Šta je novo?

Izbori 2024

Savo je najveci izdajnik, jer je bio stipendista Soroseve fondacije.
Jel moze veci izdajnik od toga.
Наравно да може, бити Рио тинто лобиста попут војводе Шешеља, Брнабићке, Ђуке бизона и сличних сподоба.
 
Dakle, da zaokruzimo pricu, odluke Vlade Srbije su podlozne promenama i Vlada moze da donese odluku kojom ponistava prethodnu odluku. Sto je i logicno, zamislite da su uklesane u kamenu odluke Vlade, pa nikad nista ne bi mogli da promenimo.

Tj. kako je Vlada donela neku odluku, isto tako je može i modifikovati ili ukinuti, a potom i doneti drugu odluku.

I to je iskljucivo na Vladi, ne trebaju im nikakvi dijalozi i referendumi za to, procedura za donosenje nove odluke da se projekat nastavi ukljucuje isti proces kao i donosenje odluke da se projekat zaustavi, odnosno, sastanci se u Vladi, glasa i potom formalno usvaja.

Ne vidim sta neciji protesti i slicne aktivnosti uticu na to i na koji nacin.



Isto tako, da je doneta nekakva sudska odluka, ne moze se pokretati referendum za menjanje odluke suda. Tj. i u tom slucaju je besmisleno plasenje naroda da ce nekakvom pricom i protestima protiv Rio Tinta naneti nekakvu stetu.

Referendum ne moze da se koristiti za ukidanje pravosnazno donete sudske odluke i sudske odluke se mogu preispitivati samo unutar pravosudnog sistema.

Tako da, i dalje mi nije jasno plasenje i sta neko moze da zgresi pricom i protestima protiv Rio Tinta. Cija god da je odluka o zabrani, price i protesti nikako ne mogu uticati na tu odluku i ta odluka se menja na drugi nacin.

Ono sto ostaje je besmisleno crpljenje energije i gusenje protesta nebuloznim pricama, ja nista drugo ne vidim osim toga.

Ti me temp slobodno, ali slobodno ispravi gde gresim, ili bilo ko drugi.

Ono sto ja znam je da se ovde svejedno odluke ni ne postuju, a jedini mehanizam koji je do sada menjao neke nebulozne odluke Vlade je bio kada bi se masovno izlazilo na ulicu.
 
Ne znam uopšte što je bitno da li je Vlada ukinula projekat ili šta već, kad za sve njihove radove nikada nisu potrebni projekti 🤠👍

Vrlo su jasni znakovi da će se taj projekat nastaviti, odnosno da su hteli da ga nastave, kad su krenuli u masovnu propagandu. A to me jako više brine nego to što nešto stoji ili ne stoji na papiru.
 
Vlada Srbije je donela odluku da se ukine projekat i sad ne moze da donese odluku da se projekat ipak nastavlja?

I u tome ce ih jedino spreciti ako se ne prica o tome, ako se protestuje i slicno, onda ce vratiti odluku?

Stvarno te ne razumem. Ako cutimo, zaboravice, sta?
I meni nije najjasnije zašto na silu ne pokušaju da započnu izgradnju rudnika, možda znaju da će biti velikog otpora i protesta u BG pa idu preko pravnog puta. Verujem da imaju razlog za to.
Kao što rekoh, nisu problem protesti. Hajde da sačekamo 2 dana da vidimo šta će biti u Loznici.
Inače već je ovo udruženje pogodilo o čemu se radi (tada još uvek nisam imao poverenje u njih):
 
Stvarno velika misterija sto hoce pravno da zastite investiciju od par milijardi evra. Treba nam neki jos veci geopoliticki ekspert da nam otkrije razlog.
 
I meni nije najjasnije zašto na silu ne pokušaju da započnu izgradnju rudnika, možda znaju da će biti velikog otpora i protesta u BG pa idu preko pravnog puta. Verujem da imaju razlog za to.
Kao što rekoh, nisu problem protesti. Hajde da sačekamo 2 dana da vidimo šta će biti u Loznici.
Inače već je ovo udruženje pogodilo o čemu se radi (tada još uvek nisam imao poverenje u njih):
Ti pratis te ljude pa daj nesto konkretnije o njima. Koji su njihovi planovi, jesu imali neke proteste koje su bas oni samostalno organizovali, koliko ljudi je doslo, sta je uradjeno?

Mislim, ja sam prvi protiv nase ,,opozicije" i razumem ove iz udruzenja po tom pitanju, ali oni bas idu predaleko, po meni, i ne znam sta im ostaje i kakav je onda potencijal da se bilo sta uradi ako se poseres bas po svima?

Jer njima bas niko ne valja.

Hoce li oni organizovati taj otpor koji spominjes i mogu li ga organizovati da bude bas dovoljno jak da natera Vladu da ne krene u projekat, a da im ne pomogne bas niko, posto oni su se bas po svima posrali.

Ponavljam, i na Rio Tinto temi sam rekao da su bili protesti bez vodja i oni su i bili najuspesniji, poput 2020. godine, ali mi ovo sto ti citiras od ove organizacije vec izgleda kao preterivanje, da ne kazem providna Vuciceva igra.

Jer ipak je valjda cilj da se spreci projekat, a ne da se bude u pravu.
 
Ne pratim ih dugo pa i ne znam mnogo, slučajno sam saznao za njih i niko od ovih ostalih udruženja ih ne pominje sa razlogom. Kako je bilo na početku, pre velikih protesta i ukidanja projekta ja ne znam jer tek od tada sam počeo da pratim priču o Rio Tintu, našao sam kod njih na fb stranici da su tada išli na neke proteste. Tamo ćeš možda naći to što te zanima.
Rio Tinto im je dolazio i nakon ukidanja projekta pa je bilo tu nečeg, setio sam se da sam gledao ovo:

Ja verujem da će biti otpora ako prođe dijalog, referendum i bude počela izgradnja rudnika ali to tek treba da vidimo.

Ako neko pomene dijalog ili referendum za 2 dana onda znači da su bili u pravu u vezi ovog protesta. Vreme će pokazati. Isto ovako su objavili post pre debate na RTS i ja im nisam verovao na prvu kad ono stvarno pogodili. Pa da vidimo da li će pogoditi i za ovo.
I meni je bilo neverovatno da im niko ne valja ali za svakog imaju argumente, ne pričaju tek tako i naravno da znaju još više o njima ali ne objavljuju javno za sada.
 
Ubedili su me sa svojim argumentima. Trebalo mi je neko vreme da počnem da im verujem jer sam kopao po njihovim postovima u nadi da ću ih povezati sa SNS. I još sam ulazio u diskusiju sa njima tako da ili su legit kao što mislim ili je najbolje lažno udruženje ikad. Vreme će pokazati.
 
A vidis, ja bas imam obrnuto misljenje.

Napokon dodje do nekog ujedinjenja, nema ko se nece sjatiti u Loznicu u petak, to je to sto se ceka, idu i levi i desni i ovi i oni, ide i moj cale i neke njegove matore prdonje u Kurta i Murta fazonu, a ovi tvoji su tu ti koji su jedva docekali ili aktivirani po zadatku da sad jedu govna.

I videces, nece se desiti nista sto ce dokazati da su oni u pravu. Govornici ce pljuvati i Rio Tinto i vlast i okupljeni ce to podrzavati. I protiv cega tu imas tu konktetno da budes i kako to moze da steti?

A to nije protest na Trgu gde se neko prosetao 200 metara da izbleji, proseta kuce i glumi opoziciju.

Loznica nije veliki grad i ako bude 1000 ljudi, izgledace kao sto izgleda 100 000 u Beogradu. I otvorice se oci i nekim ljudima u Loznici i videce neku drugu Srbiju i da nije sve kao na Hepiju, RTS-u i Pinku.

I onda oni, kao ti jedini ispravni, ne podrze takvu stvar, ne podrze svakog coveka koji se iscimao do tamo na nekih 30 plus stepeni.

je*******o ko je govornik.

Ali kao, nisu oni ni za, ni protiv protesta. Samo ostave post gde sve napljuju i onda kao na kraju napisu da je na svakom pojedincu da odluci da li ce da dodje, ne bi oni kao da se mesaju. Mos' misliti.

Ako je to ispravna opcija, je*******o takvu ispravnu opciju. Bolje da se prikljuce tom silnom svetu, i onda ako se tu neko penje na binu ko ne treba da se penje na binu, nek ga skinu.

To smo i mi u Beogradu davno trebali da uradimo. Mada, donekle i jesmo, nisam video da se Djilas negde penje na binu.

Ali je zato svaki protest, kakav god bio i ko god bio na bini, uputio jasnu poruku, narocito kad je brojnost bila velika i naterala onu sisicu da se trese u svojoj kancelariji.
 
Govornici ce pljuvati i Rio Tinto i vlast i okupljeni ce to podrzavati.
Ja bih najviše voleo da samo ovo bude.
Bolje da se prikljuce tom silnom svetu
Ne žele sa njima i imaju svoje razloge.
Screenshot_20240626_210624_Telegram.png


Usput, sećam se kada sam slušao Agelast podcast gde je bila Svetlana Bojković i ostala mi je u sećanju da je protiv Rio Tinta i pogledaj šta sam upravo saznao:
Screenshot_20240626_210419_Telegram.png
 
Proglas je nehomegena organizacija, ima svacega tamo, ili ocekujes da imaju sefa kao sto je Psiho, i da mu svi sene kad on kaze aport.
Ajd malo smanji paranoju, pocinjes da licis na bota.
Upravo Psiho hoce da unese razdor i paranoju u protivnicke redove, a ti upravo to radis.
Sad da sam paranoican rekao bih da si na platnom spisku "velikog sefa".
 
Upravo Psiho hoce da unese razdor i paranoju u protivnicke redove, a ti upravo to radis.
Oni što su se zaputili u Loznicu mu nisu protivnici kada je Rio Tinto u pitanju.
Da mogu obrisao bih ove poruke:
Tada nisam znao kome dajem pažnju i koga reklamiram.
 
Pa ja mislim da je naprednjaci samo po sebi dovoljno uvredljivo :) Ali kako god, znam da se ovo u jednom trenutku mora zavrsiti sa 'jel ukusan sendvic botino'.

Pare koje su usle iz EU od 2012 bustovale Srbiju su prilicno mizerne ako se porede sa onim sto Bul i Rum dobijaju (ako mislimo na direkt pomoc, investicije su druga stvar). Demokratske (ili dosovcima ako cemo bas biti precizniji i obuhvatiti i dss) vlasti su imale bust od privatizacija, dok naprednjacima bas i nije ostalo mnogo toga da prodaju. Mislim mozemo sada u sitna crevca da razglabamo, stoji da nekakve drasticne razlike u ekonomskom smislu i nije bilo, da bi moglo da se kaze da je 'empirijski dokazano' da je uz jace visestranacje brzi razvoj garantovan.
Ne znam kakve to fobije imas ali ja da sam mislio da si bot ne bi ni ulazio u bilo kakvu procu sa tobom,
sa sns botovima kao i putinofiličarskim "briks" botovima ne ulazim u pricu jer je besmisleno...
"Naprednjaci" mi je nekako uvek bio eufemizam za radikale a "žuti" zna se ko koristi da oznaci sve vlasti od 2000.-2012..

Sto se tice drugog dela, pa bas o sitnim crevcima se i radi jer mnogo faktora utice na to (medju njima je i jedna od najvecih kriza koje su rum i bug docekale ususkane u eu a mi tek ssp potpisali) i ne mogu se tek tako apstrahovati, sa druge strane ja nisam ni rekao nigde da je ekonomski razvoj zagarantovan (jer je drustveno uredjenje samo jedna komponenta koja na njega utice),
medjutim drustveni razvoj kao celina na dugi rok bolje napreduje u uslovima kada postoji konkurencija sto je valjda i logicno (za ovih 12 god se na kljucnim mestima vrte jedni te isti ljudi uz dodatak nekih nebitnih pajaca koji dodju i prodju i sluze kao dekor) - isti je princip i kod trzista..
Elem da skratimo, motiv ljudi da podrzavaju monopol koji moze da se podvede pod racionalan je naravno da je njima licno on doneo dobro, na primer zaposlenje preko stranke njih samih ili nekog bliznjeg ako su prethodno bili nezaposleni - to kao sto smo videli ne moze narustiti ni ova inflacija koja je medju najvisima u evropi jer je njihovo stanje pre toga bilo 0...
Bilo kako bilo i ta podrska se evo vremenom osipa i nastavice dalje da se osipa docmomenta kada monopol (kao npr u nišu) posegne za ocajnickim merama ali ga na dugi rok ni to nece spasiti i zavrsice u najboljem slucaju kao u cg...
 
Kad tad će doći pred svačija vrata, na ovaj ili onaj način..


Inače, to je ova pinkuša:



Nakon nesreće mrtva ladna otišla na žurku, što su potvrdili mnogi instagram storiji, koji su u međuvremenu pobrisani. Ostao je skrinšot jednog:
 
Pretpostavljam da sada sledi analiza porodice nastradale, koliko novca poseduju, kako se mogu uceniti... Sledi namešteno veštačenje kako devojčica nije prelazila preko pešačkog prelaza, bzina se smanjuje na ispod 80 km/h. Producentkinja dobija nanogicu. Ova klošarka neće videti zatvor, ali će zato biti seks igračka inspektora, političara, Mitrovića i ostalih. Imaš slobodu, ali ćeš zato biti naša kučka do kraja života. Bolesna vlast, bolesno društvo, bolesna država.
 
I pored snimka na kome se jasno vidi registarski broj automobila i na kome se jasno vidi da dotična izlazi sa mesta vozača, RTS, Blic, Kurir, B92 (da ne pričam o pinku, hepiju, informeru, prvoj) još nisu objavili nikakvu vest o ovoj nesreći. Znači, zataškavanje u toku...
 
I pored snimka na kome se jasno vidi registarski broj automobila i na kome se jasno vidi da dotična izlazi sa mesta vozača, RTS, Blic, Kurir, B92 (da ne pričam o pinku, hepiju, informeru, prvoj) još nisu objavili nikakvu vest o ovoj nesreći. Znači, zataškavanje u toku...
Država je zarobljena od strane mafijaške klike pod patronatom propalih udbaša. Ovde samo revolucija može stvoriti pravedno i normalno društvo.
 
Vrh