује опструкцију)
СПС: 7%
СПН: 37% (И овај резултат је огроман успех, али ипак принудна управа нам се смеши)
Sta znaci prinudna uprava?
Kakve su posledice za gradjane?
 
Значи да градска скупштина 3 месеца не може да се састане, или да изабере власт. Онда републичка власт бира привремени орган који управља градом највише 12 месеци ваљда. Онда се опет иде на изборе, и тако... док неко не прелети.
 
Glupo je bilo šta prognozirati. Očekujem neko iznenađenje, previše mi je sve monotono i poznato da ne prođe bez iznenađenja.
 
Значи да градска скупштина 3 месеца не може да се састане, или да изабере власт. Онда републичка власт бира привремени орган који управља градом највише 12 месеци ваљда. Онда се опет иде на изборе, и тако... док неко не прелети.
Jedna od stvari kojoj se nadam u smislu da bi tako av i đilas mogli da odlože izdaju tako što će država da se bavi prinudnom upravom izborima nekim protestima. Ne želi ni oni da budu u istoriji izdajnici ali kad se upetljaš nema preterano prostora.
 
Zatvorena su biračka mesta u ponoć, evo rezultata.

Parlamentarni izbori:

chart(2).jpeg


Srbija protiv nasilja je osvojila dovoljno glasova da sama formira Vladu. Cenzus su još prešli koalicija NADA, SNS, Narodna stranka, Grupa građana MI - Glas iz naroda, prof. dr Branimir Nestorović, kao i Politička borba Albanaca se nastavlja – Šaip Kamberi (kao manjinska stranka).











Beogradski izbori:

chart(3).jpeg




U Beogradu još ubedljivija pobeda Srbije protiv nasilja. Cenzus još samo prelaze MI, Zavetnici/Dveri i Narodna stranka.
 
Preuzeto sa Reddita - Citirajte i dodajte procente izlaznosti kako budu objavljivani.
Sati 2022
2023​
Izvor
09h 5.1% Ipsos/CeSID
10h 9,59%/9.9% RIK / Crta
11h 14,1%/15,41% Ipsos/CeSID / Opoziciona koalicija
12h 20,52% RIK
13h 26.7 Crta
14h 30.4%/31.56 CeSID / RIK
15h 36.9% Opoziciona koalicija
16h 42.1%/41.45% Crta/RIK
17h 45.1% CeSID
18h 50.82% RIK
19h 54.6%/55,42%/55.1% CeSID / Opoziciona koalicija / CRTA
20h 58.6% CeSID
 
Vrh