Šta je novo?

Izbori 2024

I svi oni žele da nas unište!11!! 🤠
Kriviti strance za naše loše odluke je suludo. Ali dobro, standardna priča, za naše neuspehe nismo mi krivi, nego drugi. Mi u stvari nikada ni za šta nismo krivi. 🤡
stranci samo dodju. oni nisu krivi za nasu propast.
prirodno je sa lesinari dodju kad umires.

Vidis da je nama svejedno. Treba zadiviti i nad.j.ebati komsiluk.


Evo, molimo strance da primete nas bol i podelw pravdu. To je simbolicki i definitivni kraj.

 
za ovo je Marinika u pravu.
ko zna, mozda je ona iskren borac, mozda ce i umreti zbog nas i sve nas postideti

 
 
Ma, nema dokaza sto bi mnogi rekli.
 
Koliko je tuzno sto policiju uopste ni ne smatramo za nasu nego za Vucicevu.

Toliko ociglednih dokaza i mi se ni nadamo, prakticno nam mozak i ne ide vise u tom smeru da ocekujemo da urade nesto.

Toliko dokaza, covek dok je na Pinku trajao prenos ubacuje gomilu listica u kutiju, sve imaju dokumentovano, a niko od nas vise ni ne pomislja da ce ih uhapsiti.
 
“Дакле, ја нисам видео доказ. Један једини доказ. Не значи да не постоје, али није презентовано у јавности у тој мери да ја као обичан грађанин то могу да уочим и да разумем“, каже историчар Дејан Ристић
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Koliko je tuzno sto policiju uopste ni ne smatramo za nasu nego za Vucicevu.

Toliko ociglednih dokaza i mi se ni nadamo, prakticno nam mozak i ne ide vise u tom smeru da ocekujemo da urade nesto.

Toliko dokaza, covek dok je na Pinku trajao prenos ubacuje gomilu listica u kutiju, sve imaju dokumentovano, a niko od nas vise ni ne pomislja da ce ih uhapsiti.
javno tuzilastvo bi to prvo trebalo da zanima.
ali nase tuzilastvo nije nase.
Setimo se nasih zvezda tuzilastva, koje je N1 kovao u zvezde. "nase Laure", pod direktnom sapom Ambasade.

Tako je to u kolonijama. Ali to je dobar razvoj dogadjaja jer EU gubi avaki kredibilitet zbog ovako otvorene podrske Hulji.
 
@dejanbg88
Иако се не слажем са твојим односом према друштву, мислим да си на овој теми неправедно нападнут. Да припадаш једној од много циљних група потпуно игнорисаних од власти, али опозиција у Србији има толико мало ресурса и медијског простора да би уопште покрила већину дебело мањинских циљних група којој припадаш. Видим да спадаш у не-партијско не-опртунистичку економску елиту, некога ко је осређеном личном способношћу, вероватно по негде и срећом дошао до великих прихода. Али управо таква позиција ти даје много веће могућности друштвеног развоја, чак и друштвеног утицаја. Рецимо, постоје млади уметници, глумци који не могу да се пробију због непотизма у култури, а што је довело до дебеле декаденције испод нивоа талента који нам признају сви други југословенски народи. Не мора то, али ти дајем пример. У Бресту где живим, приватни сектор је главни спонзор културе и уметности. Ту је до некле везано за пореске олакшице, али се види да за разлику о Србије уметници имају шансу да испоље своју креативност. Такође, имаш огромне могућности да путујеш и и упоређујеш различита друштва, те да твој политички став буде натпросечно уобличен, а не као сада далеко исподпросечан.

Када су 2020. биле огромне демонстрације против Лукашенка, управо су твоје колеге богати програнери били једна од главних група побуњених, не због материјалног стања, већ идеје да у друштву нешто треба да се мења на основу свега што су видели по белом свету. Да, да се скупи све најбоље из свих балканских политичких партија и опозиције и опозиције, не би се дошло ни до половине квалитета, писмености, стручности и релевантности државно-политичког програма у Белорусији. Ако би њих питао шта би из конкретног програма мењали, то би било два-три закона који их се директно тичу, као и ти. Главни проблем за њих је било насиље према сваком ко може потенцијално да угрози опстанак на власти оних који су сада. По том питању, ја имам политички став који сваком од опозиционо настројених било програмер или не могу право у брк да кажем, а то је да за разлику од Србије, са болесницима, антиалтруистима, егоистима и издајницима на власти, Белорусија може јако пуно да изгуби политичком променом, ако је не изврши хируршки прецизно. Програмски градити Србију је као градити на рушевинама са напуклим темељима: шта год да се писмено изгради биће боље од напредне деб*илане и издаје, а у Белорусији као реконструкција очуваног историјског здања, где сваки детаљ би морало да размотри неколико ускостручних комисија.

Када су у питању твоји захтеви, политичким актерима, хајде да размотримо неколико циљних група.
1) Програмер, који је отерао у три лепе п.м. српске послодавце, и из своје земље ради за странца:
- Промена пореског законодавства, посебно за младе и самосталне предузетнике.
2) Друмски превозници:
- Смањите за бар 15 динара цену дизела (смањити акцизе), најскупљи дизел на Балкану.
- Увести ред на граничним прелазима, у смислу паркинг-чекаоница на граници, електронског реда, реформу царинског законодавства. Чак и Босна има минимална задржавања на граници са обзиром на то да је граница ЕУ. Чак и на аутопуту, капацитет граничних прелаза за камионе је јадан.
Све то утиче на конкурентност и српских превозника, и целе привреде уопште, а никада нисам чуо политичке актере да о томе причају.
3) Велики привредници:
- Престаните са мегасаботажама железнице кроз три и више година дуге затворе главних пруга, уцењивање од стране корумпираних структура за ремонте бочних пруга по неким ненормалним финансијским условиманепостојање целовитог стандарда за целу мрежу. (ово је један од примера)
4) Пољопривредници:
- Престаните да третирате продавце лубеница и купуса из камиона као наркодилере, а купце као наркомане. Обезбедите уређена места за непосредну продају кабастих пољопривредних производа на много локација по граду, и ближе купцима.
- Смањите цену дизела. Контролишите цену вештачких ђубрива, уместо да дајете монополистима да препродају ђубрива и уцењују произвођаче. Није порасла цена хране у Србији зато што је сељак бахат и похлепан већ неки други.
- Антимонополском регулацијом разбијте картеле откупљивача, који узимају кајмак од сељачког зноја.

Могао би "Рат и мир" да се напише, али и са овим је не мало написано. Не мало незадовољних који се могу анимирати квалитетним програмом и кампањом која га прати. О пољопривреди много конкретније од оног ванземаљац Несторовића.
 
za ovo je Marinika u pravu.
ko zna, mozda je ona iskren borac, mozda ce i umreti zbog nas i sve nas postideti


Neće umreti, nije ni Toma...
 
Ideja da su samo beogradski izbori pokradeni a parlamentarni nisu je nelogcna i odvratna.
To je plod zelje funkcionera SPN da se po svaku cenu oslade u skup. restoranu.
Cak i Zorana M. prica o tome:
 
Тако је савски змају, ајде да оставимо нову и Н1 да гледамо само Пинк и Хепи и будемо хепи, да мало исперемо наше прљаве мозгове који не виде колико је диван, сјајан, најбољи, генијалан наш председик, како он дивно играш шах и црта по табли и пише тако лепео оне бројке што показују праву сигуацију, да смо ми најбољи на свету од кад је он председник, и да видимо какав је шљам ова опозиција, то су све монструми, наркомани, мафијаши... И ови њихови одвратни медији (тајкунско-опозициони) постављају питање на које наш дивни председник не може одмах да одговори, већ мора да смишља неке пошалице или увреде за ове које постављају питање, уместо да тако дивно сроче питање као они с Пинка, тако да ти у самом питању све кажу и да су Ђилас, Ћута, Понош, Тепићки и Алексић највећа ђубрад и како је његово величанство тако дивно и онда он не мора ништа ни да одговори само дода још по неку ствар.

ПС Ако си био ироничан извини на коментару, не могу да провалим.
 
sramota sta rad

stideces se vucko t jednog dana, ja bi te sto prenosis vesti n1 ili nova s banovao odavde sa foruma ili iz srbije
Sramota nek je tebe! Ako možda neki Ameri, Albanci, Hrvati, Masoni, Portorikanci, Vanzemaljci i imaju neke loše namere prema Srbiji, prvo je Vučićeva kamarila, pa nekoliko mesta praznih, pa svi ostali. Opozicija takva kakva je ćorava, ćopava, kilava, protiv toga se bori nekako. Možda i loše, ali nekako.

@vucko Imam pitanje za tebe, da izneseš svoj lični, ali i stav organizacije: Da li ste spremni na moratorijum na približavanje Zapadu u mandatu prelazne vlade zajedno sa desnicom, sa fokusom na reforme institucija, javnog servisa, sudstva, policije, težnja ka prestanku ustupanja strancima strateških resursa sa povratkom bar nečega (po mom mišljenju prioritet zabrana vlasništva nad poljoprivrednom zemljom za strance, sa nacionalizacijom onoga što su izdajnici ustupili strancima). Mislim da bez te vrste šireg konsenzusa nema šanse da se stvari većina i kritična masa čak i ako bi se nekom čarolijom stvorila apsolutna sloboda medija i fer izborni uslovi.

Vezano za N1, Nova S i Danas, u Srbiji imamo mnogo gore uslove za novinarstvo nego što je to bilo 1990-tih. Ako želite dobrog frizera, makar i skupljeg, vi ćete ga platiti direktno, ali novinarstvo danas više ne može da se finansira prihodom od prodaje na kiosku. Teorijski, dobar medij se može napraviti preko neta, ako se mnogo nas žrtvuje da daje mesečno tipa 500, 1000 dinara, ali da svi pretplatnici imaju pravo glasa vezano za uređivačku politiku. Pomenuti mediji bez zapadne podrške ne bi opstali, a interes Zapada je tu jasan "pišite šta hoćete, samo ne direktno protiv Zapada", kako bi se čak i među nezadovoljni bili više prozapadno. Postojanje takvih medija, pa makar i više-zapadnih je ipak zajednički interes Zapada i Srbije, zato što je to jedan od retkih široko otvorenih prostora. Ja sam sam vodio kolumnu Metro-logija i imao odličnu saradnju dok se nisam u martu 2020. popi*karao sa Dražom zbog "lockdown" kampanje tog lista. Ali i danas me kontaktiraju novinari "Danas" oko nekih tema vezanih za saobraćaj. Da se razumemo, nisam prezadovoljan takvim medijima, ali su opet pobednici u trci bogalja u odnosu na propagandnu kamarilu vlasti. A dok je na vlasti ova izdajnička kamarila, nije prejaka reč, srpski saveznici. Jedna od najgorih udbaških prevara je ubeđivanje velikog dela javnosti da se autocenziriše i čak ni ne pokuša da pročita/posluša te medije, i na osnovu više izvora informacija sam donese zaključak.
 
Slovenci besni, zahtevni i hladni, samo interes. Inace taj moj brat jr mnogo dobar ovako, skoro vise Beogradjanin nego Slovenac. Dusu bi ti dao da moze.
Proklet bio onaj ko stvori Jugoslaviju. S Marsovcima ko da smo upali u provizorijum od konfederacije. Vise bih se obradovao Rumunima ili Bugarima.
Svakako bi Bugari bili bolji izbor, kulturološki i lingvistički je postojao materijal da se stvori jedna konsolidovana nacija, s centrom negde južnije.

Suludo je bilo staviti Makedoniju i Kosovo u istu državu sa Slovencima i očekivati neku unifikaciju, i to pod upravom nas ovakvih kakvi smo.
 
Ideja da su samo beogradski izbori pokradeni a parlamentarni nisu je nelogcna i odvratna.
To je plod zelje funkcionera SPN da se po svaku cenu oslade u skup. restoranu.
Cak i Zorana M. prica o tome:

Сада одједном као схвата да је била саучесник. Драга била си свесна свих ових година шта тачно радиш и ко је ав и шта је снс секта.
 
Када су 2020. биле огромне демонстрације против Лукашенка, управо су твоје колеге богати програнери били једна од главних група побуњених, не због материјалног стања, већ идеје да у друштву нешто треба да се мења на основу свега што су видели по белом свету.
POsto poznajes situaciju, unazad gladano, da li smatras da je bolje sto su ti protesti bili uguseni ili ne?
 
Поделили су се они претходно и службин део ПОКС се утопио у СНС. Са друге стране ни Дражин унук није цвећка, један од горих градоначелника Београда. Али су ипак принципијелни.
 
Vrh