Šta je novo?

Izbori 2024

Па оно има до тога на каквим идеалима си одгојен, али није то битно.
Него да ли треба онда где год да буду проблеми да кажемо селите се у Београд?
Рио тинто копа, хајте у Београд.
Кинези копају, хајте у Београд.
У Зрењанину нема воде, хајте у Београд.
Панчево загађено, хајте у Београд.
Vratiti pod hitno one dozvole za zivot u Beogradu pre II sv. rata. I okaciti tablu "Mars iz Beograda".
Mora se uraditi centralizacija, da ima vise malih gradova od 30 do 50 hiljada ljudi, gde su svi zaposleni i nesto privredjuju.
A ne samo Beograd, NS, Kragujevac i Nis, ostalo truba.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Како би ти сачувао људе са Косова?
Тако што би водио рачуна о њима и њиховим потребама. Подршка њиховом опстанку, животу и раду, а не регистрацијама, чланству у партији, и личној карти.
 
Verujte, ogromnu vecinu gradjana ovo ne zanima. Fudbal, zadruga....
Ovo je zaista sramota da na ovakav nacin prolazi sve ovo.Mladi zivoti su ubijeni,niko ne reaguje apsolutno.Nema ni protesta,ni podizanja vojske ka severu Kosova.Postoji li cinicniji narod od ovog.Bukvalno me je sramota gde pripadam i zasto sam uopste rodjen ovde.
 
Тако што би водио рачуна о њима и њиховим потребама. Подршка њиховом опстанку, животу и раду, а не регистрацијама, чланству у партији, и личној карти.
Лепо. Које су то потребе наших сународника доле и ко их угрожава?
 
Лепо. Које су то потребе наших сународника доле и ко их угрожава?
Потребни су им стабилност, мир, посао, изгледна будућност. Угрожавају их кукавички политичари који их користе као топовско месо, у сталној атмосфери ложења и хушкања.
 
Sve bih ja njih pozvao da se presele u druge delove Srbije i ponudio pomoć države da se skuće..Ali našu vlast ne zanimaju muke i problemi običnih ljudi, oni ih koriste kao večnu monetu za potkusurivanje, kao i Srbe u Hrvatskoj nekada, u Bosni danas, u Crnoj Gori i svuda u okruženju.

Za čelnike Srbije-Srbi u okruženju su samo oruđe u rukama, ne ljudi, ne pojedinačne sudbine.
 
Vi koji tako pričate ste naivni, verovatno nemate ni emotivne veze sa KiM pa vam je lako da "dajete" nešto što nije vaše.
Prodadoše Srbi s Kosova Albancima stanove, kuće i imanja za masne pare. Kad je došlo do rata ni jedan s Kosova nije u vojnoj evidenciji, a moj drug, Mađar, koji nije video Kosovo u životu ode kao dobrovoljac... Kad većina prestane da gleda samo svoje dupe, tad će biti nade da nešto može da se promeni. Do tad, ćuti i ne priznaj...
 
Ниси читао Пилипенду?
Oчигледно да није.
И за време Марије Терезије било је доста наших који су се продавали за џак брашна и соли, и какво парче оранице, да се не крсте више с 3 прста, да полако испруже преостала два, и већ се лопатом крсте.
Нису сви тврди, има доста лакомих. Бити тврд, доследан а кад затреба и гладан, то је највећа част и искушење за човека. Лако је постати конвертит, образ се губи обашка
 
Najlakše je živeti u oblacima i maštarijama, baviti se glupostima, umesto onim što je realan život.

100 puta me više zanima da li ću npr. imati voz iz Pančeva za Bg na svakih pola sata, i da karta bude 80 din, nego da guslam o Kosovu i budaletinama koje su dobile metak u glavu sa 25, 30 godina uzalud.. umesto da žive, muvaju ženske, školuju se, oblače se lepo, rade, stvaraju, putuju, prave decu.. Za mene su to u 2023. godini totalne budale.
E pa da neke budaletine nisu u proslosti radile sta su radile i primile zrtve tebe ne bi bilo verovatno ,ali dobro, sto kazes mozda bi tako bilo i bolje. Eto sada kada se resi pitanje kosova moci ces da stvaras radis a ne da kukas na kartu od 80 din, nego da uzmes car go kao gospodin. Mada mislim da sposoban muskarac to moze i danas sa kosovom na grbaci da ostvari
 
Pa zašto žive kao građani 4. reda i trpe torturu? Ko ih tera? Zašto žele da budu žrtve? Jesu li lancima vezani za taj prostor? Pa da sam rođen u penthausu na Jelisejskim poljima i da me neko maltretira 10 godina, baca mi bombe i teroriše me, da je stanje sve lošije i lošije-prodao bih stan i odselio se gde mi odgovara..
Ovo resenje predlazes i Ukrajincima, Palestincima...?
 
Потребни су им стабилност, мир, посао, изгледна будућност. Угрожавају их кукавички политичари који их користе као топовско месо, у сталној атмосфери ложења и хушкања.
Само у последњих пар дана пре него што се ово десило пуцано је на 3 српске куће. Периодично им већ 12 година ускраћују доступност лекова, хране, струје, насиље и напади су свакодневница а слободу кретања немају од 1998. године, све српске фирме доле су погашене, сва стратешки битна села и градови су етнички очишћени а ти мени о општим местима и политиканству?

Жао ми је али ти по свему судећи немаш појма шта се дешава на Косову и у којим условима живе Срби доле.
 
Изгубили смо одавно. Немамо шта да тражимо у Приштини, Призрену, Гњилану... у догледној будућности.

Можемо да се бусамо до сутра, та територија није више наша. Не знам како замишљате другачији исход.
Албин Курти, за 10-20 година батина и шиканирања по србијанским затворима, што на слободи, што на улици... остао је веран својим идеалима. Чисто и етничко Косово и то цело, а не само 90%, део Македоније, део Грчке, Црне Горе и сл. Тачно зна шта хоће.
Човек је фанатик, бори се за оно што верује.
Овде на форуму нема фанатика, који би одустали после 5 удараца бичем.
Албин Курти би издржао и 20 удараца бичем заредом и викао поносно: "Дарданија еште Шћипери".
Ипак је Косово изведено од Кос што значи птица, па ће рећи староалбански назив.

Који су твоји идеали? Имаш ли их?
 
Тако што би водио рачуна о њима и њиховим потребама. Подршка њиховом опстанку, животу и раду, а не регистрацијама, чланству у партији, и личној карти.
A шта да радимо са етничким насиљем које трпе? Држава је нпр. помогла изградњу здравствених установа доле, па је једна нова болница демолирана од стране Албанаца. На децу се пуцало само зато што су срби више пута. Гробља су минирана, повратници се каменују, куће се пале. Врши се притисак да се исељавају. Вређају се њихова осећања, омаловажавају се. Курти на полагању заклетве за нове полицајце у КПС где је било срба каже КПС негује тековине УЧК. Након пар месеци 90% тих нових срба у КПС (након оних што су напустили на наговор Вучића) исто напусте службу.
 
Не вреди даље расправљати. Само ми није јасно како замишљате да интегришете милион плус људи, који су на тој нашој земљи што је не дамо?

И не знам шта вам значи сва ова прича о шиканирању, паљењу и осталим злочинима. То само потврђује моју тезу. Ложењем се ватра не гаси.
 
Pitanje za velike Srbe, ko ce da zivi u Srbiji za 100 godina ?
Mislim na uzu Srbiju bez Kosova.
Specificnije juznu i istocnu.
 
A шта да радимо са етничким насиљем које трпе? Држава је нпр. помогла изградњу здравствених установа доле, па је једна нова болница демолирана од стране Албанаца. На децу се пуцало само зато што су срби више пута. Гробља су минирана, повратници се каменују, куће се пале. Врши се притисак да се исељавају. Вређају се њихова осећања, омаловажавају се. Курти на полагању заклетве за нове полицајце у КПС где је било срба каже КПС негује тековине УЧК. Након пар месеци 90% тих нових срба у КПС (након оних што су напустили на наговор Вучића) исто напусте службу.
Sad će manje nasilja da bude.
 
Не вреди даље расправљати. Само ми није јасно како замишљате да интегришете милион плус људи, који су на тој нашој земљи што је не дамо?

И не знам шта вам значи сва ова прича о шиканирању, паљењу и осталим злочинима. То само потврђује моју тезу. Ложењем се ватра не гаси.
Постоје по свету бројни примери успешног суживота. Белгија нпр. Можда не баш најсрећнији пример је Чеченија, где су се клали неупоредиво бруталније. Имамо и демократски пример, то је Северна Ирска, где су британци били веома окрутни.
Може се Косово организовати као кондоминиум Србије и Албаније. Ми управљамо нашим општинама, они њиховим. Нпр.
Разна се решења могу наћи.

Хтео сам само да кажем да су њима угрожена пре свега основна људска права. Живе у страху и тензији, шиканирају их.

Sad će manje nasilja da bude.
Насиље је доле константно, само насиље над Србима нема толики медијски одјек као насиље типа српске демонстрације, паљење прелаза или блокаде путева.
 
Sad kad su komite prošle, ima da svima bude lakše. Posebno srpskoj manjini.

Posle svakog testosteronskog busanja ovde njima bude lakše.

Kao da neko radi na konačnom rešenju. 'Spremte se, spremte...'
 
Насиље је доле константно, само насиље над Србима нема толики медијски одјек као насиље типа српске демонстрације, паљење прелаза или блокаде путева.
Budalaštine. Samo ove godine njakelo se o Kosovu jedno tri puta. Od kad znam za sebe njake se o tom Kosovu. I kad god je u Srbiji neka nepovoljna politička situacija ili nekome trebaju politički poeni, isto tako se ili njake o Kosovu ili se magično baš tada dese neki incidenti i onda se sva pažnja naroda forsira upravo na to. Kao što se i sada dešava. Voza vas Nelečeni sve u šesnaest, sad će s ovim imati cirkusa i predstave još minimum mesec dana, ako ne i duže ako se dese novi incidenti. Taman da pouvaljuje veće akcize, novo poskupljenje struje, gasa i ko zna čega još.

A najluđe od svega je što svi vi koji patite za Kosovom ne možete ama BAŠ NIŠTA da uradite oko njega. Ali odbijate to da shvatite i prihvatite.
 
Па ови партизани су и направљени са циљем да се дискредитује српски бунт и види се исто са циљем дискредитовања српске цркве доле која је последња преостала институција.
 
Па ови партизани су и направљени са циљем да се дискредитује српски бунт и види се исто са циљем дискредитовања српске цркве доле која је последња преостала институција.
Gde to piše? Na Beobildu?
 
Budalaštine. Samo ove godine njakelo se o Kosovu jedno tri puta. Od kad znam za sebe njake se o tom Kosovu. I kad god je u Srbiji neka nepovoljna politička situacija ili nekome trebaju politički poeni, isto tako se ili njake o Kosovu ili se magično baš tada dese neki incidenti i onda se sva pažnja naroda forsira upravo na to. Kao što se i sada dešava. Voza vas Nelečeni sve u šesnaest, sad će s ovim imati cirkusa i predstave još minimum mesec dana, ako ne i duže ako se dese novi incidenti. Taman da pouvaljuje veće akcize, novo poskupljenje struje, gasa i ko zna čega još.

A najluđe od svega je što svi vi koji patite za Kosovom ne možete ama BAŠ NIŠTA da uradite oko njega. Ali odbijate to da shvatite i prihvatite.
И теби је све једно што су човеку запалили кућу нпр. и што је упуцан дечак?
 
И теби је све једно што су човеку запалили кућу нпр. и што је упуцан дечак?
Prvo, na koje događaje misliš?
Drugo, šta tu ja ili bilo ko drugi može da uradi?
Treće, jel ti misliš da se samo ljudima na Kosovu dešavaju nepravde i muke? Misliš da je samo njima težak život i da niko drugi sem njih nema svoje muke i probleme?

Četvrto, zašto niko od večitih Srbendi i Kosovobranilaca nikada ne priča i o parama koje se UNOSE na to Kosovo iz Srbije?
Zašto niko ne priča o švercu? O zaposlenima u EPSu koji su dobijali plate a da nisu ni išli na posao? O raznim pomoćima koje su, delom otišle u ruke ugroženih, ali delom i u ruke lokalnih kriminalaca? Zašto niko ne priča o masi Kosovara koji su živeli ili ŽIVE i dalje tamo a sami kažu da nemaju problem sa ŠIPTARIMA već sa mafijašima i vlastima na obe strane, koji su svi u talu i u šemi? Zašto se o tome nikada ne priča u kontekstu Kosova?
 
Vrh