Šta je novo?

Izbori 2024

Brat Xi je duze na celu KKP nego sto je Vucic na celu SNS (pri tom on vise i nije zvanicno na celu stranke). U okviru samog SNS-a se jos i smenjuju kadrovi.

Da li je Kina (trenutno) losije mesto za zivot zbog demokratije ili zbog nekih srugih istorijskih okolnosti oko toga se vec moze dosta raspravljati.

Sa komunizmom i kvalitetnim kadrovima, i tu je bilo svega za 50 godina.

I opet, ja ti samo navodim primere kako bi neko sa druge strane mogao da razmislja, i kako prici tim ljudima, ti pokusavas da objasnis kako njihovo razmisljanje nije validno i da je tvoje superiornije (a opet imas teorijski i empirijski primere gde to i nije tacno).
 
Ne razumem zasto meni navodis primere kako prici tim ljudima?
To bi trebalo da pricas opozicionim politicarima recimo savi koji je po meni najblizi da preobrati bar malo njihovih i ja ga podrzavam u tome naravno...
pre save mi je delovalo da to moze francuz ali me je on demantovao tokom vremena...

ne pokusavam ja da objasnjim da njihovo misljenje nije validno jer je ono i teorijski i empririjski potvrdjeno tj objasnjeno da nije - primer koji je validan za nasu konkretno situaciju danas nemaš jer da imaš vec bi ga predstavio,
ali bas nista nam boljeg nije donelo to sto se jedan covek pita (i par ljudi oko njega) u odnosu na mesta gde to nije slucaj.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem zasto meni navodis primere kako prici tim ljudima?
To bi trebalo da pricas opozicionim politicarima recimo savi koji je po meni najblizi da preobrati bar malo njihovih i ja ga podrzavam u tome naravno...
pre save mi je delovalo da to moze francuz ali me je on demantovao tokom vremena...

ne pokusavam ja da objasnjim da njihovo misljenje nije validno jer je ono i teorijski i empririjski potvrdjeno tj objasnjeno da nije - primer koji je validan za nasu konkretno situaciju danas nemaš jer da imaš vec bi ga predstavio,
ali bas nista nam boljeg nije donelo to sto se jedan covek pita (i par ljudi oko njega) u odnosu na mesta gde to nije slucaj.
Zasto pisemo bilo sta? Razmenjujemo ideje, diskutujemo pa ce neko odatle valjda izaci pametniji.

Pa ako ces empirijski, vise su nam Rumuni i Bugari odmakli u GDP-u u periodu 2000.-2012. nego u periodu 2012.-2024. Znaci odma na nasem periodu potvrdjemo da visestranacje ne mora biti efikasnije.
 
No, jos ne znam ko ce penjati na binu.
20240626_143710.jpg


Gomila izdajnika na jednom mestu.
Ratko Ristić i Zlatko Kokanović imaju veze sa SNS. Ne damo Jadar i SEOS su lažna eko udruženja i saznao sam da su Marš sa Drine isto lažni borci (daju podršku Miranu Pogačaru, dovoljno rečeno). Zanimljivo je što su svi oni povezani i podržavaju se međusobno.
Mnogo volim kada na tacni dobijem listu svih lažnih udruženja:
Screenshot_20240625_123135_Samsung Internet.png


Nažalost bio sam naivan i pratio sam pola njih već duže vreme.
Nadam se da ću saznati još neke stvari za ove. Ne bi me čudilo da su bukvalno svi što će se obraćati lažni borci jer s kim si takav si mada za neke bih bio razočaran.
Ukratko: sa jedne strane je vlast, "opozicija", NVO a sa druge strane narod.
 
Poslednja izmena od urednika:
Zasto pisemo bilo sta? Razmenjujemo ideje, diskutujemo pa ce neko odatle valjda izaci pametniji.

Pa ako ces empirijski, vise su nam Rumuni i Bugari odmakli u GDP-u u periodu 2000.-2012. nego u periodu 2012.-2024. Znaci odma na nasem periodu potvrdjemo da visestranacje ne mora biti efikasnije.
Konstantno mi imputiras da ja mislim da je moje vidjenije "superiornije", iako bih i ja za tebe to isto mogao da kazem...
Ponavljam, neefikasnost monopola nije "moja" teza
Iako njihovo misljenje nije validno nigde nisam rekao da ih ni po koju cenu ne treba preobraćati...

Ovo sta si hteo da kazes sa bugarskom i rumunijom tek nije jasno:
Srb gdp 2000: 6.88mlrd$
Bug gdp 2000: 13.245

Srb gdp 2012: 43.3
Bulg gdp 2012: 54.29

Srb 2022: 63.5
Bul 2022: 89

Dakle procentualna razlika sa skoro duplo 2000te je smanjena do 2012 ali je u 2022 opet povecana u korist bugarske...
 
Poslednja izmena:
Vučko i za tebe sam čuo neke stvari, jako si me razočarao i sram te bilo.
 
Nisu, započeli su borbu pre svih, osnovani su prvi a ovi nabrojani tek kasnije i najvažnije je da ih niko spolja ne finansira.
Mora da se zna ko je na čijoj strani da ne bude opet miniranje protesta i sl.
I da dodam da oni tamo žive i samim tim znaju dosta stvari što mi ne možemo znati ako ne živimo tamo.
 
Stvari poput borbe protiv Rio Tinta su sve samo ne izdajnicke i svako ko dodje u Loznicu, svaka mu cast.

Zar je vise bitno koji su ciji interesi, kamo srece da se slozimo oko necega, pa nek smo i govna svi i imamo neke skrivene interese.

Kad su bile poplave pre deset godina, lik dolazio da stavlja one dzakove da bi muvao ribe 🤣 I ok, svaka mu cast, odradio je svoj deo posla i bio vredan, to zasto je dosao i sta je radio u pauzama je njegova stvar.

Ako negde na zapadu postoji neka struja koja placa ljude da se bore protiv Rio Tinta, poklanjanja Generalstaba, ukidanja rijalitija... super, nek budemo svi izdajnici i nek nas ti i takvi finansiraju.

Svaki covek vise u Loznici je bitan i salje poruku mafiji na vlasti. Sto je masa veca, to ce se manje videti da li tamo stoje neki izdajnici u publici.
 
Нормални људи не улазе у политику између осталог и зато што ће их људи (који скоро никад у животу нису изашли на протест или на изборе) без конкретних аргумената сматрати лажним борцима који раде за власт. И да имамо најквалитетнију опозицију на свету, опет би већина апстинирала или гласала за власт.
 
без конкретних аргумената
Mogu ti poslati šta sam saznao za neke, samo reci ime ili udruženje. Ne pišem ovo tek tako i bez razloga.
И да имамо најквалитетнију опозицију на свету, опет би већина апстинирала или гласала за власт.
Ovde se ne radi o smeni vlasti već o Rio Tintu, druga vrsta borbe.
Ja znam da mrziš SNS (ništa čudno) ali umeš biti zaslepljen mržnjom da ne vidiš ništa drugo ili ne želiš da vidiš.
Ja kada sam došao na forum nisam baš razumeo kako neke stvari funkcionišu u politici ali evo dokle me dovelo. Došao sam do toga ne samo da je SNS loš već i opozicija i NVO pa u zadnje vreme i ova udruženja. U početku nije mi bilo lako da prihvatim pogotovo kad pratiš nekog 2 godine ali pošto je meni glavni cilj da dođem do toga kako stvari zaista funkcionišu onda istinu nije bilo teško prihvatiti.
 
Konstantno mi imputiras da ja mislim da je moje vidjenije "superiornije", iako bih i ja za tebe to isto mogao da kazem...
Ponavljam, neefikasnost monopola nije "moja" teza
Iako njihovo misljenje nije validno nigde nisam rekao da ih ni po koju cenu ne treba preobraćati...

Ovo sta si hteo da kazes sa bugarskom i rumunijom tek nije jasno:
Srb gdp 2000: 6.88mlrd$
Bug gdp 2000: 13.245

Srb gdp 2012: 43.3
Bulg gdp 2012: 54.29

Srb 2022: 63.5
Bul 2022: 89

Dakle procentualna razlika sa skoro duplo 2000te je smanjena do 2012 ali je u 2022 opet povecana u korist bugarske...
Gledao sam podatke odavde: https://www.imf.org/external/datamapper/NGDPDPC@WEO/OEMDC/ADVEC/WEOWORLD/SRB/BGR/ROU

Zemlja 2000 2012 20024
Srbija 1.3 6.01 12.38
Bugarska 1.63 7.45 16.94
Rumunija 1.67 8.92 19.53

Za Bugarsku sam se preracunao ali za Rumuniju nisam. Treba imati u vidu da smo mi krenuli prakticno sa nule 2000. i da smo vec 2002. imali veci GDP per capita i od jednih i od drugih, da bi samo 10 godina kasnije bili 23% i 48% iza.
 
Mogu ti poslati šta sam saznao za neke, samo reci ime ili udruženje. Ne pišem ovo tek tako i bez razloga.

Ovde se ne radi o smeni vlasti već o Rio Tintu, druga vrsta borbe.
Ja znam da mrziš SNS (ništa čudno) ali umeš biti zaslepljen mržnjom da ne vidiš ništa drugo ili ne želiš da vidiš.
Ja kada sam došao na forum nisam baš razumeo kako neke stvari funkcionišu u politici ali evo dokle me dovelo. Došao sam do toga ne samo da je SNS loš već i opozicija i NVO pa u zadnje vreme i ova udruženja. U početku nije mi bilo lako da prihvatim pogotovo kad pratiš nekog 2 godine ali pošto je meni glavni cilj da dođem do toga kako stvari zaista funkcionišu onda istinu nije bilo teško prihvatiti.
Jel na internetu?
 
Gledao sam podatke odavde: https://www.imf.org/external/datamapper/NGDPDPC@WEO/OEMDC/ADVEC/WEOWORLD/SRB/BGR/ROU

Zemlja 2000 2012 20024
Srbija 1.3 6.01 12.38
Bugarska 1.63 7.45 16.94
Rumunija 1.67 8.92 19.53

Za Bugarsku sam se preracunao ali za Rumuniju nisam. Treba imati u vidu da smo mi krenuli prakticno sa nule 2000. i da smo vec 2002. imali veci GDP per capita i od jednih i od drugih, da bi samo 10 godina kasnije bili 23% i 48% iza.
Sto je naravno mnogo bolje nego 37% i 58% na koliko je porasla razlika u korist njih 2024, bar tako proizilazi iz ovih tvojih brojeva - zato i kazem da mi nije jasno sta si hteo da kazes kad je jasno da su nam jos vise sad pobegli...
Plus imaj u vidu da su od 1.1.2007. i rum i bug dobile finasijski boost i dobijaju ga od tad svake godine a pre toga ne, dok je nasa injekcija iz istog tog izvora daleeeko manja i tako mala krece nesto kasnije tj od dobijanja statusa kandidata i pocetka pregovora sto je 2012 i 2013ta...

Cenim ovako na brzinu da ovo bas i nije tvoj fah, msm ako dokazes sa je monopol ok u odnosu na oligopol ili duopol - podrzacu te da se kamdidujes za nobela svakako...
 
A ovi sto rade za KGB jel su oni izdajnici ili patriote ?
 
Vučko i za tebe sam čuo neke stvari, jako si me razočarao i sram te bilo.
Šta si čuo za mene? Hajde reci molim te? Za šta da me bude sramota? Obožavam komentare internet ratnika koji ne smeju ni da se predstave a daju sebi za pravo ljude koji žrtvuju svoju privatnost, bezbednost i vreme za javni cilj.
 
Vrh