Šta je novo?

Izbori 2024

Апсолутно није сва кривица на Слоби, он је био само корисна бу**** која је ишла на руку Туђману и Клинтону за њихове циљеве. 1991. су гласачи СПО и ДС већи националисти од гласача СПС. И то је све последица комунистичке власти.
 
Васпитавајте своју децу у духу мира, толеранције, поштовања себе и других али зар нисте до сада увидели да објективни запад којем је тобоже стало до неких вредности не постоји? Да нас је наше посипање пепелом само дебело коштало у односу са њима и да никакве користи од тога нисмо имали него смо још и доведени у позицију да морамо да признамо насиље над нама и комадање државе као легитиман процес.
Jedno je politicka odgovornost. Drugo su agencije, sluzbe i NGO koje se bave evidentiranjem i pumpanjem iskljucivo srpskih zlocina.
Recimo 1999. posle rata sa NATO. , u jeku albanskog pogroma nad Srbima, N KAndic odlazi na Kosovo, ali se bavi samo srpskim zlocinima nad Albancima.
Drugo je naduvavanje srpskih zlocina u Srebrenici od strane Zapada.

To je nesto drugo i kad gledamo te placenike i propagandiste, cini nam se da smo politicki nevini. Ali nismo.

Glavnu destabilizaciju Jugoslavije izvrsio je Milosevic. Pa Misroslav Solevic i ekipa iz Kosovog Polja su javno govorili kako su MIlosevica zapravo naveli da stane na njihovu stranu. Kakva god da je bila, Jugoslavije je donekle ostvarila glavni srpski cilj "svi Srbi u jednoj drzavi".
Milosevic je destabilizovao Jugoslaviju kako mu je trebalo da bi sticao poene kod Srba koji su bili frustrirani delovanjem prethodnih srpskih garnitura. Milosevic nikada nije zeleo da zaista zastiti Srbe vec mu je prijalo idolopoklonstvo.

"Sad se narod pita, ko ce nama da zameni Tita. Milosevic ce da zameni Tita. bla bla bla" trabunjao je jedan poznati pesnik.

Svima koji su se otcepili od nas, uglavnom je bolje u smislu da barem imaju smenjivu vlast.

Huljina politika je neprekidno prodavanje nekog naseg interesa ili resursa za dalji opstanak na vlasti.
 
Апсолутно није сва кривица на Слоби, он је био само корисна бу**** која је ишла на руку Туђману и Клинтону за њихове циљеве. 1991. су гласачи СПО и ДС већи националисти од гласача СПС. И то је све последица комунистичке власти.
Ja pricam o periodu 1987.-1990. Pre Tudjmana.
Jos u doba SKJ Milosevic je destabilizovao Jugoslaviju.

14 kongres SKJ jedno secanje
"Stvari su krenule po zlu kada je vođa srpske delegacije, Slobodan Milošević, kasnije haški optuženik, tražio glasanje na kongresu po sistemu jedan čovek jedan glas. Računao je da bi mu brojčana nadmoć Srba mogla doneti dominaciju na kongresu, a time i u celoj Jugoslaviji.
Kongres su prvo napustili Slovenci. Istu odluku je donela i delegacija Hrvatske, a zatim i delegacija Bosne i Hercegovine i Makedonije.
„Suze Sonje Lokar, koja je sedela u radnom Predsedništvu kongresa, nikada ne mogu zaboraviti“, rekao je Skenderagić.
„Od države kojoj se divio celi svet napravili su državice iz kojih im beže i rođena deca. I danas, posle 32 godine, s ponosom se sećam svojih istupa i stavova. Zbog kojih sam i batine dobio, a koji su me i glave mogli koštati."
 
Па оно, тај систем 1 човек 1 глас је права демократија. Национални кључеви су комунистичке измишљотине које су само донеле несрећу и у бившој СФРЈ, и у бившем СССР, као и границе које су комунисти прекрајали олако.
 
Аман људи постоји разлика између оних који ћуте и оних који су ућуткани.

Нама до краја 1944е није остао жив, на слободи или у земљи практично ни један професор универзитета, ни један политичар изван КП, ништа од капиталистичког економског система, ни један представник народа, остали смо без власти и војске, интелектуалне елите а преко Дрине...Мој деда је 1949. године први мушкарац из села који је отишао на служење војног рока, генерације 48,47 и 46 нису ни постојале, све поклано.

Други рођак ми је ухапшен 58е јер је у кафани споменуо Јасеновац, комшије који су клали а потом пребегли у КП су били под заштитом. Ћутало се јер ти је од тога живот зависио. Никада тамо никаквог поверења и братства и јединства није било. То је постојало само у илузијама радничке елите Србије.

И немојте Слобу да ми спочитавате, нико га не мрзи више од мене али апострофирање њега за некаквог узрочника а не као неминовну последицу немогућег положаја Срба у СФРЈ је насиље над истином и нашом позицијом у свему томе.

И да се не лажемо, од 1992е суштински је урадио све што би и ви урадили на његовом месту:

Дистанцирао се од Срба преко Дрине оснивањем СРЈ
Војно нигде у српским земљама није био осим ако не рачунамо ратне профитере који су свакако углавном радили за супротну страну
Подлегао свим притисцима и са истока и са запада и увео санкције РС
Потписао све што је тражено од њега па и преко тога (Сарајево,Брчко)
sta je Milosevioc uradio 92' je ierelavntno. Gresku je napravio 1987.
Takav covek nikada ne bi trebao da bude na vlasti.
Znas li na kako je prljav nacin dolazio na vlast.
Na sve strane se sukobio, sejao zlu krv, a narod se seirio od radosti.

"najjaci smo mi Srbi, ostali su g.ovna"
"klacemo ih zardjalim kasikama"
"Slobodane salji nam salate, bice mesa klacemo Hrvate."

i eto sad
 
Па оно, тај систем 1 човек 1 глас је права демократија. Национални кључеви су комунистичке измишљотине које су само донеле несрећу и у бившој СФРЈ, и у бившем СССР, као и границе које су комунисти прекрајали олако.
Slozene drzave obicno imaju neke mehanizme za zastitu od preglasavanja.
Ima u Belgiji, ima u Svajcarskoj.

Shvatas da Slovenac, Hrvat, Musliman,. Albanac, Makedonac, ne veruje toj srpskoj vecini. Pogotovo ako je srpski predsednik bahat, podmukao, nabusit.
I sta onda?
Sa njima si pod istim krovom.

Zrtve iz 1941. nismo naplatili, nikakvu korist iz toga nismo izvukli.
40 godina kasnije voz je bio prosao.
Mogli smo da vadimo kosti iz jama, ali bilo je kasno.
By the way, mog dedu su ubile ustase, na svirep i podmukao nacin.
 
Poslednja izmena:
Pokušavam da napravim analizu, na sebi, zbog čega su mi ovi protesti, prosto rečeno, "bajati" i zašto smatram da neće imati jak odjek i efekat ako ostanu u ovakvom obliku - pa čak i uprkos štrajku glađi. Verovatno grešim, ali smatram i da je to razlog zašto protesti nisu baš toliko masivni kao što bi se možda očekivalo. Samo disklejmer (copyright by SNS) unapred - kritika ne znači da ne podržavam proteste.

Ako izuzmem odmah već poznata političarska lica koja vode proteste i/ili se pojavljuju na istim, mislim da je samo trenutan oblik protesta već viđen i nažalost jasno neuspešan u ispunjavanju zahteva. Ako pogledamo do sada, sve masovne šetnje su bile ignorisane. Zahtevi nisu bili ispunjavani ili su se u režimskim medijima okarakterisali negativno. Jedini "uspeh" su imali protesti protiv Rio Tina, a uz to možda dodati i proteste protiv nasilja, koji su doveli do nekog šatro ukidanja Zadruge, što je na kraju bilo vrlo prevarantski jer imamo isti rijaliti, samo sa drugim imenom.

Ali jasno je bilo da se masovnost postiže ili nekim radikalnim potezima ili genijalnim idejama i načinima iskazivanja nezadovoljstva. Ovo što se danima protestuje je, ako mogu slobodno reći, pa jako dosadno. Razumem da je povod jako ozbiljan i da ne sme da se dopusti krađa, ali ni hapšenja i potpuna nepravda. Međutim smatram da to i ne privlači narod da izađe, a istovremeno ni nema nekakvu karakteristiku koja će "animirati" za izlazak, pa čak i za istrajnost. Pisao sam pre par dana da mi se jako dopadaju ovi protesti studenata/mladih, jer su u prvom planu nova lica, njihovi genijalni odgovori režimu, ali i jako interesantne parole i ponašanje na samim protestima. Mada mi se čini da ni to čak nije dovoljno.

Ne treba da kopiramo, ali ako pogledamo proteste iz inostranstva, posebno iz Francuske i Nemačke, oni su daleko radikalniji, ali i zanimljiviji. Hajde Francuzi pa i preteranu kada sve to preraste u sukob na ulici i vandalizam. Ali sve to odjekne u svetu i dobije podršku iz svih zemalja, što onda daje drugu dimenziju tim protestima i motivaciju učesnicima. Onda poljoprivrednici koji MASOVNO traktorima blokiraju saobraćajnice, izbacuju bale, fekalije i đubriva na institucije i slično, i sve to daje nekakav pečat protestima koji onda uživaju veću podršku javnosti - ali najbitnije, privuku daleko veću pažnju.

I taj neki pečat mora da se napravi za ove proteste. Zviždanje ispred RIK-a, a potom neka šetnja do neke institucije i sve to završeno u 21h, to je brate mili i dosadno i neprivlačno, a i sto puta viđeno. Studenti/mladi su to drugačije uradili i poslali lepšu poruku javnosti, uz mirne blokade, sportske aktivnosti i žurke na ulicama. Ali to ponavljanje već na sledećoj blokadi neće biti ni primećeno. I za sve to proteste se mora osmisliti nešto novo, nešto genijalno, ali istovremeno napraviti plan za reakcije i odgovore od naprednjaka i ostalih negativnih javnih ličnosti. Evo sad je glavna stvar to što se današnji protest na platou ispred filozofskog naziva protestom studenata, a u prvom planu su ovi matori političari, a jedan od vođa je dečko koji nije student i javno se deklariše da nije student. I onda to vlast uzima i pljuje po opoziciji i po tom mladom dečku, kao kako su oni vode protesta studenata kada nisu ni studenti, itd.

Mladi imaju ozbiljno dobre ideje, koje mogu da ostvare. Mogu pratiti prenose na režimskim televizijama i onda na ulici praviti slične izveštaje, ili sa istinama ili nešto u Njuz/The Onion still, prenositi uživo na društvenim mrežama. Mogu onda čitati naslove tabloida i osmisliti svoje naslovne strane, štampati i lepiti po banderama i stubovima u gradu (ovde postoji opasnost od prozivanja za ruženje grada i vandalizam). Onda npr. mogu praviti svoju verziju Slagalice, gde su zadaci vezane za afere ove vlasti i glavne događaje u državi - i to prenositi uživo. Isto tako odmah mogu i osmisliti pandan drugom Dnevniku.

Potom blokade po gradu, organizovati aktivnosti koje će animirati ljude. Mogu javno pozvati ljude da dođu na X lokaciju blokade i donirati novac za lečenje dece. Sad nažalost nema nekih velikih sportskih dešavanja, ali može se organizovati i gledanje utakmica i mečeva preko projektora.

To su neke stvari koje bi mladi u Srbiji zgotivili, to bi se lako širilo društvenim mrežama. Te penzionerske šetnje od institucije do institucije su neprivlačne, a još manje situacije kao ona ispred gradske skupštine pre neki dan.

Moje mišljenje ja da ovakav oblik neće istrajati. Uz dužno poštovanje svim učesnicima štrajka glađu, smatram da to neće biti uopšte "priznato" od strane vlasti, iako je jako bezobrazno od njih. Vučić neće doći da ih moli da prekinu, neće se usuđivati na razgovor, na diskusiju. On je u fazonu "neka štrajkuju, neće umreti sigurno, onog trenutka kada im pozli i kada budu prevezeni u bolnicu, tada će i prestati da štrajkuju". Čak i ja smatram da će tako biti, i nadam se da će tako biti, jer njihovo zdravlje uopšte nije vredno takvog manijaka kao što je Vučić.

Ovoj situaciji se mora pristupiti drugačije. Pobeda protestima se može očekivati jedino uz veliki broj ljudi. Nikako drugačije.


P.S. Ako neko ima ideju kako da pošaljem ove predloge za proteste na pravu adresu, neka mi javi.
 
Javili su se neki od njih i bolje je da ne znaš kako su uspeli to da okrenu protiv protesta 🤠
 
Тужно је да је Веља Илић у овој емисији у пар минута изнео све инфраструктурне проблеме Београда што сва опозиција није урадила у свим својим наступима заједно.
Слушајте од 29 минута. Опозиција да се покрије ушима.
 
Pokušavam da napravim analizu, na sebi, zbog čega su mi ovi protesti, prosto rečeno, "bajati" i zašto smatram da neće imati jak odjek i efekat ako ostanu u ovakvom obliku - pa čak i uprkos štrajku glađi. Verovatno grešim, ali smatram i da je to razlog zašto protesti nisu baš toliko masivni kao što bi se možda očekivalo. Samo disklejmer (copyright by SNS) unapred - kritika ne znači da ne podržavam proteste.

Ako izuzmem odmah već poznata političarska lica koja vode proteste i/ili se pojavljuju na istim, mislim da je samo trenutan oblik protesta već viđen i nažalost jasno neuspešan u ispunjavanju zahteva. Ako pogledamo do sada, sve masovne šetnje su bile ignorisane. Zahtevi nisu bili ispunjavani ili su se u režimskim medijima okarakterisali negativno. Jedini "uspeh" su imali protesti protiv Rio Tina, a uz to možda dodati i proteste protiv nasilja, koji su doveli do nekog šatro ukidanja Zadruge, što je na kraju bilo vrlo prevarantski jer imamo isti rijaliti, samo sa drugim imenom.

Ali jasno je bilo da se masovnost postiže ili nekim radikalnim potezima ili genijalnim idejama i načinima iskazivanja nezadovoljstva. Ovo što se danima protestuje je, ako mogu slobodno reći, pa jako dosadno. Razumem da je povod jako ozbiljan i da ne sme da se dopusti krađa, ali ni hapšenja i potpuna nepravda. Međutim smatram da to i ne privlači narod da izađe, a istovremeno ni nema nekakvu karakteristiku koja će "animirati" za izlazak, pa čak i za istrajnost. Pisao sam pre par dana da mi se jako dopadaju ovi protesti studenata/mladih, jer su u prvom planu nova lica, njihovi genijalni odgovori režimu, ali i jako interesantne parole i ponašanje na samim protestima. Mada mi se čini da ni to čak nije dovoljno.

Ne treba da kopiramo, ali ako pogledamo proteste iz inostranstva, posebno iz Francuske i Nemačke, oni su daleko radikalniji, ali i zanimljiviji. Hajde Francuzi pa i preteranu kada sve to preraste u sukob na ulici i vandalizam. Ali sve to odjekne u svetu i dobije podršku iz svih zemalja, što onda daje drugu dimenziju tim protestima i motivaciju učesnicima. Onda poljoprivrednici koji MASOVNO traktorima blokiraju saobraćajnice, izbacuju bale, fekalije i đubriva na institucije i slično, i sve to daje nekakav pečat protestima koji onda uživaju veću podršku javnosti - ali najbitnije, privuku daleko veću pažnju.

I taj neki pečat mora da se napravi za ove proteste. Zviždanje ispred RIK-a, a potom neka šetnja do neke institucije i sve to završeno u 21h, to je brate mili i dosadno i neprivlačno, a i sto puta viđeno. Studenti/mladi su to drugačije uradili i poslali lepšu poruku javnosti, uz mirne blokade, sportske aktivnosti i žurke na ulicama. Ali to ponavljanje već na sledećoj blokadi neće biti ni primećeno. I za sve to proteste se mora osmisliti nešto novo, nešto genijalno, ali istovremeno napraviti plan za reakcije i odgovore od naprednjaka i ostalih negativnih javnih ličnosti. Evo sad je glavna stvar to što se današnji protest na platou ispred filozofskog naziva protestom studenata, a u prvom planu su ovi matori političari, a jedan od vođa je dečko koji nije student i javno se deklariše da nije student. I onda to vlast uzima i pljuje po opoziciji i po tom mladom dečku, kao kako su oni vode protesta studenata kada nisu ni studenti, itd.

Mladi imaju ozbiljno dobre ideje, koje mogu da ostvare. Mogu pratiti prenose na režimskim televizijama i onda na ulici praviti slične izveštaje, ili sa istinama ili nešto u Njuz/The Onion still, prenositi uživo na društvenim mrežama. Mogu onda čitati naslove tabloida i osmisliti svoje naslovne strane, štampati i lepiti po banderama i stubovima u gradu (ovde postoji opasnost od prozivanja za ruženje grada i vandalizam). Onda npr. mogu praviti svoju verziju Slagalice, gde su zadaci vezane za afere ove vlasti i glavne događaje u državi - i to prenositi uživo. Isto tako odmah mogu i osmisliti pandan drugom Dnevniku.

Potom blokade po gradu, organizovati aktivnosti koje će animirati ljude. Mogu javno pozvati ljude da dođu na X lokaciju blokade i donirati novac za lečenje dece. Sad nažalost nema nekih velikih sportskih dešavanja, ali može se organizovati i gledanje utakmica i mečeva preko projektora.

To su neke stvari koje bi mladi u Srbiji zgotivili, to bi se lako širilo društvenim mrežama. Te penzionerske šetnje od institucije do institucije su neprivlačne, a još manje situacije kao ona ispred gradske skupštine pre neki dan.

Moje mišljenje ja da ovakav oblik neće istrajati. Uz dužno poštovanje svim učesnicima štrajka glađu, smatram da to neće biti uopšte "priznato" od strane vlasti, iako je jako bezobrazno od njih. Vučić neće doći da ih moli da prekinu, neće se usuđivati na razgovor, na diskusiju. On je u fazonu "neka štrajkuju, neće umreti sigurno, onog trenutka kada im pozli i kada budu prevezeni u bolnicu, tada će i prestati da štrajkuju". Čak i ja smatram da će tako biti, i nadam se da će tako biti, jer njihovo zdravlje uopšte nije vredno takvog manijaka kao što je Vučić.

Ovoj situaciji se mora pristupiti drugačije. Pobeda protestima se može očekivati jedino uz veliki broj ljudi. Nikako drugačije.


P.S. Ako neko ima ideju kako da pošaljem ove predloge za proteste na pravu adresu, neka mi javi.
samo nek blokiraju tc galeriju i batine restorane pa da vidis cuda

nije li ovo jadno?

 
Poslednja izmena:
Pokušavam da napravim analizu, na sebi, zbog čega su mi ovi protesti, prosto rečeno, "bajati" i zašto smatram da neće imati jak odjek i efekat ako ostanu u ovakvom obliku - pa čak i uprkos štrajku glađi. Verovatno grešim, ali smatram i da je to razlog zašto protesti nisu baš toliko masivni kao što bi se možda očekivalo. Samo disklejmer (copyright by SNS) unapred - kritika ne znači da ne podržavam proteste.

Ako izuzmem odmah već poznata političarska lica koja vode proteste i/ili se pojavljuju na istim, mislim da je samo trenutan oblik protesta već viđen i nažalost jasno neuspešan u ispunjavanju zahteva. Ako pogledamo do sada, sve masovne šetnje su bile ignorisane. Zahtevi nisu bili ispunjavani ili su se u režimskim medijima okarakterisali negativno. Jedini "uspeh" su imali protesti protiv Rio Tina, a uz to možda dodati i proteste protiv nasilja, koji su doveli do nekog šatro ukidanja Zadruge, što je na kraju bilo vrlo prevarantski jer imamo isti rijaliti, samo sa drugim imenom.

Ali jasno je bilo da se masovnost postiže ili nekim radikalnim potezima ili genijalnim idejama i načinima iskazivanja nezadovoljstva. Ovo što se danima protestuje je, ako mogu slobodno reći, pa jako dosadno. Razumem da je povod jako ozbiljan i da ne sme da se dopusti krađa, ali ni hapšenja i potpuna nepravda. Međutim smatram da to i ne privlači narod da izađe, a istovremeno ni nema nekakvu karakteristiku koja će "animirati" za izlazak, pa čak i za istrajnost. Pisao sam pre par dana da mi se jako dopadaju ovi protesti studenata/mladih, jer su u prvom planu nova lica, njihovi genijalni odgovori režimu, ali i jako interesantne parole i ponašanje na samim protestima. Mada mi se čini da ni to čak nije dovoljno.

Ne treba da kopiramo, ali ako pogledamo proteste iz inostranstva, posebno iz Francuske i Nemačke, oni su daleko radikalniji, ali i zanimljiviji. Hajde Francuzi pa i preteranu kada sve to preraste u sukob na ulici i vandalizam. Ali sve to odjekne u svetu i dobije podršku iz svih zemalja, što onda daje drugu dimenziju tim protestima i motivaciju učesnicima. Onda poljoprivrednici koji MASOVNO traktorima blokiraju saobraćajnice, izbacuju bale, fekalije i đubriva na institucije i slično, i sve to daje nekakav pečat protestima koji onda uživaju veću podršku javnosti - ali najbitnije, privuku daleko veću pažnju.

I taj neki pečat mora da se napravi za ove proteste. Zviždanje ispred RIK-a, a potom neka šetnja do neke institucije i sve to završeno u 21h, to je brate mili i dosadno i neprivlačno, a i sto puta viđeno. Studenti/mladi su to drugačije uradili i poslali lepšu poruku javnosti, uz mirne blokade, sportske aktivnosti i žurke na ulicama. Ali to ponavljanje već na sledećoj blokadi neće biti ni primećeno. I za sve to proteste se mora osmisliti nešto novo, nešto genijalno, ali istovremeno napraviti plan za reakcije i odgovore od naprednjaka i ostalih negativnih javnih ličnosti. Evo sad je glavna stvar to što se današnji protest na platou ispred filozofskog naziva protestom studenata, a u prvom planu su ovi matori političari, a jedan od vođa je dečko koji nije student i javno se deklariše da nije student. I onda to vlast uzima i pljuje po opoziciji i po tom mladom dečku, kao kako su oni vode protesta studenata kada nisu ni studenti, itd.

Mladi imaju ozbiljno dobre ideje, koje mogu da ostvare. Mogu pratiti prenose na režimskim televizijama i onda na ulici praviti slične izveštaje, ili sa istinama ili nešto u Njuz/The Onion still, prenositi uživo na društvenim mrežama. Mogu onda čitati naslove tabloida i osmisliti svoje naslovne strane, štampati i lepiti po banderama i stubovima u gradu (ovde postoji opasnost od prozivanja za ruženje grada i vandalizam). Onda npr. mogu praviti svoju verziju Slagalice, gde su zadaci vezane za afere ove vlasti i glavne događaje u državi - i to prenositi uživo. Isto tako odmah mogu i osmisliti pandan drugom Dnevniku.

Potom blokade po gradu, organizovati aktivnosti koje će animirati ljude. Mogu javno pozvati ljude da dođu na X lokaciju blokade i donirati novac za lečenje dece. Sad nažalost nema nekih velikih sportskih dešavanja, ali može se organizovati i gledanje utakmica i mečeva preko projektora.

To su neke stvari koje bi mladi u Srbiji zgotivili, to bi se lako širilo društvenim mrežama. Te penzionerske šetnje od institucije do institucije su neprivlačne, a još manje situacije kao ona ispred gradske skupštine pre neki dan.

Moje mišljenje ja da ovakav oblik neće istrajati. Uz dužno poštovanje svim učesnicima štrajka glađu, smatram da to neće biti uopšte "priznato" od strane vlasti, iako je jako bezobrazno od njih. Vučić neće doći da ih moli da prekinu, neće se usuđivati na razgovor, na diskusiju. On je u fazonu "neka štrajkuju, neće umreti sigurno, onog trenutka kada im pozli i kada budu prevezeni u bolnicu, tada će i prestati da štrajkuju". Čak i ja smatram da će tako biti, i nadam se da će tako biti, jer njihovo zdravlje uopšte nije vredno takvog manijaka kao što je Vučić.

Ovoj situaciji se mora pristupiti drugačije. Pobeda protestima se može očekivati jedino uz veliki broj ljudi. Nikako drugačije.


P.S. Ako neko ima ideju kako da pošaljem ove predloge za proteste na pravu adresu, neka mi javi.
Ja sam isao na skoro sve proteste do sad a za ove sam poprilicno nezainteresovan.

Jednostavno i sama opozicija mi je delovala neuvereno kada su pricali o kradji, u samoj izbornoj noci su cekali da li mogu ipak da uzmu dovoljno procenata pa se tek onda javili sa pricom o kradji, kada su naprednjaci vec uveliko slavili i pustali vatromet. Da je momentum preuzet od samog starta mozda bi drugacije bilo ali ovako mi to deluje kao zaljenje za prosutim mlekom.

Opet ne mislim da je SNS ovde toliko pokrao koliko je opozicija izgubila, pre svega desna. Sada je valjda i slepima jasno da je Zavetnica trojanski konj vlasti, nakon ovih izjava gde proteste naziva drzavnim udarom (a njoj fali 0,2% za ulaz u parlament i trebalo bi da protestuje vise od svih) i prosto je neverovatno da je satro iskusnim, prekaljenim politicarima neko takav uspeo da minira razgovore o ujedinjenju.

Insistiranje na ponavljanju izbora ili neko vracanje mandata mi se cini kao promasen potez, jer jednostavno opozicija nije trenutno spremna za to. SPN mora da se bolje organizuje i zategne infrastrukturu, a na desnici je trenutno rasulo i tek treba da se vidi sta ce se izroditi iz svega ovoga. Plus na to imas Nestorovica koji je sad u naletu i uzimace glasove svima, ne vidim kako ponovljeni izbori mogu da se zavrse bolje nego sad.

Takticko povlacenje, prebrojati ranjenike, pregrupisati se i odma poceti sa kopanjem rovova za sledecu bitku. Pa sledece zime pritisnuti vlast na nove prevremene, ako ih sami ne raspisu vec.
 
Ovde imamo problem sa wishfull thinking. SPN i njihova i spostava N1 su ubedili deo biraca, ali i same funkcionere i aktiviste SPN da je dovoljno da se poveca izlaznost i da napredjnjacko djubre bude pobedjeno.
Dobili su i podrsku Ambasade.

Medjutim, nije se obistinilo. SNS je za svaki slucaj pokrao.
Podrsku Ambasade vise nemaju, samo naredjenja.

SPN je na kraju ispao stvarna zrtva, ali na zalost deluju neuverljivo.
Treba da isprovociraju hapsenja svojih funkcionera i aktivista.
Tako su radili americki crnci, sezdesetih, u daleko gorim uslovima.
Takoje radio i Gandi u kojeg se kunu.

Ako nista ne urade, onda bi vracanje mandata bio jednostavan i efektan moralni cin. Evo, @vucko moze to da im kaze.
Ucinili bi ove izbore nevazecim u ocima Hill-a.
Hulja bi izgubio legitimitet.
 
Poslednja izmena:

Jako zanimljiv clanak. Tu se vidi kako nas Slovenci vide, i kakvim smo se sve trikovima sluzili, samo da nekoga preje*bemo. Previse smo mi bili dugo pod Turcima da bi neko previse pod Austrougarima mogao da razume nas mentalitet.
Srbi su gostoprimljiv i srdacan narod, ali sampioni sa smicalicama. Ne vole drugi to.
 

Jako zanimljiv clanak. Tu se vidi kako nas Slovenci vide, i kakvim smo se sve trikovima sluzili, samo da nekoga preje*bemo. Previse smo mi bili dugo pod Turcima da bi neko previse pod Austrougarima mogao da razume nas mentalitet.
Srbi su gostoprimljiv i srdacan narod, ali sampioni sa smicalicama. Ne vole drugi to.
Niko to ne voli.
Srpski politicari su ekstrapolirali nasu seosku mikropolitiku politiku laganja, podmetanja i medjusobne prevare na odnose sa drugim narodima.
I gle cuda, nije im se dopalo.
Ne smatram da su Srbi krivi, jednostavno nisu imali kapaciteta (elitu) da to bolje urade. Bili su samo ti pilicari kao N. Pasic.
Ljudi koji su ceo zivot spletkarili, lagali i podmetali.
Setimo se kako je samo na prljav nacin A. Karadjordjevic eliminisao iz igre svog dedu CG kralja Nikolu.

Neprekidno se (evo i danas) dok gledamo Hulju kako nam se ruga na tik toku ponavlja ta turska politika iz doba raspada turske imperije. To ruganje, podj.ebavanje, podvriskivanje, uvaljivanje, laganje, podmetanje i kradja kao kruna svega.
Nemamo cemu da se cudimo.

Sta je izazov: Kako da promenimo nesto? Gde poceti? Ko ima snage za to?



Ovaj narod vrlo dobro znade
da je stvoren samo Knjaza radi,
da Mu daje poreze i hvale,
da Ga dvori i ponizno kadi.

Bože silni s visoka žilišta,
saslušaj nam našu želju staru,
Bože sveti, ne daj nikom ništa,
da što više ostane Vladaru.

Radi Njega sva stvorenja žive,
radi Njega sunce greje s neba.
A taj narod, a tu zemlju našu,
podrži je - ako Knjazu treba.

Oduzmi nam i želje i glasa,
oduzmi nam mudrovanja kleta,
da Njegovu nameru ne preči,
da Njegovoj mudrosti ne smeta.

Daj Mu s neba najsvetlije dare,
policije, špicle i žandare,
ako neće da dušmana svali,
bar na svome nek srce iskali.
 
Medjutim, javno i masovno istina o nasoj politici nije nikada predocena sranovnistvu Srbije.
Postoje samo dva oblika ispoljavanja nase istorije:
- nacionalna mitomanija
- autosovinizam

istina o prljavoj politici Nikole Pasica ne umanjuje srpski heroizam u I sv ratu ili zrtve ustaskog terora u NDH.
Mnogi se plase, da ako pisemo kakva je bila srpska politika, da smatramo da je recimo hrvatska onda bila dobra.
Nasuprot.
I pored toga sto je srpska politika bila tako prljava, od 1918. do 1941. se nije nista dogodilo sto bi opravdalo odnos prema Srbima u NDH. Ukupan broj zrtava ustasa i hrvatskih ekstremista od strane jugoslovenskih organa bio je 240 prema spisku koje su same ustase izdale u Zagrebu 1942. Od 1918. do 1941. nije bilo nijednog logora za Hrvate nti je bilo masovnih zlocina nad njima.
 

Jako zanimljiv clanak. Tu se vidi kako nas Slovenci vide, i kakvim smo se sve trikovima sluzili, samo da nekoga preje*bemo. Previse smo mi bili dugo pod Turcima da bi neko previse pod Austrougarima mogao da razume nas mentalitet.
Srbi su gostoprimljiv i srdacan narod, ali sampioni sa smicalicama. Ne vole drugi to.

Stari slovenački perfidni maher, koji nam sada prodaje maglu kao što su nam nekad prodavali alpsko mleko iz okoline Gornjeg Milanovca. Samo godine su ga malo načele pa se tu i tamo izlane.

Njihovo ponašanje i ishitrene odluke u jugoslovenskoj krizi je bio najveći katalizator krvavog rata koji je usledio. Svi ostali naje*******aše, samo oni svoje dupe tradicionalno sačuvaše...
 
За протесте је кључна ова субота. Уколико не буде минимум минимума од 35 хиљада људи, може се сматрати да је цела акција пропала. До сада је било, на сваком појединачном, максимум 1/5 од тога,а вероватно и мање.
 
Stari slovenački perfidni maher, koji nam sada prodaje maglu kao što su nam nekad prodavali alpsko mleko iz okoline Gornjeg Milanovca. Samo godine su ga malo načele pa se tu i tamo izlane.

Njihovo ponašanje i ishitrene odluke u jugoslovenskoj krizi je bio najveći katalizator krvavog rata koji je usledio. Svi ostali naje*******aše, samo oni svoje dupe tradicionalno sačuvaše...
Tako je. Slovenci su sve vreme gledali svoj sebucni interes. To sto im mi nismo naplatili ili nismo bili sposobni da sagledamo nas interes je samo nas problem.
 
Slovenci su orjentisani prema biznisu i finansijama, i kako ce da zive konkretno. Mi smo bili orjentisani ka tome da govorimo drugima kako ce da rade, zive i privredjuju. A pritom volimo da pijemo, da se veselimo i zivimo s malo para. Malo varanja i laganja da impresioniramo druge. Evo sad ide nova godina, bice puno hrvatica i slovenaca u Beogradu na najboljim splavovima za provod i to za solidne (za nas male) pare. Ali one dolaze samo zbog toga, da ostanu da zive u Srbiji ne pada im na pamet. Znaju da se ovde ne moze ziveti dostojno.
 
U nekim kulturama se cene ljudi koji drze rec.
U nekim oni koji mnogi rade.
U nekim oni koji znaju da pevaju i zabavljaju druge.
U nekima se cene ratnici.
Ima i mesta gde ljudi cene one koji su najveci prevaranti i lazovi, toliko sa ih biraju za svoje vodje.
 
Vrh