Šta je novo?

Izbori 2024

A opsadu Sarajeva svi zaboraviše. A realno je još jedan gnusan ratni zločin, ako ne i gnusniji od Srebrenice.

I da, što reče Igor, kao da je toliko bitno kako se taj događaj (Srebrenica) klasifikuje. Opet je zločin i nečoveštvo, divljaštvo.
 
117nhzee0of91.jpg

Smeta li vam ovo mozda? Veca Srbenda od mnogih samozvanih... :)
 
Čemu toliko upinjanje ovde da to jeste genocid? Nije dovoljno zvučno reći da je to ratni zločin? I protiv ratnih zarobljenika, i protiv civila i zločin protiv čovečnosti? To nije dovoljno "priznati".
Agentima okupatora je bitno da to ponavljaju, da tako opisuju taj ratni zlocim, da bi narativ ziveo i bio upotrebljen u buducnosti protiv Srba u Bosni.
Radi se o tehnnici NLP (neurolingvisticko programiranje) koju primenjuju svi okupatori, ali posebno je ovu tehnuku razradila jedna americka agencija.
 
I da, što reče Igor, kao da je toliko bitno kako se taj događaj (Srebrenica) klasifikuje. Opet je zločin i nečoveštvo, divljaštvo.
Itekako je bitno. Ne zbog nas samih, vec i zbog ugleda u svetu. I posle zbog ratnih reparacija i odsteta.
Tako sutra mogu Ptari da izmisle genocid na Kosovu i opet potrazuju neke pare, i pritom lepljenje etiketa.
Daj da recimo u selu Racak koji je podmetnut, mi kazemo da se zbog laznog izvestavanja desilo bombardovanje. Koga da tuzimo? BBC i CNN?
 
Mislim, moji stavovi ovde su odavno poznati... u meni nema ni "n" od nacionalizma.

Ali u svetu u kojem ni Nemačka, ni Japan, ni Belgija ni gomila drugih zemalja nije osuđena za genocid-malo mi je previše da podržavam presude kompromitovanog Tribunala kojima Srbi (Vojska RS) ulaze u anale najvećih zločinaca u istoriji (uz one u Ruandi)..
 
A opsadu Sarajeva svi zaboraviše. A realno je još jedan gnusan ratni zločin, ako ne i gnusniji od Srebrenice.

I da, što reče Igor, kao da je toliko bitno kako se taj događaj (Srebrenica) klasifikuje. Opet je zločin i nečoveštvo, divljaštvo.
Da.
Cesto saa se pitao 1993. kako je tim ljudima bez vode u stanovima.

Bas tako. Ali Srebrenica je razradjen projekt indoktrinacije zato svi pricaju o tome.
 
Ja sam mišljenja da su o ugledu Srbi trebali da misle pre nego što su poslali tenkove na više republika koje su samo želele da se otcepe.

Još jedan malo dalji slovenski narod istu grešku pravi trenutno, a pravio ih je još nekoliko tokom ovog i prošlog veka.

Zato što smo i jedni i drugi uvek imali rđave diplomate, a i skotine i idiote od vladara (čast retkim izuzecima). Koji su uvek razmišljali topuzima (u svakom smislu te reči), pa čak i kada po delima ne bi bili ništa gori od zapadnjaka, na kraju bi po sudu istorije i javnog mnjenja ispali gori, jer ne bi umeli to da ispeglaju i zapakuju kao što umeju zapadnjaci.


Sad, istina, zapadnjački narodi nisu imali toliko rasturene i izmešane etničke, verske i kulturološke grupe kao što ima ovaj glupi Balkan. Ali bm li ga, nije kao da nismo imali periode kada smo mogli svi da se pregrupišemo i preraspodelimo. Nego jok. Svi uživali u KSHS i SFRJ dok se živelo lepo, jedno selo srpsko, drugo bosansko, treće hrvatsko, sve izmešano i zbrljano u božju mater i niko ne vidi problem u tome, jer pare kaplju i gradi se zemlja. A kad je kasa presušila, onda jedni u fazonu ajde malo da se otcepljujemo i vodimo tuđe enklave sa sobom, a drugi u fazonu ajde malo da vas granatiramo. I tako... Balkanska posla... Iz apsolutne pasive u apsolutnu maniju, i tako u krug. Uklapa se u ovdašnje granične mentalitete.

P.S.
Jednom sam uzeo i pročitao celu vremensku hronologiju dešavanja pred i u toku svih Jugoslovenskih ratova. Ono je bre opšti haos. Puna kuća idiota i šljamova i svako gleda kako da za''be svakog drugog, čak i pripadnike svog plemena. I svakakvih je bilo. Od primitivčina i divljaka preko namazanih lažova i prevaranata. Sve izmešano u jednu veliku kašu ludila.
 
Poslednja izmena:
@Vox91

Ja poštujem presude Međunarodnog suda pravde i objasnio sam zašto a ti svojim odgovrom u vidu pitanja pokazuješ samo da si svestan al ne želiš da priznaš da to da li ćemo mi poslednji na svetu da priznamo kvalifikaciju dela po presudi MSP (suda UN) ništa ne menja status RS, mnogo pa čekaju nas da bi imali zeleno svetlo na šta su naumili...

Takođe ubijanje muškaraca u okviru grupe je bez ikakve sumnje dovoljno za genocid...

Oko svega ostalog, ako je išta kod ove teme ostalo, možemo da se složimo, malo podseća na američko-srpske odnose 😄 diplomatski uvijeno potpuno neslaganje 😄 ali imali su ti odnosi i svoje velike uspone i savezništva, tako da to i nije tako loše, zavisi iz kog ugla gledaš... 😊
 
Ali u svetu u kojem ni Nemačka, ni Japan, ni Belgija ni gomila drugih zemalja nije osuđena za genocid-malo mi je previše da podržavam presude kompromitovanog Tribunala kojima Srbi (Vojska RS) ulaze u anale najvećih zločinaca u istoriji (uz one u Ruandi)..
Pa zakasnili su (VRS). Nije isto 1995. i 1695, ni po čemu. A ni 1945. Ne znam kako bi svet inače napredovao?

Baš je valjalo da to izbegnu, zvali ga mi genocid ili masovno ubistvo. Jbg, i Putin pominje taj užas ponekad, tu smo baš šuplji.
 
Dajte, nemojmo da se sprdamo i definisemo sta je genocid po tome kad je neka definicija usvojena. I jeste isto, ne mora kazna biti ista. Ako si nekog ubio, ubio si ga i danas i pre 1000 godina. Mozda bi te tada neko nagradio, a danas bi isao u zatvor, svejedno si po definiciji ubio. Tako je i sa genocidom, po definiciji genocida je nesto genocid kada god da je uradjeno. Mozda se ne moze suditi ili tuziti, ali je genocid.
 
Onda nek Srbija tuzi, a oni nek napisu, jeste bio genocid u Kragujevcu, ali danasnja Nemacka nije odgovorna. Istim recima kojima su napisali za Srebrenicu. I tako redom za sva mesta. Pa ako to tako napisu, onda i mi priznamo genocid u Srebrenici. I onda se lepo zna sta je genocid i kraj price.
 
Ne radi se uopšte o želji da se negira genocid. Mene više zanima otkud toliko poverenje ovde u presude kompromitovanog Tribunala o bivšoj Jugoslaviji, a i kompromitovanog Međunarodnog suda?

Čemu toliko upinjanje ovde da to jeste genocid? Nije dovoljno zvučno reći da je to ratni zločin? I protiv ratnih zarobljenika, i protiv civila i zločin protiv čovečnosti? To nije dovoljno "priznati".

Zapeli smo da poštujemo veoma nategnutu kvalifikaciju kompromitovanog Međ. tribunala?

To mi je veći znak pitanja..
Haški tribunal je po pitanju rata u Bosni najkompromitovaniji, jer se, kao i međunarodne snage u Bosni posle 1995. potrudio da gura Bošnjake - pored uklanjanja gomile Srba sa radnih mesta od strane visokog predstavnika, tu je i kršenje "Hrvatske samouprave" 2001. kada su sa transporterima upali i popljačkali Hercegovačku banku, jer navodno finansira samoupravu (to nisu nikada dokazali, a većina štediša je ostalo neobeštećena).

Celokupno HVO i HB rukovodstvo za Bosnu osuđeno na duge kazne, Hrvatska označena kao učesnik UZP (udruženog zločinačkog poduhvata, dok Srbija nije). Pritom, skoro niko (sem Rasima Delića, ako dobro pamtim) od bošnjačkog rukovodstva nije odležao kaznu. A morao je, jer ako su zbog odgovornosti ležali/leže i Karadžić, Krajišnik, Plavšićka, Jadranko Prlić (premijer Herceg - Bosne), Bruno Stojić (ministar odbrane HB), zašto je dozvoljeno da neukaljani ostanu ljudi koji imaju odgovornost za proterivanje Srba iz Vozuće, bombardovanje dečijeg igrališta u srednjoj Bosni (st*** je ispalila granatu na puno dečije igralište) tokom hrvatsko - bošnjačkog sukoba, stradanje civila od strane njihovih mudžahedina u Busovači itd.

Ja ne negiram bilo kakav zločin, ali haško veće je pristrasno postupalo. Odnosno, ako su već osudili vlast dve od tri strane, morala je i treća da dobije adekvatnu kaznu.
 
Ali u svetu u kojem ni Nemačka, ni Japan, ni Belgija ni gomila drugih zemalja nije osuđena za genocid-malo mi je previše da podržavam presude kompromitovanog Tribunala kojima Srbi (Vojska RS)

Međunarodni sud pravde, ne haški tribunal

Od 15 sudija u veću:

The ruling was made by a 12-3 majority of the ICJ judges. To je za prvu tačku oko odgovornosri za genocid a slična je većina i za ostale tačke pa i onu gde Srbija nije saizvrsilac.

12 od 15 Vox u tom kompromitovanom svetskom UN sudu koji samo Srbi ne priznaju

I rest my case 🙂
 
12 od 15 Vox u tom kompromitovanom svetskom UN sudu koji samo Srbi ne priznaju
Nisu ni Hrvati priznavali kad je trebao A. Gotovina da bude osudjen.
Nije li nelogicna ta prica da su u celom smrdljivom balkanskom kotlu samo Srbi negativci.
Ne lici li to malo na holivudske filmove?

Nema na Balkanu pozitivaca.
 
Onda nek Srbija tuzi, a oni nek napisu, jeste bio genocid u Kragujevcu, ali danasnja Nemacka nije odgovorna. Istim recima kojima su napisali za Srebrenicu. I tako redom za sva mesta. Pa ako to tako napisu, onda i mi priznamo genocid u Srebrenici. I onda se lepo zna sta je genocid i kraj price.

Odbacili bi ne bi ušli u pretres, raspravu, suštinu, meritum, nazovi kako hoćeš... Rekli da nisu nadležni tako da ne mogu da napišu to što bi želeo.
 
Međunarodni sud pravde, ne haški tribunal

Od 15 sudija u veću:

The ruling was made by a 12-3 majority of the ICJ judges. To je za prvu tačku oko odgovornosri za genocid a slična je većina i za ostale tačke pa i onu gde Srbija nije saizvrsilac.

12 od 15 Vox u tom kompromitovanom svetskom UN sudu koji samo Srbi ne priznaju

I rest my case 🙂
Rekao sam ti-presude o genocidu je donosio Međunarodni krivični tribunal za bivšu Jugoslaviju (onaj kompromitovani haški, da ne može kompromitovaniji biti), a jednu jedinu presudu Međunarodni sud pravde (isto kompromitovan makar u našem slučaju oko Kosova) je doneo 2007. u predmetu BiH protiv SRJ.. Da opere malo prethodno donesene presude Međ. krivičnog trib. za bivšu Jug...

I ne, ja nisam u dubini svestan da je to bio genocid pa kao ne želim da priznam. Srž, suština pojma genocida je namera i uništenje kompletne jedne grupe na nekom prostoru.. tu nema poštede nečijih života, ti uništavaš sve..
 
Ok @Vox91 znam da je na osnovu i tih presuda doneta i ona ICJ, ali ne samo na osnovu toga... Čuli smo se obojica, izneli svoje argumente, na forumu neće biti koga da presudi ali nema veze, bilo je civilizovano, ne kaljamo profesiju, to je najvažnije 🙂
 
Na njih ne želim po tom pitanju da se ugledam.

Verujes da postoji neki autoritet koji moze da kaze ko je bolji?

Hrvati su majstorski odigrali u 20. veku.
Ujedinjenjem sa Srbijom spasili su se da ne budu madjarska i italijanska provincija.
Zatim su sedeli na nekoliko stolica. Imali su u II sv ratu NDH, predstavnike kod kraljevske vlade, u partizanima....
Prosli su glatko za genocid. Eliminisali su narod koga su videli kao "remetilacki faktor" sa svoje teritorije. Niko ih ne krivi za to.
Hrvatski komunisti nisu rado ganjali svoje ljude, kao sto su Srbni to cinili u zleji da se dodvore Titu i da se doakzu.
Preko SFRJ su postigli povoljan ugovor sa Italijom.
Devedesetih su (verovatno) izvrsili jos jedan genocid i sada su uvazeni u "evropskoj porodici naroda".
Uspeli su i da povuku neke pare od EU.
Uspeli su i dosta da pokradu od evropskih para gde nije kontrolisano.
Matirali su nas.

Svaka im cast!
 
Svaka cast za genocid!

Koji btw nije genocid jer je pre definicije genocida 🤣
 
A opsadu Sarajeva svi zaboraviše. A realno je još jedan gnusan ratni zločin, ako ne i gnusniji od Srebrenice.

I da, što reče Igor, kao da je toliko bitno kako se taj događaj (Srebrenica) klasifikuje. Opet je zločin i nečoveštvo, divljaštvo.

Никакве опсаде Сарајева није било, линија фронта је ишла кроз град, град је био подељен, муслимани су имали у Сарајеву
1. Корпус са 60.000 бораца и никакав страни освајач није прешао 300 км и напао и опсео град, већ су Срби држали и чували своје рођене куће, сарајевски Срби су једни од највећих страдалника тог рата.
 
Vrh