Šta je novo?

Izbori 2024

Nisam pesimista, realista sam. Iskreno, Srbija me ne zanima. Ovi ljudi me ne zanimaju, neka ostanu takvi, njihova stvar. Zanima me Beograd.

SNS gubi sigurno Beograd, tu šanse nemaju. Postoji jedan uslov, da beogradski izbori budu razdvojeni od parlamentarnih. Znam mnoge ljude koji su promenili mišljenje. Centralnoj Srbiji nema pomoći.

Što se tiče smeća, ne mrze oni Beogad. Cela Srbija je jedna deponija. Proputovao sam jug Srbije. Tamo je sve prljavo i štrokavo.
Gluposti. Po dosta gradova u unutrasnjosti SNS stoji ne mnogo bolje nego u Beogradu. Šabac je duže opstao kao opozicioni grad od Bg-a npr. U Nišu dobijaju sve manje, u Kragujevcu isto.

Wow, proputovao si jug sopstvene zemlje, da vidis ‘marvu’ u prljavstini i stroci i obasjas ih svojom beogradskom superiornoscu. Kakva egzotika.
 
Nadam se da ste u pravu. Ovo i jeste fijasko. Ako je ovo najbolje što Vučić može, onda je on pukao kao zvečka.
 
Nadam se da ste u pravu. Ovo i jeste fijasko. Ako je ovo najbolje što Vučić može, onda je on pukao kao zvečka.
U pravu ili ne, bitka protiv zla je bitka bez kraja.

Ljudi moraju to da shvate. Inače se celom čovečanstvu crno piše, a ne samo Srbiji. I ne, ne zezam se, i ne preterujem.
 
Nisam pesimista, realista sam. Iskreno, Srbija me ne zanima. Ovi ljudi me ne zanimaju, neka ostanu takvi, njihova stvar. Zanima me Beograd.

SNS gubi sigurno Beograd, tu šanse nemaju. Postoji jedan uslov, da beogradski izbori budu razdvojeni od parlamentarnih. Znam mnoge ljude koji su promenili mišljenje. Centralnoj Srbiji nema pomoći.

Što se tiče smeća, ne mrze oni Beogad. Cela Srbija je jedna deponija. Proputovao sam jug Srbije. Tamo je sve prljavo i štrokavo.

Jedina razlika u odnosu na Beograd je što je kod njih u administrativnim granicama Grada veći procenat ljudi iz seoskih sredina nego u Beogradu, pa zato SNS lakše dobija izbore tamo, ali i u Bg van centralnih opština SNS je imao većinu na prošlim gradskim izborima pa je time poništen izbor građana iz urbanih granica grada koji su većinski bili za opoziciju.

U većini gradova po centralnoj Srbiji opozicija prilično dobro stoji u samim gradskim sredinama, baš zato opozicija treba više da se posveti seoskim jer su tu prilično neaktivni. Evo juče sam naleteo kod mene blizu ugla Despota Stefana i Cvijićeve na štand ovih iz ekipe zelenih, lepo što su aktivni ali koji je smisao tu širiti neku propagandu kad je opozicija u celom tom kraju dobila preko 60% na bukvalno svakom biračkom mestu i dobijaće bez da uložiš dinar u propagandu tu, fokusirajte se na Borče, Ovče, Sremčice gde je SNS i oteo pobedu na kraju prošle izbore.
 
Па и хоће, опозиција се понаша елитистички, њу не занима Србија, само Београд, па чак ни цео Београд, она живи у свом аутистичном свету Утиска недеље и круга двојке, опозиција не познаје Србију и не жели да има ништа с њом,
Е ово је истина. Зато нисам хтео да гласам за Салета Прангију на председничким изборима. Кампања му је личила на кампању за градоначелника Београд (без приградских општина), а не за председника државе.
 
Мислим да је у овом тренутку најефективнији вид борбе против Вучића ширење панике како је СНС почео да тоне јер ионако имају само подршку разног полусвета који се нада да ће тако добити леба без мотике (не рачунајући пензионере). Поготово због најаве да Вучић напушта позицију председника странке и планира нови покрет итд.

Масивно објављивање да људи напуштају СНС, пропао им је контрамитинг, пада им рејтинг итд. онда постаје самоиспуњавајуће пророчанство и ствара берзанску панику међу прелетачима да је време да се спашавају како знају и умеју чиме се ствара позитивна повратна спрега која води у интерну ерозију странке
 
Moze se i da oni ne propadnu ni najmanje

IMG_20230527_021856.jpg



A propali su vec

the-office-celebration.gif
 
Najefikasniji vid borbe je postena i moralna opozicija sa konkretnim planom i programom i strucnim i casnim ljudima.
Umirem od radoznalosti da saznam u kojoj zemlji, od osvita civilizacije do danas, je na vlasti (bila) najpoštenija, najmoralnija, najčasnija i najstručnija skupina ljudi. Osim, naravno, u DR Koreji, i Svetoj Stolici, gde je Gospodin takoreći direktno, svojom rukom, izabrao nepogrešnog poglavara.

Kad pročitam ovako nešto stvarno se učvrstim u stavu da imamo vlast kakvu zaslužujemo. Ovde sv. Pavle da se spusti lično, bio bi izmarširan kao nedostojan da zameni Vučića.

Slažem se sa Kailanom, samo da se ide na širenje hajpa, ovde su ljudi skloni magijskom mišljenju i loženju, tako da manimo se planova i programa.
 
Najefikasniji vid borbe je postena i moralna opozicija sa konkretnim planom i programom i strucnim i casnim ljudima.
Не, ово што @Kailan предлаже је ефикасније. Нема толико много политички образованих/интелигентних људи који би могли да вреднују чист и примењив програм. Они који су такви чине мали проценат гласача постојеће опозиције и мали проценат апстинената. Не рачунам користољубиве.

Што се тиче придева поштена, часна, морална, данас су ствари толико подложне релативизацији да је довољно да се на Пинку или Куриру понови пар пута да су овакви или онакви, и то ће им нарушити углед па да су Исус лично. Мислим да би били у стању да их окриве што дишу и заузимају физички простор, јер побогу, ваздух је ограничен.

Међутим, и ту треба бити опрезан и не залетати се превише. Више пута је опозиција давала нереалне прогнозе о распаду или драматичном паду подршке СНС-у, тако да је важно да наратив остане идејног тона са поткрепљењем у стварним примерима.

Остаје питање да ли је та стратегија која се базира на полуобмани само средство освајања власти или потенцијални пут ка бољој Србији.

Још једна теза која се може провлачити је оно што истиче @Bender Rodriguez да власт ради боље када има 51% него 90% моћи. Ово може да мотивише гласаче да изађу чак и ако су убеђени да ће Вучко победити, што је јако исплативо пошто су многи у фазону ја бих изашао када бих знао да ће он пасти, народ још није спреман итд. Разбијање предубеђења јеси-ниси у политици стварањем конкретне представе о нијансама.

Углавном, треба инсистирати на неколико јасних и једноставних синтагми, а не бавити се метаполитиком.
 
Ova Saroviceva emisija sto ste okacili ovde je dragocena. Izucavace se u narednim decenijama i vekovima. Kliknuo sam na link da bacim pogled i odgledao sam od pocetka do kraja kao hipnotisan. Jeste ruzno da se kaze ali kao da su se najgori medju nama okupili tamo, od visokih drzavnih funkcionera preko poslanika, predsednika opstina do obicnog naroda. Potpuni roboti, beskicmenjaci i glupaci. O govornicima da i ne pricam.

Posle svega, bilo kakvo trazenje mana opoziciji je potpuno besmisleno. Glasao bih i za klona koji je miks Slobe Milosevica i Natase Kandic, samo da ovo vise ne gledamo. A ima dosta vrlo korektnih politicara za sad i na levom i na desnom spektru pa ko sta voli.

Jedini problem je sto nisam siguran koliko sada (kao i par godina unazad) opozicija uopste zeli vlast, u prosloj kampanji kao da su namerno sebi spustali procente nekim izjavama. Ide sve jace zavrtanje muda oko Kosova i ne bio u kozi onome ko sad mora da nastavi razgovore. I nemamo uopste konsenzus oko toga sta mi zapravo hocemo (realisticno) a jos manje kako da to postignemo. Vrtimo se oko praznih floskula.
 
Kazem sta je najefikasnije, ne kazem i da je realno. Neka se udara na svim poljima, pa sta uspe.

Moja licna zelja je ovakva pobeda

img_20230527_021856-jpg.162966


Da su ova njegova gomna ostala uz njega, nisu preleteli i nije im nista obecano i nece se uglaviti opet u fotelje, a opet su porazeni i preglasani.

Ali pristajem na svaku vrstu pobedu 💪



Samo da vidim:

18dd1795-635c-4a9b-8584-99738fb5360e-jpeg.162959


🤣


Dobro jutro Beograde, vidimo se u 18h!
 
Gluposti. Po dosta gradova u unutrasnjosti SNS stoji ne mnogo bolje nego u Beogradu. Šabac je duže opstao kao opozicioni grad od Bg-a npr. U Nišu dobijaju sve manje, u Kragujevcu isto.

Wow, proputovao si jug sopstvene zemlje, da vidis ‘marvu’ u prljavstini i stroci i obasjas ih svojom beogradskom superiornoscu. Kakva egzotika.
Takodje, i jedan od razloga zašto SNS dobija izbore. "Bio sam ja van BEGEa brate, prljavo haos, to treba uništiti ili prodati." I posle što ljudi prodaju i dolaze za Beograd. Ako je Vučić išta dobro uradio to je bilo ulaganje van Beograda. On je jedan od retkih "elitista" koji je provalio da Srbija nije samo Beograd. Opozicija ili ne, ko nastavi njegovim putem u smislu ulaganja u ruralne delove ima sigurnu pobedu, dok se elita svadja u kom delu BG-a je bolje živeti.
 
Jutros sam pažljivo odgledao svih 220 minuta onog Šarovićevog snimka od sinoć. Mislim da tim ljudima koji su došli na miting nema pomoći. Neko je spomenuo da bi za pobedu na izborima trebalo pridobiti i neke njihove glasače. Ovaj snimak mi je pokazao da je to nemoguća misija. Njih na svakim izborima od 1990. ima oko 2 miliona i to je stabilna brojka. Nikakvo oslobađanje medija njih neće promeniti. Ostajem pri stavu da ova vlast neće pasti sve dok je zapad podržava, a koliko će to trajati Bog sveti zna.
 
Srbiji je trebalo oko 30 godina da ovako nisko padne.
Koliko ce trebati da se ponovo uzdigne, posle smene ?
 
Previše. Bolje da se ništa ne menja.
 
Kazem sta je najefikasnije, ne kazem i da je realno. Neka se udara na svim poljima, pa sta uspe.

Moja licna zelja je ovakva pobeda

img_20230527_021856-jpg.162966


Da su ova njegova gomna ostala uz njega, nisu preleteli i nije im nista obecano i nece se uglaviti opet u fotelje, a opet su porazeni i preglasani.

Ali pristajem na svaku vrstu pobedu 💪



Samo da vidim:

18dd1795-635c-4a9b-8584-99738fb5360e-jpeg.162959


🤣


Dobro jutro Beograde, vidimo se u 18h!

Da li se to meni čini ili je on nosio pancir košulju ispod mantila?
 
Da li je vlast Hulje poslednji stepenik pred vratima pakla ili ima nize?

Veci deo zivots isao sam na proteste i nadao se. Sada kad ja vise nemam nade, vidim da je vecina ima.

Nadam se da ja najvise gresim.

Ne znam da li shvatate koliki nam posao predstoji. Smena vlssti nije dovoljna. Mi moramo u borbu za novo drustvo. Na svim.frontovima. Sa uklanjanjem hulje i oslobodjenjem pol prostora, politiks postaje toliko vazna dane smemo da je prepustimo politicarima i idemo kao ovce za njima.

Jutros mi jedna nastavnica prica kako joj je neki roditelj pretio da ce joj slomiti prst ako ne zakljuci peticu njegovom sinu. To je slika nad, to je Srbija. To je sustina problema.
Ovo nije trenutak za euforiju nego borba tek pocinje.
Smena je tek preduslov. Da li smo spremni da postavimo nezgodna pitanja na svakom nivou?

Da li ste spremni da menjate sebe i Srbiju?
 
Poslednja izmena:
Jutros sam pažljivo odgledao svih 220 minuta onog Šarovićevog snimka od sinoć. Mislim da tim ljudima koji su došli na miting nema pomoći. Neko je spomenuo da bi za pobedu na izborima trebalo pridobiti i neke njihove glasače. Ovaj snimak mi je pokazao da je to nemoguća misija.
Ja to govorim već duže vreme ali većina ne veruje. Pre ćeš kera da naučiš tablicu množenja nego njih da naučiš kako funkcioniše društvo i kako treba glasati.
Da li se to meni čini ili je on nosio pancir košulju ispod mantila?
Dobro zapažanje. Moguće je da jeste.
 
Jutros sam pažljivo odgledao svih 220 minuta onog Šarovićevog snimka od sinoć. Mislim da tim ljudima koji su došli na miting nema pomoći. Neko je spomenuo da bi za pobedu na izborima trebalo pridobiti i neke njihove glasače. Ovaj snimak mi je pokazao da je to nemoguća misija. Njih na svakim izborima od 1990. ima oko 2 miliona i to je stabilna brojka. Nikakvo oslobađanje medija njih neće promeniti. Ostajem pri stavu da ova vlast neće pasti sve dok je zapad podržava, a koliko će to trajati Bog sveti zna.
Da, jer skup dovedenih i biranih za ‘intervjue’ predstavlja 100% njihovog birackog tela.

Koliko neki ljudi ovde svaku situaciju svode na crno-belu karikaturu i vuku raspravu na nivo osnovne skole to je neverovatno.
 
Vrh