Šta je novo?

Izbori 2024

2020. било је премало људи да би се упад у Скупштину извео успешно. Што се тиче 5. октобра, од тога не би било ништа да није заузета Скупштина и РТС, поготово ово друго. И пре 5. октобра било је неколико протеста током целе 2000. године када је на њима био исти број људи као 5. октобра, па је власт те протесте игнорисала, као што је и 1992. године игнорисала тадашње протесте против Милошевића иако су били и масовнији него 5.10.2000.
 
Samo ostati na zahtevima protesta, to je i vise nego dovoljno.
Kakvi bre sukobi, prelazne vlade, upravo ce to razvodniti protest.
Ako im se oduzmu mediji, pukli su totalno.
Овде је и највећа замка за опозицију. Формално испуњење захтева (смена РЕМ-а, одузимање националних фреквенција Пинку и Хепију) не значи баш никакву слободу медија. Мора да се формира тело које ће да гарантује ту слободу, избор новог РЕМ-а, и нових фреквенција.

Између осталог.
 
To sam mislio kada sam rekao da treba mediji da im se oduzmu.
Ali bez upadanja u skupstinu i prelaznih vlada, samo gadjati medije, tu skoncnetrisati svu artiljerijsku paljbu :)
 
2020. било је премало људи да би се упад у Скупштину извео успешно. Што се тиче 5. октобра, од тога не би било ништа да није заузета Скупштина и РТС, поготово ово друго. И пре 5. октобра било је неколико протеста током целе 2000. године када је на њима био исти број људи као 5. октобра, па је власт те протесте игнорисала, као што је и 1992. године игнорисала тадашње протесте против Милошевића иако су били и масовнији него 5.10.2000.
5. oktobar je posle 24. septembra.
 
1685131509332.png
 
Sa jedne strane su gradjani koji nisu organizovani nikako.
Sa druge strane jedna mocna partijsko drzavna masinerija.

Gradjani mogu u takvoj situaciji da pobede rezim samo izborima.
Ali, kako da pobede na izborima kad su mediji kontrolisani.

Mediji dakle moraju biti oslobodjeni.
Ali kako? Zaposleni su tamo apsolutno lojalni rezimu.

Zar ne bi imalo smisla kampovati i blokirati RTS svaki dan?
 
Највише воли бивше ДС ликове - Васића, Малог, Шарића, Чомићку, Ристовског и сл. као и бивше Г17 и ЛДП кадрове.
 
Највише воли бивше ДС ликове - Васића, Малог, Шарића, Чомићку, Ристовског и сл. као и бивше Г17 и ЛДП кадрове.
Apsolutno. On vodi tu (evrofanaticnu) politiku i zamajava one svoje b.dale da se radi o radikalskoj politici.
 

„Поново забрињавајуц́и развој догађаја. На састанку у понедељак у Приштини са премијером Куртијем, он није поменуо план за приступ општинским зградама. Као пријатељ Косова, потпуно сам затечен и Курти треба одмах да прекине ову провокацију. Да, ове општине су део Косова и под јурисдикцијом Приштине. Службеници имају техничко законско право приступа тим зградама. Али управо у овом тренутку, са тако напетом ситуацијом на северу, то је намерно провокативан и непотребан корак“, поручио је Марфи.

Albanci su neposlusni, znaju da je Imperija slaba.
 
Највише воли бивше ДС ликове - Васића, Малог, Шарића, Чомићку, Ристовског и сл. као и бивше Г17 и ЛДП кадрове.
2023. година а многи људи и даље мисле да су СНС бивши радикали. Па највише је бивших кадрова ДС, ДСС, Г17+. Покупио је и са лева и са десна, код њих у коалицију може све, и за НАТО и против НАТО и комунисти и монархисти и русофили и русофоби, само се поклони врховном вођи и све може. Најјаче је кад плаше људе причом "само да се не врате жути" а "жути", они најгори од њих већ одавно ту 😄
 
Pa onda ce da vlada dok ne dodje neka bolja opozicija.
Па и хоће, опозиција се понаша елитистички, њу не занима Србија, само Београд, па чак ни цео Београд, она живи у свом аутистичном свету Утиска недеље и круга двојке, опозиција не познаје Србију и не жели да има ништа с њом,
према томе не може ни да победи на републичким изборима и једини начин је насилно рушење власти, његово хапшење, његов нестанак и слично или ће владати сигурно бар још један изборни циклус након овог,

ја не видим тренутно ко би био кадар да то изведе, тако да ћемо се начекати, а живот прође.
 
Па и хоће, опозиција се понаша елитистички, њу не занима Србија, само Београд, па чак ни цео Београд, она живи у свом аутистичном свету Утиска недеље и круга двојке, опозиција не познаје Србију и не жели да има ништа с њом,
према томе не може ни да победи на републичким изборима и једини начин је насилно рушење власти, његово хапшење, његов нестанак и слично или ће владати сигурно бар још један изборни циклус након овог,

ја не видим тренутно ко би био кадар да то изведе, тако да ћемо се начекати, а живот прође.
Ово за опозицију је великим делом тачно, нажалост. Међутим, пуч прво подразумева међусобне сукобе и жртве, друго, питање је ко би признао такву промену власти и нову власт, треће, ко би чинио такву власт, како би се опозиција између себе договорила. Ови протести треба да буду тек почетак, зато се не сме странчарити и делити и тањити енергија, протести морају да трају и да га љуљају, истрајати у захтевима и постављати реалне захтеве. РЕМ, медији, изборни услови, ту читава опозиција мора да буде јединствена па тек када се то оствари ићи на изборе, ако се избори распишу сада у оваквим условима опозиција нема никакву шансу на нивоу републике. Тек када се колико толико среди стање у медијима и око избора тек тада опозиција треба да "странчари" и да гледа да ли ће у колонама или заједно.
 
Mnogo poceo da smara ovaj Gubas i iskace svuda, jos treba da pocne da mu se veruje

Top 10

Top-lista najvećih političkih skupova u Beogradu izgledala bi ovako:

1. Petooktobarski prevrat – oko 80.000

2. Miting na Ušću (novembar 1988) – verovatno blizu događaja od 5. oktobra

3. Protest protiv nasilja 19. maja 2023 – 60.000

4. Srpska nova 1997. godina – između 50 i 60.000

5. Protestna šetnja posle „vode u koaksijalnom kablu“ 1996 – 45.000

6. Doček Vladimira Putina (januar 2019) – 40.000 (ovo je broj onih koji su došli na lice mesta, dok je broj dovedenih u Beograd negde 20-25% veći)

7/8. Miting „Uhapsite Vlasija“ (februar 1989) – verovatno između 30 i 40.000

7/8. Miting „Kosovo je Srbija“ (februar 2008) – verovatno između 30 i 40.000

9. Vučićev miting „Budućnost Srbije“ ispred Skupštine (april 2019) – 30.000 (ovo je broj onih koji su se pojavili na licu mesta, dok je broj dovedenih u Beograd dosta veći)

10. Devetomartovski protest 1991. – blizu 30.000

Dakle, u celokupnoj istoriji Beograda samo četiri politička događaja izvela su na ulice više od 50 hiljada ljudi, a nijedan više od 100.



Za danasnji skup kaze 45-50 hiljada.

Ja se secam Kosovo je Srbija mitinga i on tvrdi da je danas bilo 45-50 hiljada, a tada izmedju 30 i 40 hiljada sto je besmisleno. Vidi se po platou ispred Skupstine grada, Bulevaru, Takovskoj... Uostalom, cela moja gimnazija je isla i skoro sve srednje i fakulteti, Zvezdin sever prima 13 hiljada ljudi, sigurno su samo oni povukli i vise od toga, pa gde su sve druge navijacke grupe, desnicarske organizacije... a i gomila normalnih ljudi, jer sta je problem biti protiv nelegalne, jednostrane, samoproglasene nezavisnosti dela tvoje teritorije?

Nesto meri iz vazduha, sad je prosli nas protest merio prema snimcima sa pocetka Kneza Milosa. Pa isli su ljudi i drugim putevima, neki su vec cekali dole i nisu bili kod Skupstine, moj cale npr. je bio kod Skupstine i nije isao u setnju u Kneza Milosa itd.

Cuj, peti oktobar 80 000 :ROFLMAO:

Najbolje da na Zvezdinu utakmicu dodje 60 000 i to plati karte, a na ovako istorijske dogadjaje, gde se menjala istorija i gde je cela Srbija isla, nije nekoliko puta vise od toga.

Vi stariji mozete da posvedocite da je razlika izmedju petog oktobra i protesta proslog petka mnogo veca od 20 000. Dovoljno je pogledati par fotografija. A to onda sve sto ovaj covek radi baca u vodu i dovodi u pitanje.

Vidim da se sada bacio ozbiljnije na merenje ova poslednja dva i to je ok, ali ove brojke o prethodnim protestima su mu svakako besmislene.
 
Mnogo poceo da smara ovaj Gubas i iskace svuda, jos treba da pocne da mu se veruje





Za danasnji skup kaze 45-50 hiljada.

Ja se secam Kosovo je Srbija mitinga i on tvrdi da je danas bilo 45-50 hiljada, a tada izmedju 30 i 40 hiljada sto je besmisleno. Vidi se po platou ispred Skupstine grada, Bulevaru, Takovskoj... Uostalom, cela moja gimnazija je isla i skoro sve srednje i fakulteti, Zvezdin sever prima 13 hiljada ljudi, sigurno su samo oni povukli i vise od toga, pa gde su sve druge navijacke grupe, desnicarske organizacije... a i gomila normalnih ljudi, jer sta je problem biti protiv nelegalne, jednostrane, samoproglasene nezavisnosti dela tvoje teritorije?

Nesto meri iz vazduha, sad je prosli nas protest merio prema snimcima sa pocetka Kneza Milosa. Pa isli su ljudi i drugim putevima, neki su vec cekali dole i nisu bili kod Skupstine, moj cale npr. je bio kod Skupstine i nije isao u setnju u Kneza Milosa itd.

Cuj, peti oktobar 80 000 :ROFLMAO:

Najbolje da na Zvezdinu utakmicu dodje 60 000 i to plati karte, a na ovako istorijske dogadjaje, gde se menjala istorija i gde je cela Srbija isla, nije nekoliko puta vise od toga.

Vi stariji mozete da posvedocite da je razlika izmedju petog oktobra i protesta proslog petka mnogo veca od 20 000. Dovoljno je pogledati par fotografija. A to onda sve sto ovaj covek radi baca u vodu i dovodi u pitanje.

Vidim da se sada bacio ozbiljnije na merenje ova poslednja dva i to je ok, ali ove brojke o prethodnim protestima su mu svakako besmislene.
Lupa gluposti lik, otkačio sam ga još onomad pre dve nedelje kada je bio odvalio nešto tako za 5. oktobar, kao, bilo 100.000 ljudi na 5. oktobru, a na 2. šetnji protiv nasilja beše lupi da je bilo 20-30.000. Čibe bre, ne trebaju mi takvi.
 
Lupa gluposti lik, otkačio sam ga još onomad pre dve nedelje kada je bio odvalio nešto tako za 5. oktobar, kao, bilo 100.000 ljudi na 5. oktobru, a na 2. šetnji protiv nasilja beše lupi da je bilo 20-30.000. Čibe bre, ne trebaju mi takvi.
Gde si ti, nema te? Nesto si nestao danas popodne, pa tek sad uvece svratio? Gde si ti to bio izmedju 4 i 9? :ROFLMAO:
:ROFLMAO:
 
rats-leaving-a-sinking-ship.jpg


Inače, za sve koji prate Kesića - ako sam dobro video i razumeo - sutrašnja epizoda pomerena je za danas u 00:30.
 
Неке премисе су му тачне (густина у шетњи), али већина није. Коначни обрачуни скоро свих скупова су тешка небулоза. Петог октобра је густина људи била 4 човека по квадратном метру и испред бине, и код фонтане, и код градске скупштине, и у Кнеза Милоша. Слично и 13.01.1997. на Тргу.
 
Gde si ti, nema te? Nesto si nestao danas popodne, pa tek sad uvece svratio? Gde si ti to bio izmedju 4 i 9? :ROFLMAO:
:ROFLMAO:
Sunčao sam se u parku i gledao forum. :) I ribe na ulici. :)

Gde sam bio... Na poslu jbt. A posle kroz zakrčeni grad pušačio do kuće, od kolena na dole mokar od kiše a od kolena na gore mokar od znoja, od vlagurine i sjajnog Beogradskog leta i klime koji su se pretvorili u džunglu Bornea (vlaga 100%, baš normalno za ovo podneblje). Pa se sručio u krevet, da odmorim od cele nedelje obaveza i stresova svih vrsta. Probudio se u 21h i počeo da gledam sve što je kačeno ovde i da premotavam Novu da vidim šta su sve zabeležili.
 
Sve i da uspe puč ako taj nov predsednik ne radi u interesu Zapada taj Zapad može uvesti sankcije i ekonomski ukanaliti Srbiju da postanemo kao Sirija. 99% stanovnika bi radije živeli onako kako trenutno žive uz Vučića nego uz novog predsednika koji će raditi koliko može za narod ali pod sankcijama i da narod nema 'leba da jede.
 
Vrh