Šta je novo?

Izbori 2024

Nas starije je jos sloba upoznao sa žvalavinim sistemom vladavine,
tadić (koji nikada nije imao sam vecinu u parlamentu kao ona dvojica) ne liči ni izbliza osim u glavama potpuno odsecenim od svake realnosti i potonulim u narcisoidnost (umisljene) sveznalosti i deluzija...
 
Таман посла да их мрзим. Најискреније их жалим. И не ради се о 1,8 милиона него о максимално 200к људи из "најурбанијих" зона града. Већ Вождовац рецимо је много више Србија него што је тај , паланачки, генератор самовредности и самобитности. На крају, то је само политичка неписменост, уско, паланачко гледање на свет а корен свега тога јесу личне слабости и несигурности. Не могу људе да мрзим због њихових слабости, још мање да их одбијам или искључујем из свог круга пријатеља, колега или познаника. То би било, јелте, паланачки и нехумано.
Iseljenje iz Beograda je rešenje za (neke) tvoje probleme.

Evo ima ovde dosta povoljnih ponuda. Većina su stotinama kilometara daleko od groznog Beograda, tako da nema bojazni od najezde "građanštine".
 
Prvi put u životu da mi je drago što živa u termometru otkucava 36 stepeni. Želim lep provod svima koji danas popodne idu na Terazije i Trg republike da pod ovakvim suncem i na golom brisanom prostoru slušaju vreće otpada koje slave nepostojeće pobede. 🤗

Da vam zvezda sija što jače i da se masa dovede do usijanja. 🤗
Gledam sad piše da su desetine i desetine nekih folklornih ansambala zakazani u 5 na trgu, na trgu bez i jednog hlada na ovu vrućinu, ludilo..
Fali jos samo neki slet...
 
Bolest. Palanački cirkus za mase bez mozga, orkestriran od strane onih koji u Beogradu ni ne žive (izuzev Nelečene p..de).

Jedino mi je žao ljudi koji su tamo dovedeni ucenama i pritiscima, i zaposlenih koji moraju da rade u tim uslovima. Ostalima želim super provod do usijanja. I da doveka pamte to lepo iskustvo. Možda nešto i nauče iz njega, mada... naaah...
 
Nas starije je jos sloba upoznao sa žvalavinim sistemom vladavine,
tadić (koji nikada nije imao sam vecinu u parlamentu kao ona dvojica) ne liči ni izbliza osim u glavama potpuno odsecenim od svake realnosti i potonulim u narcisoidnost (umisljene) sveznalosti i deluzija...
Тадић није имао већину у парламенту?! Ето, најдиректније си потврдио тезу о диктаторском устројству Србије под Тадићем. Премијер има или нема већину у парламенту, председник Србије има скоро искључиво протокаларне надлежности а то је нешто што је управо Тадић нарушио, кршећи најдиректније све најбитније тачке устава.
 
Ti si verovatno tad bio mali sudeci po pisaniju,
Ali ne, tadic sam sa svojom organizacijom nije imao vecinu kao sto je to imao sloba sa svojim sps-om i žvala sa sektom, vecinu su mu davali (i to tesnu) dačić i dinkić,
znaci ni u jednom trenutku za te 4god vlasti nije mogao sam da odlucuje o svemu kao zloba i žvala, vec je morao da se dogovara sa drugima...
...a inace da, za vreme drugog mandata je izlazio iz ustavnih nadleznosti ali samo onoliko koliko su mu to davali koalicioni partneri bez kojih ne bi ni imao vecinu i plus to sto nije podneo ostavku na mesto predsednika stranke...
u prvom avom mandatu je bio bas ono sto ustav propisuje jer mu je tad stranka bila u opoziciji....
 
Не, то је жива истина. Коштун као прекаљени хулиган и насилник, што му се сваким његовим гестом током 10 година и читало на изразу лица је организовао средњошколце да обијају трафике и радње.

Ја сам тад био средњошколац и као највећи националиста у разреду једини нисам изашао на улицу јер сам увидео како су ми се вршњаци наоштрили на...ни они нису знали шта.
Мора да је Коштун бунарио и по мојој средњој архитектонској школи.

Хвала што си ми потврдио тезу о политичкој памети грађанске Србије.
Takva je bila atmosfera u drustvu i promovisana je direktno sa vrha.

Nije Kostunica licno isao, naravno, ali jesu odjednom i postena deca postala huliganski orijentisana, a sve je aminovano i organizovano sa vrha.

A inace, ja sam novopoceni seljak 😎
 
Коштун а ни ДСС нису имали ни интереса ни инфраструктуру да организују нешто тако. Какве су то менталне акробације уопште? Људи који организују протест су хтели од њега да направе пљачкашко-дивљачку фарсу? Зато је био планиран молебан у Храму? Да се људи претворе у дивље хорде?

Насилна атмосфера се није стварала. Она се десила у главама младих појединаца који су из немоћи и неваспитања кренули да ломе, обијају и пале а остало је психологија масе. То је више последица одсуства озбиљног државног одговора на њено комадање у том тренутку али и васпитања те деце током дивљих 2000их и константних понижења којима смо тада подрвгавани преко али још више изнутра. Фрустрације су се акумулирале и сасвим је логично да су се манифестовале у онаквом примитивном облику.

После је грађанска струја то искористила да ликује и да из нехата или свесно ради посао за НАТО поистовећујући "Косово је Србија" са радикалским квази-национализмом. То је матрица која функционише од 91е на овамо и омогућила је протеривање 1,25 милиона Срба уз константно пребацивање кривице на нашу страну.

Увек се у одсудном тренутку ово друштво пацификује и тако преведе жедно преко воде. Ред рата и насиља и то по соптвеним главама а онда гив пис а ченс. Крајина/Ердут, Босна/дејтон, 99/Куманово, 2004/2008, Барикаде/Борко, отпор севера Косова/Бриселски споразум и на крају ентропијски, рушење уставног поретка/СПН

Оно што је нашу епоху обележило јесте обесмишљавање сваке жртве, достигнућа или борбе сопственом неспособношћу, себичношћу, кукавичлуком или простом издајом. Тренутно смо успели да обесмислимо и поништимо све постигнуто закључно са 1912ом годином. Предвиђам да се нећемо опаметити ни до брисања 1804е.
 
Poslednja izmena:
Predstava za maloumne i lakovernike. Sve ovo su mogli da kažu i u Ćirilici, samo to nije dovoljno veliko za pranje para.
 
Коштун а ни ДСС нису имали ни интереса ни инфраструктуру да организују нешто тако. Какве су то менталне акробације уопште? Људи који организују протест су хтели од њега да направе пљачкашко-дивљачку фарсу? Зато је био планиран молебан у Храму? Да се људи претворе у дивље хорде?

Насилна атмосфера се није стварала. Она се десила у главама младих појединаца који су из немоћи и неваспитања кренули да ломе, обијају и пале а остало је психологија масе. То је више последица одсуства озбиљног државног одговора на њено комадање у том тренутку али и васпитања те деце током дивљих 2000их и константних понижења којима смо тада подрвгавани преко али још више изнутра. Фрустрације су се акумулирале и сасвим је логично да су се манифестовале у онаквом примитивном облику.

После је грађанска струја то искористила да ликује и да из нехата или свесно ради посао за НАТО поистовећујући "Косово је Србија" са радикалским квази-национализмом. То је матрица која функционише од 91е на овамо и омогућила је протеривање 1,25 милиона Срба уз константно пребацивање кривице на нашу страну.

Увек се у одсудном тренутку ово друштво пацификује и тако преведе жедно преко воде. Ред рата и насиља и то по соптвеним главама а онда гив пис а ченс. Крајина/Ердут, Босна/дејтон, 99/Куманово, 2004/2008, Барикаде/Борко, отпор севера Косова/Бриселски споразум и на крају ентропијски, рушење уставног поретка/СПН

Оно што је нашу епоху обележило јесте обесмишљавање сваке жртве, достигнућа или борбе сопственом неспособношћу, себичношћу, кукавичлуком или простом издајом. Тренутно смо успели да обесмислимо и поништимо све постигнуто закључно са 1912ом годином. Предвиђам да се нећемо опаметити ни до брисања 1804е.
Bio sam na protestu, u jednom trenutku se organizovane grupe izdvajaju iz mase i odlaze negde.

Posle sam isao do Hrama, a tek kad sam dosao kuci sam video sta se desavalo u Kneza Milosa.

Kako to se prilicno velika masa izdvoji sa protesta ispred skupstine i dodje do americke ambasade da ih niko ne primeti?

Postoje gomila svedocenja o upletenosti drzave u sve i to nisu nikakve teorije zavere.

Nije nikakva psihologija mase, nisu ljudi sa protesta krenuli kroz Kneza Milosa pa je neko krenuo na ambasadu i svi za njim.

Grupe su organizovano napustale protest po ranijem planu dok je protest jos trajao i kretale ka ambasadi i imale su zeleno svetlo za to, sto je i vise nego ocigledno jer ih niko nije sprecio, sta vise.

Mesecima pre se stvarala ta atmosfera u drustvu i klinci su skupljani i organizovani.

Zna se ko je tada bio na vlasti. Tako da, i da nije organizovao, a jeste, sramota je da to nije sprecio. Bilo je vise nego ocigledno sta se desava.

Nego, zasto ti nisi bio na protestima koje pravila tadasnja vlast koju sada podrzavas?

Nije ih organizovala opozicija.

Mrsko je Kostunu mnogo obijanje trafika, zato je postavio u svoju vladu ministra koji je u mladosti obijao trafike i koji je bio clan njegove stranke.

Sav je preposten i naivan.

Isto je i ova danasnja buraaaz omladina sama od sebe takva, a nije ih oblikovala radikalska vlast.
 
Koštunica nije tema - grešan je i on, mada, onomad je ponajviše Srbija bila demokratska zemlja, mora se primetiti, a najžešća opozicija su bili današnji Vučićevi korisni idijoti (Čeda, Čanak, Srbljanović-Keler, Basara - sa kojim Delija, inače, deli Konstantinovićev stav o prirodi beogradske čaršije, a i ja se u osnovi slažem: iskustvo nam je palanačko, ali ne važi to baš samo za Beograd, nije realno), pod Tadićem (i Vučićevim K. I. Krletom) je malo manje bIla demokratska, a sad je nešto deseto od demokratije. U krajnjoj liniji, i Koštunica je političar iz kruga dvojke, i stranka mu je bila mnogo bolja dok se nije 'približila narodu', u potrazi za šumadijskim gedžilukom.

Teško je sa režimima kad uđu u socrealistički vajb kao što su ovi danas, sa sve K. I. Porfirogenitom Koviljskim. Teško. Moralo bi tu da se razračunava na planu kulture, idejno. A to Keler i Basara neće - moramo da tražimo nove ljude, ubuđali smo se.
 
Poslednja izmena:
Koštunica nije tema - grešan je i on, mada, onomad je ponajviše Srbija bila demokratska zemlja, mora se primetiti, a najžešća opozicija su bili današnji Vučićevi korisni idijoti (Čeda, Čanak, Srbljanović-Keler, Basara - sa kojim Delija, inače, deli Konstantinovićev stav o prirodi beogradske čaršije, a i ja se u osnovi slažem: iskustvo nam je palanačko, ali ne važi to baš samo za Beograd, nije realno), pod Tadićem (i Vučićevim K. I. Krletom) je malo manje bIla demokratska, a sad je nešto deseto od demokratije. U krajnjoj liniji, i Koštunica je političar iz kruga dvojke, i stranka mu je bila mnogo bolja dok se nije 'približila narodu', u potrazi za šumadijskim gedžilukom.

Teško je sa režimima kad uđu u socrealistički vajb kao što su ovi danas, sa sve K. I. Porfirogenitom Koviljskim. Teško. Moralo bi tu da se razračunava na planu kulture, idejno. A to Keler i Basara neće - moramo da tražimo nove ljude, ubuđali smo se.
Kostunica je imao jasnu politiku i ideologiju. Ponudio ju je na izborima, dobio dovoljan broj glasova, formirao vladu i vodio konzistentnu politiku. Nakon toga je izgubio izbore i mirno se povukao. Tadic je uradio isto sto i Kostunica. Nakon toga dolazi prevarant Nikolic i dovodi svog monstruma, za kog ne vaze nikakva pravila postenja, morala i fer-pleja
 
Тадићу је пораз теже пао и веровао је да се може повратити. Отуд и зомбира целу деценију на политичкој сцени.
Коштуница се фул повукао.
 
Ovde ljudski zivot ne vredi nista, zato se ljudi i ponasaju kako se ponasaju. Kako neko moze da vozi 200 na sat u suprotnom pravcu i da ceni zivot?

Tako su nam i godine samo broj, zato sto ne cenimo zivot. Godinu dana je ogroman period.

To su sada radikali preuzeli tu mantru, ne mozemo mi sve, samo je 12 godina proslo, ne moze se preko noci popraviti sve sto je Djilas unistio i ukrao.

Kostunica je u trenutku protesta bio 4 godine premijer, odnosno zvanicno najmocniji covek u drzavi. I pre toga je bio predsednik skoro 4 godine.

Kako mu se posle 8 godina vlasti desi da ima omladinu koja pali ambasade i pljacka butike zbog patika? I to nisu izolovani slucaji, to je bila vecina. I ja sam isao u gimnaziju, Delija u srednju arhitektonsku, dakle, ne pricamo o nekim izolovanim slucajevima gde neki delikventi koji ni ne idu u skolu prave sranja.

Kenja mi se od Kostunice i njegovog gledanja sire slike.

Moja generacija je oblikovana za vreme Kostunice, pre toga smo bili deca. I izrasli smo u to da palimo ambasade i obijamo trafike. I osecalo se mesecima i godinama pre kako ide u tom pravcu.

Zabole me i za demokratiju i sve ako me neko izbode nozem ili mi dete sutra neki izgasirani klinac pregazi na pesackom. Pre bih ziveo u diktaturi u kojoj se postuju neke vrednosti.

Do pojave neo-radikala, gore vlasti od Kostunicine nije bilo.

I jos jedan patriota koji je izgubio dve teritorije. Cestitke.

Ne znam sta je teorija, Kostunica je gurao omladinu u pravom smeru, a onda su nas CIA i KGB pokvarili? On je slao Ljubivoja Rsumovica svaki dan da nam recituje, ali je CIA bila jaca sa svojom ,,Kosovo za patike" pricom?

Odvratno, ali odvratno doba da budes tinejdzer.

Nikakvu on jasnu politiku nije imao, glumio je neduznog, casnog dekicu sa mackama koji postuje zakone i Ustav, a u stvari je krsio Ustav i zakone, pljackao, otimao i uvodio najgori sistem vrednosti u zemlju.

Imas u 2008. godini, posle 4 godine mandata, naostrene gimnazijalce i buduce arhitekte da pale i kradu.

Ko je kriv, Sloba? Dajte, molim vas. Moju generaciju Sloba nije oblikovao, tad smo bili deca nesvesna sveta oko nas.
 
Koštunica mi je bio ljigav i kao klincu, kilav i smotan...bio sam srećan kad je podneo ostavku, to mu je jedino pozitivno što je uradio.

Čovek, mrtav ladan, na blokadu autoputa od strane Crvenih beretki izjavi-pa to im je radna uniforma, u čemu da protestuju?

Ljigavčina..
 
SveSabor SvePropo
Screenshot_20240608-170554~2.png
 
Bio sam na protestu, u jednom trenutku se organizovane grupe izdvajaju iz mase i odlaze negde.

Posle sam isao do Hrama, a tek kad sam dosao kuci sam video sta se desavalo u Kneza Milosa.

Kako to se prilicno velika masa izdvoji sa protesta ispred skupstine i dodje do americke ambasade da ih niko ne primeti?

Postoje gomila svedocenja o upletenosti drzave u sve i to nisu nikakve teorije zavere.

Nije nikakva psihologija mase, nisu ljudi sa protesta krenuli kroz Kneza Milosa pa je neko krenuo na ambasadu i svi za njim.

Grupe su organizovano napustale protest po ranijem planu dok je protest jos trajao i kretale ka ambasadi i imale su zeleno svetlo za to, sto je i vise nego ocigledno jer ih niko nije sprecio, sta vise.

Mesecima pre se stvarala ta atmosfera u drustvu i klinci su skupljani i organizovani.

Zna se ko je tada bio na vlasti. Tako da, i da nije organizovao, a jeste, sramota je da to nije sprecio. Bilo je vise nego ocigledno sta se desava.

Nego, zasto ti nisi bio na protestima koje pravila tadasnja vlast koju sada podrzavas?

Nije ih organizovala opozicija.

Mrsko je Kostunu mnogo obijanje trafika, zato je postavio u svoju vladu ministra koji je u mladosti obijao trafike i koji je bio clan njegove stranke.

Sav je preposten i naivan.

Isto je i ova danasnja buraaaz omladina sama od sebe takva, a nije ih oblikovala radikalska vlast.
Паљење америчке амбасаде? Ко је споменуо да је то проблем? Ххахаха. Палити амбасаду највећег хегемона у историји човечанста и на врхунцу његове моћи а у времену кад ти тај хегемон окупира и комада државу је цивилизацијски искорак и једини проблем који имам са тим је тај што се тиме само скренула пажња са америчког насиља и војне окупације на нас, који испадосмо дивљи због спаљеног улаза амбасаде. Тако да политички то је био врло глуп потез и очигледно је био спонтан.

Сећам се јутра 2002е год. Идем тролом у школу а маса лупа по прозорима троле, радујући се победом над Америма - Маса се запутила ка америчкој амбасади. То је била адреса где су се увек испољавале наше фрустрације, што је било и логично.

Ако имаш 2 милиона на улици и 200 људи усред те групе се запути негде - Ни у теорији их не можеш спречити осим тенковима да прегазиш пар хиљада људи.

А проблем са протестима је био тај што се претворио у масовно дивљање и пљачкање, што говори доста о стању у друштву и међу младима. Други проблем је што се уопште и протестовало. Да је држава реаговала државнички времена за протесте не би ни било.

Е сад, то што ви један тако глуп и очигледно спонтан потез хоћете да пришијете Коштуници је проблем ваше инертности, аутошовнизма и генерално неодрживости тог наратива. Чест случај код грађанисте. Своје фантазије а посебно реалност друштва које је око себе створио константним забијањем главе у песак мора некако оправдати и кривица на некога другог мора пасти.

Палили су они нама народ у возовима и на улицама па на њих опет гледате као бастионе прогреса и цивилизованости. И зато, по безумности, штетности и аутодеструктивности у раван са овим режимом стављам и грађанску струју. Они су барем марва необразована са маргине а за грађанисте не могу да нађем изговор.
 
Poslednja izmena:
Ако ћемо реално, није паљена амбасада већ је онај навијач спаљен од стране аутоматског бацача пламена који им је систем обезбеђења. Али јесте било упада. Прича се да су ДС кадрови тада били главни у МУПу. Но стоји да је Кошпа био некако метиљав, љигав, спор и неефикасан.
 
Штета што није изгорела.

Да, мурија је била под контролом ДС-а, као и навијачке групе на челу са делијама. Отац вође и оног који је повлачио и даље повлачи све конце у навијачком свету је један од чланова а мислим и оснивача из сенке ДС-а.
 
Vrh