Šta je novo?

Izbori 2024

Otkriću ti tajnu, i proteste i peticiju za trolu 28 tada pre dobre 4 godine smo radili uz podršku Ne davimo Beograd, ali je dogovor bio da se oni ne eksponiraju kako ne bi ispalo da je to opoziciona akcija. Najviše smo mi sami građani koji nemamo veze sa politikom i partijama izgurali, ali nismo mogli sami sve delove te ozbiljne 7 mesečene ulične akcije da pokrijemo, recimo oko transparenata i logistike koju nismo imali. Čak smo i koristili jednom megafon od Marksa 21, da onih blesavih marksista, zamisli ti to. Protest je bio autentičan i nije bio politički obojen, ali nismo mogli sve sami da izguramo. Kada gori kuća svaka pomoć je dobrodošla i ne gledaš ko ti dodaje kofu sa vodom da ugasiš vatru.

I Bastać, tadašnji predsednik opštine Stari Grad nam je pomogao jer je podneo zahtev skupštini grada i sekretarijatu za javni prevoz da se trolejbus 28 vrati dok su ostale opštine kroz koje saobraća trasa 28 ćutale jer su SNS (Zvezdara i Palilula). Podvlačim da znam Dobricu Veselinovića preko 10 godina, i to sam ga upoznao baš ovde, putem Beobuilda gde mu je da podsetim nick @BadMan To vam pruža da i sami pogledate na Beobuildu kakve stavove je imao pre desetak godina sve do 2017. kada je prestao biti aktivan na forumu. Složićete se da je zanimljiv i drugačiji uvid u njegove poglede u odnosu na druge političare.

Postoje različiti pogledi kakvu biografiju treba da ima kandidat za gradonačelnika, i razumem da smatrate da ljudi koji su radili u udruženjima građana su neki prodavci magle, ali složićete se da su to relativno novi nekarakteristični poslovi koji nisu ni postojali do pre nekih 30tak godina. Evo, ja sam radio u udruženju potrošača, kao novinar vodio portal o pravima radnika koji je isto udruženje građana, u trećem udruženju građana sam radio na programu javnog zdravstva i radio sa Radetom Panićem i sindikatlom lekara i farmaceuta istraživanje o emigraciji naših zdravstvenih radnika u inostranstvo, čak sam i vozio Wolt neko vreme, a sada radim u stranoj kompaniji gde ne spasavam svet, ali mogu da živim od svog rada. Podvlačim da nisam nikada bio član nijedne političke organizacije do prošle godine kada sam se sa 34 godine učlanio u tadašnji Ne davimo Beograd, a sadašnji Zeleno-levi front.

Podsetiću da Sebastijan Kurc, bivši premijer Austrije je od biografije imao samo nekoliko ispita na pravnom fakultetu što nije sprečilo partiju da ga izabere za kandidata, a posle i građani Austrije za premijera te države.

Vidi se iz prilozenog da za razliku od i dalje tvrdim prodavaca magle Dobrice i onog radnika kulture ti iza sebe imas postene poslove.

Emisija je bila odlicna, kvalitetan format, od pomoci potrosacima, secam se naracije u toj emisiji, kulturno fino i odmereno.

Razlika izmedju tebe i Bad Man-a i onog radnika kulture jeste sto ti verujem mozes da zivis bez politike ali oni ne mogu. Takvi kao sto su oni da bi mogli da obezbede neki pristojni zivotni standard krecu da se bave politikom.

I kada im stajes u odbranu objasnjavajuci da su nekarakteristicni poslovi postojali i pre 30 godina ne pije bas vodu. I tada ali i dok je i sveta i veka je bilo prodavaca magle.
 
Taj ex radikal Sarovic se ne uklapa u sliku koju obicno imamo o njima
Шаровић је један од ретких међу радикалима који није ту из користи већ из идеолошких убеђења. Можда је такав још био и покојни генерал Делић, остали на вишим функцијама са Шешељем на челу су сви редом користољупци што је више пута доказано да делу. Шаровић је оно што гласачи радикали наивно верују да је СРС, а Шешељ, Тома, Маја и Вучић су оно што радикали јесу у суштини.
 
Poslednja izmena:
SPN je dobro uradio sto su rekli Borisu da se ne istice, to su trebali i Djilasu, ali jbg kako kada je Djilas taj koji govori ko da se istice pa je tako i Tadicu
Ja koliko vidim Djilasa najvise isticu tvoji. On nije prvi cak ni na listi za poslanike.
 
Hoces da ti pokazem snimak kako jurim moje na Gazeli? 😄
 
Шаровић је један од ретких међу радикалима који није ту из користи већ из идеолошких убеђења. Можда је такав још био и покојни генерал Ђелић, остали на вишим функцијама са Шешељем на челу су сви редом користољупци што је више пута доказано да делу. Шаровић је оно што гласачи радикали наивно верују да је СРС, а Шешељ, Тома, Маја и Вучић су оно што радикали јесу у суштини.
покојни генерал Делић*
 
Inace, posto je kasno za edit, izvinjavam se DraganSt-u za post na prethodnoj strani. Nisam mislio na njega na forumasa ciji je nik samo ,,Dragan".

Dobice kroasan sa lososom da mu se oduzim za pogresno pominjanje.
 
Занимљива анализа Цвијетина Миливојевића. Човек баш темељно анализира све аспекте.

 
SPN je dobro uradio sto su rekli Borisu da se ne istice, to su trebali i Djilasu, ali jbg kako kada je Djilas taj koji govori ko da se istice pa je tako i Tadicu. SPN je trebao da bude nesto novo i drugacije, nije tu trebalo da bude mesta ni za Djilasa, ni za Tadica, niti za bilo koga od te stare ekipe.

U svakom slucaju, besmislena je Tadiceva lista, a tek ce biti ako ne predje cenzus. Tadic je trebao da pozove da se glasa za SPN i da se skloni i onda ne bi sad ziveli u strahu da cemo baciti 2,9 posto glasova. Mada moramo da pokusamo i da razumemo sto nije dozvolio da Djilas bude taj koji ce da mu odredjuje.

Sa druge strane, mene apsolutno ne zanima da slusam V. Obradovica ili Djilasa. Bas me nista ne zanima sta imaju da kazu. Gledao sam par minuta Utisak nedelje, sam kraj gde ih je Olja pitala koja licnost za vas predstavlja Beograd, gde je Ristic nabrojao vise njih, od kojih nisu svi bas poznati siroj javnosti, i lepo i precizno obrazlozio zasto je naveo svakog od njih. Obradovic je izabrao Duska Radovica i dao odgovor kao na kontrolnom u osnovnoj. Naravno da treba reci ime Duska Radovica, ali to svako iole inteligentan i obrazovan kaze da je naravno tu Dusko Radovic, a onda izvuce nekog manje poznatog i da neke interesantne detalje.

Tako mi je i Tadic relativno zanimljiv za slusanje i ima taj vajb ozbiljnog politicara. I zanima me sta ima da kaze i mogu da ga slusam i dva sata. V. Obradovica jedva izdrzim da odslusam 30 sekundi kada okaci nesto na tviteru.

I nije Tadic kao Tadic car, ali je odlican profil kakav je potreban za pobedu, sto je i dokazao sa nekoliko pobeda na izborima. Sto pokazuju i komentari ispod videa. I onda kada neko kaze da niko ne valja, SPN botovi krecu sa onim forama kako se trazi idealan itd.

Eto, Tadic nije idealan, ali bi bio dobar kandidat. Ne bukvalno ovaj Boris Tadic danasnji koji ima istoriju kakvu ima nego takav profil licnosti ili ovaj isti covek samo da nikada nije bio predsednik itd.

Tadic i Sarovic, demokrata i radikal, su dva sata i 44 minuta sedeli i normalno i kvalitetno razgovarali.

No, besmisleno je vama pricati bilo sta i pokusavati voditi bilo kakav smislen razgovor, jednako kao sto je sa svakim SNSovcem na forumu.

Sto kaze DraganSt na temi o ,,Mostu NBGD-Ada":

Ko je protiv izgradje mosta ne mora da brine kako će se finansirati radovi.

Ako treba uzećemo neku zlatnu polugu iz trezora Narodne banke Srbije.


je*******o istinu, je*******o postenje, ide gaaaas.
Znaci neko kao Tadic, ali da ne bude Tadic.
Jer ovaj pravi Tadic je propast od politicara, kako rekoste pre nekog vremena.
 
Aко сам ја добро разумео Бекија, неко са Тадићевом харизмом и културом комуникације.
 
Kako stoji situacija sa mandatima? Je l' se tu nešto menjalo ili SNS može da dopuni nedostatak preletačima?
 
Неке прогнозе су да ће требати пуно прелетача. Све више се прича о томе да ће их СПС испалити.
 
Ma pustite te čaršijske priče i zanošenja.

Da li su poslanici vlasnici mandata ili kako?

Čak i u BG-u nije izvesno ništa, a kamoli dalje. Zato je baš svaki glas bitan.
 
Nadam se da neće dolaziti, ne želim da za par godina moram nositi nož sa sobom ili čak da odem iz države. Navodno će "naši" zbog para dovesti migrante, ne samo zbog toga što im je naređeno, videćemo svakako uskoro.
 
Kruže neke priče da zbog toga što je Meloni došla kod nas u posetu da stiže 30k+ migranata oko Nove godine 👀
to ce bas obradovati one najprogresivnije i najurbanije medju nama.

postavlja se pitanje zasto samo 30000? SNS bi za pare prihvatila i 10 puta vise.
 
Posle svega onoga sto EU radi sa nama jjasno je da smo uspeli da nadjemo svoje mesto i ulogu u "zajednici evropskih naroda".
To je veoma vazna uloga kontejnera za smece.

Tesko je shvatiti da punoletne osobe jos glasaju za proevropske partije.
 
mi smo zarobljenici negativne selekcije
mnogo kvalitetnih, razmisljajucih ljudi napusta zemlju zbog ove negativne selekcije, i to vise nije nije ni slucaj da se odlazi trbuhom za kruhom, odlaze dobrostojeci ljudi sa dobrim poslovima i dobirm zivotnim uslovima jer im je mucno da zive medju poslunicima, rdjavima i bahatima koji su na sve spremni zarad svojih sitnih (a u dosta primer i ne toliko sitnih) interesa.
ostaju oni kojima je ovo dobro i koji ne mogu da odu najcesce iz porodicnih razloga
opozicija nam nije toliko dobra koliko su oni protv ove trenutne bagre na valsti, mislim da je tu vise ljubomora u pitanju nego zaista razlika u ideologiji ili pristojnosti, dosta je SNS pokupio i kadrova i metoda iz redova danasnje opozicije, pristojnom svetu je ubio pojam demokratije, demotivisuci ih da ucestvuju, dok je svoje podmirio, otkupio, potkupio i ucenio (uz naravno 500k ortodoksnih radikala)

jedini nacin da iko od njih postane bolji i da krenu malo bolje da rade za narod i drzavu jeste da se sto masovnije glasa i da se smenjuju, I DA ZNAJU I NAUCE DA SU SMENJIVI i da ce odgovarati za svoja cinjenja i/ili ne cinjenja
 
Posle svega onoga sto EU radi sa nama jjasno je da smo uspeli da nadjemo svoje mesto i ulogu u "zajednici evropskih naroda".
To je veoma vazna uloga kontejnera za smece.

Tesko je shvatiti da punoletne osobe jos glasaju za proevropske partije.
Sama Meloni je za zaustavljanje nekontrolisanih, nelegalnih migracija, ali ne da Italija istupi iz EU.
 
Sama Meloni je za zaustavljanje nekontrolisanih, nelegalnih migracija, ali ne da Italija istupi iz EU.

Sama Meloni je isto sto je bio Obama ili ona finska narkomanka.

Istupanje iz EU doci ce kasnije na red. Italija je ekonomski pacijent koji zavisi od nemackog novca.
Sada, kada Nemacka ulazi u dublju krizu, pitanje istupanja iz EU ce polako doci na red.

Samo unistenje EU moze da oslobodi suverene narode Evrope.
 
Vrh