Šta je novo?

Izbori 2024

Mislim da se ovde besmisleno pljuje Radulović jer učestvuje na izborima a zalagao se prvobitno za bojkot, pa on je otvoreno ponudio da opozicija bude ujedinjena oko učešća na izborima i do kraja je bio za bojkot ako ga svi prihvate, Trifunović je ovde zaje*******ao stvar jer je prvi razbio bojkot i to ne opravdano već eto došlo mu da ipak učestvuje, dok je SZS standardno poslednjih par meseci proveo svađajući se ko će koju poziciju da zauzme i izgubili su svaki kredibilitet (ako su ga i imali) kod građana, jedinog normalnog kandidata Zelenovića umesto da stave na čelo pokreta gurnuli na lokal, a stari likovi kolo vode. Ja sam glasao za Dosta je bilo 2016, glasaću ih i sad, mislim da su jedina normalna opcija bez skrivenih agendi i tokom vanrednog stanja jedini nisu ćutali na sve apsurdne mere vlasti i kršenje Ustava.
 
Oni koji izlaze na "izbore" direktno rade za marionetske i izdajničke vlasti i njihove spoljne mentore.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747076#p747076:35oae88u je napisao(la):
Vladivoje » Fri Jun 12, 2020 12:02 am[/url]":35oae88u]Oni koji izlaze na "izbore" direktno rade za marionetske i izdajničke vlasti i njihove spoljne mentore.

A šta ćeš tačno postići ako ne izađeš? Čak i da izlaznost bude do 40%, što bi bio neki maksimum za bojkot, s obzirom koliki broj sigurnih glasača ima SNS, SPS, SRS i ostale mini marionetske stranke (tj. jedno 2,5 miliona). Izbori su jedino sredstvo gde ta većina koja ne podržava Vučića, a ne podržava ga jedno 60% punoletnih građana, može u tom jednom danu da okonča Vučićev cirkus. Okej čak i ako ne želiš da glasaš za bilo koga, onda izađi i precrtaj listić, ali da budeš ubeležen i kao nevažeći listić, eto zamisli samo koliko bi jaka poruka bila da imaš 500 hiljada nevažećih listića, dok na onih 2+ miliona koji ne iskoriste svoje biračko pravo niko neće obratiti pažnju jer vlasti sve preko 40% izlaznosti je uspeh.

Neko kao Radulović koliko god imao mana je opet milion puta bolja opcija od psihopate Vučića i ovih likova kao Dačić, Vulin, Brnabić, on će okupiti makar normalnije ljude oko sebe a ne polusvet, ovde ljudi očekuju da imaju neku perfektnu ličnost, a takvih u politici nema i nikada nije bilo, takav nije bio ni Đinđić.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747067#p747067:3rc59t6l je napisao(la):
Piccolo » Čet Jun 11, 2020 3:34 pm[/url]":3rc59t6l]Mislim da se ovde besmisleno pljuje Radulović jer učestvuje na izborima a zalagao se prvobitno za bojkot, pa on je otvoreno ponudio da opozicija bude ujedinjena oko učešća na izborima i do kraja je bio za bojkot ako ga svi prihvate, Trifunović je ovde zaj*** stvar jer je prvi razbio bojkot i to ne opravdano već eto došlo mu da ipak učestvuje, dok je SZS standardno poslednjih par meseci proveo svađajući se ko će koju poziciju da zauzme i izgubili su svaki kredibilitet (ako su ga i imali) kod građana, jedinog normalnog kandidata Zelenovića umesto da stave na čelo pokreta gurnuli na lokal, a stari likovi kolo vode. Ja sam glasao za Dosta je bilo 2016, glasaću ih i sad, mislim da su jedina normalna opcija bez skrivenih agendi i tokom vanrednog stanja jedini nisu ćutali na sve apsurdne mere vlasti i kršenje Ustava.

Potpisujem, DJB ima mane kao i svaka stranka, ali su svetlosnim godinama ispred ostatka politicke scene Srbije. Koga zanima, nek pogledaju njihove klipove na jutjubu od 2016te do danas. Cuje se strucnost, realnost, i pre svega neka briga za nasu ekonomiju/privredu, drustvo, i sistem. Ostatak opozicije je odavno pokazao da ili ne umeju da se bave politikom ili ne zele...Zaista me zanimaju koje argumentovane primedbe imaju ljudi koji ne podnose DJB ili Radulovica, a ne samo spekulacije i "ja njih ne volim zato sto me licnost neka nervira"
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747088#p747088:2ngdzc4m je napisao(la):
Piccolo » Pet Jun 12, 2020 2:11 am[/url]":2ngdzc4m]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747076#p747076:2ngdzc4m je napisao(la):
Vladivoje » Fri Jun 12, 2020 12:02 am[/url]":2ngdzc4m]Oni koji izlaze na "izbore" direktno rade za marionetske i izdajničke vlasti i njihove spoljne mentore.

. Izbori su jedino sredstvo gde ta većina koja ne podržava Vučića, a ne podržava ga jedno 60% punoletnih građana, može u tom jednom danu da okonča Vučićev cirkus.

kroz istoriju postoje i druga sredstava...
 
Ko ce na vlast ako oteramo Vucica? Jel nam treba neki novi cirkuzant koji ce ,,da se bori da popravi ono lose sto su svi pre njega radili"?

Mi, ruku na srce, boljeg predsednika necemo naci. Ja bi za njega glasao, kada bi morao, a posto ne moram, necu ni za koga. Ne jer ga podrzavam, nego je u ovom njegovom mulju nekako plivam, a trebalo bi mi vremena da naucim da plivam u nekom drugom mulju. A ne vidim na nasoj politickoj sceni nekoga ko ce da razbistri taj mulj, da bi se plivalo lakse.
 
Postoje stotine, ako ne i hliljad eljudi u srbiji koji bi boljeobavljali taj posao. Samo ih ne vidis, nisu u javnosti.
Verovatno svi ljudi koji su u zivotu nesto radili, sem pomenutog bi bolje obavljali funkciju predsednika.
Zato Bojkot!
 
Druže jedini način da Vučić prestane da bude na vlasti van parlamentarnih i predsedničkih izbora jeste još jedan građanski rat a kunem ti se da nikoga u Srbiji nije briga da ga vodi i ekonomski i društveno ponovo destabilizuje zemlju da bi se u fotelje ponovo smestili oni koji su uništili demokratizaciju zemlje. Opozicija je sama sebe isterala iz relevantnih demokratskih procesa i institucija i time predala žezlo Vučiću, svako ko misli da bojkot ima ikakve šanse išta da postigne osim gubitka poslaničkog imuniteta za opozicionare se zavarava. To je od starta bila budalaština. Kada se pojave ljudi koji su sposobni i voljni da vode zemlju možda o tome bude neke reči, Obradović, Đilas i ostala vesela družina to svakako nije - kao što je i evidentno u činjenici da im je bukvalno svaki politički potez bio fijasko od 2012. pa do sad.

Pritom, gotovo svaka revolucija kroz istoriju se pokazala kao katastrofa a gotovo svaka koja je "uspela" je imala pomoć strane sile i ozbiljne, teške okolnosti u vidu masovnih gladi, ekonomskog sloma itd. Niko neće da stavlja glavu u torbu i potencijalno obogalji svoju zemlju zbog stvari koje nisu od kardinalne važnosti. Najuspešnije zemlje sveta su one koje su najmanje bile podložne revolucijama, čak i kada (kao Japan) nemaju u praksi nemaju jak politički demokratski pluralizam, slobodu medija itd. Čak i one koje su "uspele" poput Francuske, su dovele do perioda ozbiljne političke nestabilnosti i ekonomskih problema.

Jedina poenta ovog bojkota jeste da sakrije pravu podršku SzS među narodom kako bi mogli da prigrle opštu ku**obolju u narodu kao argument da imaju veliku popularnost jer ih tobože ljudi koji nisu izašli na izbore podržavaju u "bojkotu". To apsolutno nije slučaj i zapravo veliki deo naroda prosto deli Blade-ovo (?) mišljenje. Daleko je Vučić od lošeg političara i daleko je od toga da veći deo opozicije može da mu prismrdi kada je u pitanju vođenje države na stabilan i efektivan način, što povodom spoljnih što povodom unutrašnjih poslova.
 
Jedini način jeste da svi ti koji ga ne žele na vlasti izađu na izbore i skinu ga sa iste, sve ostalo je mlaćenje prazne slame. Kakvi građanski ratovi i nebuloze, to je neka Vučićeva retorika.

Jel se vi šalite da niko ne može da mu prismrdi u vođenju države, jel mi živimo u istoj državi?! Institucije su u rasulu, partokratija u najčistijoj formi, prava radnika nepostojeća, velika većina radi za bedne plate, korupcija i bezvlašće na istorijskom maksimumu, čak i jedno Kosovo ili polu-funkcionalna BiH imaju veći rast BDP-a proteklih godina nego Srbija, polako nas pretiču i Albanija i Makedonija po svim aspektima. Ako pričamo i o patriotskim temama, oni su ukinuli sve institucije države Srbije na KiM, što nije palo na pamet nikome pre njih, a za uzvrat nisu dobili ništa od Albanaca. A i što se tiče spoljne politike, nama bi prioritet trebalo da bude ulazak u EU, barem to oni pričaju, a mi tu nazadujemo u stvari, dovoljno je pogledati da nijedno poglavlje u pregovorima nisu zatvorili (jer ne žele da poprave ključne stvari kao korupcija, pravosuđe, mediji itd.), u izveštajima EU samo negativne stvari o Srbiji.
 
Piccolo":p84mrf93 je napisao(la):
Jel se vi šalite da niko ne može da mu prismrdi u vođenju države, jel mi živimo u istoj državi?! Institucije su u rasulu, partokratija u najčistijoj formi, prava radnika nepostojeća, velika većina radi za bedne plate, korupcija i bezvlašće na istorijskom maksimumu, čak i jedno Kosovo ili polu-funkcionalna BiH imaju veći rast BDP-a proteklih godina nego Srbija

Upravo je to dokaz da se radi o vrhunskom političaru. Što nas više jaše, to mu je veća popularnost, pravi majstor svog zanata. Ne može svako to izvesti
 
Koga cemo ili koga cete da dovedete na vlast kada srusite Vucica? Sta posle? I sta bi se desavalo posle toga u odnosu na trenutno?
 
Ja sam rekao u prethodnim komentarima za koga bih glasao.

A šta bi se dešavalo, pa prvo da se ispitaju sve njihove nečiste radnje, poreklo imovine Vučića, Dačića, Bajatovića i co. i njihove šire rodbine, štetne ugovore koje su sklapali i sav ostali kriminal, a našlo bi se tu svašta samo da odgovarajuće institucije hoće to da ispitaju. Zatim da im se na osnovu svih dokaza zabrani dalji rad u politici ili pozicija u državnim preduzećima/institucijama, uz prigodne kazne zatvora.
 
Sve to što si nabrojao, i još mnogo toga drugog, je trebalo uraditi odmah nakon 5. oktobra 2000.

Ništa od toga nije urađeno za ovih 20 godina, pa će svako sa imalo mozga da zaključi da je to bio lažni prevrat i da je do tada bila lažna opozicija Miloševiću koja je od 2000. do danas na vlasti, u raznim oblicima.
Dvadeset (20) godina su na vlasti, a ništa korisno nisu uradili, već su samo nastavili tamo gde je Milošević stao.
Zašto nisu ništa uradili, to je svakome sa gramom mozga sasvim jasno.

Ništa nije urađeno i mene lično je sramota u kakvoj državi živim i ko nas sve predstavlja po svetu.

Tolika me je sramota, a učinio sam sve što je bilo do mene da se ova zemlja civilizuje i upristoji (kao i mnogi moji saborci tokom 1990-ih godina).
Nas nekoliko miliona sigurno neće izaći na izbore, jer i ne izlazimo od 2000. godine do danas, shvatajući u šta se sve ovo pretvorilo i ko je za sve ovo odgovoran.
 
Izgleda da bojkot bas boli i naseg Drzavnika i majstore iz Lenglija.

РЕМ: Одмах обуставити емитовање политичких огласних порука са позивима на бојкот на Н1 и Нови С, свако даље емитовање представљаће кршење Закона о електронским медијима
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747242#p747242:oznaxf32 je napisao(la):
Piccolo » Пет Јун 12, 2020 3:25 pm[/url]":oznaxf32]Jedini način jeste da svi ti koji ga ne žele na vlasti izađu na izbore i skinu ga sa iste, sve ostalo je mlaćenje prazne slame. Kakvi građanski ratovi i nebuloze, to je neka Vučićeva retorika.

Jel se vi šalite da niko ne može da mu prismrdi u vođenju države, jel mi živimo u istoj državi?! Institucije su u rasulu, partokratija u najčistijoj formi, prava radnika nepostojeća, velika većina radi za bedne plate, korupcija i bezvlašće na istorijskom maksimumu, čak i jedno Kosovo ili polu-funkcionalna BiH imaju veći rast BDP-a proteklih godina nego Srbija, polako nas pretiču i Albanija i Makedonija po svim aspektima. Ako pričamo i o patriotskim temama, oni su ukinuli sve institucije države Srbije na KiM, što nije palo na pamet nikome pre njih, a za uzvrat nisu dobili ništa od Albanaca. A i što se tiče spoljne politike, nama bi prioritet trebalo da bude ulazak u EU, barem to oni pričaju, a mi tu nazadujemo u stvari, dovoljno je pogledati da nijedno poglavlje u pregovorima nisu zatvorili (jer ne žele da poprave ključne stvari kao korupcija, pravosuđe, mediji itd.), u izveštajima EU samo negativne stvari o Srbiji.

Ово прво и ја тврдим, и због тога апсолутно не подржавам "демократску" опозицију која суштински уцењује народ да или силом иде против сопстених институција и Устава или да гласа за корумпирану партију на власти. По мени, они су већи издајници и Вучићеви помагачи него ови што су пристали да учествују на изборима јер они бар имају икакву шансу и очигледно, вољу, да отму парче власти СНС-у.

Што се тиче осталог, не сматрам да води државу у добром смеру већ да успешно води државу (чак и ако је то у лошем смеру). А то је непорециво тачно, за пар година је успео да успостави хијерархију са собом на врху и доведе уз ногу сијасет хаотичних, интересних група које су јачале и водиле политику земље зарад личних интереса. Од криминалаца у виду тзв. "хулигана" преко криминалаца у виду тзв. "контравезних бизнисмена", формалних служби, страних агената, синдиката и свих других могућих и немогућих интересних група од којих је свака вукла на своју страну и чинила српско друштво фундаментално дисфункционалним.

Свиђало се то људима или не, СНС заправо успева да остварује своје циљеве и реформише земљу на начин који жели а то од млаких реформи са самог почетка 2000. у Србији није важило (а и тада су реформе махом биле козметичке). Реконструкција железнице, реформа јавног сектора, обарање јавног дуга, обарање незапослености, обнова путева и инфраструктуре су само неке од ствари које се заправо завршавају под СНС-ом и овај напаћени, Титоизмом индоктринирани народ то види и преко воље толерише опште правно расуло ако то значи да се бар нешто структурно мења у земљи на боље. Ј**ени мост у Новом Саду није могао да се заврши годинама од деведесетих а они су га завршили, о осталом да и не причамо.

Није тачно да су економски резултати Србије лоши од 2014. па до данас, напротив. Могли би (и требали) да буду далеко бољи али је економија далеко здравија него што је била пре те године а и сам раст је много одрживији. О томе бих могао доста да причам али нећу јер је иовако дуг пост али БДП није једини показатељ који је важан а свакако није чак ни најважнији народу; Србија је имала много већи раст БДП-а од 2000. до 2008. али је он био шупаљ јер је незапосленост била висока уз високи раст цена годишње што је значајан део популације гурао све дубље у беду (чувена стагфлација). Америка је дуплирала свој БДП од кад је укинула златни стандард али је квалитет живота већег дела народа опао или стагнирао, такав економски "успех" није успех.

И само бих напоменуо за крај да није изненађујуће што у Србији не постоји толика подршка демократији када је систем такав да суштински блокира и отежава било какву ефективну извршну власт која не крши постојећи поредак. Иако Влада на папиру има моћ она је у пракси разбијена на хиљаде бирократских фрагмената услед прегломазног, запетљаног и корумпираног система. О каквој ми реалној моћи извршне власти можемо да причамо у земљи где јавни сектор ГОДИНАМА не може сам себе да преброји, упркос свим настојањима власти да се то изврши? Чим мера није по вољи или користи демократски неизабраним чиновницима она се заглави у ситним зупчићима система и ту умре. У таквом систему демократски изабрана извршна власт може или да прекорачи законска ограничења како би неформалним полугама моћи издејствовала да се нешто заврши (као Вучић) - што је суштински аутократски, или да константно фејлује ишта конструктивно или брзо да оствари јер се њихова права улога у систему граничи са церемонијалном (као код Цветковића).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747280#p747280:qdey1qnr je napisao(la):
Blade » Pet Jun 12, 2020 6:02 pm[/url]":qdey1qnr]Koga cemo ili koga cete da dovedete na vlast kada srusite Vucica?
Sta posle?
I sta bi se desavalo posle toga u odnosu na trenutno?
Прилично ми се гади политика и не само сада, али питам те и нека то буде мој одговор:
1. Било кога јер горе не може. Уосталом, што мора било ко, нека то буде привремена опција.
2. После ћемо да се надамо што сада није случај јер одосмо у вражију матер.
3. Само Бог зна а дао нам је мождане вијуге да размишљамо па ето нам прилике да их укључимо.

Нису ми јасни они који не знају за кога би!!! Па како не знаш брате?! Уосталом, зар је потребно да неко буде на врху?! Има једна лепа лат. пословица која би могла да се примени у кризном/прелазном периоду јер увек има оних који вреде: Primus inter pares.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747145#p747145:33ua3wqx je napisao(la):
Blade » Pet Jun 12, 2020 10:19 am[/url]":33ua3wqx]Ko ce na vlast ako oteramo Vucica? Jel nam treba neki novi cirkuzant koji ce ,,da se bori da popravi ono lose sto su svi pre njega radili"?

Mi, ruku na srce, boljeg predsednika necemo naci. Ja bi za njega glasao, kada bi morao, a posto ne moram, necu ni za koga. Ne jer ga podrzavam, nego je u ovom njegovom mulju nekako plivam, a trebalo bi mi vremena da naucim da plivam u nekom drugom mulju. A ne vidim na nasoj politickoj sceni nekoga ko ce da razbistri taj mulj, da bi se plivalo lakse.

Док ти некако пливаш... други се подавише а некима дају и помен.

Живео теби председник и само пливај даље!
 
Radulović je bio u vladi sa SNS-om i SPS-om i lobirao kao ministar privrede za zakon o radu kojim su svim stanovniicima Srbije umanjena radna prava i omogućeno otpuštanje predstavnika sindikata, a sada govori o jeftinoj radnoj snazi!!???? Za mene dosta od njega. Čovek je liberal koji je sada potripovao da je nacionalista ili kako god sebe zove. Daleko mu lepa kuća.
 
Moje skromno mišljenje o Raduloviću je da ga spoljni mentori pripremaju za budućeg vođu (lažne) opozicije, za glavnu ulogu koju bi odigrao u naredne 4 godine, kada bude planirana smena vlasti, to jest uklanjanje AV sa političke scene.

Računam da će sada naštelovati još jedan mandat SNS-u, a onda će da nameste da SNS kao gubi izbore i tada će postaviti jednog od lidera takozvane opozicije na vlast.

Ponašanje Radulovića meni liči kao priprema novog šatro opozicionog kandidata na narednim izborima, najverovatnije 2024. godine.
Ne verujem da će naredni parlamentarni izbori biti raspisani pre zakonskog roka od 4 godine, pošto AV ima još dosta toga da završi po uputstvima spoljnih mentora (kao i svi njegovi prethodnici).

Takođe, može da se desi da u međuvremenu raspišu vanredne izbore, sa ciljem da kupe još koju godinicu aktuelnim vlastima, mada mislim da je za tako nešto ipak manja verovatnoća. Mada, nikad se ne zna...
 
Koji spoljni mentori? Oni sarađuju sa AFD-om koji su ekstremni desničari u Nemačkoj i kojima fali nekoliko daski.
 
Vucko, moras da shvatis da u normalnim zemljam ai levica i desnica rade u interesu svoje drzave.
Oni imaju svoje interese, kao sto mi svoje nemamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747404#p747404:2i91u7cq je napisao(la):
Ksenija » Pet Jun 12, 2020 11:41 pm[/url]":2i91u7cq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747145#p747145:2i91u7cq je napisao(la):
Blade » Pet Jun 12, 2020 10:19 am[/url]":2i91u7cq]Ko ce na vlast ako oteramo Vucica? Jel nam treba neki novi cirkuzant koji ce ,,da se bori da popravi ono lose sto su svi pre njega radili"?

Mi, ruku na srce, boljeg predsednika necemo naci. Ja bi za njega glasao, kada bi morao, a posto ne moram, necu ni za koga. Ne jer ga podrzavam, nego je u ovom njegovom mulju nekako plivam, a trebalo bi mi vremena da naucim da plivam u nekom drugom mulju. A ne vidim na nasoj politickoj sceni nekoga ko ce da razbistri taj mulj, da bi se plivalo lakse.

Док ти некако пливаш... други се подавише а некима дају и помен.

Живео теби председник и само пливај даље!

Ziveo tebi, sto da zivi meni? :)

Svet je, Ksenija, surovo trziste. Ako se ne boris, zgazice te i udavices se. Nista ti ne pripada, a sto se tice ove drzave, moze i tebe i mene i svih nas ovde da sutra nema, mi za nju nismo ni broj. Ja moram da plivam, hvala Bogu, imam za koga. A ako se udavim, udavice se i oni za koje zivim. Svaki dan je nova borba i nema vremena za kukanje, problemi i nedostojan zivot su svakodnevica nas obicnih ljudi. A kada bi sedeo skrstenih ruku, ti isti problemi bi me doslovno pojeli. Zivim tu gde zivim, stanje je takvo kakvo je, ja to ne mogu da promenim, ali za svoju porodicu moram da se borim.

Veruj da bi najvise voleo da radim 8 sati i da od toga normalno zivim, ali od plate ne moze normalno da se zivi, nego mora dodatno da se radi, da se stedi na sebi da bi porodica imala, za tebe sta ostane.

A veruj i da moze da bude mnogo gore, nego sto je sada. A taj neki novi nam mozda i to donese. Dok se njemu dzepovi izjednace sa nogavicama, to ce da traje. Sa ovim bar znas kako je i sta je. Kod nas tesko moze da bude bolje, a gore moze lako. Nisam pesimistican, nego realan i poducen iskustvom.

U ovom sistemu ima 3 opcije da normano zivis...

1. Da te neko pomaze
2. Da krades
3. Da radis dva posla

Pa u cemu se nadjes i sta mozes...



I da kazem svima jos po nesto...Sada imate Youtube, pregledajte politicke duele iz 90-ih, isti tekst, samo drugi glumci, takodje i politicke predizborne spotove, ista stvar. Ove kampanje sada, na koje politicari bacaju ogromne pare, kao da su prvljenje za maloumnike, to je vredjanje elementarne inteligencije glupog coveka.

Sada je, ruku na srce, manja nezaposlenost, neki su otisli preko, drugi deo se popunio ovde...I ljudi su se malo opametili, nece niko da radi za 30 i 40000 dinara. Proslo je ono vreme: ,,Ako neces, ima ko hoce". To je bilo do pre 10 godina. A poslodavci i dalje zive u tom vremenu. Realni budite, sve ispod 50000 dinara, nema racuna da se ide na posao. Jer i od tih 50000 odbijte trosak idenja na posao i jela tamo. Pa ostane ono sto donesete kuci.I to moze da bude druga plata u kuci, a ne ona na koju se oslanja.

Situacija je i dalje mnogo losa, jos ima da se vozimo dotle da bi mogli da kazemo da moze od dve plate porodica normalno da zivi. Nije poenta da se rade dva posla, da odlazite od kuce ujutru i vracate uvece i da decu ne vidjate. Deci trebate vi kao roditelji, da provedete vreme sa njima i oni sa vama. Tesko je da vasem detetu objasnite da od plate ne mozete da zivite i da ne mozete da budete kuci sa njim, nego da morate da budete na poslu ceo dan, da bi on imao sta da jede, obuce se, da u kuci bude toplo i ostale stvari, a zato sto ne kradete nikome, nego mirno spavate i zato sto nema ko da vam pomogne.

Izvini i ti Ksenija i ostali forumasi na ovako dugom tekstu i hvala sto ste odvojili svoje dragoceno vreme da isti procitate.
 
Mozemo da se lazemo koliko hocemo, pravimo lazne lidere opozicije, ipak, na kraju, postoji samo jedna sansa za Srbiju - Novak Djokovic.

Usled velike svetske pandemije ludila i manje pandemije prehlade, dovesti svetski teniski vrh u Beograd, navuci dvoje ustogljenih Svaba da igraju fudbal sa nasima, grle se sa svima i valjaju po travi, a do pre par dana su govorili da ce doci, ali bez rukovanja itd.

Dovesti Nemanju Radulovica da svira posle meca i naterati hiljade u publici i ko zna koliko ljudi pored malih ekrana sirom sveta da odslusaju onakav koncert :hail:

Dok na turnirama na zapadu njihove pevaljke tresu guzicom na otvaranjima sportskih manifestacija, Srbi pice klasiku i tradicionalnu srpsku muziku.

U 22 je Novak kod Ivanovica, a gmaz u isto vreme na prvoj, moze i to da bude neka vrsta izbora, iako su opet nepravedni jer je prva televizija sa nacionalnom frekvencijom.
 
Vrh