Šta je novo?

Izbori 2024

Ovim sporazumom mi ne priznajemo jos Kosovo i porazum je upravo nastavak politike kakvu prizeljkujes.

To naravno uopšte nije tačno nego je upravo ono u šta Vučić želi da svi poverujemo. Pregršt ozbiljnih i potpuno stranački nazavisnih pravnika je analiziralo taj sporazum i radnje šefa nam države oko toga.

Sve je s*ebao što se s*ebati moglo.

Tacno, Rusija ne moze da dodje ni do Odese i vreme je da svoju politiku prilagodimo tome. Mi smo mogli da odugovlacimo dok je pretnja 'ako nas previse pritisnete mi cemo se okrenuti Rusiji' nosila neku tezinu. To je realno uvek bio blef ali sada je smesno providan blef.

Tacno, amerikanci ce podrzati Albance ako im je u interesu da tu bude alvanska vlast umesto srpske. Zato je potrebno ubediti ga da mu je u interesu da tu bude srpska vlast.

Ovde si naravno potpuno, savršeno u pravu. To je ona Dragan Šormaz varijanta naprednjaštva. Nije problem. Samo je tako.
 
Ovim sporazumom mi ne priznajemo jos Kosovo i porazum je upravo nastavak politike kakvu prizeljkujes.

Ne postoji nekakav beskonacan niz clanstava koje mi mozemo nuditi na kasicicu sledecih ne znam koliko decenija. Taj spil je danas jako tanak.

Tacno, Rusija ne moze da dodje ni do Odese i vreme je da svoju politiku prilagodimo tome. Mi smo mogli da odugovlacimo dok je pretnja 'ako nas previse pritisnete mi cemo se okrenuti Rusiji' nosila neku tezinu. To je realno uvek bio blef ali sada je smesno providan blef.

Tacno, amerikanci ce podrzati Albance ako im je u interesu da tu bude alvanska vlast umesto srpske. Zato je potrebno ubediti ga da mu je u interesu da tu bude srpska vlast.
Ja samo pitam sta dobijamo priznanjem, sporazumima na nasu stetu...?

Ispada da ne dobijamo nista nego da budemo srecni sto time sto cemo skinuti gace, a necemo dobiti po usima.

Nisam bas upoznat sa primerima i iz zivota i iz politike da je to donelo nesto dobro u buducnosti onom koji skida gace, sta vise.

Prica oko Rusije je gotova, gledalo se u ovom ili onom pravcu.

Srbija treba da postavi cilj da bude sto je jaca moguca drzava koja se priblizila sto je vise moguce svim evropskim pozitivnim vrednostima i zemlja koja je sustinski spremna sutra za ulazak u EU, ne zato sto smo na silu ispunjavali poglavlja nego zato sto smo se svojim dobrim radom prirodno priblizili.

Samo sto ja ne vidim kako mozes stvarati jaku drzavu koja krsi svoj Ustav i generalno se vrlo picxkasto ponasa.

Izgledi za bolje vodjenje pregovora oko Kosova su nam veci ako pregovaramo kao normalna evropska drzava, za koju znaju da im je partner u milion drugih stvari, nego ako pregovaramo pod pretnjom da cemo se okrenuti Rusiji.

Kakvi crni sporazumi kad prethodni nije ispostovan? Gde je ZSO?

Dajte, nemoj da ispadamo budale, nebitno kog smo politickog opredeljenja ili kakve su nam emocije prema Kosovu.

I nemojmo da podrzavamo ove SNS izdajnike koji i da nisu izdajnici, bili bi nesposobni da bilo sta urade.

Bilo ko sposoban bi bar nasao nacin da proda Kosovo.
 
Pa niko od njih odavno nije u DS-u..

Ne znam, po meni je to ipak najbolja opoziciona stranka, sa nekom tradicijom.. Intenzivno razmišljam da se u narednim mesecima učlanim.
Potekli su iz DS. Trivanku znam lično.
Ja bih voleo da je neko izvorno demokrata, ne preletač iz Komunističkih stranaka.
Ne dete komunističkih roditelja, koji su pevali u mladosti: "To je nama naša borba dala" i "Po šumama i gorama".
Takvi će pogaziti ideale i principe zarad ličnog interesa.
Da sam ja predsednik nekog odbora DS-a, takve bih prve pedalirao i zamolio da se učlane u SPS kod Bajatovića.

Tvoje učlanjenje u DS ima smisla samo u slučaju da se ta stranka vrati svom izvornom obliku, i da se očisti od svih parazita.
 
Признањем Косова не би престала нетрпељивост тј. остао би замрзнути конфликт. Као што је ситуација и у БиХ. Суштинског помирења није било. Пошто је изостао развој.
 
I sve i da Rusija popusti zarad svojih interesa, a mi im dozvolimo da udju u UN, rokace Kina veto. Ta prica je daleko od gotove, sve i da i mi priznamo sutra u potpunosti, pa onda ne znam sto bi mi radili takve stvari?
 
Апсолутно ништа немамо од признања. Само се даје ветар у леђа за даље уцене.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ispada da ne dobijamo nista nego da budemo srecni sto time sto cemo skinuti gace, a necemo dobiti po usima.

Vučić nam je odavno skinuo gaće ali je Putin svojom agresijom na Ukrajinu upalio svetlo...

Loše je ispregovarano svakako, ZSO je ponovljena neispunjena obaveza još iz Briselskog sporazuma, jedina koju Priština suštinski i danas ima, a nama dodaju nove i nove 😄 i to je "pobeda" njegove politike i sad bi teret izdaje da podeli sa narodom... i kaže mora tako... znamo mi kako danas manje-više mora, nego nije moralo tako...
 
Ovo sve drugo, priželjkivanje još šansi za ovo ili ono je očajavanje... Videćete uostalom kad uslede aneksi u kom će smeru to ići... Završio je priču. Evropa je (opravdano) zadovoljna njegovim pristankom i bez potpisa. Pa tek sad da odustanemo bi nas kaznili. Na šta bi to tek ličilo. Prihvatio sporazum koji i sam opisuje sa "uzmi ili ostavi" al i nije baš. Da upotrebim Bekijevu analogiju, ne samo da je skinuo gaće nego i oće da ga j... a da mu ne uđe. Nema više prostora za sanjarenje...
 
Ja samo pitam sta dobijamo priznanjem, sporazumima na nasu stetu...?

Ispada da ne dobijamo nista nego da budemo srecni sto time sto cemo skinuti gace, a necemo dobiti po usima.

Nisam bas upoznat sa primerima i iz zivota i iz politike da je to donelo nesto dobro u buducnosti onom koji skida gace, sta vise.

Prica oko Rusije je gotova, gledalo se u ovom ili onom pravcu.

Srbija treba da postavi cilj da bude sto je jaca moguca drzava koja se priblizila sto je vise moguce svim evropskim pozitivnim vrednostima i zemlja koja je sustinski spremna sutra za ulazak u EU, ne zato sto smo na silu ispunjavali poglavlja nego zato sto smo se svojim dobrim radom prirodno priblizili.

Samo sto ja ne vidim kako mozes stvarati jaku drzavu koja krsi svoj Ustav i generalno se vrlo picxkasto ponasa.

Izgledi za bolje vodjenje pregovora oko Kosova su nam veci ako pregovaramo kao normalna evropska drzava, za koju znaju da im je partner u milion drugih stvari, nego ako pregovaramo pod pretnjom da cemo se okrenuti Rusiji.

Kakvi crni sporazumi kad prethodni nije ispostovan? Gde je ZSO?

Dajte, nemoj da ispadamo budale, nebitno kog smo politickog opredeljenja ili kakve su nam emocije prema Kosovu.

I nemojmo da podrzavamo ove SNS izdajnike koji i da nisu izdajnici, bili bi nesposobni da bilo sta urade.

Bilo ko sposoban bi bar nasao nacin da proda Kosovo.
Ja nesto nisam upoznat ni sa primerima gde je neko ko nema vise nikakve adute a odbijao da prihvati realnost, prosao nesto posebno dobro.

ZSO treba da bude nasa crvena linija, kao i formalno priznanje. Sve ostalo je ili vec dato ili ce morati da bude dato sada.
 
I sa ZSO mozemo da obrisemo guzicu. Sta nam ona vredi?
Ptari dobiju nezavisnost, jer su napravili ZSO.
Posle 10-20 godina ZSO moze da se obrise pod geslom: "Ko si ti meni da naredjujes kako ce moja kuca da izgleda? U koju boju smem da krecim zidove, ti ces da mi odredis?"
Ako Ptari postanu nezavisni, sve ove sitnice postaju nebitne. Mozda u prvih par godina Srbima bude olaksan zivot, ali to su sve kratkorocne pobede.
Dugorocno gledano, Ptari dobijaju. Zato mi je pun kofer SNS, stalno poraze predstavljaju kroz svoje imaginarne pobede.
Umesto lepo da kazu: Ucenjeni smo u Briselu, svaki put im nesto dajemo na tim famoznim pregovorima, a ne dobijamo nista.
SNS vole i glasaju samo oni koji imaju licni interes, drugi, zdravorazumni ljudi koji ni dinar nemaju od te stranke, ce pisati i govoriti otvoreno kako stoje stvari, a ne kako SNS predstavlja da jeste.
 
U NATO (nakon sankcija Rusiji), pa neće više biti ucena.
Видели смо пример републике Северне Македоније како НАТО није никакав гарант.
Ja nesto nisam upoznat ni sa primerima gde je neko ko nema vise nikakve adute a odbijao da prihvati realnost, prosao nesto posebno dobro.

ZSO treba da bude nasa crvena linija, kao i formalno priznanje. Sve ostalo je ili vec dato ili ce morati da bude dato sada.
ЗСО је једно велико ништа. Имамо исту институцију у Хрватској и опет немамо ништа и ломе се табле на ћирилици.
Одбијање Срба да буду у систему Приштине је реалност која се игнорише и агресивно мења. Јужно од Ибра су српске институције насилно угушене, северно су предате издајом.
 
A tvoja prica ‘ako pristanemo na sporazum Vucic ce vladati 35 godina’ je inace utemeljena proverena informacija, nikako Informer style propaganda.
To je misljenje analiticara Jovana Bajforda, objavljeno na BBC. Neces valjda reci da u kolevki demokratije Velikoj Britaniji, koju verovatno postujes, rade rusofili na BBC-u.

„Verujem da će Vučićev pokret izaći na neke buduće parlamentarne izbore kao jedinstvena lista i da će nadmašiti učinak Narodnog Fronta koji je 1945. godine osvojio svega 90,48 odsto glasova.
„Uostalom, Vučić sada ima godina koliko je Tito imao 1945. godine, tako je možda ovo način da osigura svoju vlast barem za još 35 godina", kaže Bajford.

Mladicu, sve sto ja pisem na ovom sajtu ima utemeljenje i referencu.
Ja nisam iz ekipe iz Centralne otadzbinske uprave.

Dakle, pre nego sto meni pises replike proeri internet.

Da. To je definicija zamrznutog konflikta. Sad smo ga zamrznuli da bi smo u jednom trenutku opet počeli rat.
Bas mi?
Bas nam se ratuje?
 
Pa jesmo videli. Makedonija je cela i ne fali joj nijedan deo teritorije. A moglo je i to da se desi.

To je put.
Али није своја.
Срби ће бити присиљени да живе на Косову у држави која баштини тековине УЧК. Формално ће имати права на папиру и биће ка једнаки а у пракси ће бити грађани трећег реда и константно ће трпети насиље.
 
Али није своја.
Срби ће бити присиљени да живе на Косову у држави која баштини тековине УЧК. Формално ће имати права на папиру и биће ка једнаки а у пракси ће бити грађани трећег реда и константно ће трпети насиље.
A trenutno im je bas top.
 
Mogu da se zahvale za to Srpskoj listi koja je samo produzena ruka SNS.
Gde god su nas Radikali vodili, tu Srba nije bilo.
Da li ce i kada doci do ikakvog preporoda dok nas presvuceni Radikali predvode?
 
Ja nesto nisam upoznat ni sa primerima gde je neko ko nema vise nikakve adute a odbijao da prihvati realnost, prosao nesto posebno dobro.

ZSO treba da bude nasa crvena linija, kao i formalno priznanje. Sve ostalo je ili vec dato ili ce morati da bude dato sada.
Postoji i RS.
 
To je misljenje analiticara Jovana Bajforda, objavljeno na BBC. Neces valjda reci da u kolevki demokratije Velikoj Britaniji, koju verovatno postujes, rade rusofili na BBC-u.

„Verujem da će Vučićev pokret izaći na neke buduće parlamentarne izbore kao jedinstvena lista i da će nadmašiti učinak Narodnog Fronta koji je 1945. godine osvojio svega 90,48 odsto glasova.
„Uostalom, Vučić sada ima godina koliko je Tito imao 1945. godine, tako je možda ovo način da osigura svoju vlast barem za još 35 godina", kaže Bajford.

Mladicu, sve sto ja pisem na ovom sajtu ima utemeljenje i referencu.
Ja nisam iz ekipe iz Centralne otadzbinske uprave.

Dakle, pre nego sto meni pises replike proeri internet.
A gde se u tekstu koji navodis pominje pristajanje na sporazum kao preduslov za tu 35-godisnju vladavinu? Ako nista drugo tekst implicira da je formiranje pokreta najava cvrsceg stava u tim pregovorima.

I Jovan Bajford je samo neki nas lik iz UK kog je BBC na srpskom uzeo kao analiticara, nije sad MI6 agent koji nam otkriva njihove dugorocne planove.
 
Али није своја.
Срби ће бити присиљени да живе на Косову у држави која баштини тековине УЧК. Формално ће имати права на папиру и биће ка једнаки а у пракси ће бити грађани трећег реда и константно ће трпети насиље.
Ko ih tera da žive tu? Ja već rekoh, Srbija treba da ih pozove da se presele ovamo i ponudi pomoć oko kupovine nekretnina...ZSO je glupost i nikakav garant, prema tome budućnosti za Srbe na Kosovu tamo nema.
 
Da, ali to je defetisticki duh.
Onda ce Ptari krenuti da se sire prema gore, prema Kopaoniku i Leskovcu, cim nanjuse krv.
Poenta je uterivati im klipove u tockove sto vise, samo da ne napreduju, a na nasu stetu.
 
Зашто би Срби напустили север где су већина и ослањају се на територији под нашом контролом?
 
Vrh