Šta je novo?

Izbori 2024

Kurti je odlicno odigrao.
pravilno je priceni da je Srbija na kolenima, a Imperija zauzeta drugim poslovima.

Upitan da li su sankcije SAD Kosovu posle jučerašnjih događaja na severu ozbiljna kazna, Profesor Univerziteta u Gracu Florijan Biber, smatra da to nije toliko ozbiljno, „više je kao žuti karton u fudbalu“.

MC_ i istomišljenici uleteli večeras u dvorište N1.


cemu ova glupost?
Tema protesta je za mene okoncana.
Podrzavam ga u smislu borbe protiv Hulje.
Plasim se izdaje svih politicara koji ucestvuju, nema nikakve veze sa N1.
 
Režim pre dve nedelje: Predajte svo nelegalno oružje ili će biti strašnih posledica i kazni
Režim danas: Do sada je predato 45.000 komada oružja, impresivno!
Režim za dve nedelje: Vau, građani su dobrovoljno i složno predali čak XY hiljada komada oružja, vidite kako je lepo kada se dobrovoljno ujedinimo i složimo, hvala vam, nismo ovo očekivali, vi ste carevi! Volim(o) vas!
 
Bravo Marinika, Pančevka moja, kulturno, odmereno i pravo u centar, natrlja kljun onoj orlušini...

Samo daj link ako može. 🙂

Inače kad smo već kod lokal patriotizma, Nikola Kojo je išao u moju osnovnu... Bila mu je nedavno slika sa protesta sa nekim transparentom nego mi iz Beograda najčešće zaboravimo da budemo lokal patriote pa evo sa zakašnjenjem, bravo Nidžo i za jedan od 5 miliona i za ovo sada što se angažuješ. Alal ti vera Voždovčaninu stari!
 
A ako bi pogledao dovoljno daleko u prošlost video bi da je postojao i tzv. lapot, elegantno rešenje kako se otarasiti balasta starih ljudi...

Dobri su nam bili dok su privređivali ali sada sa uništenim penzijskim fondovima ti bi da im ukidaš politička prava sa 70 godina.

Ni u najluđim snovima. 🙂 Ja ti ne dam. Ja branim i prava naših seniora. Ma za koga da glasaju. Ali jeste bilo simpatično čitati predloge. Ali budi ubeđen da od toga nema ništa. 10 puta bih pre za to izašao na ulicu nego za ovo za šta sam izlazio do sada. To je fašizam, starije sugrađane bi da klasifikuješ kao građane drugog reda iako im je već po brojnim osnovama teže nego nama... To samo na forumu možeš da predlažeš 🙂 a od izuzetne je važnosti da to niko ne uzme za ozbiljno... Uz sve poštovanje Goje prema tebi kao inače ok sagovorniku, predlog broj jedan odbaci, a oko ovih 10% može da se polemiše...
Као што рекох, предлог је радикалан, али проблем постоји.

Старији заслужују пуно пажње и поштовања, много више него што им се указује, и за то ћу се и ја увек борити и залагати. Верујем да око 30%, а можда чак и 40% гласача чине пензионери. То је огроман утицај, можда и одлучујући утицај на будућност млађих.

Своју децу васпитавам тако да буду срећни, слободни и самостални, и не пада ми на памет да им се мешам у изборе (личне, и политичке ;) ) кад се осамостале. То сматрам здравим односом.

Тако је у породици, тако је на послу, тако би требало да буде и у политици.
 
Malopre u 4 i po muškarca, snimak iz emisije na Happy TV dan pred SNS kontra-miting:

Apel građanima: Ne ulazite u fontane i ne pijte vodu iz njih.

To vam pokazuje šta čak i vrh SNSa i njegova propagandna mašinerija misle o najbrojnijim iskrenim glasačima SNSa.

Ako nađem na netu
snimak, okačiću. Kažem, ima u 4 i po muškarca.
 
Своју децу васпитавам тако да буду срећни, слободни и самостални, и не пада ми на памет да им се мешам у изборе (личне, и политичке ;) ) кад се осамостале. То сматрам здравим односом.

Тако је у породици, тако је на послу, тако би требало да буде и у политици.

To u potpunosti pozdravljam👍

Počeću i ja da brojim očeve kao ti neke druge 😊 Četvrti za sad.
 
Petak, 26.05.2023. u 10:18
Чекај, кажу само фонтана испред Београђанке је са водом за пиће, а Делијска чесма?
 
@Noki

Доста родитеља тако прича, али пракса је сурова. Накаче се на децу ко крпељи, и побију им самопоуздање, самосвест и сналажљивост. Раде домаће, интервенишу свуда, лече своје комплексе.

Ја већ играм своје друго полувреме, и ближи сам овом прагу од 70, него оном од 18, а и нека деца ће ми стасати већ за неке од следећих избора. Једва чекам да се ја више не питам око тога. Имам паметнија посла. Ено, убрао сам своје прве трешње пре неки дан.
20230520_191126.jpg
 
Divne su trešnje, a još više impresionira prostrani i lepo održavan travnjak 🙂
 
Ljudi zive sve duze, a i period u kom ie covek koliko toliko vitalan je sve duzi. Novi penzioneri su sve obrazovaniji, ne mogu se porediti sa penzionerima za vreme Slobe, koji su dolazili iz generacije gde je ogroman procenat imao samo osnovnu skolu.

Struktura generacija nije staticna, zato je glupo donositi neka resenja bazirana samo na trenutnoj slici.

Na stranu ejdzizam, fasizam i ljudska prava, postoje i prakticni razlozi zasto svako sposoban treba da ima glas. Cercil je lepo rekao, demokratija je najgori oblik vladavine, kada se izuzmu svi ostali.
 
Чудно ми је да су скоро сви коментари усмерени на одузимање права и дискриминацију сениора, али ниједан није усмерен на проблем несразмерно великог утицаја сениора на будућност. Да ли сматрате да нема тог проблема, или да није примерено решавати га овако радикално? Шта бисте онда предложили у другом случају?
 
Loš ti zaključak, Dveri, Zavetnici i Novi DSS su uz SNS i SPS
Веома могуће да си у праву али то не значи и да су њихови гласачи тајни савезници СНС. Заправо мислим да већина ових презире АВ.
Немања Шаровић води заиста одличну кампању, и циљна група су му управо ови гласачи. Притом потенцира да тренутно треба занемарити све те национално-грађанске-лево-десне разлике и посветити се једном циљу. ОК, због његове радикалске прошлости многима ће бити тешко гласати за њега. Ја сам свакако става да људи заиста могу да се политички мењају, и да то што је неко био у странци са демагошким ратнопрофитерски корумпираним шљамом не мора да значи да је и сам суштинки био део тих брљотина. Свакако далеко је да буде вођа неке странке за коју бих ја гласао, али као део коалиције сигурно да бих могао.
 
Ја признајем да не могу да гласам за Шаровића, али га сада уважавам, пошто је снимио један од најбољих српских филмова, са глумцима-натуршчицима, буквално антологијско дело.
 
Gde moze da se vidi taj Sarovicev film?

Cuo sam juce da on upozorava na svoje kolege sa desnice (Bosko, Milica, MIlos Francuz) da rade za Hulju.
Da li je to istina ili se radi o zelji da unisti konkurenciju na desnici?
Treba paziti, Sarovic je bivsi radikal. Radikali lazu.

Бивши фудбалер Огњен Короман напао је вечерас главног уредника Информера Драгана Ј. Вучићевића.
Короман је на Вучићевића насрнуо у башти кафића “Тофи” на Бановом Брду.
- Нашао сам се са својим архитектом у башти кафића. Још ни конобар није пришао нашем столу, а из кафића је истрчао Короман. Био је видно пијан. Унео ми се у лице и викао: Издао си српство, пи*ко! Претио ми је, псовао мајку, вређао ме је најстрашније. Када сам узео телефон да га снимим, Короман је покушао да ми отме телефон и наставио најстрашније да ме вређа и да ми прети, викао је: Убићу те, го*но једно! - каже Вучићевић.
 
Poslednja izmena:
Šarović juče na Nova S:
- Da se ne lažemo više, Vučić sve ovo što radi, radi kao najevropljanin. Vučić za ovo što radi ima apsolutnu podršku i EU i SAD. Vučić je u ovom trenutku izbor zapada. Ovo su pokazatelji da zapad ne zanima kako ćemo mi živeti, da li će biti sloboda medija, da li će nas neko tući po ulici. Ne, oni kažu - ako je na čelu Srbije neko ko ispunjava to što mi od njega tražimo, ako nam daje to što daje na Kosovu, ako daje našim firmama unosne poslove, menjajući srpsku budućnost za svoj opstanak na vlasti, mi se sa tim slažemo.

Najzad istina i na UM
 
Vrh