Šta je novo?

Izbori 2024

Predsednik vlade - Danica Grujićič
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija - Siniša Mali
Potpredsednik vlade za kapitalne investicije - Goran Vesić

Eto, nastavlja se tradicija da žene sa muškom energijom vode vladu...

Ne znam u šta se ona razume da bi vodila državu jer se vidi da je usko stručno vezana za oblast kojom se bavi, mada i tu zabrljavi ponekad kao sa insistiranjem da je sigurna da je vuhanski virus pobegao iz laborazorije ili namerno pušten...

Pa je ona druga SNS ovka koja vodi onu kinesko investiranu laboratoriju "Vatreno oko" pomalo neprijatno ispravlja da nema nikakvog dokaza da je virus napravljen u laboratoriji i da su to samo insinuacije, bez osnova... Pa je posle toga Danica malo reterirala i prestala da se blamira...

Evo nadam se da je ovo ontopik ako nije može Igor ili ko već da mi pošalje tekst šta tačno treba da napišem kako bi bili sigurni da sam u temi...
 
Ma, ja sam ovo samo nabacao kao nešto što me ne bi iznenadilo. Još smo mi daleko od izbora vlade.
 
Eto, nastavlja se tradicija da žene sa muškom energijom vode vladu...

Ne znam u šta se ona razume da bi vodila državu jer se vidi da je usko stručno vezana za oblast kojom se bavi, mada i tu zabrljavi ponekad kao sa insistiranjem da je sigurna da je vuhanski virus pobegao iz laborazorije ili namerno pušten...

Pa je ona druga SNS ovka koja vodi onu kinesko investiranu laboratoriju "Vatreno oko" pomalo neprijatno ispravlja da nema nikakvog dokaza da je virus napravljen u laboratoriji i da su to samo insinuacije, bez osnova... Pa je posle toga Danica malo reterirala i prestala da se blamira...

Evo nadam se da je ovo ontopik ako nije može Igor ili ko već da mi pošalje tekst šta tačno treba da napišem kako bi bili sigurni da sam u temi...
Čudi me da Danici Grujičić nije krivo NATO bombardovanje i osiromašeni uranijim na jugu Srbije za nastanak i širenje kovida. Mora da sam neku njenu izjavu preskočio?
 
Otkako je SNS na vlasti, Srbija sve više liči na Crnu Goru, ali u najgorem mogućem smislu reči. Stranci nam otvoreno postavljaju ministre, čemu onda izbori uopšte?

Ovi "opozicioni" CIA mediji ladno pišu da nam američki ambasador sastavlja vladu, kao da je to nešto najnormalnije na svetu. Praktično "svikavaju" narod da se pomiri sa okupacijom, kao da je to normalno stanje. Čak ni Nedićevu vladu nije direktno postavljao nemački vojni upravnik, on je imao bar toliku slobodu da personalno izabere ko će mu biti ministri. Vučićeva Srbija ima još manje suvereniteta nego komesarska uprava Aćimovića, iako su tada trupe Vermahta bile usred Beograda, a danas nemamo vojnu okupaciju osim na Kosovu i Metohiji.
Da li bi isto pisao i da li bi ti isto smetalo da ruski ambasador sastavlja Vladu?
 
Sta te čudi u dvostrukim aršinima? Isto kao što na rts-u ne mogu da propuste da izgovore "takozvano Kosovo" a danas u podnevnom dnevniku izjave ni manje ni više nego da je neki grad u "Donjeckoj narodnoj republici" bez takozvano, "oslobođen"... Naravno jasno je koja je vojska 'oslobodila' grad...

Tuga. Eto to smo mi Srbi.

Nadam se da mi je post u topiku ako nije jbg. Nismo svi savršeni.
 
Sta te čudi u dvostrukim aršinima? Isto kao što na rts-u ne mogu da propuste da izgovore "takozvano Kosovo" a danas u podnevnom dnevniku izjave ni manje ni više nego da je neki grad u "Donjeckoj narodnoj republici" bez takozvano, "oslobođen"... Naravno jasno je koja je vojska 'oslobodila' grad...

Tuga. Eto to smo mi Srbi.

Nadam se da mi je post u topiku ako nije jbg. Nismo svi savršeni.
Khm, khm... Mi to zovemo ponosom i neutralnošću.
 
Da li bi isto pisao i da li bi ti isto smetalo da ruski ambasador sastavlja Vladu?
Smetalo bi mi da bilo koji strani ambasador sastavlja vladu Srbije. Ali nikada ne mogu imati isti odnos prema Americi koja 30 godina radi sve da Srbiju uništi, i prema Rusiji koja Srbiju brani više nego što ona brani samu sebe.
 
A kao ne postavljaju? Pa pola vlasti i opozocije su neskrivena ruska agentura.
Razmisli logično, šta će Rusiji u Srbiji bilo kakva agentura ? Jel Rusija u Srbiji omražena zato što ju je bombardovala, otima joj teritoriju, pokušava da uništi Republiku Srpsku, podržava antisrpske snage u Crnoj Gori, i zato mora da troši milijarde dolara da bi u Srbiji stvorila mrežu svoje agenture koja bi zbog svoje najličnije materijalne koristi služila interesima te zemlje koju 90% naroda ne može očima da vidi?

Gde ti vidiš tu "rusku agenturu" u vlasti ? Jel Čale Brnaba službenik Kremlja, ili USAID-a ? Odakle je Zorka Koridorka dovedena u vladu ? Ko je večito održava u svakoj vladi, posle svih njenih afera i javašluka ? Ko u svakoj vladi održava lažnog doktora i pljačkaša Krušika Nešu Slinu ? Na kraju krajeva, jel SNS kao stranka nastao u ruskoj ambasadi, ili u američkoj? Ovo što rade 10 godina otkako su na vlasti, predaja Kosova i Metohije, podrška Milu Đukanoviću, izdaja Republike Srpske, kome to odgovara, Rusiji ili Americi ?

Da nisu možda i Đilas i Tepićka "ruska agentura" ?
 
Poslednja izmena:
Gde ti vidiš tu "rusku agenturu" u vlasti ?
- SePSa je u svakoj vlasti iako sustinski nikome ne treba
- ludak vulin dobija redovno ministarstva (i to ona vrlo znacajna)
- ministri spoljnih poslova su redovno ili ''neutralci'' tipa Selakovica ili (latentni) prorusi tipa Dacica
- NIS nikako da se nacionalizuje
- prorus Bajatovic i dalje opstaje uprkos svemu
- kiosci su prepuni kojekakvih ''ruskih travara'' i kravara, sto nije slucaj cak ni u Jermeniji
- PTC Bastilja redovno naziva rusku agresiju na Ukrajinu kojekakvim eufemizmima
- politicki program na Crappy-ju i STINK-u je kao da ga uredjuje margarita simonjan

itd.
 
- SePSa je u svakoj vlasti iako sustinski nikome ne treba
- ludak vulin dobija redovno ministarstva (i to ona vrlo znacajna)
- ministri spoljnih poslova su redovno ili ''neutralci'' tipa Selakovica ili (latentni) prorusi tipa Dacica
- NIS nikako da se nacionalizuje
- prorus Bajatovic i dalje opstaje uprkos svemu
- kiosci su prepuni kojekakvih ''ruskih travara'' i kravara, sto nije slucaj cak ni u Jermeniji
- PTC Bastilja redovno naziva rusku agresiju na Ukrajinu kojekakvim eufemizmima
- politicki program na Crappy-ju i STINK-u je kao da ga uredjuje margarita simonjan

itd.
Aha, i SePSa je još 2008. podržala prozapadnu vladu Tadića i Cvetkovića, a Dačić je to obećanje dao Amerikancima 6 meseci pre majskih izbora te godine. Ili Vikiliks i to laže ?

Objasnio sam ti već čemu služi Vulinovo lupetanje i naslovi Hepija, ali ti ne shvataš, ili ne želiš da shvatiš. Ja bih najviše od svega voleo da Hepi i Informer preuzmu uređivačku politiku Al Džazire i Danasa, da na svakoj naslovnoj stranici blate "rusku agresiju", "velikosrpski hegemonizam", veličaju Ameriku i njene balkanske konjušare, i da kao posledica toga SNS na sledećim izborima ostane ispod cenzusa. Ali masno su plaćeni parama svih nas za to da u narodu čuvaju i pothranjuju lažnu medijsku sliku o Vučiću kao državniku i patrioti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Većina Srba su, nažalost, rusofili što se vidi i po komentarima ovde.
Proruski ministri su kao moćni, imaju muda, narod se loži na Vulinove govore, a prozapadni su izdajnici, mlakonje... Užas.

Ponasanje Srba je sasvim logicno.
Sta su Srbi imali od zapada? 1914. 1915. 1941. 1999. 2012. (kad su fasisti postavlejni na vlast)
Samo smrt, vesala, logori, bombe.

Da li su macvanski seljaci licno ubili Ferdinanda pa da bivaju sumarno vesani i silovani?

Sto se tice politicara, oni rade za pare. Kako ne mozete to da shvatite da oni nemaju principe i ideologiju.
Recimo najveci adut i ponos liberalnog Zapada Vucic. Moze da voli i Ratka Mladica i da se klanja pred americkim ambasadorom.
 
SePSa je glavni ruski favorit, veci i od neo-radikala. Narocito od 2013-14 do danas.

A sta bi im falilo da malo za promenu pisu istinu?
Da, Dačić je "ruski favorit", pogotovo otkad je 2013. potpisao Briselski Sporazum i praktično obesmislio Rezoluciju 1244, koju Rusija brani u SB UN, a Srbija je od tada gotovo i ne spominje. Pogotovo otkad je 2008. okrenuo ćurak naopako i posle izbora naprasno postao evrofanatik, a na te izbore je izašao kao evroskeptik, i čak je obećavao da će posle njih formirati vladu sa SRS-om i DSS-om ?

Onda kada i američko divljanje u Siriji, Iraku, Libiji, Srbiji i Crnoj Gori, Republici Srpskoj budu nazivali "agresijom", Danas, Al Džazira, N1, Nova S, Slobodna Evropa će za promenu početi da pišu istinu. Ali, oni izveštavaju onako kako im diktiraju njihove gazde. Amerikanci su gazde N1, Vučić je gazda Informeru, a Amerikanci su gazde Vučiću. Dakle, vrhovni gazda im je isti, i svi oni zajedno su američka agentura, a ne ruska.
 
Ponasanje Srba je sasvim logicno.
Sta su Srbi imali od zapada? 1914. 1915. 1941. 1999. 2012.
Japan, Nemacka, J. Koreja, Vijetnam su isto doziveli zlo od zapada, pa su ipak danas prvi u borbi protiv nacosa olicenih u kojekakvim Rusijama, Kinama, S. Korejama...

A i tamo neke 1988-89. narod dobri i posteni je mrzeo i prezirao NATO, dok je citav bivsi varsavski pakt krenuo s entuzijazmom da se integrise u isti. Jednostavno je nepopravljivo ruskokolonaski nastrojen i kraj.
 
Истина је увек негде између. Пред сваке изборе Вучић је имао нескривену подршку како Путина (редовно је потписивао неке уговоре непосредно пред изборе), тако и запада (Увек је нека Меркелова долазила пред саме изборе и рекла по коју лепу реч о нама). Та му се способност не може спорити, и то свакако није разлог зашто сам против њега. Једноставно морамо схватити да смо мали и да зависимо од већих. Лоше је свакако што је ту наклоност искористио искључиво за јачање власти.
Тачно је и то да су Руси били на "нашој" страни по геополитичким питањима типа Косова, али је такође тачно да смо због чињенице да смо једина земља у окружењу снисходљива према истој тој Русији доспели на "црну листу" западних моћника, који су заправо много утицајнији на решавање геополитичких питања него Русија. Тако да ја ту не видим да ми нешто дугујемо Русима. Ја не видим други разлог зашто у свим сукобима од 90-те до данас највећи светски моћници били негативно оријетнисани према нашим интересима, а у корист осталих Балканских земаља осиме те везаности за Русију.
 
Japan, Nemacka, J. Koreja, Vijetnam su isto doziveli zlo od zapada, pa su ipak danas prvi u borbi protiv nacosa olicenih u kojekakvim Rusijama, Kinama, S. Korejama...
To su vrlo razliciti slucajevi.
Ali u tvojoj glavi radi se o manihejskoj borbi dobra i zla.
To je jako opasno.

Ta borba dobra i zla retko postoji u istoriji. To je nerealno.
Videces koliko su stvari relativne kad na zimu predstavnici EU dodju u Kremlj da mole za gas.

Holandska vlada danas je postavila tenkove oko aerodroms Schiphol da ga brani od seljaka.
Ne razlikuju se protestantske demokrate i liberali od Vucica.
Svi su oni davno presli granicu. Svi su oni fasisti i brane korporacije.
 
Poslednja izmena:
Japan, Nemacka, J. Koreja, Vijetnam su isto doziveli zlo od zapada, pa su ipak danas prvi u borbi protiv nacosa olicenih u kojekakvim Rusijama, Kinama, S. Korejama...

A i tamo neke 1988-89. narod dobri i posteni je mrzeo i prezirao NATO, dok je citav bivsi varsavski pakt krenuo s entuzijazmom da se integrise u isti. Jednostavno je nepopravljivo ruskokolonaski nastrojen i kraj.
Japan je od 1945. američka kolonija lišena bilo kakvog spoljnog suvereniteta, Južna Koreja je to isto od svog nastanka, a odakle ti to da je Vijetnam danas na američkoj strani ? To što su malo otoplili odnose 40 godina posle rata, ne znači da su postali američka marioneta kao što je bio bivši Južni Vijetnam. Vijetnam NIJE glasao ni za jednu antirusku rezoluciju u Generalnoj Skupštini UN, za razliku od Vučićeve Antisrbije.

1988-89. Je narod ovde bio vrlo ambivalentan prema Americi i NATO-u, a Britanija je ovde omražena 200 godina, jer već toliko dugo ona na Balkanu vodi antisrpsku politiku, koju je Amerika preuzela kada je Britanija suviše oslabila da bi je sprovodila sama. Da je Amerika 1991. rekla "ne smeju da se menjaju granice, nema raspada SFRJ, mora da bude građanska država sa sistemom jedan čovek-jedan glas", iste te floskule koje danas ponavlja u BiH, niko od nas je ne bi mrzeo. Ili da je rekla da može da se raspadne SFRJ, ali da većinske srpske teritorije ne mogu ostati u BiH i Hrvatskoj, jer bi im se ponovio genocid iz Drugog Svetskog Rata, ni tada niko protiv nje ne bi imao ništa. Ali ona je od samog početka krize nastupila sa zakovanim stavom da je svako ko je protiv Srba dobar momak, da se svaka teritorija može otcepiti osim ako je ne otcepljuju Srbi, i da princip nepovredivosti granica ne važi samo za države u kojima je srpska većina, i najlogičniji rezultat takve politike je da je danas Srbija zemlja u kojoj je Amerika najviše omražena u svetu, a Rusija najpopularnija, daleko više nego na bilo kom kutku planete.

Da je Amerika bilo kojoj bivšoj zemlji Varšavskog Pakta radila ono što je radila i što danas radi Srbima, nijedan Poljak, Mađar, Čeh, Slovak, Rumun, Bugarin danas ne bi hteo ni da čuje za NATO i EU. Ona je sa ekstremnom antisrpskom politikom krenula pre nego što je srpsko javno mnjenje uopšte formiralo stav prema njoj, takvu politiku vodi do današnjeg dana, i normalno da je danas svako u Srbiji prezire, osim kompradorske kvazielite oličene u vlasti i prozapadnom delu opozicije.
 
Poslednja izmena:
Koliko kosta osnivanje lokalne politicke partije u Srbiji?
 
Japan je od 1945. američka kolonija lišena bilo kakvog spoljnog suvereniteta, Južna Koreja je to isto od svog nastanka
Vidi, mogli su i oni da se okrenu rusokini (tada sovjetiji) pa da uzivaju u slobodi ko S. Koreja, Laos i slicne ''uspesne price''.
1988-89. Je narod ovde bio vrlo ambivalentan prema Americi i NATO-u
Da, nije bio za integracije u EU/NATO kao oni iz bivseg istocnog bloka koji su odmah jasno znali gde ce.
I dalje se nadao da se moci da ''izigrava Svajcarsku'' :rolleyes:

Tako da samo potvrdjujes ono sto pisem.
Da je Amerika bilo kojoj bivšoj zemlji Varšavskog Pakta radila ono što je radila
Te zemlje bivseg VP nisu male rusije na Balkanu ko Srbija, prema tome ne postoje ikakvi razlozi zbog kojeg bi dobile po nosu.
 
Vrh