Šta je novo?

Izbori 2024

Verovatno jeste ali i da nije opet ne umanjuje težinu toga što se desilo. Mi smo ratove izgubili i to bi trebalo imati u vidu a pobednici pišu istoriju i sude.
Drugi svetski smo pobedili, koliko znam. Prvi isto.

Zasto ovo nije genocid nego racija? Pazi, racija :censored:


Ili su genocid Ruanda, NDH, nacisticki nad Jevrejima, ali nije Srebrenica.

Ili jeste Srebrenica, ali i juzna Backa, Bukovica, Surdulica, Prijedor, Oluja... Komunisti su takodje onda izvrsili genocid, Takodje, sto se tice Drugog svetskog rata, tu su onda nemacki zlocini. Treba svaki pojedinacno da bude genocid - genocid u Kraljevu, genocid u Kragujevcu... Ili nek se cela okupacija Srbije od Nemaca proglasi genocidom.

Stvar sa svim ovim gorepomenutim zlocinima, da koliko god da su strasni bili, imali su neku meru i ogranicenje. Nemci nas jesu okupirali i radili uzasne stvari, ali nisu kao Ustase u NDH isle sa ciljom da nas sve satru ili kao ono sto su radili Jevrejima.

Tako je i Srebrenica po svemu bliza svim ovim gorenavedenim zlocinima (Kragujevac, Surdulica...) nego Ruandi, NDH i holokaustu.

I onda ili nek sve ovo moje sto sam naveo bude genocid i jos mnogo toga ili nek se samo taj pojam ostavi za stvari kao sto su NDH, Ruanda, holokaust...
 
Noki, grupa se gleda se u kompletnom stanovništvu jednog područja..

Ne znam šta je tu neshvatljivo.

Ponavljam, kakav bi zločin bio da su u Srebrenici svi poubijani? Isto genocid?
 
Život je jedno nepravično njesra: za streljanje talaca tokom Drugog svetskog rata (vidi primer: Kragujevac) posle rata se u Nirnbergu nije odgovaralo, jer je, kako mi rekoše neki istoričari, po ratnom pravu to tada bilo... legalno.

Ne može pravda ni da se uspostavi ako se ravna po događajima od pre pola veka. Tu smo, ipak, zagazili u nepravdu. Nije trebalo.
Onda ni NDH, holokaust, Jermenija... nisu genocidi jer tada jos nije postojala ova definicija UN o tome sta je genocid?
 
hladnjacca.jpg
 
Zgrazavanje nad ratnim zlocinima je besmisleno, cak infantilno.
To je deo ratova.

MIslim da je pomama oko R, Mladica i grafita tipicno skretanje paznje od strane nase drage Sluzbe.
Isto tako,vadjenje zlocina iz naftalina, i to koordinise Sluzba.
Napravi se lep igrokaz "levica" kori Srbe zbog zlocina, "desnica" slavi osudjenike i optuzene.
Zgodne su to stvari da se skrene paznja ljudima, da ne shvate da je Srbija septicka jama.
(Isto kao sto se ljudi zabavljaju "Linijskim parkom", daju predlog i posle dodju tajkuni i uzmu sve.)

Sto narod slavi zlocince, to je normalno. Hrvati slave A. Gotovinu. Bosnjaci Orica, mi Mladica, Albanci Tacija.
Kad bi se narodi pitali, pobili bi i poklali susedne narode, pokrali im imovinu i silovali zene.
Kad bi na nas bila bacena atomska bomba i mi potpuno istrebljeni, da li bi iko razmislao o tome?

Takvi su narodi, narocito na Balkanu.
 
Poslednja izmena:
Drugi svetski smo pobedili, koliko znam. Prvi isto.

Zasto ovo nije genocid nego racija? Pazi, racija :censored:


Ili su genocid Ruanda, NDH, nacisticki nad Jevrejima, ali nije Srebrenica.

Ili jeste Srebrenica, ali i juzna Backa, Bukovica, Surdulica, Prijedor, Oluja... Komunisti su takodje onda izvrsili genocid, Takodje, sto se tice Drugog svetskog rata, tu su onda nemacki zlocini. Treba svaki pojedinacno da bude genocid - genocid u Kraljevu, genocid u Kragujevcu...
Deklaracija UN koja se bavi genocidom stupila je na snagu 1951. Na Kraljevinu Mađarsku i Bugarsku (Surdulica - čist genocid, nikakve razlike nema u odnosu na zločinjenje NDH, i još je Bugarska legitimna država, relativno umerenog sistema vladavine za to vreme - a Mađarska tek, radio i parlament!) i na Treći rajh ne može da se primeni... i ne može da ih se tuži za to. A da kažemo 'to je genocid', možemo, evo ja sam rekao. Al vlast neće, jer će onda Bugari pre svih, da nam zavrnu šiju, jer su već za neke Vulinove izlete ('fašistička Bugarska') to činili, pa zaćutasmo.
 
Poslednja izmena:
Stravičan zločin iz odmazde, za koji treba da odgovaraju imenom i prezimenom!

Pa Srbija je presudom BiH protiv Srbije oglašena da nije izvršila genocid, ali da se dogodio na području Srebrenice za šta su odgovorni Ratko Mladić komandant vojske RS kao nalogodavac i one snage koje su to izvrsile, a ne Srbija ako te to brine... Dakle imamo ime i prezime.
 
Garantujem da ljudi koji TVRDE da je u Srebrenici bio "ratni zločin, a ne genocid", ne smatraju Mladića ratnim zločincem.
 
Deklaracija UN koja se bavi genocidom stupila je na snagu 1951. Na Kraljevinu Mađarsku i Bugarsku (Surdulica - čist genocid) i na Treći rajh ne može da se primeni... i ne može da ih se tuži za to.
Ne razumem, ne moraju da se tuze, treba da se trazi da se prizna kao genocid. Jel onda NDH nije genocid?
 
Onda ni NDH, holokaust, Jermenija... nisu genocidi jer tada jos nije postojala ova definicija UN o tome sta je genocid?

Kragujevac i NS racija su po svojoj prirodi rekao bih bliži genocidu ali nažalost tad nije bilo pravne definicije i nadležnog suda da o tome presudi...
 
Oki, znaci zakljucili smo da Jermenija, holokaust i NDH nisu genocidi, a Srebrenica jeste.
 
Ne razumem, ne moraju da se tuze, treba da se trazi da se prizna kao genocid. Jel onda NDH nije genocid?
Jeste genocid. Od koga ćeš da tražiš da prizna odgovornost? Pravno, odgovornost dele Italija (bar dve trećine) i Italija. Legitimni predstavnici Hrvatske bili ili u Londonu, ili u, jbg, Jasenovcu i u kućnom pritvoru (Maček).

Ja sam 'za' - da tražimo Rimu (i Berlinu) milijarde, da pokažu dobru volju, ali hoće li? Tito završio te pregovore pre pola veka.

Jermeni se tako preganjaju sa Turcima i, gle čuda, ovi ne priznaju... a međunarodnog kadije koji bi za to bio nadležan - nema.
 
Garantujem da ljudi koji TVRDE da je u Srebrenici bio "ratni zločin, a ne genocid", ne smatraju Mladića ratnim zločincem.
Mislim da pitanje da li je RM ratni zlocinac ili nije uopste nije bitno za nas.
Svako neka veruju u sta zeli da veruje.
On je drzavljanin druge drzave.
Sto zitelji BiH zele jedni druge da istrebe, kakve to ima veze sa nasim interesima?

Nedavno sam razgovarao sa nekim Hrvatima.
Oni veruju u bizarne stvari u pogledu II sv rata.
Besmisleno je ubedjuvati se. To su verovanja, kao religija.
Veruju da su partizani pocinili neverovatan zlocin odmazdom nad ustasama 1945 u Sloveniji.
Ja mislim da su partizani bili preblagi.

Vecini ljudi nije zao neprijatelja. I to je normalno.
Pitanje je kako se postaje neprijateljom.
 
Poslednja izmena:
Jel Jermenija tuzila Tursku za genocid? Jel Kemal Ataturk ratni zlocinac? Jel treba ukinuti taj deo Turske? A genocid nad Kurdima, ni drzavu nrmaju kao garagani
 
Treba nam infografika o stavovima relevantnih partija o Srebrenici. To mi se sviđa kod partija na zapadu da se po pitanjima upoređuju partije to jest politička ponuda, a ne kao kod nas da lažna desnica uzima tapiju na patriotizam dok smo svi mi ostali izdajice.
 
Ponavljam, kakav bi zločin bio da su u Srebrenici svi poubijani? Isto genocid?

Vox, delimično ili u celosti, pripadnike grupe...

Mislim da mešaš delimično i grupa, tj. poistovećuješ ta dva... spominju se oba u definiciji genocida
 
Jeste genocid. Od koga ćeš da tražiš da prizna odgovornost? Pravno, odgovornost dele Italija (bar dve trećine) i Italija. Legitimni predstavnici Hrvatske bili ili u Londonu, ili u, jbg, Jasenovcu i u kućnom pritvoru (Maček).

Ja sam 'za' - da tražimo Rimu i Berlinu milijarde, da pokažu dobru volju, ali hoće li? Tito završio te pregovore pre pola veka.

Jermeni se tako preganjaju sa Turcima i, gle čuda, ovi ne priznaju... a međunarodnog kadije koji bi za to bio nadležan - nema.
Pa jel neki sud utvrdio da je genocid?
 
Vrh