Šta je novo?

Izbori 2024

Молим вас све да ме извинете за нешто дужи пост. Остао сам дужан неколико одговора разним драгим колегама, а и дуже време ми је свашта нешто на памети.

Александар Вучић је кампању за градоначелника Београда водио и преко Студија Б, где је био гост у разним емисијама. За оне који се не сећају, једна емисија је почела тако што се он налази са водитељком на улици иза тадашњег градилишта „Рајићева ТЦ“, паркира ауто намерно непрописно, као што то увек и чини. Затим, кад су већ код „тих ствари“, лежерно наводи како уопште не плаћа ни Инфостан (наравно за ОНАЈ стан који је добио од државе), јер НЕЋЕ. Онда, наравно прелази улицу куда му се ћефне. Опет, моја жена је први пут изашла на изборе, када је видела почетак интервјуа несрећног Саше Јанковића, где он неинсценирано обилази скоро 100 метара, да би на рандеву са водитељком дошао преко пешачког прелаза.

Шта хоћу да кажем?

Овде се систематски народ васпитава, и охрабрује, да се сналази. КОМБИНАЦИЈА је главна реч. Возачи паука паркирају на сред тротоара (или коловоза), док чекају бурек. Конобари износи кесе бесплатних ћевапа комуналцима свако јутро, да би аутићи за доставу стајали испред локала. Колега који је управо тешко повредио ногу, потпуно блазирано каже "не могу данас на снимање, јер је дежурна "Бањица", тамо не знам никог". Полиција изводи коње са Бановог Брда да се истоваре, и оставе нам снажну поруку.

Pogledajte prilog 200853

Pogledajte prilog 200854

И онда се питамо, зашто тај народ већински не гласа против власти. Па зашто би?

Зато да би им неко, не дај боже, забранио увоз евро 3,4,5 гробова? Кладионице? ПУШЕЊЕ? Ју ју ју. Пу пу, далеко било. Помери се с места.

Народ већински хоће да буде као Мића Совтић, који се хвали да је Краљ Дорћола који живи за то да јебе педере као што је Лазовић. Такви овде најбоље пролазе, улазе у легенду, одводе најбоље рибе, паркирају кочије тако да сви морамо да их видимо и заобилазимо, док им се дивимо.

Више нас је Совтић wannabe-ja, него Милић wannabe-ја. Вазда било. Само чекамо да се појави неки Милић, да га утучемо оним гуменим чекићима, као веверице које искачу у луна парку на оној игрици.
Kada bi se narodu, medijski posteno, predstavili kardiohirurg Milic i Softic, koji je imao homoseksualna iskustva, prilikom izdrzavanja zatvorske kazne, ogromna vecina bi uvek izabrala onog prvog.
 
Kada bi se narodu, medijski posteno, predstavili kardiohirurg Milic i Softic, koji je imao homoseksualna iskustva, prilikom izdrzavanja zatvorske kazne, ogromna vecina bi uvek izabrala onog prvog.
Би, након позитивног васпитања читаве једне нове генерације. Значи, за двадесетак година.
 
Pa imao sam i vise nego dvoljno godina tada a u medjuvremenu nisam imao amneziju pa da treba debeli ivan da mi prepricava sta je tada bilo (a i to nije bilo bas tako davno) uostalom verovatno se mogu i na youtube naci emsije...

A ako ti je brnabicka ista cvetkovic onda si ti bas bio mali tada ili si se tek rodio,
cvetkovic je bio jedan obrazovan i vapsitan covek, tih i povucen za razliku od priproste i bezobrazne kalašture bez ikakvog formalnog obrazovanja koja ne moze ni prosto prosirenu recenicu da sastavi!
stoji da se nije ni zasta pitao vec je morao da radi kako se tadić, dačić i dinkić dogovore...

mislio sam na to da je postavljen kao marioneta.
drugo nisam ni ja bio mali a i imam i dovoljno godina da se secam sta je tada bilo, samo sam ti dodao izvor nekoga ko je bio iz medija. koji je u klipu rekao da tek posle njegovog gostovanja je pocelo da se pusta da taj isti vucko dolazi u te emisije, za koje nemas amneziju.
da se ne bi sada ti i ja ulazili u pricu cija ce zadnja da bude (i da mi eteketiras neke stvari iako me ne znas). danas je mrak. ali nije bilo sjajno ni tada, ali je bilo neuporedivo bilo bolje nego sto je sada. ako pogledamo istoriju za sada deluje tih 12 godina da je bio incident (kao sto nele prica za sarajevo od drugog svetskog rata). tako da nije sada bio jedan narod tada a drugi sada, svi su bili uvlakacli i hteli da se uvuku na vlasti, tako sto su i bez naradbe radili cenzuru
 
Pa nije mi jasno zasto se ko pijan plota drzis toga sto je ivan odvalio u nekom podkastu ako kao sto kazes si tad imao dovoljno godina?
Pa taj vučić i toma (pa i ostala radikalska bag**) je bila redovan gost svih relevantnih emisija i pre nego sto je on počeo keš taksi da vozi...

Dakle svojim ocima sam ih gledao i slusao (nazalost) kako lupetaju i odlicno se secam nekih antologijskih scena sa njima (kad je recimo vucic fejkovao plakanje neke 2006te u utisku), a verujem i svako ovde sa dovoljno ogodina koji je tada pratio politiku...
Dovoljno radikali iskrivljuju svojom propagandom i lazu o tom periodu ne moramo sad i mi ovde..
 
pricam samo za period tadica (posle 2008) da se ogradim :D
za ovo ranije, u pravu si
 
Sad si me podsetio na to, nikad necu zaboraviti, zvalava gnjida glumi da plače jer se javio u emisiju neko šešeljev da javi kako šešelj navodno umire u hagu,
nakon te scene rec dobija djilas koji (opravdano) iznosi sumnju u seseljevo umiranje na sta ovaj iz moda plakanja prelazi u mod coktanja (naravno fejk i glasno) lol
Pa one reklame u tom periodu kada je šešelj navodno umirao, gde šešeljeva deca trče na telefon koji zvoni i viču tata tata - vrhunac radikalskog besramlja i patetike...

Ili krajem 2008me nakon sto su se vec odvojili od šešelja (kobajagi jelte) kada mislim da je bio studio b gostuju vucic i čanak gde mu je čanak poželeo dobrodoslicu u red izdajnika (aludirajuci na kletve izvornih radikala) i posle ladno krenuo da ga hvali u fazonu "aleksandar je dobar i sposoban momak ja sam uvek verovao u njega" na sta zvala onako postidjeno spustene glave izgovara "hvala gospodine čanak.." lol

Covek je jednostavno ceo zivot bio gnjida, lazov, uvlakač, besramnik, manipulator i (ne bas dobar) glumac...
 
Poslednja izmena:
Juju kako se nisam ovog drugog iz 2009te odmah setio lol
Kakav bilde majko presveta...

A inace sredinom 2007me kad je bio prvi klip je i dacic bio u opoziciji,
Ta 2007ma i period od petog oktobra do 2004te su inace jedini periodi kad dacic nije bio na vlasti od uvodjenja visestranacja...
 
Вучић је најјачи политичар у држави тренутно и то је тако али разлог лежи у томе што се он за ово спрема цео свој живот. Њему у тој области не може нико прићи, ниједан активни политичар ми не пада на памет.
Оно где му се може прићи је искуство у свим другим областима и то су ствари које људи препознају. Доктор Милић је пример тога, па и Несторовић.
Народу се не могу продати људи без икаквог мерљивог искуства. У оној РТС емисији, Саво и Добрица су тотални аматери наспрам Малог и оног доктора из МИ покрета. Немају никакве резултате којима би могли да парирају овој двојици. То не значи да су они лоши или да су друга двојица, поготово Мали, бољи или квалитетнији људи.

Читава опозиција мора кренути од почетка, од нуклеуса - месних заједница.
Странке, покрети и појединци који не могу да победе у својој месној заједници немају шта да траже у широј политичкој арени. Немају да понуде ништа као резултат свог рада.
Нека освоје месну заједницу, ураде колико им овлашћења дозвољавају да је уреде и то изнесу народу као решење на вишем нивоу.

Треба предлагати решења за конкретне проблеме грађана. Ево један пример - бесплатни уложсци за жене и пелене за бебе. Тиме сте покрили веома широк део становника Србије. Као извор финансирања тога присетити се колико су фудбалски, кошаркашки и остали клубови добили пара од државе, колико се планира за национални стадион, те финансије преусмерити на овај предлог.

Све њихове марифетлуке је добро памтити и спомињати али они не допиру даље од већ опредељених људи. Пви други игноришу те информације јер их директно не угрожавају. Саво је спомињао неких 600 милиона еура али није објаснио о чему се ради.
Мора то бити конкретније и прецизније ако се жели доћи до неактивних и оних "меких" гласача власти.
 
Треба предлагати решења за конкретне проблеме грађана. Ево један пример - бесплатни уложсци за жене и пелене за бебе. Тиме сте покрили веома широк део становника Србије. Као извор финансирања тога присетити се колико су фудбалски, кошаркашки и остали клубови добили пара од државе, колико се планира за национални стадион, те финансије преусмерити на овај предлог
To je već Vučić ishendlovao. Postoji roditeljski dodatak koji uopšte nije loš i za treće i četvrto dete se isplaćuje 10 godina ako se ne varam, a dobija se jednim klikom kod matičara u porodilištu. Pre je bila neka beda, 20 ili 30 hiljada dinara jednokratno, za koju si morao da prođeš birokratski košmar.
 
@Novosadjanin

Дадох ти лајк због одличног поста, а онда га повукох - па ћу ипак да га вратим, јер је део са аргументима како се може против Вучића стварно изванредан - кад прочитах ово да паре од спортских кубова треба преусмерити за женске улошке...

Као што човек после написа, за рођење детета се сад у Србији добија солидна сума новца. Није у томе ствар.

Мора да се изађе из тих баналних прича: "Лечимо децу СМС-порукама..." То је међу највећим грешкама тзв. опозиционе јавности; људи се тог резона заправо плаше - хоћемо ли да имамо само здравство, као Куба? - мене је С. Манојловић нпр. дефинитивно убедио да не гласам за њега кад је рекао да би отказао Експо. Јесте, баш ћеш ти да откажеш, талибанко. Други то неће написати, јавно ће, као, подржавати те наративе, а у себи ће већина мислити исто, само је ту разлика. Или Владета, матор човек, да прича о премештању Немањиног споменика, уместо да у првој секунди прекине ту тему. Тако се политика не води - нико ко стварно хоће да дође на власт, не шири страх од тога шта доноси његов долазак на власт. Зато ми је импоновало кад је поменути Саво добио одбијеницу из Ниша за своје "револуционарне" предлоге.
 
Poslednja izmena:
@StariPosmatrač

Дечији додатак је добра ствар, давање за рођење детета такође. Оно што је проблем је и раст цена који једе део тог додатка. Такође те мере не помажу женској популацији без жена или кућмо буџету неког брачног пара без деце.

@Пантограф

Ту идеју би требала да прати и идеја о приватизацији спортских клубова осим базичних спортова. Предуго се та грана храни из државног крвотока а не доноси ништа осим проблема.
Та идеја и дошла на велико негодовање свих оних који живе од хлеба и игара па би се морала ублажено провући, довољно да схвате они који то желе да чују а довољно да они који су против то не схвате директно. За то је потребно бити "лукав" односно квалитетан политичар.
Да не кажем "пустите шта пише у уговору, слушајте мене".

Опозиција не може да обећава куле и градове, повећање плата и инвестиције јер није у тој позицији. Она може да обећава смањење трошкова, она мора да напада власт са питањима колико ће требати човеку за живот када плата буде била, нпр. 1400е.
 
Управо може да обећава куле и градове, уместо смањења трошкова. Кад дође на власт - нека смањује трошкове, ако треба и где треба.
 
Вучић је најјачи политичар у држави тренутно и то је тако али разлог лежи у томе што се он за ово спрема цео свој живот. Њему у тој области не може нико прићи, ниједан активни политичар ми не пада на памет.
Joj, nemoj ovo shvatiti lično, ja sam uveren da je ovo tebi neko urezao u glavu.
Ali Vučić nije ni blizu onoga što se zove političar. On je pre svega manipulator, lažov i kukavica. To je osoba koja je na čelo države došla kriminalom, kršenjem zakona, ucenama, lažima, kvazi nacionalizmom i stvaranjem jedne velike mašinerije. Ne može se on smatrati političarem kada od svog izbora za premijera, odnosno ulaskom u Vladu, nijednom nije bio u javnom političkom duelu (neka me neko ispravi ako grešim, ali teza svakako stoji za poslednjih nekoliko izbora). Osoba koja svoju izbornu kampanju zasniva na pojavljivanju na svim televizijama sa nac. frekv. skoro svakog dana, pri čemu nijednom nema sukoba mišljenja sa svojim političkim protivnicima - ili čak posmatračima i stručnjacima, uz to još gde šalje spisak dozvoljenih pitanja, a voditelji ne smeju da odstupaju niti bilo šta negativno da pitaju (osim ako je to unapred dogovoreno pitanje). Čovek je voditelj svih emisija na kojima nastupa, stalno ima svoje konferencije, izlaganja. A sa svim političkim protivnicima se suprotstavlja preko svojih medija, i to naravno sa zakašnjenjem, kao i preko svojih podanika i botova, koji dobiju naređenje da pišu jednu te istu stvar - jer sto puta ponovljena laž će postati istina.
Vučić je jedino političar u aspektu svoje javne funkcije, ni u čemu drugom. Na nastupima u inostranstvu ga vrlo lako ućute, na svim konferencijama, okupljanjima, sastancima i sličnom, on je izgubljen i retko ko mu pruža ruku dobrovoljno.
To je zabluda da je on najjači političar i da nema trenutno niko jači od njega, a da je aktivan - pa bilo ko od nas ovde je bolji političar od njega. Ja mogu da potpišem da bi par članova sa foruma moglo da ga uništi u političkom duelu.

Njegova vladavina se najbolje može prikazati scenom iz Diktatora, gde Diktator sam organizuje svoje olimpijske igre, sam prvi kreće, sam puca iz startnog pištolja, preti svojim protivnicima oružjem (neke i ubije), preti sudijama, a ni ne završi trku do kraja, nego sam sebi dovede cilj i sam sebe proglašava apsolutnim pobednikom svih igara. E tako funkcioniše Vučić.

 
Milic je lepo rekao, necu ja biti gradonacelnik, sta ja znam o tome i tako bi, po meni, svi trebali da rade.

Nek se Savo isturi kao poznato lice, ali da naglasi da nece on voditi grad, nego ljudi koji to znaju.

Ali opet, sa druge strane, mora neke osnovne stvari da zna, a ne da se pomalo blamira kao na RTS-u. Nije to neka nauka, prosecni forumas ovde vlada tom materijom.

Ekspo je tema za strucne ljude i kako ublaziti sve negativne posledice i kradju.

Mada, ruku na srce, ne secam se da je bas rekao da ce otkazati, a kada guglam, iskacu mi samo Informer i ekipa.

U svakom slucaju, svaka cast svakom ko se cima, ali moraju iza njih da stoje ozbiljna lica. I narod voli da cuje da je neko neki doktor, profesor... i u tome nema nista lose, sta vise.
 
Ja mislim da savo ima dobru strategiju da takvom pričom pridobije prostiji svet kao i razocarane sns glasače,
ok radi to nekako početnički i neiskusno ali to je pa o orpuno ocekivano!

Prosecni forumas ovde je daleko iznad prosecnog biraca...

A inace se ovde dosta kuka kako bi opozicija morala malo ds prilagodi pricu i za prosecnog prostog glasaca i ja kontam da sava bas to i radi
 
A inace se ovde dosta kuka kako bi opozicija morala malo ds prilagodi pricu i za prosecnog prostog glasaca i ja kontam da sava bas to i radi
То ипак један међу политичарима ради боље од осталих, а знамо и који. Е, сад, сетимо се да је тај, у ТВ дуелу, кад је јавност у великом делу скочила да "по цени Моста на Ади могу да се направе три моста" (а помињано их је и пет), свом супарнику Ђиласу рекао: "Јесте прескупо, али, ценим вашу одлуку да се, кад је све дошло до пред реализацију, крене у изградњу моста". А могао је да јаше на оним причама... јер иначе јаше и кад не треба - али, није.

То је зато што, ипак, разуме политику, у оваквим случајевима конкретно, психологију бирачке масе и шта не треба радити (упоредити то нпр. с генијалцима који говораху: "Никад се неће изградити Београд на води"). Без тога не може.
 
@Sodarac

Ne znam, ja vidim ipak svetlo na kraju tunela u jednoj stvari - narod, iako vodjen strahom koji uvodi rezim, ipak vise voli price da se nesto gradi nego da se rusi i zabranjuje.

I koliko god da smo se pokvarili, ostala nam je ta pozitivna osobina.

Kad sam se registrovao ovde, ne mogu da vam objasnim koliko mi se kakilo od Zute patke. Skoro do nivoa da podrzim Vucica da gradi, naravno, nikad dotle bas nije doslo.

Nemoj graditi, hocemo park. Mislim ono, saberite se. Nijedan predlog nemojte graditi to, mi imamo tim strucnjaka i oni predlazu da se na prostoru SA gradi ovo, a to cemo finansirati novcem koji je nas tim ekonomista izracunao kako cemo do njega doci.

Opozicija je uvek da se nesto rusi, zabranjuje... umesto da kaze, ne, ne moze to tako kako oni hoce, da unistavaju grad i drzavu i kradu pare, ali zato mi nudimo to i to.

Ekspo? Dobili smo ga, vlast pokusava da uradi to i to i tako unisti grad i ukrade pare, zato cemo mi da uradimo to, to i to da bi ih sprecili, a onda cemo da uradimo to i to, i sagradimo to, to i to da bi taj Ekspo bio nesto sto nam donosi stvarnu korist.
 
@pantograf Ali zato su njegove verne gnjide po mitinzima i po medijima laprdale o tome ave u 16 (te preskup, te 5 mostova, te pogresno mesto),
da ne zaboravimo i rečnik tipa "ono seme zla dragan đilas", i slične stvari...
...al jbg to prost narod voli samo što za tako nešto treba da si baš ono smrad sa dna kace sto vecina radikala i jeste ali savo bojim se da nije...
 
@Beki ,
Svetlo na kraju tunela cu videti kada umesto gradjevina narod bude vodjen pričama da se gradi nezavisno pravosuđe na primer, vladavina prava, jednakost pred zakonom, itd...

Kako sada stvari stoje do toga im je kao do lanjskog snega..
 
Па управо то. Али, где су демонстрације кад Гангулин најближи сарадник буде снимљен у коруптивној акцији са Турцима? Па Вучићево тужилаштво је управо претекло опозицију у том случају!
 
@Beki ,
Svetlo na kraju tunela cu videti kada umesto gradjevina narod bude vodjen pričama da se gradi nezavisno pravosuđe na primer, vladavina prava, jednakost pred zakonom, itd...

Kako sada stvari stoje do toga im je kao do lanjskog snega..
Dobro, naravno, sve je to povezano.

Ne mozes ti spreciti neki los projekat ako pre toga nisi sredio stvari koje si ti nabrojao.

Savo je bio kandidat na BG izborima pa je zato fokus na nekim gradjevinama, ne moze kao kandidat za gradonacelnika BG-a da obecava nezavisno pravosudje u Srbiji.
 
Vrh