Šta je novo?

Izbori 2024

Ja smatram da Srbija uopste ne bi trebala da ima izbore za rep. skupstinu, zbog skolonosti ka korpciji u mentalitetu
Samo lokalne izbore, po modelu kao sto je @Joe Peeps opisao, ali skalirano, u opstinama, znaci jos vise sklairano.
Predstavnici opstina bi onda bili kooptirani u Narodnu skupstinu.

Sto vise demokratije to vise korupcije.
 
како ће болесник да реагује на губитак жезла, да ли ће имати трунку мозга да буде (релативно) миран као Ђукановић или ће изазвати општу дестабилизацију друштва
Već sam rekao i stojim iza toga da on vlast neće predati mirno. Svakim danom sve više vuče poteze kao i Zloba.
Ono što je sad problem što nema pomoći i logistike od spolja kao 2000te tako da nas čeka i sa Vučićem i bez njega jedan jakoooop dug period nestabilnosti.
 
Постоји једно радикално, али ипак смислено решење - Увести не-партијску демократију.
Политичке партије представљају извор корупције у свакој држави на свету. И у САД-у, и у Канади, и у Уједињеном Краљевству,и у Немачкој, па чак и у скандинавским државама. О Француској и неким другим медитеранским државама и да не говоримо.
Целу Србију треба поделити на 100 до 150 изборних јединица (по броју становништва, али опет не апсолутно, него у једној мањој мери дискриминишуће према гланом граду из очигледних разлога). Грађани на избоима да гласају за представника, именом и презименом, без икаквих везивања за политичке организације. Представници после избора имају задатак да формирају владу компетентних стручњака. То је и суштина представничке демократије. Наравно, представници треба да имају право на слободно мишљење и организовање, али само у виду једнократних клубова а не политичких партија. Државне институције у том систему да раде у интересу народа, не интересних група (страних и домаћих).
Haha ... tako i ja kad sam bio mali poverovao da je Mladjan Dinkic expert tj kompetentan strucnjak. U politici nema strucnjaka, samo sarlatani koji gledaju sopstveni interes.
 
Очигледно је да имамо шансу да по питању Косова придобијемо мало више помоћи од стране САД, баш зато мислим да треба баталити ово Z и Вагнере који су доле.
 
Haha ... tako i ja kad sam bio mali poverovao da je Mladjan Dinkic expert tj kompetentan strucnjak. U politici nema strucnjaka, samo sarlatani koji gledaju sopstveni interes.
Динкић је био пре свега политичар.
У данашњој Србији у оваквим оквирима нема стручњака. И ако се замени СнС а систем остане исти вратићемо се на исту тачку.
 
Очигледно је да имамо шансу да по питању Косова придобијемо мало више помоћи од стране САД, баш зато мислим да треба баталити ово Z и Вагнере који су доле.
То су пресмешни пенали. Где су претње санкцијама, међународна изолазија, престанак ЕУ процеса ( и та парадржава је у неком процесу прикључења ЕУ), стопирање визне либерализације и још много тога?
 
Динкић је био пре свега политичар.
У данашњој Србији у оваквим оквирима нема стручњака. И ако се замени СнС а систем остане исти вратићемо се на исту тачку.
Pre 5. oktobra se predstavljao kao expert cak i G17 je u pocetku bila predstavljena kao neka nestranacka grupa experata.
 
Ja smatram da Srbija uopste ne bi trebala da ima izbore za rep. skupstinu, zbog skolonosti ka korpciji u mentalitetu
Samo lokalne izbore, po modelu kao sto je @Joe Peeps opisao, ali skalirano, u opstinama, znaci jos vise sklairano.
Predstavnici opstina bi onda bili kooptirani u Narodnu skupstinu.

Sto vise demokratije to vise korupcije.

И виши дом сенатора/гувернера округа као додатна контрола раду нижег дома.
 
То су пресмешни пенали. Где су претње санкцијама, међународна изолазија, престанак ЕУ процеса ( и та парадржава је у неком процесу прикључења ЕУ), стопирање визне либерализације и још много тога?
First a trickle then a flood.

Ово је само увод. А ако наставе крећу да се нижу санкције још јаче. А Курти је данас рекао да нема намеру да се повуче тако да им се смеши још која санкција.
 
First a trickle then a flood.

Ово је само увод. А ако наставе крећу да се нижу санкције још јаче. А Курти је данас рекао да нема намеру да се повуче тако да им се смеши још која санкција.
До када? Док Шиптари не стигну до Панчићевог врха? И која је следећа мера "санкција"?

Не заваравајмо се, Курти ништа не ради без потпоре својих патрона. Питање је само колико је Вучић укључен у те махинације, и колико је ово представа за јавност док се ради на припреми терена са потпуну независност и међународно признање Косова.
 
До када? Док Шиптари не стигну до Панчићевог врха? И која је следећа мера "санкција"?

Не заваравајмо се, Курти ништа не ради без потпоре својих патрона. Питање је само колико је Вучић укључен у те махинације, и колико је ово представа за јавност док се ради на припреми терена са потпуну независност и међународно признање Косова.
Нема припреме терена, одавно је припремљен и константно се ради на потпуној независности и међународном признању. И која год власт да је у Београд мораће тај танго да плеше хтео то или не. Е сад шта извучемо у међувремену за положај срба до тог финалног тренутка потпуног признања зависи од власти у Београду и колико лепо плеше.
 
Моји предлози су радикални, јер гледам даље у будућност, не нужно одмах за следеће изборе.

A ako bi pogledao dovoljno daleko u prošlost video bi da je postojao i tzv. lapot, elegantno rešenje kako se otarasiti balasta starih ljudi...

Dobri su nam bili dok su privređivali ali sada sa uništenim penzijskim fondovima ti bi da im ukidaš politička prava sa 70 godina.

Ni u najluđim snovima. 🙂 Ja ti ne dam. Ja branim i prava naših seniora. Ma za koga da glasaju. Ali jeste bilo simpatično čitati predloge. Ali budi ubeđen da od toga nema ništa. 10 puta bih pre za to izašao na ulicu nego za ovo za šta sam izlazio do sada. To je fašizam, starije sugrađane bi da klasifikuješ kao građane drugog reda iako im je već po brojnim osnovama teže nego nama... To samo na forumu možeš da predlažeš 🙂 a od izuzetne je važnosti da to niko ne uzme za ozbiljno... Uz sve poštovanje Goje prema tebi kao inače ok sagovorniku, predlog broj jedan odbaci, a oko ovih 10% može da se polemiše...
 
Нема припреме терена, одавно је припремљен и константно се ради на потпуној независности и међународном признању. И која год власт да је у Београд мораће тај танго да плеше хтео то или не. Е сад шта извучемо у међувремену за положај срба до тог финалног тренутка потпуног признања зависи од власти у Београду и колико лепо плеше.
Ништа се не мора :)
 
First a trickle then a flood.

Ово је само увод. А ако наставе крећу да се нижу санкције још јаче. А Курти је данас рекао да нема намеру да се повуче тако да им се смеши још која санкција.
To je samo igra, oni su kao ljuti na njega on se kao ne plasi i ne slusa njih. A KFOR rasteruje srpske civile sa dugim cevima, sa sve amercikim vojnicima. Vrlo providno i naivno, samo jos jedna tema za prozapadne medije da postoji privid pravednosti u ophodjenju prema Srbiji i Kosovu. U realnosti nije tako naravno.
 
A ako bi pogledao dovoljno daleko u prošlost video bi da je postojao i tzv. lapot, elegantno rešenje kako se otarasiti balasta starih ljudi...

Dobri su nam bili dok su privređivali ali sada sa uništenim penzijskim fondovima ti bi da im ukidaš politička prava sa 70 godina.

Ni u najluđim snovima. 🙂 Ja ti ne dam. Ja branim i prava naših seniora. Ma za koga da glasaju. Ali jeste bilo simpatično čitati predloge. Ali budi ubeđen da od toga nema ništa. 10 puta bih pre za to izašao na ulicu nego za ovo za šta sam izlazio do sada. To je fašizam, starije sugrađane bi da klasifikuješ kao građane drugog reda iako im je već po brojnim osnovama teže nego nama... To samo na forumu možeš da predlažeš 🙂 a od izuzetne je važnosti da to niko ne uzme za ozbiljno... Uz sve poštovanje Goje prema tebi kao inače ok sagovorniku, predlog broj jedan odbaci, a oko ovih 10% može da se polemiše...
Није то фашизам, то је ејџизам. :)

Иначе, имамо ли нека релевантна истраживања/податке о:

1. Излазности по старосним категоријама;
2. Уделу старосних категорија у онима који излазе на изборе?

Једна од основих лекција из статистике је не поистовећивати 1. и 2.
 
IMG-4a4d0cc9e8fcdf9c3bac72264c5a6494-V.jpg
 
Nisam jos naisao na nekog autora ovakvih citata da je ziveo duze od 60 godina.
 
Очигледно је да имамо шансу да по питању Косова придобијемо мало више помоћи од стране САД, баш зато мислим да треба баталити ово Z и Вагнере који су доле.
Једини разлог што Амери раде ово што раде јесте да би скинули Куртија и довели неког ко ће имплементирати Француско-немачки споразум до краја.
 
Vrh