Šta je novo?

Izbori 2024

Maло ко је очекивао и да ће Тадић да падне 2012. Са њим се и ДС урушио као кула од карата. Слично може бити и са СНС. Видећемо. Опет, треба гласати на локалним изборима. Има ту разних опција у опозицији па шта је коме по вољи. Мени су ок локалне приче и Морамо, и Ајмо људи, и Уједињених за победу, и Суверениста, и Двери, и НАДЕ, и Шаровића. Нек прођу све те листе, нек потону ботови Шешељ, Мица Заветница и Паја левијатан, нек се истопи СПС до границе цензуса и постоји могућност за промену на нивоу града.
 
Sve i da se Dacic prikloni opoziciji, nema nikakve sanse. Kladionice ne gube.
 
Kako to mislis da se desi?

To su dva razlicita sveta i univerzuma, nema nikakvih zajednickih tacaka izmedju njih oko kojih bi se slozili.
нисам мислио да се уједине левица и десница

већ да се нове, заиста слободарске и десне странке уједине у десницу, нове еколошке и леве странке уједине у левицу. Да имао и здраво десно крило и здраво лево крило, уместо дубоко болесних великих "десних" и "левих" партија (СНС, СПС) и гомиле нормалнијих али исцепканих.

Можда сам требао да кажем боље "консолидују" а не уједине
 
Maло ко је очекивао и да ће Тадић да падне 2012. Са њим се и ДС урушио као кула од карата. Слично може бити и са СНС. Видећемо. Опет, треба гласати на локалним изборима. Има ту разних опција у опозицији па шта је коме по вољи. Мени су ок локалне приче и Морамо, и Ајмо људи, и Уједињених за победу, и Суверениста, и Двери, и НАДЕ, и Шаровића. Нек прођу све те листе, нек потону ботови Шешељ, Мица Заветница и Паја левијатан, нек се истопи СПС до границе цензуса и постоји могућност за промену на нивоу града.
Sva istrazivanja 2012. su pokazivala da je SNS najjaci i na kraju su cak i osvojili manje nego sto je predvidjeno. Nije se nikakvo cudo desilo, kao sto se sada ocekuje, nego je Dacic izdao Tadica, a i Dinkic. Sada ce SNS sam da osvoji i nema ko da ih izda.
 
Ne valja ovo, moze beskonacno puta da se glasa i mora opet da se glasa da se vide rezultati 🤣

Edit- dodao sam da se vide rezultati bez glasanja, uzdam se u postenje forumasa da ce jednom glasati 🤣
 
Poslednja izmena:
Ajde da vidimo kako bi Beobuild glasao 😀

Predsednicki


Parlamentarni


Beograd

Zapanjilo me je da toliko ljudi hoce da glasa za Moramo.
Iz tiganja u vatru.

Pa neka glasaju za SNS oni imaju razradjenije odnose sa gazdama.
 
Aha, bojkot pa da opet dobijes jednopartijsku skupstinu u kojoj sns-sps ludaci non-stop vijaju imaginarnog Djilasa.
Bojkot bi bio najbolje resenje.
Gazde nece jednopartijsku skupstinu nego da barem formalno sve bude legitimno, da moze da se zavrsi posao.
Medjutim, stranke su izdale narod. Sada smo izgleda primorani da glasamo, barem na lokalnom nivou.
Manojlovic i Moramo unistili su ekoloski protest po nalogu okupatora.

Trebalo je skoncentrisati se na ekoloski protest i bojkot izbora. Zasto? Pa tu kombinaciju okupator nije hteo.
 
Nego, insajderska informacija je da ce NIS biti oduzet Gaspromu i predat Shell-u.
Nista se ne menja za nas, samo mali kolonijali shift.
Jos ce i ekipa opet da uzme lovu.
win win za nasu elitu i nase okpatore, nema sta.
 
Zemlja puna nemackih, japanskih, italijanskih, austrijskih, korejskih a u zadnje vreme i kineskih fabrika. Slicno ko Srbija, zapravo jos vise.
Ali ona nije kolonija, dok Srbija jeste.

Skroz nelogicno.
Stvari nisu crno bele. Srbija je 99% kolonija, Madjarska 50%. Velika je to razlika.
Madjarski predsednik moze da kaze "Prvi mi je interes Madjarske, bas me briga o cemu trubi zapad"

A o cemu se brine veseli Dobrica?
Moli se da uvedemo sankcije Rusiji i placamo infostan 5 puta skuplje.
 
Stvari nisu crno bele. Srbija je 99% kolonija, Madjarska 50%. Velika je to razlika.
Madjarski predsednik moze da kaze "Prvi mi je interes Madjarske, bas me briga o cemu trubi zapad"
A znas zasto moze?

Jer je Madjarska u EU, NATO, katolicko-protestantska zemlja i povrh svega, nije izgubila rat protiv najjace velesile naseg doba ko CPJ 1999.
Zato joj se gleda kroz prste.
 
У принципу је најбитније што је изабрала да буде на страни Вашингтона / Брисела. Јапан нпр. није ни католичко-протестантска земља а изгубио је још више рат од њих па сада може да води своју политику какву хоће докле год не ради против Вашингтона / Брисела у спољној политици.
 
Иначе обожавам ову шизофренију по којој је Запад свемоћан, константно крши озбиљне међународне законе и контролише сваку пору власти у Србији због чега је крив за све лоше (али не и заслужан за било шта добро) али му је истовремено стало да опозиција не бојкотује изборе јер онда власт "нема легитмитет" ако у Скупштини буду СНС и њихове партије

Ево "без легитмитета" је измењен Устав то је пример једне спектакуларне победе бојкоташа
 
У принципу је најбитније што је изабрала да буде на страни Вашингтона / Брисела. Јапан нпр. није ни католичко-протестантска земља а изгубио је још више рат од њих па сада може да води своју политику какву хоће докле год не ради против Вашингтона / Брисела у спољној политици.
Slazem se, ali Japan nije Evropa.

U Evropi je i dalje ziva podela na 3 Evrope: onu prvog reda (Nemacka, Francuska, Britanska ostrva, Skandinavija, Spanija, Italija, Beneluks, Svajcarska, Austrija...), drugug reda (Madjarska, onda Slovenija, Hrvatska, Poljska, Ceska, Slovacka, balticke republike) i onu treceg reda (zapadni Balkan, Rumunija, Bugarska, Grcka). Tako ce biti i u buducnosti.

Prema tome, toj Evropi 3. reda teze gledaju kroz prste (ili uopste ne gledaju) za ono sto radi Evropa 2. reda.
Ukratko, ta Evropa 2. reda ima odresenije ruke od Evrope 3. reda koja uglavnom ima da slusa sta joj se kaze.

Nije fer, ali tako stoje stvari.
 
Ali to je i poenta svega.

Ako imamo Hrvatsku, Kosovo...koji im ne izlaze iz dupeta, ne kurce se nesto kao mi i ne sede na dve stolice, i opet dobijaju da su Evropa 3.reda ili Kosovo i cetvrtog, koji je onda nas interes da glasamo za stranke koje bi skinule gace Evropi i Americi?

Narocito sto je tvoja podela ujedno i geografska podela, nema tu kao Belgija je prvog reda, a Holandija treceg. Ovaj prostor je ostavljen za treci red koliko god klecali. A onda je normalno da se pitamo, a sto bi klecali?

I tu padaju Moramo i Marinike i ekipa. Narod koji nece da glasa za njih nije lud ili zaludjen Putinom ili ne znam ni ja sta, nego je objektivno u pravu.

Srbija mora da ima svoj put i pronadje sopstvenu snagu, stranke kao Moramo, koje su prekopirane od a do š neke zapadne stranke, ne bi donele nista dobro Srbiji.

Nama trebaju ljudi sa onom stvari, ali istinski takvi ljudi, ne foliranti kao AV.
 
Hrvati imaju more i nasledjenu arhitekturu, sto uz more sto na kontinentalnom delu. Plus gomilu prelepe prirode. Nista njihova zasluga.

20 milijardi dolara imaju od turizma vise od nas.

Hocu da kazem, Hrvatska bi bila cak i gora od nas, oduzmi njima 20 milijardi i dodaj nama. A lizu se sa zapadom i u EU i u NATO-u su i kad se rat zavrsio nisu imali jos ratova, bombardovanje, ubistvo premijera, gubljenje delova teritorije...

Zapad ima to malecno Kosovo koje je mogao da napuca da sve blista i posalje svima poruku, eto, priklonite nam se, dajte da vam mi kontrolisemo vlast sto posto, dizite nam spomenike i zivecete super.

Da je na Kosovu kao u Svajcarskoj, dizali bi i mi Klintonu spomenik i trazili da udjemo u NATO.

Tako da, ocigledno da stvari ne funkcionisu tako. Zato i ne pristajem da dam glas Mariniki i Djilasu ili Moramo, jednako kao i Vucicu. A da glasam za desnicu ne dolazi u obzir.
 
Vrh