Šta je novo?

Izbori 2024

Имамо два избора и ја би са овим питањем ишао на референдум:

Први став: поштовање устава Србије дакле АП КиМ је под окупациом НАТОа и албанских терористичких формација. Са овом опцијом нека нам је бог у помоћи, изабрали смо то самопоштовање о ком прича делија момак али то за последицу има затварање Србије са свих страна у енклаву, можемо заборавити на ЕУ и трговину са њом јер падамо по санкције за људе и робу и финансије. Срби са севера КиМ би морали да се интегришу у нову државу ко не жели може у санкционисану и изоловану Србију. Имамо де факто стање ратног примирја али идаље је рат до ослобођења наше територије.

Други став: про-европски. Прављење новог устава на основу Бриселског споразума дакле признавање Косова као независне државе, чланство у ЕУ.

Ima i treći, gandijevski, KiM je pod okupacijom, a vi deco bukvalno radite svoj posao, može sve, ali stvarno to mislim, ne mora ZSO (koju će smradovi predstaviti kao vrhunski uspeh u datoj situaciji), radite sve šta hoćete, bez otpora, minimiziranje žrtava, lokalna vlast će svakako biti srpska u našim sredinama. Ne potpisujemo ništa, zadržavamo pravo da reagujemo kada i kako hoćemo kad se steknu uslovi (a to može biti i za 300 godina, a istovremeno, ne može stranac da ti piše udžbenik istorije i ne možeš da sabotiraš i bušiš iznutra carinu Kavčića npr.). Prihvatamo (trenutno) strane trupe kao neki garant zaštite stanovništva. Nije kao da možeš da ispraviš grešku posle 1989. a i ne znamo još ko će na kraju strateški pobediti u novoj podeli karata (što se za naših života ne mora desiti), a ljudi su previše inertno sigurni da će to biti zapad (ne mislim da bi nam pod Rusima i Kinezima bilo bolje, naprotiv). Da, oni uvek mogu da zažmure, mogu i da stimulišu ove da još više maltretiraju ljude dole (mada ugl jure kriminalce). Kao da bi našem življu dole bilo lepo i kao da će biti bolje, kao da svakako ne preti Oluja 2.0.

Iako bih direktno i indirektno bio pogođen, spreman sam na sledeće, ali ne verujem ni u povlačenje relativno smešne direktne EU pomoći (ova banda se zaduži 7x te godišnje pomoći u jednom kvartalu, a da ne trepne) i malo čekanje po ambasadama. Prosečan Srbin 2x godišnje putuje preko, medijalni ni jednom. Da li zaista verujete da bi to bio kraj investicija? Da li misite da bi se odrekli jeftine radne snage, izvlačenja profita? Mislim mali smo mi da ne bi to u krajnjem slučaju uradili, ali zašto bi ako bi im dao odrešene ruke da zadovolje strateške ciljeve, imaju koncesije na bogatsva dole (što je apsolutno i suština svih dešavanja dole, vojne intervencije 1999. itd)? Još im geopolitički trenutno nikako ne odgovara rusvaj dole.

U svetlu svega što napisah, sve ovo što se desilo je upravo suprotno, neviđena glupost i kur*enje praznom puškom. Uz sve to, sve je više indicija da je klasična nameštaljka i sačekuša u kojoj su učestvovali i naši gov*ari, samo još 1 korak u ispunjavanju onoga zašto su i dovedeni! Isto ima indicija da ima više poginulih naših od zvanično priznatih, da je obećana podrška izostala (ne znam da li je gore organizovanje takve ludosti ili što su izdali na kraju) i da je bilo trgovine posle, bolje da ne pričam više.

Mislim, apsolutno mi je jasno da sada već velika većina Srbalja ne mari previše za duhovno, pa i kulturno nasleđe, podela jeste zasluga crvenih go*nara, ali mi nije jasno oko bogatstva te zemlje dole. U taj referendum bih pod taj tvoj stav 2 simbolično dodao i odricanje od stotina milijardi rudnog bogatstva, plodne metohijske zemlje itd. Još bolje da bude javni, eto nek je sve izgubljeno, ali ako ipak uspemo, neka se tvoj praunuk greje na uvozni ugalj, a moj za DŽ na kilavi lignit sa KiM, žemo? Mislim da je fer.

Na kraju svega, opet dolazim do istog zaključka, nije tajna da se čisto politički, forumaški uzorak mnoooogo razlikuje od realne srpske populacije. Ipak, velikoj većini ovde na forumu, Vučić je savršen, jer suštinski i završava sve ono što oni i smatraju da treba! Budite iskreni prema sebi, pa to i priznajte! Naravno, više bi voleli da to završi neki Đinđić otvoreno, ali pošto ne može, dobro je i ovako indirektno sa svim ovim foliranjem, glumom...

Има и врло важан моменат племенског уређења у њиховом друштву, где се слуша најстарији у кући, где се из иностранства шаље трећина плате на Косово, где се иде у иностранство плански да се заради.

Ovo je tačno. Mada ja nisam imao kontakta sa muslimanima, imao sam sa katolicima i moram iskreno reći da su se pokazali odlično i ovako ljudski, a i poslovno. Bez obzira, postoji taj plemenski mentalitet. Taj neki dečko je svojom sposobnošću možda tamo neki CEO ozbiljne kompanije, ali on u očevoj kući sedi na ivici stola i priča kad matori prozbori svoje. A da, istovremeno mora da šalje lovu da se sazida kuća prvo starijoj braći, a on kad stigne. Nezamislivo, ali istinito. Ne sumnjam da se odvaja lova i za njihovu stvar. Pa eto, mogu biti kozo*ebci 100x, u tom smislu su pošteniji. Ko od naših velikih lovatora lobira za srpsku stvar (što obuhvata i šire značenje) iz svog džepa? Eto opet pominjem Gospodina Kavčića, mislim da drugih nema.
 
Па ето Павле Грбовић је лепо рекао, ако Вучић ради са западом, добар нам је. Ту падају у воду и Савамала, и Јовањица, и Јутка, и Беливук.
Da. Svi zlocini, sva njihova prica o "vladavini prava", sve to pada u vodu.
Grbovic je sebe diskreditovao.
Bednik.

Gradjanska opozicija - bedne marionete Ambasade.
Desna opozicija - bedne marionete Sluzbe (i indirektno Ambasade).

Mislim da znamo da smo na dnu sada. I to je dobro. Nema iluziaja vise.

Ali kako sada dalje?
 
Poslednja izmena:
Ima i treći, gandijevski, KiM je pod okupacijom, a vi deco bukvalno radite svoj posao, može sve, ali stvarno to mislim, ne mora ZSO (koju će smradovi predstaviti kao vrhunski uspeh u datoj situaciji), radite sve šta hoćete, bez otpora, minimiziranje žrtava, lokalna vlast će svakako biti srpska u našim sredinama. Ne potpisujemo ništa, zadržavamo pravo da reagujemo kada i kako hoćemo kad se steknu uslovi (a to može biti i za 300 godina, a istovremeno, ne može stranac da ti piše udžbenik istorije i ne možeš da sabotiraš i bušiš iznutra carinu Kavčića npr.). Prihvatamo (trenutno) strane trupe kao neki garant zaštite stanovništva. Nije kao da možeš da ispraviš grešku posle 1989. a i ne znamo još ko će na kraju strateški pobediti u novoj podeli karata (što se za naših života ne mora desiti), a ljudi su previše inertno sigurni da će to biti zapad (ne mislim da bi nam pod Rusima i Kinezima bilo bolje, naprotiv). Da, oni uvek mogu da zažmure, mogu i da stimulišu ove da još više maltretiraju ljude dole (mada ugl jure kriminalce). Kao da bi našem življu dole bilo lepo i kao da će biti bolje, kao da svakako ne preti Oluja 2.0.

Ovo je tačno. Mada ja nisam imao kontakta sa muslimanima, imao sam sa katolicima i moram iskreno reći da su se pokazali odlično i ovako ljudski, a i poslovno. Bez obzira, postoji taj plemenski mentalitet. Taj neki dečko je svojom sposobnošću možda tamo neki CEO ozbiljne kompanije, ali on u očevoj kući sedi na ivici stola i priča kad matori prozbori svoje. A da, istovremeno mora da šalje lovu da se sazida kuća prvo starijoj braći, a on kad stigne. Nezamislivo, ali istinito. Ne sumnjam da se odvaja lova i za njihovu stvar. Pa eto, mogu biti kozo*ebci 100x, u tom smislu su pošteniji. Ko od naših velikih lovatora lobira za srpsku stvar (što obuhvata i šire značenje) iz svog džepa? Eto opet pominjem Gospodina Kavčića, mislim da drugih nema.
Bravo!
 
Na kraju svega, opet dolazim do istog zaključka, nije tajna da se čisto politički, forumaški uzorak mnoooogo razlikuje od realne srpske populacije. Ipak, velikoj većini ovde na forumu, Vučić je savršen, jer suštinski i završava sve ono što oni i smatraju da treba! Budite iskreni prema sebi, pa to i priznajte! Naravno, više bi voleli da to završi neki Đinđić otvoreno, ali pošto ne može, dobro je i ovako indirektno sa svim ovim foliranjem, glumom...
Letnja škola dramaturgije Milomir Marić dodeljuje pohvalnicu polazniku Ljuba82.
 
Zaista nekim forumašima Vučić lično
i personalno može da pozavidi
u korišćenju demagogije za pobedu u diskusiji bez argumenata.
 
Najlakše je živeti u oblacima i maštarijama, baviti se glupostima, umesto onim što je realan život.

100 puta me više zanima da li ću npr. imati voz iz Pančeva za Bg na svakih pola sata, i da karta bude 80 din, nego da guslam o Kosovu i budaletinama koje su dobile metak u glavu sa 25, 30 godina uzalud.. umesto da žive, muvaju ženske, školuju se, oblače se lepo, rade, stvaraju, putuju, prave decu.. Za mene su to u 2023. godini totalne budale.

Један цитат:

А најјачи ми ликови који ми кажу: "Брате, у ком веку ти живиш.." На жалост у вашем..пакао и суноврат свега људског...
 
Letnja škola dramaturgije Milomir Marić dodeljuje pohvalnicu polazniku Ljuba82.

O fala, čas' je kad tako nešto kaže neko sa sličnim nagradama, ali sa Mirdite...

Trigerovala te istina koju si boldovao? Ko bi politički (i ne samo politički) preživeo otvoreno priznanje? Sutra kreće haos. Ovako glumatanje, foliranje, kokodakanje dok u pozadini radiš sve da se oslobodiš tog balasta, kako ga većina ovde na forumu i doživljava, budimo realni. Pa tako dobar posao u kontinuitetu ne bi mogao da uradi ni 1 Čedica ove Srbije.
 
Један цитат:

А најјачи ми ликови који ми кажу: "Брате, у ком веку ти живиш.." На жалост у вашем..пакао и суноврат свега људског...
Muvaj ribe, provodi se, putuj, šopinguj, opet ćeš u zemlju kao i svi. Samo hedonizam i uživancija. Posle pobesniš pa ne znaš šta ćeš od sebe. Lete tanjiri, žena je malo nervozna, nisi joj kupio pravi parfem. Mora da imaš ljubavnicu kada si omašio marku i pomešao mirise.

Eto, to ti je hedonizam.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Дакле, неки геније је овде скупио наивне и неуке момке, обневиделе од ложњаве по интернету - ебо га ко га измисли, али ни ту, изгледа, нема назад - од урлања и од кукања по трибинама (у новије време тамо се више нариче него што се навија), дечаке уверене да су опасни ликови и на бојишту, јер је то само мало више од једног кортеа, такорећи пејнтбол, а учествовали су и у тучама, кад ставе капуљачу претварају се у Бананамена и постају невидљиви; даље, регрутовао је те јаднике за неку приватну Четничку акцију (откуд одједном баш толико инсистирање на четништву и на четничким песмама на звездином северу у последње време?) и послао као манекене самоубиства на обучене професионалце као на бункер без бомбе, еда би они некако (снагом оружја, које држе први пут у животу?) испословали, "да се војска на Косово врати" (упс! - и то је била нека кампања недавно).

И кажу: држава није знала. Да ли би могло тако нпр. код Јовице Станишића на месту Вулина, да држава то не зна? Ако држава није знала, треба да се угаси. Ако је знала и пустила дилеје да онако изгину - треба да се самоукине. Па нека бира Поглавица шта ће. Али он неће ништа - он је Нејаки - а Србија, без икакве друге снаге, јесте талац потпуних лудака.
 
Muvaj ribe, provodi se, putuj, šopinguj, opet ćeš u zemlju kao i svi. Samo hedonizam i uživancija. Posle pobesniš pa ne znaš šta ćeš od sebe. Lete tanjiri, žena je malo nervozna, nisi joj kupio pravi parfem. Mora da imaš ljubavnicu kada si omašio marku i pomešao mirise.

Eto, to ti je hedonizam.
Nista vernost, voleti i postovati istu zenu, biti odan i veran, bez svrljanja, najveca moguca cast i iskusenje. Prevariti je lako, osobina lakomih i slabih.
Samo strasti, svakih par dana nova ljubavnica ili avantura, trosenje love na provod i vina/sampanjce, samo da su muda prazna, ako je zena neraspolozena naci ce se ljubavnica, prostitutka koja ga odlicno radi s obe ruke i jos guta municiju. Savrseno! Sve kontra od porodicnih vrednosti, tradicionalizma, svetosavlja... mislim da se mnogi savrseno uklapaju tu, a nisu Dosljak, Dzigi, Delija i slicni.
:)
 
"Светосавље" ти је појам настао тридесетих година 20. века, из мозгова оних који су хвалили Светог Саву поредећи његово дело "са оним што сада у Немачкој чини г. Хитлер".

Убиће нас наше митолошко полуобразовање - већег и перверзнијег хедонизма од уживања у томе, иначе, нема, а то је национални спорт.
 
"Светосавље" ти је појам настао тридесетих година, из мозгова који су хвалили Светог Саву поредећи његово дело "са оним што сада у Немачкој чини г. Хитлер".

Убиће нас наше митолошко полуобразовање - већег и перверзнијег хедонизма од уживања у томе, иначе, нема.
U pravu si. Treba slediti ideologiju Klausa Švaba.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Е, ако си то од мене прочито...

Углавном, пре 100 година смо знали за "Светосавље" колико и за Клауса Шваба и за Грету Тунберг.
 
Pantografe, koji su tvoji ideali? Drzis li do tradicije?
Imam dobar deo familije koji je presao da zivi u Hrvatsku, okrenuo ledja svetosavskoj crkvi i pravoslavlju. Sad su novokomponovani Hrvati.
Mos misliti kakvi se takvi gledaju, s podozrenjem i gadjenjem kod nas.
Sta tebe sutra sprecava da postanes musliman? I da pises na arapskom?
Ili Albanac, ako stignu do Grocke?
Prestaces da pises tom lepom cirilicom, a unuci ce ti se zvati Taulant i Bljerim?
Ili ces pobeci u Liku ili Banat kao za vreme velikih seoba Srba i ostavices Beograd da bude vecinsko muslimanski kao nekada, dok se opet ne vrati narod, porusi sve minarete i ostavi jednu ili dve dzamije u gradu, poput ove Bajrakli?
 
Pantografe, koji su tvoji ideali? Drzis li do tradicije?
Imam dobar deo familije koji je presao da zivi u Hrvatsku, okrenuo ledja svetosavskoj crkvi i pravoslavlju. Sad su novokomponovani Hrvati.
Mos misliti kakvi se takvi gledaju, s podozrenjem i gadjenjem kod nas.
Sta tebe sutra sprecava da postanes musliman? I da pises na arapskom?
Ili Albanac, ako stignu do Grocke?
Prestaces da pises tom lepom cirilicom, a unuci ce ti se zvati Taulant i Bljerim?
Ili ces pobeci u Liku ili Banat kao za vreme velikih seoba Srba i ostavices Beograd da bude vecinsko muslimanski kao nekada, dok se opet ne vrati narod, porusi sve minarete i ostavi jednu ili dve dzamije u gradu, poput ove Bajrakli?

Gde ce Albanci stici, raseljavaju se i nestaju brze od nas. Pri tom, daleko su oni od nekih tvrdokornih muslimana, oni i na Bosnjake gledaju kao na verske fanatike.

Mnogo se mitova ovde pripisuje nasim ‘neprijateljima’. Hrvati ne daju na svoje, Albanci su slozni, Bosnjaci ginu za ‘njihovu stvar’, samo Srbe bas briga za Srpstvo i previse su liberalni i popustljivi.

A onda odes na njihove portale i forume i vidis da oni tako isto pricaju o Srbima.
 
Pantografe, koji su tvoji ideali? Drzis li do tradicije?
Imam dobar deo familije koji je presao da zivi u Hrvatsku, okrenuo ledja svetosavskoj crkvi i pravoslavlju. Sad su novokomponovani Hrvati.
Mos misliti kakvi se takvi gledaju, s podozrenjem i gadjenjem kod nas.
Sta tebe sutra sprecava da postanes musliman? I da pises na arapskom?
Ili Albanac, ako stignu do Grocke?
Prestaces da pises tom lepom cirilicom, a unuci ce ti se zvati Taulant i Bljerim?
Ili ces pobeci u Liku ili Banat kao za vreme velikih seoba Srba i ostavices Beograd da bude vecinsko muslimanski kao nekada, dok se opet ne vrati narod, porusi sve minarete i ostavi jednu ili dve dzamije u gradu, poput ove Bajrakli?
Шта ти то мене питаш, црни ти?
"Држиш ли до традиције?" - шта ти је "традиција"? Држим до 1.000 традиција, наравно, ништа по цену одрицања од разума (који подразумева и одржање степена традиције у мери која одговара степену развоја друштва и нивоу образовања; тј. наравно да нисам своја прабаба).
Немам у фамилији никога ко је постао ишта друго од оног што је одувек био, бар у последњих сигурно век и по - за оно од пре 1.000 година не знам, као што нико ни не зна - па ваљда немам ни тих страхова.

Шта све овде на овој теми није поменуто, типа "духовност"... велике речи.
Овде се меша историјска и митолошка свест, подметнули су вам, масовно, историју Панте Срећковића као званичну и то је онда игра без престанка. Тако је неко прочитао и "Пламен четништва" С. Кракова, постао "човек једне и по књиге", помислио да је сад 1907. и ето... Криви Енглези (ко и другој генерацији четника).

Проваљени смо и шупљи као црквено звоно. Сјебаћемо се. Сјебали смо се већ увелико.
 
@Defke Za albance i muslimane, ne iz Bosne (okolina Rozaja i Pazara, prosireni sandzak, tzv.kosovski vilajet) ti ja mogu reci da su daleko slozni kad su finansije i pomaganje oko kupovine kuca i zemlje u Crnoj Gori, po tom pitanju daleko bolji od nas pravoslavaca.
Daju bespovratno lovu, sacekaju, ne pritiskaju za zajam, sire se.
Nasi su nepoverljivi, kopaju oci jedni drugima za malo para. To je tragedija naseg naroda.
Hrvati i Bosanci su ista go*vna kao mi, manje vise.
Uglavnom, svi okolni neprijatelji sem Rumuna i delom Madjara imaju plan. Meni je nejasno kakvog se plana drzimo i na sta smo fokusirani?
 
Имали смо и ми национални план у 19. веку - написали су нам га Пољаци избегли од Руса.
 
Probudio sam se i vizija ovog sto se desilo mi sinula u glavu. Igramo utakmicu mi i Kosovo, Kosovo vodi 2-0 80ti minut, Kosovo izvodi korner, lopta nalece na naseg igraca on je namerno ZAKUCAVA iz sve snage posred gola, ide i trci da slavi, svi ga gledaju kao poslednju budalu i nikom nije jasno sta radi. Eto tako bi opisao prekjucerasnju situaciju
 
Vrh