Šta je novo?

Izbori 2024

Чак и да је ова теза тачна (а није, Коштун је рецимо ДОС, по политичком убеђењу чист (по мени више леви него десни) центар, затим коалиција ДС-СПС од 2004е итд) пуштање ЦГ је највећа геополитичка катастрофа која нас је задесила од 91е на овамо јер остадосмо без приступа мору а што је касније дезинтеграционе и антидеморкатске процесе драстично убрзало и олакшало а нашу позицију додатно ослабило. Ми сад примера ради ни нафту не можемо да добијемо без шлихтања Хрватима.

А локални оци тог пројекта су ММФ радници из Г17+ и поплашени остаци ДС-а који не хтедоше да врдају да не би завршили као Ђинђић
Teza je tacna.

Kakav DS-SPS od 2004. godine, od 2004. do 2008. godine je Kostunicina vlada, koja pali americke ambasade i pod kojom se desava Martovski pogrom, nezavisnost CG i nezavisnost Kosova.
 
Realno, kad god su Srbiju vodili i "čuvali" razni ovdašnji nacionalisti, pan-Sloveni i turbo Srbi, ona se ili smanjivala ili gubila ratove.

Kažem ovo "ovdašnji nacionalisti" jer smatram da određena doza nacionalizma u politici nije loša stvar. Samo što ovdašnji nacionalisti, mahom priglupi i grančnog mentaliteta, nemaju meru i razuma ni u čemu pa ni u tome. Pa onda kroz istoriju pokušaju da se guraju sa velikim silama pa nadrljaju, ili odbijaju da shvate kako se u međunarodnoj politici rade neke stvari, odnosno kako se ne rade, pa stalno šlajfuju u mestu.

Još jedna velika bolest u njih je što misle da jedini način da neko voli i pomaže Srbiju je da ode u VS, uzme pušku i onda se postroji duž Administrativne linije i čeka znak da se krene u rat. Znači jedino onaj ko ratuje i gine za Srbiju (kahmzapolitičmare) je jedini rodoljub i dobronamerni, produktivni Srbin. Ma važi. A pritom oni sami, ti koji laprdaju stalno, sede u omraženom Beogradu i rade za Evropljane i Amere. Ah, ironije...
 
Poslednja izmena:
Kurti, kad bi birao izmedju belog sengena i 100% kontrole nad teritorijom Kosmeta, izabrao bi ovo drugo.
Da li vredi da izaberemo Kosovo? Mislim da da. Ionako slabo putujem :) a i putovanja su za dobrostojece. Ko je hteo da pobegne, taj je vec pobegao radi posla.
 

Prilozi

  • IMG-5d3ff59d19625aeb1410749d85cbd8cf-V.jpg
    IMG-5d3ff59d19625aeb1410749d85cbd8cf-V.jpg
    70,7 KB · Pregleda: 139
Тешко да нам се нуди такав избор. Мада жаба је већ скувана. Овај герила-текила фијаско је увод у завршни чин.
 
Realno, kad god su Srbiju vodili i "čuvali" razni ovdašnji nacionalisti, pan-Sloveni i turbo Srbi, ona se ili smanjivala ili gubila ratove.

Kažem ovo "ovdašnji nacionalisti" jer smatram da određena doza nacionalizma u politici nije loša stvar. Samo što ovdašnji nacionalisti, mahom priglupi i grančnog mentaliteta, nemaju meru i razuma ni u čemu pa ni u tome. Pa onda kroz istoriju pokušaju da se guraju sa velikim silama pa nadrljaju, ili odbijaju da shvate kako se u međunarodnoj politici rade neke stvari, odnosno kako se ne rade, pa stalno šlajfuju u mestu.

Još jedna velika bolest u njih je što misle da jedini način da neko voli i pomaže Srbiju je da ode u VS, uzme pušku i onda se postroji duž Administrativne linije i čeka znak da se krene u rat. Znači jedino onaj ko ratuje i gine za Srbiju (kahmzapolitičmare) je jedini rodoljub i dobronamerni, produktivni Srbin. Ma važi. A pritom oni sami, ti koji laprdaju stalno, sede u omraženom Beogradu i rade za Evropljane i Amere. Ah, ironije...
Nema ovde politicara, sve su to klasicni mafijasi.

Tako je i Al Kapone imao narodnu kuhinju, tako je i Arkan pomogao neke nase porodice, gurao im 100 maraka i Milku...

Taj mafijaski mentalitet je da su na prvom mestu on i porodica, ali voli on da ispadne i heroj medju rajom.

Tako i ovaj nas ce ici prvo da namiri sebe i svoje, ali hoce on i da posle toga ispuni svoje radikalske snove i misli da to moze tako pa kmeci kada ne ide kako je zamislio.

Tako su ga i dobili na svoju stranu, zato mu i pustaju odredjene stvari i gledaju kroz prste, ali sve dok ne dodje do odredjene tacke. A kada dodje do tacke i vidi da nema dalje, plakace i kmecati, ali ce na kraju ipak izabrati svoje dupe i firmirana odela i odreci se decackih radikalskih snova.

Jos nam on i dalje sanja, ali sve vise shvata da mu snovi nece postati java. A svaki potez koji je korak ka ostvarenju njegovih snova je potpuno uzaludan, a nas sve vraca nekoliko koraka unazad.
 
Kurti, kad bi birao izmedju belog sengena i 100% kontrole nad teritorijom Kosmeta, izabrao bi ovo drugo.
Da li vredi da izaberemo Kosovo? Mislim da da. Ionako slabo putujem :) a i putovanja su za dobrostojece. Ko je hteo da pobegne, taj je vec pobegao radi posla.
77146-618d35fa4cde806e33c10d745d43c7e2.jpg

Srblji su prvo ubili Arbanasa prekjuče, mojne sad da se pravimo male mace, oj Vilipe Višnjiću, pa da crtamo te internet doskočice... 'Mi smo mali i nedužni, šmrc!' Mice male! Da su devedesete, rekli bismo ko i uvek da su ga sami ubili - ko npr. za ono bombardovanje Banskih dvora, kad je RTS pola sata analizirao kako luster nije mogao da padne ravno da je gađano iz aviona, da bi se 20 godina kasnije pojavio pilot, kad ga tužilo, i rekao: 'Zmija se bije uglavu!' - al' sad je ovaj morao da prizna, pred kamerama, jbg.

Nismo nevini, carevi, uu-jaaa! Jeste li samo nacionalisti, ili pomalo faš...irani? Sad je Srbalj ubio velikog Arnautina, smije li i maloga, a? I oće li drugi veliki Arnautin onda da ćuti?

Do juče, Adem Jašari, kmeeeee... a sad, slavi odred razbojnika i ubica? Odred jednog mafijaša. Skrnavi svetog kralja svećama.

A Kosovo možeš još samo VERBALNO da izabereš, i to je to.

Da dodam, za ovog p'jesnika:

Ко је црни Шенген зажелио
арнаутској чети попушио!
 
Poslednja izmena:
Teza je tacna.

Kakav DS-SPS od 2004. godine, od 2004. do 2008. godine je Kostunicina vlada, koja pali americke ambasade i pod kojom se desava Martovski pogrom, nezavisnost CG i nezavisnost Kosova.
Наравно да није тачна. СПС је од 2004е до 2012е био о коалицији са подељеним дос-ом, прво са ДСС-ом, онда са ДС-ом.

Притом, лично познајем сениоре из ДС-а који су ми се лично хвалили како су доносили марке и доларе из Мађарске да пред 5. октобар изнутра буше и масовно подмићују људе у служби и да онакав распад од државе који је макар имао одређени ниво суверености докусуре.

Представљање Коштуна као националисте је потпуна будалаштина а мени лично доказ и аутошовинистичких склоности. Лик је био најумеренији, најмање малигни политичар код нас у последњих 80 година и водио је једину странку која је у свом оквиру деловала и била организована по демократским принципима.

Што се ЦГ тиче, Г17+ је водио у Србији кампању за независност ЦГ, ко не види значај приступа отвореном мору и фантазира о немогућности екплоатисања тога због аутономије ЦГ у оквиру заједничке државе са заједничком валутом, војском, полицијом и уставним судом заиста не знам шта ради на овој теми.
 
Имамо два избора и ја би са овим питањем ишао на референдум:

Први став: поштовање устава Србије дакле АП КиМ је под окупациом НАТОа и албанских терористичких формација. Са овом опцијом нека нам је бог у помоћи, изабрали смо то самопоштовање о ком прича делија момак али то за последицу има затварање Србије са свих страна у енклаву, можемо заборавити на ЕУ и трговину са њом јер падамо по санкције за људе и робу и финансије. Срби са севера КиМ би морали да се интегришу у нову државу ко не жели може у санкционисану и изоловану Србију. Имамо де факто стање ратног примирја али идаље је рат до ослобођења наше територије.

Други став: про-европски. Прављење новог устава на основу Бриселског споразума дакле признавање Косова као независне државе, чланство у ЕУ.
 
Добро си навео избор само разрада сценарија након прве опције је дискутабилна.

Тај сценарио подразумева вечиту дестабилизацију 4-5 чланица ЕУ и 4 земље кандидата у региону као и увођење санкција ЕУ самој себи јер чланице у Србији имају хиљаде фирми и годишњи профит од бар 10 милијарди евра.

Такође, то би био најлуђи сценарио у историји човечанства обзиром да би један политички савез увео санкције сувереној држави зато што је одбила да призна сопствену дезинтеграцију. Срећно са тим.
 
Увели су санкције једној Русији од које им је зависила цела индустрија по питању јефтиних енергенанта, не би им био проблем ни најмање да једну Србију затворе са свих страна.

Уопште не би био најлуђи сценарио у историји зато што та државица Србија сматра де у рату са тим савезом и оптужује га за окупацију четвртине њене територије. Баш није тешко предвидети шта све прва опција доноси. Примили би те остале 4 државе из региона у ЕУ, сваки покушај нереда и дестабилизације у тим државама од стране срба би се сматрао тероризмом спонзорисаног од стране Србије и НАТО би директно имао одрешено руке да их лове као зечеве. Живот срба у региону би се све на то да буду мирне бубице или гоњење за тероризам.
 
Poslednja izmena:
Важи, ако се бира између тога да нас затворе у кавез зато што нећемо да подржимо сопствени распад и тога да се придружимо тим и таквим тирјанима онда могу просто да закључим да ако имате трунке људскости, памети, рационалности и достојанства у себи избор је више него лак.
 
Важи, ако се бира између тога да нас затворе у кавез зато што нећемо да подржимо сопствени распад и тога да се придружимо тим и таквим тирјанима онда могу просто да закључим да ако имате трунке људскости, памети, рационалности и достојанства у себи избор је више него лак.
Значи ако сам паметан и рационалан ја ћу изабрати да будем у диктаторском кавезу где ћу бути захвалан што могу да приуштим паризер и векну хлеба а за све остало ако ми остане, од чега ћемо живети?? Где ћемо радити? Које ће то фирме да опстану у том кавезу? Личили би на Северну Кореју, с тим пто су они у бољој позицији јер имају копнену границу са Кином и Русијом а ми би били потпуно окружени непријатељем НАТОМ!
 
cak ni Tadica niko nije smeo da pita o srpskim snagama i strukturama na Kosovu. ali sada imamo ovog ucenjenog kriminalca.
 
Ма ово су ад-хок скупили људе за игроказ. Озбиљне снаге не би биле тек тако опкољене и ухваћене са погинулима. Тек је комедија онај заплењени арсенал, с таквом количином могли су да побију целу РОСУ само зољама.
 
Verujte, ogromnu vecinu gradjana ovo ne zanima. Fudbal, zadruga....
 
Ма ово су ад-хок скупили људе за игроказ. Озбиљне снаге не би биле тек тако опкољене и ухваћене са погинулима. Тек је комедија онај заплењени арсенал, с таквом количином могли су да побију целу РОСУ само зољама.
Да би искористили зоље морали су да буду у домету, КПС их је скидала једне по једне са даљине снајпером а све време им је локација била откривана дроном.

Замисли скоро две године траје рат у Украјини, и две године се прича о ефективности дрона у савременом ратовању. А ови као да су били у некој пећини без интернета од тада, па се шеткају по отвореном откривају своје позиције ето тако на изволте. И наравно КПС постави се по брдима изнад и као да играју кантер, само скида једног по једног.
 
Poslednja izmena:
Bože, o čemu vi ovde više raspredate.. Kosovo smo izgubili.. zauvek. Nemamo stanovništvo tamo i tu teritoriju ne možemo da povratimo i kontrolišemo bez stanovništva. Nema nas dovoljno. Kosovo je albansko od Velike seobe Srba 1690, kada se naš narod odatle odselio, a na ispražnjeni prostor došli Albanci.

To što je taj prostor bio naš pre 600-700 godina ne znači da može da bude naš i danas, kada drugi narod tu ima većinu već 200-300 godina.

Sve drugo su bajke.. Na račun izgubljenog Kosova smo dobili Vojvodinu, koja nikada u istoriji nije bila srpska, do 1918.

Jednostavne stvari, nema tu mnogo mudrosti niti prostora za sentimentalnost. Istorijski procesi i kretanja... Eto, mi smo zauzeli Vojvodinu, koja je bila tuđa zemlja, kao što su Albanci zauzeli Kosovo, koje je nekada bilo naša zemlja.. E sad, to što bismo mi hteli da se raširimo i progutamo više nego što možemo da svarimo, to je naš stari problem.
 
Ode ,,Mitros,,, iz SM .... oće ll biti i daljje Parizera ?
 
Verujte, ogromnu vecinu gradjana ovo ne zanima. Fudbal, zadruga....
Pa da, eto mene prvog ovo dotiče kao i izbori na Madagaskaru. Uopšte nemam nameru da zamaram svoj mozak i trošim vreme na budalaštine, Vučićeve kretenizme i ostalo. Čudim se i svima vama ovde, koliko energije trošite.

Svako ko ima preko 25-30 godina bi valjda trebalo racionalno da posmatra svet oko sebe. A na ovoj temi ima svega, osim racionalnosti.
 
Ode ,,Mitros,,, iz SM .... oće ll biti i daljje Parizera ?
Sedma firma koja odlazi, za ovako kratko vreme. Bice kriza, duga i teska.
Ako bude rata, regionalnog ili globalnog, kao posle krize u Nemackoj tridesetih godina proslog veka, pre izbijanja ww2, to nam je odlicna sansa da povratimo Kosovo i vratimo stanovnistvo. Ogromnim donacijama, ulaganjima, da svaki Srbin iz inostranstva daje petinu plate za otkup albanske zemlje (koja ne pripada spc), kakav bi to preporod i zamajac bio. Do tada, da cutimo i drzimo defanzivu.
 
@filip14586
@Delija

Један од већих проблема је што је друштво јако подељено по питању Космета, не знам ни да ли би референдум показао нешто више од крајње подељености. Ако ћемо искрено, да су Срби хтели да се боре за Косово не би попустили 1999./2000. године. Ако нису хтели тада да се жртвују и да се боре када су били најрадикалнији, зашто би онда то чинили сада када су најмлитавији?

На српску децу пуцају као на дивље свиње па ником ништа, а кад треба неко дрво да се сече у неком парку онда се скупи маса људи да протестује. Значи није апатија у питању него приоритети. Људи знају да се дигну на ноге за оно што им је битно. Народ прво мисли стомаком, па онда срцем, и увек ће да бира линију мањег отпора. Зато је многима битније да имају Мекдоналц и приступ Нетфликсу него да тамо неки Срби које нико не зна у некој Митровици имају права и да на њих не бацају бомбе, јер ако ће то да нас кошта овде где ми живимо онда ми бирамо ово што се нас директно тиче.

Ако је тако, а мислим јесте, онда се чини да је најпоштеније до свих да се питање Космета стави на референдум, да се народ не крије више иза политичара и да политичари не могу да користе Космет за своје прљаве игре. Ако треба пустићемо те Србе низ воду као оне у Хрватској. Примићемо 100к избеглица за улазак у ЕУ и готова прича. Није нам први пут, продали смо ми много више за много мање. Али шта ако резултат референдума буде 51/49?
 
Nekakav scenario je postojao, sigurno da nije sve odigrano po planu, ipak je ovo prva akcija ovog tipa. AV Oskara za sporednu ulogu da dobije sledeće godine. Koliko god je opšti utisak da je ovo loše za Srbe na KiM i Srbiju, ja sam ipak optimista. Zapad je ostao bez šargarepa, mi smo se de fakto pomirili da nećemo ući u EU. Od trenutne situacije dole za Srbe ne može mnogo gore. A tzv. Kosovo republika je unazađena ovim korakom - pokazali su da ne mogu sami da urede državu po zapadnim vrednostima. Meni su posebno interesantne subverzivne poruke na snimcima - svuda srpske zastave i albanski policajci opremljeni kao vojska. Deluje baš onako kako i jeste - kao okupacija.

A ovi autošovinisti koji govore da smo Kosovo izgubili zauvek - da je tako zašto bi od nas tražili da ga priznamo kao nezavisnu državu. I zašto bi bilo nekakvih pregovora.

Postoje samo 2 izlaza iz ove situacije, 1) da Kurti dozvoli ZSO i 2) da se nastavi gerilska borba, usavrše metode. Pravi rat nije opcija do WW3. Eno ih Irci su se ubijali 30 i kusur godina i sad su u fazi "remisije". A čujem da je i naša policija znala da kuka kad ide u Drenicu '98. kao što rođak ovog ubijenog Albanca kuka za sever KiM. Znaju oni čega se plaše i šta može da im se desi.
 
Vrh