Šta je novo?

Izbori 2024

И кордон у Колерчевој је јединствена прича пуна позитивне енергије. И наравно пробој кордона на Светог Саву, предвођено патријархом Павлом остаће ми урезано у сећање.
Nije bilo "probijanja", povukli su se u pola noći...
Mi koji smo tad prošli i prošetali Beogradom u gluvo doba noći smo bili suviše umorni za taj cirkus za kamere 😉
 
Био сам и на дочеку Српске нове године, тада је исто био огроман број људи, али мислим на Бадњи дан недељу дана пре тога, тих 15-ак празничних дана јануара је била највећа енергија, после је постепено спласнула.
Potvrđujem.
 
Danas sam u Bulevaru bio oko sat vremena među simpatizerima SNS-a koji su dovezeni autobusima na miting,
Dobar deo njih je bio nezainteresovan za miting pa su se ponašali kao školarci na izletu. I tada sam shvatio, oni nemaju odlučnost i volju već obavezu što je i slabost SNS-a.

Neki su posle dolaska autobusom i obaveznog popisivanja i fotografisanja odlučili da sednu u obližnje kafiće, neki su bez osećaja hitnosti radi reda šetali u pravcu Skupštine.
Nisam video u njihovim očima da im je zaista stalo do toga zašto su došli već da su tu jer moraju.

Nemojte me shvatiti pogrešno, veći deo pristiglih je išao užurbano na kontramiting, ali zavidan deo njih nije bio tako odlučan.
Nije to bila savršena mašina bez slabosti od 700.000 članova koja ima apsolutnu vlast na svim nivoima već mašina od običnih ljudi koja je na umoru.
"Državni pos'o"
 
😂😂😂

18DD1795-635C-4A9B-8584-99738FB5360E.jpeg
 
Nije bilo "probijanja", povukli su se u pola noći...
Mi koji smo tad prošli i prošetali Beogradom u gluvo doba noći smo bili suviše umorni za taj cirkus za kamere 😉
Па наравно да није Патријарх буквално пробијао кордон, већ се кордон повука пар сати пре најављеног доласка Патријарха, нису хтели да улазе у ту срамоту да се сучељавају са Павлом. Био сам и ја тамо те ноћи као и већину претходних, и прошетао након пробијања/повлачења кордона.
 
Има један веома битан моменат у политици а то је допадање политичком телу. Попут удварања партнеру. Од тога зависи успешност доласка на власт.
Вучић се највише потрудио у маркетинг, све остало му је у служби истог. И све остало се зато и ради офрље. Најбитније је раскринкати ту лажну слику коју он прави.
 
Па наравно да није Патријарх буквално пробијао кордон, већ се кордон повука пар сати пре најављеног доласка Патријарха, нису хтели да улазе у ту срамоту да се сучељавају са Павлом. Био сам и ја тамо те ноћи као и већину претходних, и прошетао након пробијања/повлачења кордона.
Brate, opusti se, kapiramo se, sve će biti u redu 😉
 
Kao što sam i pisao. Dobar deo tog biračkog tela čine poprilično ograničeni ljudi. Sada se vidi zašto su Pink i Happy važni za vlast. Da se ne lažemo, 90% ovih u životu nije pročitalo knjigu. Susedi nam se smeju, sa razlogom.

Tužna je i bedna ova Srbija. Ovo je zemlja na umoru, razorena i bez ikakve šanse za nečim boljim. Ako je ovo prosečan stanovnik Srbije, onda srpskom društvu nema pomoći. Oni ne znaju za bolje. Misle da je Srbija uspešna poput Jugoslavije, da o nama raspravlja svet. Misle da je Vučić novi Tito, a da nam je vojska jača od JNA.

Većini Kosovo ništa ne znači. Oni ni ne znaju šta je on potpisao. Sutra da Mađari okupiraju Vojvodinu, niko ne bi ni primetio. Ovo je prava marva, koliko god zlobno zvučalo.
 
Da bi oni otisli sa vlasti, mora struktura njihovog upravljanja na svim nivoima da izgubi veru u autoritet stranke.

Oni pobedjuju na izborima samo zato sto imaju ljude na svim kljucnim mestima i ti ljudi veruju da im je uhlebljenje u sadasnjoj vlasti. Kada oni pocnu da popustaju i otkazuju poslusnost, onda ce i kontrola poceti da prestaje, a to moze biti vec sutra.
Vremenom dolazi do zamora materijala, pa tako i ljudi u lancu vlasti pocinju da budu smoreni od celog cirkusa u koji su usli.
Mora da pocne da prevladava misljenje da je autoritet istrosen.
 
Kao što sam i pisao. Dobar deo tog biračkog tela čine poprilično ograničeni ljudi. Sada se vidi zašto su Pink i Happy važni za vlast. Da se ne lažemo, 90% ovih u životu nije pročitalo knjigu. Susedi nam se smeju, sa razlogom.

Tužna je i bedna ova Srbija. Ovo je zemlja na umoru, razorena i bez ikakve šanse za nečim boljim. Ako je ovo prosečan stanovnik Srbije, onda srpskom društvu nema pomoći. Oni ne znaju za bolje. Misle da je Srbija uspešna poput Jugoslavije, da o nama raspravlja svet. Misle da je Vučić novi Tito, a da nam je vojska jača od JNA.

Većini Kosovo ništa ne znači. Oni ni ne znaju šta je on potpisao. Sutra da Mađari okupiraju Vojvodinu, niko ne bi ni primetio. Ovo je prava marva, koliko god zlobno zvučalo.
Не кажем да ово није тачно, али чему оволики песимизам, поготово након јучерашњег дебакла на ком се овом мафијашком режиму коначно почео назирати крај.
 
Kao što sam i pisao. Dobar deo tog biračkog tela čine poprilično ograničeni ljudi. Sada se vidi zašto su Pink i Happy važni za vlast. Da se ne lažemo, 90% ovih u životu nije pročitalo knjigu. Susedi nam se smeju, sa razlogom.

Tužna je i bedna ova Srbija. Ovo je zemlja na umoru, razorena i bez ikakve šanse za nečim boljim. Ako je ovo prosečan stanovnik Srbije, onda srpskom društvu nema pomoći. Oni ne znaju za bolje. Misle da je Srbija uspešna poput Jugoslavije, da o nama raspravlja svet. Misle da je Vučić novi Tito, a da nam je vojska jača od JNA.

Većini Kosovo ništa ne znači. Oni ni ne znaju šta je on potpisao. Sutra da Mađari okupiraju Vojvodinu, niko ne bi ni primetio. Ovo je prava marva, koliko god zlobno zvučalo.
Tužno je i bedno samo ovakvo razmišljanje.

I ti i MC_ mračite i bacate te neke patetične i besmislene generalizacije koje samo ta ‘marva’ koju gledate sa visine moze da popije.
 
Не кажем да ово није тачно, али чему оволики песимизам? Мени је невероватно драго што се овом мафијашком режиму коначно назире крај.
Slažem se. Ja sam imao u par navrata nalete pesimizma, i o tome sam pisao ovde. Naravno ni u jednom momentu to nije značilo da ću dići ruke, jer želim da mi obraz ostane čist a savest mirna, i smatram da svako ko živi u bilo kakvom kolektivu, ima neki minimum obaveza prema svakom drugom oko sebe. Ali ovo što sam video danas, i prethodnih dana, sve one preletače i bežaniju, mi je ponovo ulilo još nade da, ne samo što smo mi opozicija/pobunjenici ojačali i pokazali koliko nas je, nego je SNS pokazao i otkrio koliko su zapravo oslabili.

Tako da sam dobio dozu optimizma u dva navrata. Prvo kad sam video kako nas je na svakom protestu sve više, a zatim i danas kada sam video kako je njih sve manje + koliko miševa napušta taj brod + koliko su skandala danas naređali i time navukli bes još više ljudi, čak i onih balvana koji su bili ''apolitični'' ili ''kme kme, svi su isti''. Recimo, danas su dodatno is***deli novi procenat nacionalista jer su netom prostrujili snimci Kosovskih autobusa i šofera koji dovoze ljude Nelečenom na miting, dok za to vreme Šiptari dole uzimaju nove parčiće zemlje i populacije. To će dodatno da iznervira sve nacionaliste koji su bili trpeljivi prema Nelečenom, kao što je iznerviralo onu ženu sa snimka koja je to snimala (kačio je neko ovde na temi, možda si čak i ti).

Dok mi jačamo, oni slabe. I to me mnogo raduje. Jer sada, ČAK i da opozicija ponovo ispadne glupa ili pokvarena (pokupe parice i razvodne proteste jer što bi se upuštali u borbe kad i ovako kaplje kinta), to neće zaustaviti eroziju SNSa. Čim su razne Stanislave, Šormazi, Gmazovi... počeli da beže, i čim se mogu videti mase i mase ljudi koji pale sa mitinga dok Nelečeni još nije ni progovorio, i gomila njih su namrguđeni ili frustrirani... to sve znači da je brod počeo da tone. I samo neka tako nastavi. A mislim da je već dovoljno vode prodrlo u taj brod, da čak ni ona dvojica Cionista Mosadovca neće moći da ga izvuku iz ovoga, ili bar neće moći da vrate Nelečenog na hegemoniju vladanja sa 90% političke moći i apsolutnim SNS jedinstvom. Nema više toga, rasipaju se, propadaju.


Zato lepo sutradan, sudeći po prognozi, u 18h će biti sunčano i prijatno, pa ajmo opet svi skupa, da zatalasamo ponovo pa da što više vode zapljusne toneći SNS brod. :)
I da posle više od decenije šabanije i tribalizma, vidimo leđa toj štroki i šljamu. Ili da im makar uništimo monopol i hegemoniju.
 

„Поново забрињавајуц́и развој догађаја. На састанку у понедељак у Приштини са премијером Куртијем, он није поменуо план за приступ општинским зградама. Као пријатељ Косова, потпуно сам затечен и Курти треба одмах да прекине ову провокацију. Да, ове општине су део Косова и под јурисдикцијом Приштине. Службеници имају техничко законско право приступа тим зградама. Али управо у овом тренутку, са тако напетом ситуацијом на северу, то је намерно провокативан и непотребан корак“, поручио је Марфи.

Albanci su neposlusni, znaju da je Imperija slaba.
Дозволили својим поданицима да се мало играју хаоса. Сада ће Џефри да као пацку Куртију...
Хуља дигао војску и плаши народ. Игранка и за Србе и за Албанце, мало већа за Србе...
Беше АВ тако и пре пар година дигао спремност војске згог нећег на Косову, заборавио сам ште је тад било по среди...
Количина људи која се попалила да ће се нешто десити и да ће 63, 72, 105 и још нека XY(Z) јединица упасти на КиМ и да ће нам "браћа" Руси помоћи је невероватна. Ја слушао и не верујем шта причају.
 
Nisam pesimista, realista sam. Iskreno, Srbija me ne zanima. Ovi ljudi me ne zanimaju, neka ostanu takvi, njihova stvar. Zanima me Beograd.

SNS gubi sigurno Beograd, tu šanse nemaju. Postoji jedan uslov, da beogradski izbori budu razdvojeni od parlamentarnih. Znam mnoge ljude koji su promenili mišljenje. Centralnoj Srbiji nema pomoći.

Što se tiče smeća, ne mrze oni Beogad. Cela Srbija je jedna deponija. Proputovao sam jug Srbije. Tamo je sve prljavo i štrokavo.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Kakva pobeda Beograda! Prosli petak je bilo bar 90 posto Beogradjana, sada ih je bar 90 posto dovuceno sa strane!

Ovim ne pljujem druga mesta, samo kazem, bravo, Beograde!

Обожавам ову песму, права химна Београда. Штета што нема нека оваква песма о Србији, са оваквом енергијом и лепом мелодијом која не звучи јефтино,
Мада овог Београда више нема, а нема ни већине ових људи.
 
Vučić nema nikave ideje. Sve je ispucao, ponavlja 100 puta jedno te isto.

Govori na skupu kao da je 1991. godina. Dačić glumi Srbendu, gleda da ostane na vlasti posle ovih magaraca. Dodik uvek isto, onaj kr**** iz CG lupao gluposti. Sve u svemu, na osnovu govora se vidi da guraju zemlju u izolacju i bedu. Nema tu nikakve nade. Čim se spominje da će svi Srbi pod jednu šljivu, to znači da smo u čabru.
 
Nisam pesimista, realista sam. Iskreno, Srbija me ne zanima. Ovi ljudi me ne zanimaju, neka ostanu takvi, njihova stvar. Zanima me Beograd.

SNS gubi sigurno Beograd, tu šanse nemaju. Postoji jedan uslov, da beogradski izbori budu razdvojeni od parlamentarnih. Znam mnoge ljude koji su promenili mišljenje. Centralnoj Srbiji nema pomoći.

Što se tiče smeća, ne mrze oni Beogad. Cela Srbija je jedna deponija. Proputovao sam jug Srbije. Tamo je sve prljavo i štrokavo.
Нестао је страх и у многим градовима у унутрашњости, гледао сам снимке протеста у Зрењанину, Тополи, Вршцу где је било по 5000 људи што је супер за те градове. Такође, пратио сам популарност СНС у већим градовима и велике су шансе да следеће године на локалним Секта изгуби Ниш, Чачак, Крагујевац, Ужице, Ваљево и Нови Сад.
 
Vučić nema nikave ideje. Sve je ispucao, ponavlja 100 puta jedno te isto.

Govori na skupu kao da je 1991. godina. Dačić glumi Srbendu, gleda da ostane na vlasti posle ovih magaraca. Dodik uvek isto, onaj kr**** iz CG lupao gluposti. Sve u svemu, na osnovu govora se vidi da guraju zemlju u izolacju i bedu. Nema tu nikakve nade. Čim se spominje da će svi Srbi pod jednu šljivu, to znači da smo u čabru.
Свели би они све Србе под једну шљиву... на Калемегдану. Међутим, пре само пар сати доживели су нешто потпуно неочекивано.
 
Vrh