Šta je novo?

Izbori 2024

Претпостављам да можеш, али је битно да се на гласачком месту упишеш само у списак за локалне изборе и узмеш листић само за локалне изборе. У супротом ако узмеш и листић за републичке у упишеш се у списак, шта год урадио са листићем, прецртао га однео кући или слично водиш се да си гласао на оба избора.
Сад питање је да ли ће контролори на бирачком месту бити довољно обучени и организовани да ти омогуће да се упишеш само на један списак и узмеш само један листић.
Ја из принципа нећу ни на једнима да гласам, јер су ме изнервирали много ови, попут Зеленовића што хоће на једен а неће на друге изборе. Шаљу двосмислеме поруке, јер ако су једни избори нерегуларни и неправедни нема шансе да су други регуларнији. Показују да им је битна само шапа на локалним касама.
 
Koliko se sećam, uvek sam se potpisivao samo u jedan birački spisak.

Plus, što me i dalje buni, a niko mi nije odgovorio, zašto mi je različit redni broj u biračkom spisku za različite izbore. Isto je i kod mog oca koji glasa na drugom biračkom mestu u blizini.

biracki-listici.jpg
 
Могуће, кратко ми сећање. Ако је неко би конролор сигурно ће се боље сећати да ли су одвојене књиге на изборним местима за потписивање приликом гласања. У преводу ако су избори на више нивоа да ли стављамо само један потпис или за сваки ниво одвојено што је по мени логично.
Ако стављамо само један потпис онда нема начина да раздвоје излазност локалних од републичких избора.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748120#p748120:1cx4epey je napisao(la):
paradox polje » Pon Jun 15, 2020 10:09 am[/url]":1cx4epey]
Ја из принципа нећу ни на једнима да гласам, јер су ме изнервирали много ови, попут Зеленовића што хоће на једен а неће на друге изборе. Шаљу двосмислеме поруке, јер ако су једни избори нерегуларни и неправедни нема шансе да су други регуларнији. Показују да им је битна само шапа на локалним касама.

Bas tako. Jedino bojkot je nacin da budemo protiv Zelenovica, Vucica, Djialsa, Canka i svih ostalih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748164#p748164:2uy9pjkm je napisao(la):
SRBO » Pon Jun 15, 2020 12:32 pm[/url]":2uy9pjkm]Ма метла на све листе
Gledam im listu, sve pravnici i ekonomisti, najgora vrsta ljudi :mrgreen: Cast izuzecima.

Pravni fakultet u Beogradu je iznedrio tri najveca zlikovca u srpskoj istoriji - Milosevica, Kostunicu i Vucica. Za vreme njihove vladavine, ostali smo bez Kosova i Metohije, RSK, RS, Crne Gore... A to je samo deo price, gde je ekonomija, sistem vrednosti, vladavina prava, ugled u svetu...
 
Па ово задње је већ било непостојано и пре њих. Добро ај, сем угледа у свету, али то је било само због увлачења и бивања корисног ид****
 
Još nešto da priupitam. Znam da se glasovi za one koji ne predju cenzus proporcionalno “dele” strankama koje su prešle cenzus.
Šta se radi sa nevažećim? Računaju se samo u izlaznost, ali se ne raspodeljuju strankama preko cenzusa?
 
Црвена госпођа СЂД тврди да је аутистично и кукавички понудити бојкот грађанима. Ја тврдим да је ова формулација у крајњу руку позив на бојкот.
 
Da, sto rece Beki, pravni I ekonomski fax, najgore truju mlade. Kad je ona skoro spalila diplomu ispred Skupstine, razmisljao sam da I ja moje spalim, da se zvanicno odreknem ekonomske sekte. Kao sto sam se na FB strani Gardijske brigade odrekao te jedinice I rekao da me je bilo sramota da budem deo vojkske kojoj su migranti osvojili kasarne. To mi je bilo posebno vazno jer gardisti vole da se loze da su najelitniji rod vojske, pa kad im ovako prikazem da ih malo prodrmam na cast
 
ja sam se lozio da glasam za PSG, vodeci se onom "uvek treba glasati", ali bukvalno niko u mom okruzenju ne glasa. pa kud svi turci tu i mali mujo.

izgleda da ce bojkot biti "jaci" nego sto sam se nadao. neka.
 
I ako uspe bojkot, u smislu da će biti zaista mala izlaznost, mislim da nam je svima jasno da će pobediti SNS. I u tome leži opasnost, da će njihov procenat osvojenih (ionako malo) glasova biti okrenut na drugu stranu i da će se na svim režimskim televizijama i tabloidima hvaliti kako su osvojili više glasova nego cela opozicija zajedno. Naravno, mereno u procentima, a ne u apsolutnim brojkama. I onda će opet uslediti taj teror konstantnog ponavljanja, dok blentavom narodu to ne bude fascinantno i dok to ne poveruju.
 
Bitka se sa tva preselila na net, veci su pregledi. Njihov odgovor na strani komentara su botovi, a na strani gostiju u emisijama, Spavaci. Spavaci se mogu pojaviti odjenom niotkuda sa puno insajderskih informacija da privuku paznju, gledanost, poverenje. Oni mogu naizgled kritikovati vlast, ali se aktiviraju, npr pred izbore ulaskom u trku I pokusajem animiranja protivnika vlasti , ili po nekim drugim pitanjima, unosenjem podela protivnika vlasti I sl. Iz razloga sto Sluzba ima prednost informacija nad svima nama, najbolje se ne upustati u njihove igre, I prosto Bojkotovati citavu igru I sistem koji tako posmatra svoj narod. Ljudi nisu sigurni ko je Insajder pa su stoga oprezni, nije ih bilo mnogo na protestima. Al to ne znaci da ih nije bilo jer je vecina za Vucica. Vucic trenutno jedino moze da vlada strategijom podeljenosti, sprecavanja njegovog unutrasnjeg rusenja, ubacivanjem insajdera I potplacivanjem. Stoga njegov glavni posao Jesu mediji, pojavljivanje I manipulacija mnjenjem. Najbolje protiv citave njegove manipulacije protiv nas, naroda, je Bojkot, autizam.
 
Ljudi, glasali mi svi ovde ili ne glasali, Vucic ce da pobedi. Znate kako kaze Sojic: ,,Nije problem narod, narod ce lako da nas bira, narod sta mu das, on ce to da bira! Ali stranci su problem, oni hoce da zanovetaju". A stranci podrzavaju Vucica, prema tome, nece da zanovetaju. I nemojte da se sekirate, oni se vec spremaju za slavlje. Sve se zna, to samo jos naivni misle da ce biti drugacije. Nemojte da se lazemo.
 
Cak i da na izbore izadje samo SNS izbori ce biti priznati, a izborni proces pohvaljen od strane vodecih "demokratskih" drzava sveta.

U to budite sigurni.

Moramo sami protiv svih, ako zelimo da zivimo.
Protiv Vucica, Djilasa, EU, USA, Rusije i Kine.

Ili cemo imati hrabrosti, ili nestajemo.
 
Iz razloga sto Sluzba ima prednost informacija nad svima nama, najbolje se ne upustati u njihove igre, I prosto Bojkotovati citavu igru I sistem koji tako posmatra svoj narod. Ljudi nisu sigurni ko je Insajder pa su stoga oprezni, nije ih bilo mnogo na protestima. Al to ne znaci da ih nije bilo jer je vecina za Vucica. Vucic trenutno jedino moze da vlada strategijom podeljenosti, sprecavanja njegovog unutrasnjeg rusenja, ubacivanjem insajdera I potplacivanjem. Stoga njegov glavni posao Jesu mediji, pojavljivanje I manipulacija mnjenjem. Najbolje protiv citave njegove manipulacije protiv nas, naroda, je Bojkot, autizam.

Tačno.

Inače, ovako isto se ponašao i Slobodan Milošević tokom 1990-ih godina.

Dakle, šablon je identičan već 30 godina, što dokazuje da je čitav mehanizam lažiranja izbora odavno smišljen i kreiran od strane spoljnih mentora.
 
Mislim da nije nevazno ako Bojkot uspe I ljudi u svojim glavama pocnu ignorisati sistem kao nelegitiman (sudstvo, policiju, zakone, Skupstinu, sistemske medije I sl). To bi dovelo do rasta paralelnog sistema I urusenja snage drzave. Sto je po meni dobro, jer meni neprijatelji nisu stranci vec reket poreza, akciza, sudija, policije, vojske koji nas pljackaju I ugnjetavaju, njihova sila je usmerena ka nama ne ka nekome spolja. Internet omogucava novu rodovsku zajednicu gde nam vise navedeni posrednici I njijov trosak nisu potrebni. Da me neko predstavlja u Skupstini a da ja imam.pristup internetom da od kuce na sve mogu sam odgovoriti, postaje prevazidjeno I ljudi se nece smiriti dok se nova organizacija ne prilagodi novoj tehnologiji, nevezano dal ce Vucic otici. Borba koju sistem vodi je kao borba pisace masine protiv tastature, ne mogu pobediti. Nek promene sistem , nek nam ustede vreme, ionako ce morati se menja, pa bolje ranije nego kasnije.
 
Cak i da na izbore izadje samo SNS, izbori ce biti priznati, a izborni proces pohvaljen od strane vodecih "demokratskih" drzava sveta.

Tako je.


Mislim da nije nevazno ako Bojkot uspe I ljudi u svojim glavama pocnu ignorisati sistem kao nelegitiman (sudstvo, policiju, zakone, Skupstinu, sistemske medije I sl). To bi dovelo do rasta paralelnog sistema I urusenja snage drzave. Sto je po meni dobro, jer meni neprijatelji nisu stranci vec reket poreza, akciza, sudija, policije, vojske koji nas pljackaju I ugnjetavaju, njihova sila je usmerena ka nama ne ka nekome spolja.

Tako je.

Zato kažem da će se globalistima, koji su celom svetu nametnuli maske, iste te maske vrlo brzo vratiti kao svojevrsni bumerang.

Zna se ona dobro poznata stara narodna "ko se mača lati, od njega i nastrada"...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748446#p748446:1agonil1 je napisao(la):
Vladivoje » 16 Jun 2020 11:10[/url]":1agonil1]
Iz razloga sto Sluzba ima prednost informacija nad svima nama, najbolje se ne upustati u njihove igre, I prosto Bojkotovati citavu igru I sistem koji tako posmatra svoj narod. Ljudi nisu sigurni ko je Insajder pa su stoga oprezni, nije ih bilo mnogo na protestima. Al to ne znaci da ih nije bilo jer je vecina za Vucica. Vucic trenutno jedino moze da vlada strategijom podeljenosti, sprecavanja njegovog unutrasnjeg rusenja, ubacivanjem insajdera I potplacivanjem. Stoga njegov glavni posao Jesu mediji, pojavljivanje I manipulacija mnjenjem. Najbolje protiv citave njegove manipulacije protiv nas, naroda, je Bojkot, autizam.

Tačno.

Inače, ovako isto se ponašao i Slobodan Milošević tokom 1990-ih godina.

Dakle, šablon je identičan već 30 godina, što dokazuje da je čitav mehanizam lažiranja izbora odavno smišljen i kreiran od strane spoljnih mentora.

Слобо се чак и боље понашао. Медијски мрак није био овакав.

А зна се ко је био за његово време министар информисања...
 
Da, tačno, medijski mrak u vreme Slobodana Miloševića nije bio totalni, kao što je to slučaj sada.

Ali, tokom 1990-ih godina je trebalo medijski pripremiti lažni prevrat koji je izveden 2000. godine i tako zadržati kontrolu nad teritorijom nakon 2000. godine.

Zbog toga je trebalo izvesti polarizaciju javnog mnjenja na one ZA i one PROTIV Miloševića, stvoriti jasan front protiv Miloševića (lažnu opoziciju tokom 1990-ih godina).

Međutim, spoljni mentori danas očigledno smatraju da je takva vrsta polarizacije u društvu nepotrebna i štetna po njihove interese, pa su zato poslednjih godina na razne načine urušavali nezavisne ili opozicione medije iz vremena Miloševića.
 
ako gradjani pocnu da stvaraju paralelne institucije, u jednom trenutku ce im pasti na pamet da stvore i svoju policiju i vojsku.
 
Ljudi, koliko god je uradjeno, ja uvek kazem da moze bolje, prvo za sebe, pa za druge. Da je ova vlast mogla da uradi mnogo vise za svoje vreme vladavine, mogla je. Ali druge pre nje nisu ni to.

Jel ,,Žuti" nisu mogli da završe K10 i da pocnu K11? Jel nisu mogli da daju finansijsku pomoc za rodjenje deteta? Da smanje nezaposlenost na ovaj ili onaj nacin?

Prvom mi je muka od te SNS propagande, ali ono sto jeste, ne mogu da osporim.

Trebali su i mogli su da urade mnogo vise, ali oni pre njih nisu ni toliko.

Pustite to da u Srbiji ima ljudi koji bi bili dobri, ali nisu u politici. Ti su nam nedostupni, a od ovih koji jesu, a koje bi mogli da biramo, mislim da bi svaki od aktuelne vlasti samo bio vece zlo.

Kada vidim ko je sve u toj stranci, koji sve sljam, jasno mi je da ta stranka ne moze da valja.

Ali zamislite da su u stranci, drzavi, preduzecima...Pravi ljudi na pravim mestima i da su tu samo zato sto vrede kao ljudi i radnici i zasluzuju time to mesto na kom su. Koliko je u nasoj zemlji to realno?

Mozda sam pesimistican za vas pojam, ne branim. Ali za sebe mislim da sam surovi realista, a kao takav sam naucio da je ovde mnogo realnije da bude gore, nego bolje. I tog goreg se plasim, a bolje ili nece ili ce sporo doci.
 
Vrh