Šta je novo?

Izbori 2024

>A veruj i da moze da bude mnogo gore, nego sto je sada.

da. Uskoro ce nivo odrzavanja kanalizacije dovesti da Beograd postane kao Kalkukta nekad. Bice tifus,a bice dizenterije.
Bice svakako gore, jer je narod jos uvek najvise zabrinut za Cecino zdravlje. Ne za svoje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747505#p747505:35bjjud4 je napisao(la):
MC_ » Sub Jun 13, 2020 11:07 am[/url]":35bjjud4] Bice tifus,a bice dizenterije.
Ne znam sto tracis vreme na forumu, mogao bi ozbiljne pare da mlatis, svetski i srpski mejnstrim mediji trenutno vape za ljudima koji pisu kao ti. Odlicno bi se uklopio.
 
Е видиш, ја имам контрааргумент: медији вапе за људима који су марионете, који неће да дижу глас против ропства. За таквим људима вапе и такви људи се поправилу запошљавају у марионетским медијским кућама типа Пинк, Б92.
 
Jeste, ali trenutno najvise bodova nosi naslov: CEKA NAS HOROR! KANALIZACIJA SE IZLIVA, CEKAJU NAS TIFUS I DIZENTERIJA, MRTVI CE PLIVATI ULICAMA!!!
 
Mentalni sklop prosecnog Srbina je posebna prica. Mediji pisu ono sto narod hoce da cita. A cim svi pricaju o tome da Ceca ima Corona virus, znaci da ih to zanima. Fascinira me slobodno vreme i prostor u mozgu koji ima veliki broj ljudi. I zamislite, to je vest, veca nego podatak o broju umrlih od istog. Toliki medijski prostor koliko se daje njoj i slicnima, ne daje se priblizno ni sportistima, a druge da ne pominjem. Od naroda kome je najcitanija vest da su se sinoc u Zadruzi pobili taj i taj...Sta da ocekujete? Da izabere nesto dobro? Normalu? Tesko...

Gde god se pokrene tema, svi kazu: ,,Ja gledam Arene, Sport klubove, Animal Planet i Discovery, drugo ne. Pink niko ne gde, a on ima najvecu gledanost. Pazi ku..c i na njemu sesir!

Da bi dosao politicar koji ce dobro da vodi zemlju i da je unapredi, prvo taj isti prosecan Srbin mora da se promeni u svakom smislu.Jer i taj politicar mora da se pojavi iz naroda. Ljudi su onakvi kakvi su nauceni i kakvi sistem dozvoljava da budu. Ne moze da se suzbije mito i korupcija, kada je to mnogo rasporstanjeno i siroko dostupno. Da se ne lazemo, to se nikad nece iskoreniti, ali nije normalno da bude ni ovoliko ukorenjeno. Mora da pocne da se postuje rad, a ne ulizivanje i dupeglavcenje. A rad se ne postuje, jer je sistem takav.

I jos jedna mana koju prosecan Srbin ima je ta da voli u tudje da gleda, vise nego u svoje, to mu je dusevna hrana. A zasto? Pa zato sto nema dovoljno svog posla, ima viska slobodnog vremena. A da se sobom pozabavi, to nece nikako. Nekim stvarima kojima se prosecan Srbin bavi, ja se ne bi bavio ni da imam sve vreme ovog sveta, da ne znam sta cu sa sobom.

Na tu temu bi imalo jos sto sta da se kaze, ali onda se ovaj post nikad ne bi zavrsio.

Dokle god je ovakav sistem i mi ovakvi kakvi smo, bice nam lose, ko god da bude predsednik.
 
narod hoce da zna sve o Ceci. Ljude prosto jako zanima zivot drugih.
Pa pikanterije oko starleta....
To narod zanima, to je preokupacija i najvaznije vecini.

Ne bih rekao da ljudi imaju vremena, svi kazu da su jako zauzeti.
 
Da li se iko seca nebitnijih izbora i manjeg interesovanja za iste?
 
Već duže vremena postepeno opada interesovanje ljudi za izbore i uopšte za takozvanu političku scenu, s obzirom na činjenicu da ovo ludilo traje već punih 30 godina.
Malo li je 30 godina (?).

Dakle, apstinencija od izbora i politike uopšte je sve veća, jer je narodu jasno da ni o čemu suštinski ne odlučuje, odnosno da se izbori nameštaju, i to po uputstvima spoljnih mentora.
Zbog svega toga je izlaznost sve manja i odavno je opala na daleko ispod 50%.
 
И сад се како Дачић и Вућић посвађали. Каква представа. Схватили су да су остали без икакве опозиције, макар и лажне, па сад мора Дачић у опозицију, јер безвезе звучи вишепартијки систем без опозиције.
 
"Ana Brnabić se emotivno obratila narodu: Ne mogu da zamislim kako se Aleksandar Vučić oseća, i ja imam dete". Ne seeeee..kaki?!
Inace glasam za Vucka da mi Infostan ode na 20.000. A i reket, pardon porez na imovini mora se poveca, ne mozes tek tako da lezis u svom krevetu a da nista ne placas, vreme je novac kako su ucili Malog na fakultetu.
 
paradox polje":jy165z40 je napisao(la):
И сад се како Дачић и Вућић посвађали. Каква представа. Схватили су да су остали без икакве опозиције, макар и лажне, па сад мора Дачић у опозицију, јер безвезе звучи вишепартијки систем без опозиције.
Два издајника глуме црвенкапе пред умоболним народом. Та назови свађа Вучића и Дачића је обична предизборна нискобиџетна драма.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=747740#p747740:2dv0budr je napisao(la):
Earthmoving » 14 Jun 2020 01:02 am[/url]":2dv0budr]"Ana Brnabić se emotivno obratila narodu: Ne mogu da zamislim kako se Aleksandar Vučić oseća, i ja imam dete". Ne seeeee..kaki?!
Inace glasam za Vucka da mi Infostan ode na 20.000. A i reket, pardon porez na imovini mora se poveca, ne mozes tek tako da lezis u svom krevetu a da nista ne placas, vreme je novac kako su ucili Malog na fakultetu.
Baš sam o Brnabi i "njenom" detetu danas diskutovao sa drugaricom koja studira FPN. Po kom zakonu je to dete njeno? Prvo smo započeli diskusiju zbog one porodice kojoj je oduzeto usvojeno dete zbog birokratije i čega god, na šta sam ja iskomentarisao da mi je cela ta priča sumnjiva. Sumnjiva zbog trenutka kada se pojavila, kao i zbog učesnika koji lično rešavaju taj problem, iako je to van njihove dužnosti, a i stručnosti. I Brnaba zakonski nema pravo da bude staratelj deteta svoje partnerke. Odnosno, došli smo do zaključka da, ili su prekršile zakon, ili jednostavno se ona (Brnaba) ne vodi kao staratelj. Srpski zakon ne prepoznaje istopolne zajednice/brakove, pa čak i u slučaju za veštačku oplodnju (BMPO) jasno stoji da pravo na postupak imaju samo punoletna i poslovno sposobna žena i muškarac kojima je takva pomoć potrebna i koji žive u zajednici u skladu sa zakonom (brak, vanbračna zajednica). Poseban slučaj je sa na taj postupak ima pravo punoletna i poslovno sposobna žena koja živi sama. Dakle, izgleda da ne postoji nijedan zakon koji će prepoznati zajednicu u kojoj žive Brnaba i njena partnerka, niti im daje mogućnost da legalno zajedno odgajaju dete, odnosno da Brnaba bude zakonski staratelj tom detetu. Da se razumemo, ja lično nisam protiv takvih stvari i želeo bih da se jednog dana Srbija promeni po tom pitanju. Ali sada je to veoma bezobrazno, cinično i bahato da se Brnaba tako ponaša i nešto glumi da brine, dok svesno krši zakon. Istovremeno se ruga svim parovima u Srbiji koji pokušavaju da usvoje dete ili da dobiju pravo na veštačku oplodnju, kao i svim LGBT parovima koji sanjaju da uopšte imaju pravo da usvoje dete.
I iz mnogo razloga je meni sumnjiva ta nova priča o toj grešci i oduzimanju deteta tim nekim ljudima. Brnaba se kao obratila tom čoveku i pričala sa njim i traže rešenje. Baš pred izbore. Baš za sloga - za našu decu. Previše slučajno?
 
Upadam ovde kao padobranac, pa ako je već odgovoreno - sorry.

Elem, dobih listiće za glasanje i ono što me buni je zašto mi je redni broj u biračkom spisku različit za Izbore za narodne poslanike i Izbore za odbornike.

Birački spisak je valjda isti za sve izbore.

biracki-listici.jpg
 
Nemanje interesa za izbore je zato sto nema izbora.
Imamo samo kleptokrapku politicku elitu.
Sebi drugu da stvorimo ne znamo.
Mehanizme da ove smenimo nemamo.
Bojkot je jedino sto mozemo.
 
Bojkot možda ima smisla ako su svetski moćnici zainteresovani za skidanje trenutne vlasti.
Sa obzirom da nisu, jer radi svoj posao (priznavanje Kosova), a postoji kvazi opozicija, izbori će biti priznati od sveta i pored bojkota. Izlaznost će biti kao i do sada (možda par procenata niža) i za posmatrača sa strane - sve je OK.
 
Bojkot ima smisla, ako nista drugo, iz jednostavnog razloga sto nema za koga da se glasa.

Morate biti bas, da ne kazem sta, da date svoj glas bilo kome ko izlazi na izbore.
 
Ne znam kakva je situacija u Pozarevcu ili Baljevcu, ali pricajuci sa ljudima iz mog okruzenja, nemam nikakav utisak da ce sad izbori. Nema debata, spotova, mitinga...

A i penzici, koji jedini to uvek ispostuju, mislim da su se malo uplasili koroman virusa.

Mozda ja zivim u iluziji, ali ne vidim kako ce izaci vise od 30-35 posto. Bice zanimljivo videti mogu li toliko da slazu, navuku i falsifikuju pa da bude preko toga.
 
Neće ni izaći, biće užasno loš odziv.

A što se mene tiče, od opozicije, gadni su mi i ovi što učestvuju i ovi što bojkotuju. Moraće nova lica da se pojave.
 
Шта фали Милошу Јовановићу из "Метле!? Волим људе са ставом!
Јуче је испред Скупштине од присутних било 50% пензионера (са све зубима :mrgreen: ), 40% осредњих и 10% случајних пролазника. Доста више критике на рачун пензионера док се младe шврћкају по Кнезу да би показалe вештачку стражњицу и вештачке груди. Срамота!!!
1263673967.gif


@tzoran1
A gde je maca?
3629869021.gif
 
Na spominjanje Cece, samo da kazem da Namerno ne citam vesti o njoj, isto kao sto Namerno ne gledam profesionalni sport I sl. Voleo bi da ljudi prestanu da hrane lose ideje gledajuci ih, kao sto sada sve manje gledaju tv I kupuju novine.
Sto se tice izbora, provaljeni su da je to predstava u kojoj se sve unapred kontrolise, pa sto uopste onda komentarisati Izbore na nacin na koji nas pecaju. Zasto pecati se na njijove udice zapleta I raspleta, ko izlazi, ko je kome sta rekao... koji je nama interes da budemo gledaoci njijove predstave? Nek plate pa cu ih gledam. Mozda. Ja sam za komentare obesmisljavanja I razbijanja Predstave.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=748004#p748004:2eerqatb je napisao(la):
Earthmoving » Ned Jun 14, 2020 9:57 pm[/url]":2eerqatb]Na spominjanje Cece, samo da kazem da Namerno ne citam vesti o njoj, isto kao sto Namerno ne gledam profesionalni sport I sl. Voleo bi da ljudi prestanu da hrane lose ideje gledajuci ih, kao sto sada sve manje gledaju tv I kupuju novine.
Sto se tice izbora, provaljeni su da je to predstava u kojoj se sve unapred kontrolise, pa sto uopste onda komentarisati Izbore na nacin na koji nas pecaju. Zasto pecati se na njijove udice zapleta I raspleta, ko izlazi, ko je kome sta rekao... koji je nama interes da budemo gledaoci njijove predstave? Nek plate pa cu ih gledam. Mozda. Ja sam za komentare obesmisljavanja I razbijanja Predstave.

Ne mozes zamisliti koliko su siromasni ljudi spremi da se zrtvuju za mocne, bogate i slavne.
Ljudi bi bili spremni da odvoje od usta za Cecu, za Zeljka itd...
 
Vrh