Japan, Nemacka, J. Koreja, Vijetnam su isto doziveli zlo od zapada, pa su ipak danas prvi u borbi protiv nacosa olicenih u kojekakvim Rusijama, Kinama, S. Korejama...
A i tamo neke 1988-89. narod dobri i posteni je mrzeo i prezirao NATO, dok je citav bivsi varsavski pakt krenuo s entuzijazmom da se integrise u isti. Jednostavno je nepopravljivo ruskokolonaski nastrojen i kraj.
Japan je od 1945. američka kolonija lišena bilo kakvog spoljnog suvereniteta, Južna Koreja je to isto od svog nastanka, a odakle ti to da je Vijetnam danas na američkoj strani ? To što su malo otoplili odnose 40 godina posle rata, ne znači da su postali američka marioneta kao što je bio bivši Južni Vijetnam. Vijetnam NIJE glasao ni za jednu antirusku rezoluciju u Generalnoj Skupštini UN, za razliku od Vučićeve Antisrbije.
1988-89. Je narod ovde bio vrlo ambivalentan prema Americi i NATO-u, a Britanija je ovde omražena 200 godina, jer već toliko dugo ona na Balkanu vodi antisrpsku politiku, koju je Amerika preuzela kada je Britanija suviše oslabila da bi je sprovodila sama. Da je Amerika 1991. rekla "ne smeju da se menjaju granice, nema raspada SFRJ, mora da bude građanska država sa sistemom jedan čovek-jedan glas", iste te floskule koje danas ponavlja u BiH, niko od nas je ne bi mrzeo. Ili da je rekla da može da se raspadne SFRJ, ali da većinske srpske teritorije ne mogu ostati u BiH i Hrvatskoj, jer bi im se ponovio genocid iz Drugog Svetskog Rata, ni tada niko protiv nje ne bi imao ništa. Ali ona je od samog početka krize nastupila sa zakovanim stavom da je svako ko je protiv Srba dobar momak, da se svaka teritorija može otcepiti osim ako je ne otcepljuju Srbi, i da princip nepovredivosti granica ne važi samo za države u kojima je srpska većina, i najlogičniji rezultat takve politike je da je danas Srbija zemlja u kojoj je Amerika najviše omražena u svetu, a Rusija najpopularnija, daleko više nego na bilo kom kutku planete.
Da je Amerika bilo kojoj bivšoj zemlji Varšavskog Pakta radila ono što je radila i što danas radi Srbima, nijedan Poljak, Mađar, Čeh, Slovak, Rumun, Bugarin danas ne bi hteo ni da čuje za NATO i EU. Ona je sa ekstremnom antisrpskom politikom krenula pre nego što je srpsko javno mnjenje uopšte formiralo stav prema njoj, takvu politiku vodi do današnjeg dana, i normalno da je danas svako u Srbiji prezire, osim kompradorske kvazielite oličene u vlasti i prozapadnom delu opozicije.