Šta je novo?

Izbori 2024

u
Slovenci su orjentisani prema biznisu i finansijama, i kako ce da zive konkretno. Mi smo bili orjentisani ka tome da govorimo drugima kako ce da rade, zive i privredjuju. A pritom volimo da pijemo, da se veselimo i zivimo s malo para. Malo varanja i laganja da impresioniramo druge. Evo sad ide nova godina, bice puno hrvatica i slovenaca u Beogradu na najboljim splavovima za provod i to za solidne (za nas male) pare. Ali one dolaze samo zbog toga, da ostanu da zive u Srbiji ne pada im na pamet. Znaju da se ovde ne moze ziveti dostojno.
kako imaju snage da danima i nocima idu na splavove i ne spavaju?
 
I malo smrke po nosu, 50 evra mic. Ako je kafana naravno s narodnjacima. I toga koliko zelis i startuju te nasmejani dileri sa "hoces da se popravis malo?"

Za tehno i ostalu muziku idu mdma tabletice i ekseri, lazne emocije i lazna snaga, kad se otreznis kuci sve te boli od misica.

Sto se tice Slovenaca, neki su uzeli nase zene jer su dobre u krevetu, ali ne zele da zive u Srb, meni rekli sta mogu s 450 eura da uradim kad ja kuci imam 800. To je bilo pre par godina.

A zene, dodju kod nas da se kresu s nasima. Dosadni su im Hrvati, ko ravna linija. Nasi imaju zvaku, fore i fazone, i smisao za humor. Malo izvaraju svoje muzeve / decke i mars svojoj kuci :)

Mi smo raj za jeftin provod i zabavu, generalno i ovako jeftini, cim se glas na izborima kesira za 3000 din. bez problema.

Kad budemo skuplji vise ce nas i drugi narodi postovati.
 
Ујак ми је радио на аеродрому Жељава.

30 мигова је било у приправности и наоружано, спремно да на команду униште сву виталну инфраструктуру и комуникације у Словенији. Разоружани су кад су легле паре Београду. То је била позивница за Хрвате да и они одраде посао, кад смо се већ показали отворени за све могућности. Тада је решена судбина Срба у Крајини.

Иначе, Ле монд, као незванично гласило француске владе јуче на насловној страни оплео по Вучићу и Србији уз отворену ратну реторику како смо ми на страни Русије.
Она руска прича о Мајдану, рапорт у руској амбасади је вероватно освета Руса за санкције које смо им на мала врата скоро увели. (из прве руке, трансакције између правних лица из две државе нису више могуће). Хијене и са истока и са запада комадају лешину а здушну помоћ за то имају и од власти и од опозиције.

Косово је ратом у Украјини добило на цени. Запад преко наших леђа хоће да локализује штету и искреира своју моралистичку позицију. Зато је неопходно да ми признамо насиље над нама и сецесију као легитиман процес. Жвалави је сатеран у ћошак и као такав идеалан за све спољне факторе. Након оног текста у NY Times-у од прошле године остали смо без севера Косова, после овог процеса остаћемо и без трунке достојанства и права.

Избори - споредни догађај у сврху још веће рањивости "наше" позиције.
 
Причала ми је тетка пре неких 10 година, фирма за књиговодство у којој је радила тада имала је рекреацију у Хрватској на Јадрану. Каже кад су се појавиле Хрватице у хотелу, нека њихова фирма, подивљале за нашим исподпросечним ликовима.

 
S obzirom da se primate na bućku, tek ćete sada kada Dodik proglasi nezavisnost, a vlast u Srbiji ko šiša. Ako se ne bunite očigledno vam odgovara.
 
S obzirom da se primate na bućku, tek ćete sada kada Dodik proglasi nezavisnost, a vlast u Srbiji ko šiša. Ako se ne bunite očigledno vam odgovara.
Plasim se da ce to biti nas kraj, s obzirom kakvo nam je vodjstvo.
Vojvodina je puna drzavljana RS-BiH.
Prilican broj Madjara, Sokaca, Hrvata i Bunjevaca je otisao, a i Srba.
Ukoliko se krene u to bez podrske Rusije, i precutnim aminom recesijom pogodjene Nemacke, verujem da cemo izgubiti sve do Brckog, a stanovnistvo preci u Vojvodinu da popravi krvnu sliku (u Subotici smo vecina sto se nikad nije desilo).
Ukoliko imamo podrsku stranih sila, stanovnistvo ce ostati tu gde jeste i RS biti odbranjena.
Iskustvo me uci da svakim konfliktom put Srbi nesto gube, jer smo vojno odlicni, a politicki veliki nesposobnjakovici. Videcemo sta ce se desiti... daj Boze da gresim, naravno da navijam za moj narod pravoslavni.
 
Slovenci su pismeni, dodao bih.
Rodjena tetka mi udata za Slovenca iz Srema. Braca su mi Slovenci. Oni su sekta za sebe. Drzavljani Srbije... Srbi, nikako.
Doduse jedan od brace mi je branio srpstvo 1991. u Drnisu, u rovu video mnoge mrtve drugare, bolovao od ptsp-a, pa je tetka isla u Vojsku da pita sta on brani, srpstvo ili Jugoslaviju? Ubrzo ga izvadila jer nisu znali sta da joj odgovore.
Moja majka i moj otac, nikako da se uklopimo s tim Slovencima, mi volimo popiti i zagalamiti, zadovoljni malim stvarima i skromni, Slovenci besni, zahtevni i hladni, samo interes. Inace taj moj brat jr mnogo dobar ovako, skoro vise Beogradjanin nego Slovenac. Dusu bi ti dao da moze.
Proklet bio onaj ko stvori Jugoslaviju. S Marsovcima ko da smo upali u provizorijum od konfederacije. Vise bih se obradovao Rumunima ili Bugarima.
 
Rodjena tetka mi udata za Slovenca iz Srema. Braca su mi Slovenci. Oni su sekta za sebe. Drzavljani Srbije... Srbi, nikako.
Doduse jedan od brace mi je branio srpstvo 1991. u Drnisu, u rovu video mnoge mrtve drugare, bolovao od ptsp-a, pa je tetka isla u Vojsku da pita sta on brani, srpstvo ili Jugoslaviju? Ubrzo ga izvadila jer nisu znali sta da joj odgovore.
Moja majka i moj otac, nikako da se uklopimo s tim Slovencima, mi volimo popiti i zagalamiti, zadovoljni malim stvarima i skromni, Slovenci besni, zahtevni i hladni, samo interes. Inace taj moj brat jr mnogo dobar ovako, skoro vise Beogradjanin nego Slovenac. Dusu bi ti dao da moze.
Proklet bio onaj ko stvori Jugoslaviju. S Marsovcima ko da smo upali u provizorijum od konfederacije. Vise bih se obradovao Rumunima ili Bugarima.

Ђе ћеш са Бугарима, иди у першун.
 
Ђе ћеш са Бугарима, иди у першун.

Idi u Surdulicu, videces koliko smo ih posrbili. Neko ko se prezivao Mitev sada je Mitic. Slicni smo rajetini ko za vreme Turaka.
Sa beckim konjusarima je vec mnogo teze islo. Prvo mentalitet, pa jezik, pa vera... tri stavke da ih asimiliras. Pretvrdo.
 
Idi u Surdulicu, videces koliko smo ih posrbili. Neko ko se prezivao Mitev sada je Mitic. Slicni smo rajetini ko za vreme Turaka.
Sa beckim konjusarima je vec mnogo teze islo. Prvo mentalitet, pa jezik, pa vera... tri stavke da ih asimiliras. Pretvrdo.
Tako je burazeru, bečki konjušari. Srbi su daleko ispred njih, pogotovu Srbi koji su živeli u osmanskom brlogu. Na osnovu čega tvrdiš da su osmanske sluge bolje od bečkih?

Onda spominješ kako su ti super Bugari jer su ih Srbi asimilovali. Znači svi treba da skinu gaće Srbima, samo su onda dobri?

U Osmanskom carstvu postojalo pravilo prve bračne noći. Prvo ti mladu overi Osmanlija, a tek onda ti možeš imati nju za ženu. Koliko li se samo malih Turaka rodilo u Srbiji pa su postali Srbi? O tome nisi razmišljao?

Tvoja arogancija je tipičan primer srpskog mentaliteta. Nemaš razloga da budeš toliko ponosan, a ni Srbi generalno. Svi narodi koji su preživeli ropstvo svakako bolje da ispituju ko je sa kim spavao, nego što se duvaju u junačke grudi. 😂
 
Odveo si temu u nekom 2.pravcu, ko da te uce iz Fondacije "Fridrih Ebert" kako da se pise... :)

Becki konjusari, oni to i jesu. Jel znas kako se Slovenija zvala pre 200 godina? Slovenija sigurno ne :)
Jel znas kako neki Hrvati zovu Slovence? Alpski hrvati 😅😅
Poenta mog upisa je da, ako zelimo asimilirati stanovnistvo, pre cemo to uciniti s balkanskim ili mediteranskim narodima nego s ovim hladnim i proracunatim zapadnjacima, slugama Peste, Beca i Venecije...
 
Ne znam sto je ova tema u relax, jer kad procitam neke komentare, nisam uopste relaxiran.

Salim se, ali slazem sa sa ovim sto je napisao @Delija , posto imam i ja neke ljude koji rade po drzavnim aparatima, situacija sa sankcijama je na ivici uvodjenja, a Kosovo, pa posle tablica, doci ce i priznanje, a oni samo kupuju vreme svakim izborima. Prosecnog coveka ne zanima Kosovo i Rusija, verovali ili ne. Nece promeniti svoj glas zbog toga. To zanima i hoce mozda 10-15% ljudi. Ove ostale zanima da su uhlebljeni, da prezive, a za prezivljavanje su zahvalni SNS-u, jer su ih uhlabili. Prosek nema kriticki pogled na situaciju, da analizira zasto je u toj situaciji i da ga je SNS sam doveo u tu situaciji, zato sto je gladan. Lako je nama da palamudimo kad verovatno smo svi dobrostojeci, ali kad god odem kod svoje babe koja jos malo pa ima 90 (posto jelte, nisam Beogradjanin, vec sam se doselio jos kad bio student), ljudi glasaju za SNS. Misle da SNS daje pare, a ne poreski obveznici; misle da ce dobiti otkaz ako dodju "zuti" na vlast; misle da nece imati penzije ako dodju "zuti na vlast; itd, itd...
 
Zato nebeski narod ide masovno kod bečkih konjušara da zaradi za hleb. U nebeskoj Srbiji prodaju glas za 3.000 dinara jer nemaju para. Ko je onda tu pametan?

Centarfor je tipičan primer čoveka zbog koga je počeo rat. Ta superiornost koja nije zasnovana na činjenicama nego na soptvenom uzdizanju bez ikakvog razloga, jeste nešto što je uvek nerviralo naše susede.

Dolaze Hrvatice u Srbiju na zabavu, ali dolaze i Srpkinje na Jadran. Mnoge rade po jahtama, klubovima itd... Tamo čiste stare pištolje pa zarade lepe pare. Posle vam dođu te snajke u kuću da vam se sinovi žene njima. Kako li će to prihvatiti superiorni Srbin da mu snajka bude jahtašica?

Upravo tako. Lepo je ovaj dečko opisao situaciju. Ljudi gledaju da prežive i SNS im je jedina slamka spasa za koju se hvataju. Sve stranke koje su drvile o Kosovu su neslavno prošle na izborima. Siromaštvo je ogromno, dole se vlada kao za vreme Turaka. Mada realno, mnogi Srbi i imaju mentalitet Turaka. Vole da ponižavaju slabije od sebe, vole da dominiraju nad bedom. Čim im se neko suprostavi, postaje njihov neprijatelj.
 
Она руска прича о Мајдану, рапорт у руској амбасади је вероватно освета Руса за санкције које смо им на мала врата скоро увели. (из прве руке, трансакције између правних лица из две државе нису више могуће).

ako je istia za te sankcije to je velika promena. Ali kako je prica o Majdanu ruska osveta?
 
Ставили мету на Вучића и Србију као руског партнера ког су тобоже и спасили од малигног западног утицаја.
 

Odveo si temu u nekom 2.pravcu, ko da te uce iz Fondacije "Fridrih Ebert" kako da se pise... :)

Becki konjusari, oni to i jesu. Jel znas kako se Slovenija zvala pre 200 godina? Slovenija sigurno ne :)
Jel znas kako neki Hrvati zovu Slovence? Alpski hrvati 😅😅
Poenta mog upisa je da, ako zelimo asimilirati stanovnistvo, pre cemo to uciniti s balkanskim ili mediteranskim narodima nego s ovim hladnim i proracunatim zapadnjacima, slugama Peste, Beca i Venecije...
Od stare slave se ne zivi. Mi nismo znali to da naplatimo, tako da sad nije vazno sto Slovenija nije postojala re 200 godina. Danas postoji i njihova elita u stanju je da organizuje tu drzavu bolje nego sto smo mi u stanju.
 
Danas sam citao neke istorijske tekstove.
Fascinantna je borba nadse dve dinastije za vlast. To nije borba vezana za neke ideoloske razlike, to je samo slepa i bespostedna borba za vlast.
I pri smeni dinastija osvete i pokolji
Slicno kao u Evropi do 13-14. veka.

O Mjaskom prevratu:
Dobrivoje R. Lazarević „Ubice narod srpskog“
Svud, samo prost, uski, grabljivi radikalni interes koji je vazda sa vrhova državnih korumpirao narod srpski.
Činovnici koji se nisu krstili zavereničko-radikalskim krstom, isterivani su na sokak, stavljani pred sud, maltretirani, premeštani, i uopšte strepeli za opstanak svoj i svoje porodice, dok naprotiv – oni koji su se umeli krstiti radikalsko-zavereničkim krstom, mogli su i zakone gaziti, i imati masu zlouptreba u službi, krasti do mile volje, i da ih glava ne zaboli… Tako je bilo po svim strukama, naročito u vojnoj, u kojoj su zaverenici vršljali kao po guvnu… I na sva važnija mesta, u vojnoj hijerarhiji, ponameštani su ljudi koji ni najelemntaernijih znanja o vojsci nisu imali, ali su zato bili čvrsti zaverenički stubovi.
Radikalska vlada borila se samo za vlast i za svoje džepove. Srbija, bez pare duga, došla je u ruke radikalima koji su je za vreme svoje vladavine zadužili sa tri milijarde dinara duga. Danas je taj dug porastao na pet milijardi! Šta je narod dobio za taj novac? Bogatstvo Pašićevo i drugih radikalnih prvaka.
 
Kombank drze Janezi, nije vise domaca. Ono sto je lose u tom tekstu, je da se spominje premestaj zaposlenih u Srbiju. To je tihi egzodus stanovnistva. Drugo resenje je da Postanska stedionica prosiri kapacitete i prihvati te zaposlene. Ali, da li neko ima hrabrosti, dozvolu ili mozga da uradi to?
 
А иза Јанеза стоје Амери. Очекиван потез и низак ударац. Постаће то рутина. Нико више нема ни један разлог да нас третира као људе.
 
Vrh