Šta je novo?

Izbori 2024

Ako ima 4-5 hiljada ljudi plafon tamo.

A inace nakonto tih brojki kojima se razbacuje stalno:
 
I o5 se pokazalo koliku podršku zapravo imaju ovi iz SPN.
Pa kako su onda dobili 900 000 glasova?

To što ljudi imaju odbojnost/strah da stanu iza neke stranke, nema veze sa tim da li daju podršku. Prosečan čovek podržava da upadne policija i pohapsi narko dilere, ali to ne znači da bi prosečan čovek uleteo da ih on pohvata.
 
Screenshot_20231230_142512_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20231230_142806_com.android.chrome.jpg

На Накси камерама се видела маса и у Кнеза Милоша дуж Пионирског парка, па сам урачунао и то. Двадесетак хиљада људи је супер с обзиром на то да раније није долазило више од девет хиљада људи, али треба узети у обзир да овај протест не организује СПН него Проглас.
 
Pa kako su onda dobili 900 000 glasova?

To što ljudi imaju odbojnost/strah da stanu iza neke stranke, nema veze sa tim da li daju podršku. Prosečan čovek podržava da upadne policija i pohapsi narko dilere, ali to ne znači da bi prosečan čovek uleteo da ih on pohvata.
Moj komentar je zapravo trebao da napravi paralelu između onoga šta su govorili i kakva očekivanja su imali od današnjeg protesta.
Na društvenim mrežama je ovo danas predviđano kao nekakav dan "D" i novi 5.oktobar.
Kad ono međutim...
 
На Твитеру се буквално сваки скуп предвиђа као дан Д од стране већине опозиционих твитераша и то није ништа ново.
 
Ni dan D nije
Moj komentar je zapravo trebao da napravi paralelu između onoga šta su govorili i kakva očekivanja su imali od današnjeg protesta.
Na društvenim mrežama je ovo danas predviđano kao nekakav dan "D" i novi 5.oktobar.
Kad ono međutim...
bi nikakav dan D a ne ovaj skupić. Ovo je malo pražnjenje nezadovoljstva malo pritisak na Vučkića i pravljenje neke pozicije.
Vidim po vestima su već počele pripreme u vidu dobronamernih saveta snpa da prihvate mandate pošto u suprotnom većinski idu snsu koji onda može da vlada beogradom.
 
Па свакако ће Несторовић подржати формирање владе са СНС и СПС. Ако опозиција одбије мандате које је освојила онда ће то за Вучића бити највећи фијаско икад, пре свега због реакције међународне заједнице на то.
 
Па свакако ће Несторовић подржати формирање владе са СНС и СПС. Ако опозиција одбије мандате које је освојила онда ће то за Вучића бити највећи фијаско икад, пре свега због реакције међународне заједнице на то.
Koje reakcije međunarodne zajednice?
Da li je bila neka reakcija do danas?
 
Па искрено и не можемо да очекујемо да буде оштрија ако не протестује пуно људи.
 
Toliko je bila nikakva da su naterali vlast da raspise izbore za 2022. i opoziciju da nakon istih udje u skupstinu, cisto kako bi ovde postojao neki privid demokratije

Da sam opozicija i da opet od mene traze da udjem u skupstinu zarad "mira u kuci", a vec su me jednom maltene "izradili", oterao bi ih u 3 pm, eto im ga vucic sa 235 mandata pa nek se igraju demokratije i diplomatije sami sa njim
 
Odličan protest danas, malo lepša slika u odnosu na moju depresiju juče.

Da istaknem par stvari, mada još nema neke "zvanične" brojke. Opet imamo tu neku disproporciju između broja potpisnika ProGlasa i ljudi koji su došli na protest. U redu, kapiram da su potpisi iz cele Srbije i inostranstva, ali je njihov priča jako odjeknula, da su sigurno imali i "nezabeležene" potpiše - i da je opet u toj relaciji mali broj na ulici. I neko je baš lepo napisao na tviteru, prosto je začuđujuće razmišljanje ljudi i činjenica da će neki nastup u diskoteci, u Areni ili na Ušću skupiti više ljudi. Čovek kada posmatra društvene mreže i razgovara uživo sa ljudima, pa ja lično poznajem bar 90% ljudi koji su protiv SNS i ostatak je neodlučan ili podržava (samoinicijativno ili ne). I da opet se na ulici ne pojavi toliki broj ljudi.

Drugo, okej, ProGlas nije politička organizacija i/ili stranka, međutim ovaj protest se opet sveo na ono na šta sam ja juče kukao - okupljanje, šetnja, sad crveni kartoni, i kraj. I iskreno sad ne kapiram šta je bila poenta. Ako se nastave ovakvi protesti, pa Vučić više ne mora ni da razmišlja o njima niti da šalje policajce da razbijaju. Protesti MORAJU da imaju nešto specijalno, o čemu će svi pričati. Mora se raditi nešto što će animirati ljude i što će privući pažnju, nešto što će se širiti na društvenim mrežama i eventualno postati viralno. I ne, to ne treba da bude neka nasilnička slika, neki sukob ili slično.

Nekako mi se čini da postoji dosta poznatih ličnosti koje podržavaju ovu borbu, ali nekako su svi u fazonu "podrška, ali ja trenutno imam pametnija posla". Malo njih se pojavi, malo njih pokušava da učestvuje u njima. Toliko je glumaca među njima, a niko da se seti da organizuje neke javne besplatne "predstave", gde će glumiti scene iz realnog političkog života. Ili bilo šta drugo uraditi, da privuku pažnju što više ljudi.

Vidi se po botovima da paniče dosta, ali istovremeno su jako mirni jer znaju da ovo neće imati željenog efekta. Izbori će se, sada već, zasigurno ponoviti u Beogradu, za to ne može niko iz opozicije da preuzme zasluge. Međutim, ne sme da se ni to ponavljanje prihvati dok se ne uredi izborni proces.
 
Protesti MORAJU da imaju nešto specijalno, o čemu će svi pričati. Mora se raditi nešto što će animirati ljude i što će privući pažnju, nešto što će se širiti na društvenim mrežama i eventualno postati viralno. I ne, to ne treba da bude neka nasilnička slika, neki sukob ili slično.
Podržavam. Ali ne vidim nikakav konkretan predlog od ovih koji organizuju ove proteste.
Neki tvoj?
 
Predloži ti pa da javim Vučku da prenese Lazoviću a ovaj Đilasu a on Mariniki pa ako se slože i bude sve kako treba da svi budu srećni i zadovoljni.
 
Neka, neka, napokon! Dokle vise sa strahom? Da se resi i ta prica vise i pozicioniramo se tamo gde pripadamo. Nema izdaje, ali EU nije izdaja. NATO je vec druga prica.

Voli narod EU, to se za mesec dana lagano okrene u 70 posto podrske, a i ovako je pola pola. Da im dodju malo benefiti, fondacije, malo slobodice, prica o mogucem ukidanju viza za B, SAD u buducnosti... brzo bi promenili pricu.

Nek opoziciona desnica fura svoje, gradjanska opcija ne sme da se stidi EU i da plasi da se otvoreno bori za ulazak u istu i te vrednosti.

A i ti BRIKS-ovci kada bi malo znali nesto oko biznisa i radili nesto u zivotu, znali bi da Kinezi na primer uslovljaju da si u EU da bi radili posao sa tobom. O carinama da ne pricam.

Ima nas, ima, i treba razlikovati ovo

1000002124.jpg


Od ovoga

1000002125.jpg


I ne plasiti se da furas pricu koju realno podrzava vise od pola stanovnika, a da malo se srede mediji, brzo bi bilo i dve trecine.

A onaj ludak neka fura pricu o Majdanu. Sta to znaci, da je on pro-ruski predsednik onda? Lol.

Neka je, super, narod je za EU. Nek ide on malo protiv volje vecine, odlicno.
 
Vrh