Šta je novo?

Izbori 2024

Znamo da je SNS mafijaška organizacija pod plaštom politike. SPN je nedefinisani pokret. Tu imate Ponoša, Đilasa, Mariniku, Lazovića... Lepo reče Radulović da politikom treba da se bave ljudi sa iskustvom u privredi. Meni je SPN neozbiljan, to te radi jednu nedelju i onda ti dosade.

U Beogradu ću glasati za SPN jer mi se Obradović čini manje iritantnim od Ristića. Na republičkim izborima ću zaokružiti ili DJB-Tadić ili NS. Treba pomoći strankama koje se bore da pređu cenzus. SPN hoće glasove i Tadića i Jeremića. Da su savesni, gledali bi da poguraju njih preko cenzusa.

Drugi razlog, ne mogu da glasam za Sofiju iz Borče, za Biljanu i ostalu NVO ekipu. Još samo nedostaje Staša Zajović pa da cirkus bude kompletan. U Beogradu mogu progutati sve to.

Izvinjavam se za Tadića, ogrešio sam se. Ipak je korektan čovek.
 
Nema stranka lovu, a Vučić kupuje sve redom. To je razlog.
Nema lovu kad je Radulovic odbijao da je registruje kao pravu stranku i drzao je kao udruzenje gradjana cak i nakon sto su usli u parlament, da bi imao svu kontrolu nad parama koje se dobijaju.
A razlog i za to i za rasteravanje saradnika je sto je Radulovic suludi tvrdoglavi egocentrik sa kojim je nemoguce raditi.
 
Tadic ispada gospodin i intelektualna i moralna gromada u odnosu na sve ostale. A i daleko ozbiljniji politicar u odnosu na druge.

Jedini ima smek onog DS-a sa pocetka, iako ni tamo svi nisu bili cisti i posteni, kao sto nije ni on sam. Ali SPN, SNS... su nastavak one Ceda Jovanovic, Beba Popovic... DS struje, nastale nekoliko godina nakon obnavljanje stranke.
 
Носилац листе "Србија против насиља" Мирослав Алексић изјавио је у Грачаници да се та коалиција противи усвајању француско-немачког плана за Косово.

Da li postoji takva odkuka koalicije ili laze?
Mislim da laze.
 
Takodje, svojim nastupom izazove neki pomirljiv ton kod vecine koji su gledali. Mozes videti komentare ispod videa pa uporediti sa komentarima ispod Djilasovog videa na istom kanalu


A to je nesto sto nam je trebalo. Tadic se bar nastupom jasno odvaja od Kurta i Murta price, sto se za Djilasa i njegove pulene ne moze reci.

Ocigledno da ne izaziva hejt kod ljudi koji furaju Kurta i Murta pricu, pa cak ni toliki kod desnicara, radikala...
 
Носилац листе "Србија против насиља" Мирослав Алексић изјавио је у Грачаници да се та коалиција противи усвајању француско-немачког плана за Косово.

Da li postoji takva odkuka koalicije ili laze?
Mislim da laze.
Aleksic je svakako protiv i besmisleno je tvrditi da laze, a on je trenutno najjaci u toj koaliciji. Prioritet je uci u proces sklanjanja Vucica sa pozicije na kojoj zloupotrebljava i prekoracuje svoja ovlascenja, a o francusko-nemackom planu najvise razmisljate ti i Ceda Jovanovic.
 
Ne vidim nijedan razlog zasto bi SPN pominjali Tadica u bilo kom kontekstu, neka se fokusiraju na vlast posto su veliki i mocni a neka Tadic prica sta zeli do izbora. Ako je naravno istina da on nema nikakve sanse, zajedno sa Radulovicem. Moji ce da glasaju za njega, poznaju ga iz vremena kada su bili u Ds-u, kao i da daju malu sansu da stigne do 3%. Poznaju i Djilasa, zato i glasaju za Tadica :LOL: Meni je svejedno, prelomicu do izbora ili na taj dan za koga da glasam.
 
SPN je heterogena organizacija. Bukvalno pričaju šta narod želi da čuje. Aleksić je protiv FRA-GER plana, dok Sofija iz Borče nosi kačket Kosova Republjik. Marinika mutna, Ponoš ne može da dođe do izražaja. Jedini cilj je da ugrabe fotelje, SNS 2. Nisu idealni, ali ajde, gore od neoradikala ne može. Iako mi se ne dopadaju, glasaću u Beogradu za njih. Beograd se mora osvojiti.
 
Мени је у СПН најспорнији Зеленовић са својом екипом лузера, остали су ми како ко, неки готивни мање а неки више. Делују као рогови у џаку. Добро јутро Србијо је отприлике мини Србија против насиља.
 
Aleksic je svakako protiv i besmisleno je tvrditi da laze, a on je trenutno najjaci u toj koaliciji. Prioritet je uci u proces sklanjanja Vucica sa pozicije na kojoj zloupotrebljava i prekoracuje svoja ovlascenja, a o francusko-nemackom planu najvise razmisljate ti i Ceda Jovanovic.
mozda i ne laze.
Mene samo zanima jel to samo njegov stav ili stav SPN.
 
Medju njima mozda postoje sposobni ljudi. @vucko sa ovog foruma (za koga mi je zao sto sma ga uvredio pljujuci SPN) je pre nekog vremena organizova proteste za povracaj trolejbuske linije 28. i cak uspeo u tome.
Ali to su nizi esaloni.
Otkriću ti tajnu, i proteste i peticiju za trolu 28 tada pre dobre 4 godine smo radili uz podršku Ne davimo Beograd, ali je dogovor bio da se oni ne eksponiraju kako ne bi ispalo da je to opoziciona akcija. Najviše smo mi sami građani koji nemamo veze sa politikom i partijama izgurali, ali nismo mogli sami sve delove te ozbiljne 7 mesečene ulične akcije da pokrijemo, recimo oko transparenata i logistike koju nismo imali. Čak smo i koristili jednom megafon od Marksa 21, da onih blesavih marksista, zamisli ti to. Protest je bio autentičan i nije bio politički obojen, ali nismo mogli sve sami da izguramo. Kada gori kuća svaka pomoć je dobrodošla i ne gledaš ko ti dodaje kofu sa vodom da ugasiš vatru.

I Bastać, tadašnji predsednik opštine Stari Grad nam je pomogao jer je podneo zahtev skupštini grada i sekretarijatu za javni prevoz da se trolejbus 28 vrati dok su ostale opštine kroz koje saobraća trasa 28 ćutale jer su SNS (Zvezdara i Palilula). Podvlačim da znam Dobricu Veselinovića preko 10 godina, i to sam ga upoznao baš ovde, putem Beobuilda gde mu je da podsetim nick @BadMan To vam pruža da i sami pogledate na Beobuildu kakve stavove je imao pre desetak godina sve do 2017. kada je prestao biti aktivan na forumu. Složićete se da je zanimljiv i drugačiji uvid u njegove poglede u odnosu na druge političare.

Postoje različiti pogledi kakvu biografiju treba da ima kandidat za gradonačelnika, i razumem da smatrate da ljudi koji su radili u udruženjima građana su neki prodavci magle, ali složićete se da su to relativno novi nekarakteristični poslovi koji nisu ni postojali do pre nekih 30tak godina. Evo, ja sam radio u udruženju potrošača, kao novinar vodio portal o pravima radnika koji je isto udruženje građana, u trećem udruženju građana sam radio na programu javnog zdravstva i radio sa Radetom Panićem i sindikatlom lekara i farmaceuta istraživanje o emigraciji naših zdravstvenih radnika u inostranstvo, čak sam i vozio Wolt neko vreme, a sada radim u stranoj kompaniji gde ne spasavam svet, ali mogu da živim od svog rada. Podvlačim da nisam nikada bio član nijedne političke organizacije do prošle godine kada sam se sa 34 godine učlanio u tadašnji Ne davimo Beograd, a sadašnji Zeleno-levi front.

Podsetiću da Sebastijan Kurc, bivši premijer Austrije je od biografije imao samo nekoliko ispita na pravnom fakultetu što nije sprečilo partiju da ga izabere za kandidata, a posle i građani Austrije za premijera te države.
 
Poslednja izmena:
Ovo je cirkus, prvo ste vikali kako je najpametnije sto je SPN uradio to sto je izbacio Tadica, a sada da je Tadic car :)
Vi nas sve ovde zaebavate.
SPN je dobro uradio sto su rekli Borisu da se ne istice, to su trebali i Djilasu, ali jbg kako kada je Djilas taj koji govori ko da se istice pa je tako i Tadicu. SPN je trebao da bude nesto novo i drugacije, nije tu trebalo da bude mesta ni za Djilasa, ni za Tadica, niti za bilo koga od te stare ekipe.

U svakom slucaju, besmislena je Tadiceva lista, a tek ce biti ako ne predje cenzus. Tadic je trebao da pozove da se glasa za SPN i da se skloni i onda ne bi sad ziveli u strahu da cemo baciti 2,9 posto glasova. Mada moramo da pokusamo i da razumemo sto nije dozvolio da Djilas bude taj koji ce da mu odredjuje.

Sa druge strane, mene apsolutno ne zanima da slusam V. Obradovica ili Djilasa. Bas me nista ne zanima sta imaju da kazu. Gledao sam par minuta Utisak nedelje, sam kraj gde ih je Olja pitala koja licnost za vas predstavlja Beograd, gde je Ristic nabrojao vise njih, od kojih nisu svi bas poznati siroj javnosti, i lepo i precizno obrazlozio zasto je naveo svakog od njih. Obradovic je izabrao Duska Radovica i dao odgovor kao na kontrolnom u osnovnoj. Naravno da treba reci ime Duska Radovica, ali to svako iole inteligentan i obrazovan kaze da je naravno tu Dusko Radovic, a onda izvuce nekog manje poznatog i da neke interesantne detalje.

Tako mi je i Tadic relativno zanimljiv za slusanje i ima taj vajb ozbiljnog politicara. I zanima me sta ima da kaze i mogu da ga slusam i dva sata. V. Obradovica jedva izdrzim da odslusam 30 sekundi kada okaci nesto na tviteru.

I nije Tadic kao Tadic car, ali je odlican profil kakav je potreban za pobedu, sto je i dokazao sa nekoliko pobeda na izborima. Sto pokazuju i komentari ispod videa. I onda kada neko kaze da niko ne valja, SPN botovi krecu sa onim forama kako se trazi idealan itd.

Eto, Tadic nije idealan, ali bi bio dobar kandidat. Ne bukvalno ovaj Boris Tadic danasnji koji ima istoriju kakvu ima nego takav profil licnosti ili ovaj isti covek samo da nikada nije bio predsednik itd.

Tadic i Sarovic, demokrata i radikal, su dva sata i 44 minuta sedeli i normalno i kvalitetno razgovarali.

No, besmisleno je vama pricati bilo sta i pokusavati voditi bilo kakav smislen razgovor, jednako kao sto je sa svakim SNSovcem na forumu.

Sto kaze DraganSt na temi o ,,Mostu NBGD-Ada":

Ko je protiv izgradje mosta ne mora da brine kako će se finansirati radovi.

Ako treba uzećemo neku zlatnu polugu iz trezora Narodne banke Srbije.


je*******o istinu, je*******o postenje, ide gaaaas.
 
Otkriću ti tajnu, i proteste i peticiju za trolu 28 tada pre dobre 4 godine smo radili uz podršku Ne davimo Beograd, ali je dogovor bio da se oni ne eksponiraju kako ne bi ispalo da je to opoziciona akcija. Najviše smo mi sami građani koji nemamo veze sa politikom i partijama izgurali, ali nismo mogli sami sve delove te ozbiljne 7 mesečene ulične akcije da pokrijemo, recimo oko transparenata i logistike koju nismo imali. Čak smo i koristili jednom megafon od Marksa 21, da onih blesavih marksista, zamisli ti to. Protest je bio autentičan i nije bio politički obojen, ali nismo mogli sve sami da izguramo. Kada gori kuća svaka pomoć je dobrodošla i ne gledaš ko ti dodaje kofu sa vodom da ugasiš vatru.

I Bastać, tadašnji predsednik opštine Stari Grad nam je pomogao jer je podneo zahtev skupštini grada i sekretarijatu za javni prevoz da se trolejbus 28 vrati dok su ostale opštine kroz koje saobraća trasa 28 ćutale jer su SNS (Zvezdara i Palilula). Podvlačim da znam Dobricu Veselinovića preko 10 godina, i to sam ga upoznao baš ovde, putem Beobuilda gde mu je da podsetim nick @BadMan To vam pruža da i sami pogledate na Beobuildu kakve stavove je imao pre desetak godina sve do 2017. kada je prestao biti aktivan na forumu. Složićete se da je zanimljiv i drugačiji uvid u njegove poglede u odnosu na druge političare.

Postoje različiti pogledi kakvu biografiju treba da ima kandidat za gradonačelnika, i razumem da smatrate da ljudi koji su radili u udruženjima građana su neki prodavci magle, ali složićete se da su to relativno novi nekarakteristični poslovi koji nisu ni postojali do pre nekih 30tak godina. Evo, ja sam radio u udruženju potrošača, kao novinar vodio portal o pravima radnika koji je isto udruženje građana, u trećem udruženju građana sam radio na programu javnog zdravstva i radio sa Radetom Panićem i sindikatlom lekara i farmaceuta istraživanje o emigraciji naših zdravstvenih radnika u inostranstvo, čak sam i vozio Wolt neko vreme, a sada radim u stranoj kompaniji gde ne spasavam svet, ali mogu da živim od svog rada. Podvlačim da nisam nikada bio član nijedne političke organizacije do prošle godine kada sam se sa 34 godine učlanio u tadašnji Ne davimo Beograd, a sadašnji Zeleno-levi front.

Podsetiću da Sebastijan Kurc, bivši premijer Austrije je od biografije imao samo nekoliko ispita na pravnom fakultetu što nije sprečilo partiju da ga izabere za kandidata, a posle i građani Austrije za premijera te države.
Da li si za to da imamo drzavu u kojoj se o svemu otvoreno prica? Gde se stvari resavaju razgovorom, kakve god da su, i da sve bude transparentno i nista se ne gura pod tepih?
 
Vrh