Šta je novo?

Izbori 2024

Realno, narod bi se jedino uzrujao da neko napadne Beograd. Jug Srbije je prodat Albancima i Bugarima, samo nam to nisu javili. Šta nas briga, prodaćemo zemlju i uzećemo lovu.
Vidite da nema reakcije na sporazum, nema ulice. Bitno da je Tadić izdajnik. :)
Izaći će možda ~500 ljudi da protestuje u BG-u kad ovo potpišu za koji mesec i to je to.

Bili bi bar 10x veći protesti kad bi sutra RTS ukinuo Slagalicu nego za Kosovo. :LOL:
 
Zuma, ne ide nam ni Ukrajina u prilog...jer je insistiranje da se Kosovsko pitanje reši što brže urađeno jer je i zapadu u interesu da dođe do kompromisnog rešenja. Samo tako Rusija ne može da koristi Kosovo kao exception od međunarodnog prava jer jelte mi smo ga faktički priznali.
 
ne ide nam ni Ukrajina u prilog..
E da, to je tek posebna priča-za sav ovaj pritisak Zapada da se završi što pre stvar sa Kosovom možemo da zahvalimo našem “velikom prijatelju” Vladimiru Vladimiroviču i ovoj groznoj svinjariji koju je napravio u Ukrajini.
Da nema ovog rata ne bismo ni mi bili sada u ovakvoj situaciji, saterani uza zid…
 
Da nema ovog rata, sutra bi, ili će, Ameri oslobodili neku drugu teritoriju po istom principu.
 
🤮🤮🤮
20230228_205114.jpg
 
E da, to je tek posebna priča-za sav ovaj pritisak Zapada da se završi što pre stvar sa Kosovom možemo da zahvalimo našem “velikom prijatelju” Vladimiru Vladimiroviču i ovoj groznoj svinjariji koju je napravio u Ukrajini.
Da nema ovog rata ne bismo ni mi bili sada u ovakvoj situaciji, saterani uza zid…

Mislim da nije to, nego 2023. istice 10 godina otkada je Izdajnik dao svoja obecanja.
Ljudi koji sede u Zapadnim sluzbama postuju razumne rokove.
 
E da, to je tek posebna priča-za sav ovaj pritisak Zapada da se završi što pre stvar sa Kosovom možemo da zahvalimo našem “velikom prijatelju” Vladimiru Vladimiroviču i ovoj groznoj svinjariji koju je napravio u Ukrajini.
Da nema ovog rata ne bismo ni mi bili sada u ovakvoj situaciji, saterani uza zid…

Ali, sa druge strane, da Rusi nisu iskoristili Kosovski presedan kao opravdanje, niko u svetu ne bi više o Kosovu mislio kao o nečem važnom niti bi većini običnih ljudi u svetu Kosovo uopšte palo na pamet. U svesti većine bi ostalo isto mišljenje koje je i ranije postojalo: "Srbi su prema Albancima bili toliko represivni da su ovi morali da se pobune i odcepe, a NATO je na kraju uspešno prekinuo krvoproliće i svetu učinio uslugu, i to brže nego u Bosni, dokazavši tako svoju korist i potrebu da postoji kao svetski policajac." U međuvremenu bi pritisak i dalje postojao, doduše blaži ali uporan, pa bi na kraju završili na istom, tj. mi bez Kosova. Kosovo plus Albanija su za zapad strateški važni i zbog izlaska na more i zbog sirovina, a za Amerikance posebno zato što je to trojanski konj za Evropu i za islamski svet. Imati nekoga ko potpuno zavisi od Amerikanaca U EVROPI je njima veoma važno. Tako da bi pritisak na nas, a u korist Albanaca, u svakom slučaju postojao i bio trajan. Od toga se ne može pobeći. Mi nikada nismo bili tako poslušni prema nikome, pa ne bi smo bili baš pouzdan oslonac u njihovim stateškim igrama čak i da smo se otvoreno opredelili za Amerikance. Ruska intervencija u Ukrajini se zato može posmatrati kao poker u kome neko povećava ulog, povećavajućavajući tako istovremeno i rizik ali mogućnost dobitka. Ovako je Kosovo i bombardovanje Srbije prestalo da bude crno-bela priča sa dobrim i lošim momcima, pa je bar za one u svetu koji prate i alternativne medije postalo jasna prekretnica u međunarodnom pravu (samo zahvaljujući Putinu koji insistira da je to tako), a istovremeno je znatan broj ljudi sada čuo i drugu stranu cele priče. Oni koji to žele, da bi prekinuli rat u Ukrajini, moraju prvo da pokažu da Rusi nisu baš sasvim bez povoda prekršili međunarodno pravo, a da bi to bilo ubedljivo, imaju tendenciju da o događajima i NATO intervenciji na Kosovu pričaju sasvim drugačije nego što su zapadni mediji pričali do sada. Tu su naprimer neki republikanci u Americi, ali i mnogi drugi kojima se ovi dogagađaji u Ukrajini ni malo ne dopadaju. Zato je pritisak na nas da se cela priča završi sada pojačan, ali istovremeno Kosovo u očima sveta više nije crno-bela situacija, pa je naša pozicije istovremno ne samo opasnija nego i jača nego što je bila pre nego što je Putin Kosovo stavio u fokus međunarodnog prava. Drugačije ne bi smo uspeli da tako malo zemalja prizna Kosovo.

Da li ćemo to moći da iskoristimo? Sumnjam. Ali eto, zbog toga neka mala šansa sada ipak postoji, samo je pitanje koliko su sadašnje generacije Srba spremne na neizvesne rizike i žrtve, ali i da li se takvo rizikovanje zaista isplati uzevši u obzir stvarne verovatnoće za razne ishode. Nažalost, bez informacija o stvarnom stavu zapada, tj šta su stvarno spremni da nam urade ako ne slušamo, a to ima samo Vučić, nisam u stanju da se konačno opredelim i napravim procenu šta je za nas bolje. Za sada mi izgleda da smo Kosovo ovim sporazumom konačno izgubili. Međutim moram ipak da ostavim otvorenu i mogućnost da nije sasvim jasno kakvi su pravi odnosi snaga, tj koliko će svetu Kosovo kao presedan biti bitno da bi ceo problem i dalje držali otvorenim i bez nas, što bi nam MOŽDA, kasnije, pružilo i neku novu šansu. Ili da li je to uopšte pravno moguće sa ovakvim ponašanjem Srbije i sa ovim sporazumom. Sumnjam, ali je teško reći išta definitivno bez potpunijih informacija.
 
Poslednja izmena:
Дали смо све а добили ништа. Ко гарантује и да се формира ЗСО или АОСВРК или како ће се звати да је неће укинути кроз пар година?
 

Vučić ovde izlaže dva logički protivrečna stava koja prosto nisu moguća u isto vreme. Pokušava da kaže da istovremeno jeste privatio da nije prihvatio? Ključna rečenica koja pokušava da razreši protivrečnost:

" "Жозеп Борељ није могао да употреби израз да сам подржао европски план јер сам ја говорио о концепту и оквиру", рекао је председник."

Ovaj Evropski dokument nije roman na 500 strana da bi se "koncept i okvir" razlikovao od sadržaja. Čitav dokument JESTE "koncept i okvir". To što tamo piše ili jeste prihvaćeno ili nije prihvaćeno. Ne možete reći da se ne slažete sa nekim delom, a odmah zatim da "jeste prihvatili". ŠTA ste to onda prihvatili? Neku proizvoljnu kombinaciju koja nije ni ponuđena? Sopstvenu književnu tvorevinu koja ne obavezuje nikoga? Takođe, "implementacija" i "mapa puta" nisu nešto što može da menja osnovni dokument, to je samo način da se on odradi pošto je privaćen. Ne da se o njemu pregovara o onome što je tamo već napisano. Teško da će ovo proći. Više je u pitanju izjava samo za unutrašnje tržište.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Дали смо све а добили ништа. Ко гарантује и да се формира ЗСО или АОСВРК или како ће се звати да је неће укинути кроз пар година?
Па, птари на ту карту играју.
Само да извуку независност и признање. Онда имају већину посланика, па могу да раде шта хоће.
Али пошто неће да потпишу ЗСО, а Вучић зна да неће, ово може да траје још 5 или 10 година... замајавање.
Косово може само војно да се реши. Ратом смо га изгубили, само га ратом можемо вратити.
 
Srbima ne pada na pamet da opet ginu za gluposti. Srba na Kosovu nema. Neka ratuju ovi što su porekom sa Kosova, ostale da ostave na miru.
Protiv sam sporazuma, bio sam za podelu. Zašto je Srbija ustupila sever Kosova Albancima? To jedino nije izgubljeno u ratu. Leposavić čak nije ni istorijski deo Kosova, već naknadno priključena opština. Veoma važna lokacija zbog blizine Kopaonika. Ovako, Albancima se daje i deo Kopaonika gde njih skoro i da nema. Sjajna politika Aleksandra Vučića koji je to predao Albancima 2013. godine.
Da nismo imali alavnog Vučića, željnog vlasti, možda bi zapad i privatio podelu. Ovako, Srbija se tog dela zemlje odrekla Briselskim sporazumom i tu je svaka priča o tome završena. Smatram da je odmah trebalo voditi tajne pregovore o podeli, dok Kosovo nije dobilo pozivni broj i pristup mnogim međunarodnim organizacijama.
Sve to samo pokazuje koliko je narod glup, pokvaren i neobavešten.
 
Poslednja izmena:
Oni koji veruju da će ZSO opstati na Kosovu, grdo se varaju. Tek će onda biti nasilja i drame. Verujem da table sa oznakom "ZSO" neće opstati ni 10 minuta, a da nisu išarane. Na kraju će se svi lepo iseliti i to je to. Genijalna politika srpskih političara.
 
Американци и ЕУ су намерно против поделе. Они неће чисто албанско Косово, треба им нешто мало срба да се глуми мулти-култи-демократија.
Апсолутни минимум за било какву нормализацију је морало бити спајање севера КиМ са матицом и екстериторијалност енклава на југу по узору на јеврејске енллаве у Палестини.
Ми овде копирамо некакав споразум две немачке који везе нема са нашим случајем уопште.
А имамо јасне аналоге - Израел-Палестина и Северна Ирска-Ујдињено Краљевство.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Американци и ЕУ су намерно против поделе. Они неће чисто албанско Косово, треба им нешто мало срба да се глуми мулти-култи-демократија.
Апсолутни минимум за било какву нормализацију је морало бити спајање севера КиМ са матицом и екстериторијалност енклава на југу по узору на јеврејске енллаве у Палестини.
Ми овде копирамо некакав споразум две немачке који везе нема са нашим случајем уопште.
А имамо јасне аналоге - Израел-Палестина и Северна Ирска-Ујдињено Краљевство.
Kasno je za tako nešto. Vučić je ukinuo institucije Republike Srbije na severu 2013. godine. To je suština Briselskog sporazuma. Albanci sada neće pristati da se odreknu nečega što su dobili.
 
Vrh